Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczą się:
   Andruids
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6

Yaaqob PW
14 stycznia, 18:10
DarkemDobra, gra powoli dociera do wspierających, a od premiery Faktorii Fabryki minęły już prawie dwa tygodnie, więc trzeba zadać to pytanie: Czy w razie dobrej sprzedaży gry planujecie wprowadzenie własnej wersji nowej frakcji? Ustanowiliście już precedens w tej sprawie ogłaszając chęć stworzenia planszowego odpowiednika Przystani.:
Darkem, niestety nie wydaje mi się, by Ubi pozwoliło na wprowadzanie broni palnej, mechów i steampunka do H3 (poza tym nie mamy "oficjalnej" wersji tej frakcji w "Era of Chaos" ani w żadnym innym tytule)... Fabryka w planszówce wydaje mi się więc mało prawdopodobna... a szkoda, bo kocham HoTa i pokochałem tę frakcję.
W razie dużego sukcesu planszówki, jako kolejną po Przystani frakcję, wskazuję raczej na Śnieżne Elfy z Vori.

VIP PW
26 stycznia, 21:48
Cześć,

Mam takie pytanko trochę z innej beczki :). Planujecie może sprzedaż samych figurek lub wersji stl/obj/fbx do wydrukowania w 3D - może na zachętę z jedną wersję darmową (próbkę) jakby była sprzedaż :D? Pewnie bym się skusił na zakup i wydrukował jakby była taka opcja i oczywiście dołączył do kolekcji ;).

Darkem PW
29 stycznia, 12:49
@Yaaqob Dzięki za odpowiedź. Szkoda, ale Śnieżne Elfy również brzmią ciekawie. Mocno trzymam kciuki za dobrą sprzedaż planszówki :)

Darkem PW
21 marca, 00:10
Kilka rozgrywek już za mną, ale dopiero dziś pojawiły się wątpliwości odnośnie do Punktów Ruchu. Czy karty typu logistyka i efekty budynków (np. Ratusza Zamku) podnoszą pulę Punktów Ruchu bohatera na stałe, czy tylko na 1 turę?

Po ograniu podstawki szykuję się do Fortecy i napisania krótkiej recenzji, ale jak na razie zawiodły mnie tylko dodatkowe żetony surowców ze wspieraczki (bardzo trudno odróżnić wartość plastikowych żetonów od siebie) i brak zapowiedzianych pól walki dla każdego zamku. W setupie na 2+ graczy przydałoby się drugie pole walki po przeciwnej stronie stołu i zakładałem, że będzie można stworzyć je z dodatkowych pól.


Swoją drogą, jakim kluczem dobieraliście bohaterów frakcji? Bohaterowie znani z kampanii są oczywiści, ale Clancy i Bronn (brakuje mi bohatera gnolla)? Nigdy nie miałem ich za popularnych bohaterów. Czy fakt specjalizacji w jednostkach przeważył?

Miałem zapytać o 1 sprawę, a rozpisałem się. No cóż, wracam do gry.

boardgames_ftw PW
25 marca, 16:59
Ktoś już dostał planszówkę z dodatkami? Wiadomo, kiedy będą wysyłki?

avatar PW
25 marca, 19:10
Na discordzie ludzie śledzą statki z paczkami. Dziś jeden z nich zawinął do portu w Gdyni i teraz jest rozładowany.

Darkem PW
25 marca, 21:54
boardgames_ftw:
Ktoś już dostał planszówkę z dodatkami?
Tak, ja dostałem. Ogrywam po kolei wszystkie zamki z podstawki i jestem po 6 mapach. Każdą z frakcji zagrałem dwa razy, a teraz szykuję się na fortecę.

PLUSY:
- Pancerna paczka. Wszystko dotarło w idealnym stanie.
- Rozgrywka (gdy pozna się już zasady) jest zaskakująco angażująca i wydaje się szybka, choć dziś ogrywałem jedną mapę 1 na 1 przez 2h. Nawet nie zauważyłem, kiedy minęły.
- Wydanie: po prostu klasa. Czapki z głów.
- Gameplay jest uproszczony, a walki ekspresowe, ale zachował się klimat heroesów.
- Róźnorodność zadań i zasad w scenariuszach. W podstawce jest ich niewiele, ale stworzony przez Archon system daje nadzieję na pojawienie się fanowskich map.

NEUTRALNE:
- Frakcje wydają się podobne do siebie. Może jeszcze nie rozgryzłem specjalnych mechanik i taktyki gry każdą z nich, ale jednostki 7 poziomu różnią się niewiele (i zgodnie z tradycją Kościany Smok jest najsłabszy ;) ).
- Mała różnorodność lokacji na mapie świata. Liczę na dodatki z nowymi kaflami terenu.
- Co do ułatwień „quality of life” dodałbym jeszcze małe karty dla każdego gracza z tabelką targowiska i żetony inicjatywy, aby oznaczyć kolejność ruchu jednostek w walce pvp.
- Wspominałem już powyżej, ale szkoda, że do ostatecznej wersji nie trafiły frakcyjne pola bitew. W grze na 3+ przydałoby się drugie pole na stole.

MINUSY:
- Zawiła instrukcja, ale w internecie powstał już .pdf z prostym wyjaśnieniem zasad dla niedzielnego gracza jak ja. https://boardgamegeek.com/filepage/272787/rewritten-rule-book-v04
- Deckbuilding: Zbyt mało okazji do pozbywania się na stałe zbędnych kart z decku.
- Żetony surowców i złota z kickstartera. Na strech goalach przedstawiono je jako grudki kamienia i małe kryształy, a dostaliśmy monety o różnych wartościach, ale tym samym kolorze i kształcie. Łatwiej jest używać tekturowych tokenów z wersji podstawowej.
- Czarne ramki kart bohaterów bardzo szybko pojawiają się na nich białe ślady/mini uszkodzenia, co freakom estetyki może nieco przeszkadzać.
- Brak karty z krótkim opisem wszystkich lokacji na mapie, ale spokojnie, internet nigdy nie zawodzi: https://boardgamegeek.com/filepage/274597/field-reference-card


To chyba tyle po pierwszych rozgrywkach. Nie czuję się jeszcze kompetentny, żeby oceniać mechanikę, ale przyznam, że mam ogromną frajdę za każdym razem, gdy otwieram pudełko. Magia „jeszcze jednej tury” zdecydowanie działa.

Yaaqob PW
26 marca, 15:50
Cieszę się, czytając o Twoich wrażeniach, Darkem. :-)

Moje losy zawodowe potoczyły się tak, że dziś jestem project managerem na 100%, ale przy "Herosach" pracowałem jeszcze jako lead designer i robiłem wszystko co w mojej mocy, żeby "przenieść ducha Herosów na planszę". ;-D
Clancy był przygotowany zdaje się ze względu na kampanię Gem, a co do Brona - już nawet nie pamiętam, mieliśmy jakieś ankiety... ;-D

BTW, wypuściliśmy dziś kolejny update na KS-ie (z kompletem portretów dla Twierdzy!) ^^

Sobieski PW
26 marca, 23:08
Darkem:
- Żetony surowców i złota z kickstartera. Na strech goalach przedstawiono je jako grudki kamienia i małe kryształy, a dostaliśmy monety o różnych wartościach, ale tym samym kolorze i kształcie. Łatwiej jest używać tekturowych tokenów z wersji podstawowej.


Chodzi o to, że zamiast figurek kamieni i kryształów o wartości 1 i 3 są czarne i czerwone monety o wartości 1 i 3? Na stronie kickstartera ten stretch goal był podpisany jako "work in progress", pewnie koncepcja im się zmieniła. Zapewnie chodziło o to, że byłyby to malutkie figureczki, dla której każdej z osobna byłoby potrzebne miejsce w wyprasce, co mocno zwiększałoby objętość pudełka.

Yaaqob PW
27 kwietnia, 09:20
Nie będę spamował pod newsem na głównej, więc przyszedłem tutaj. ;-D
Mam ochotę podzielić się ciekawostką, która niczym innym niż ciekawostką właśnie się już nie stanie. ;-D
Oto alternatywny dla wersji od HOTA Crew, oparty głównie na “Might and Magic VIII”, line-up Cove, który pozostał (i pozostanie) w moich notatkach:

Tier 1: Pirat
Tier 2: Kuszniczka
Tier 3: Tryton
Tier 4: Syrena (latająca)
Tier 5: Syrena/Rusałka
Tier 6: Regnański Czarodziej
Tier 7: Smoczy Żółw

Bohaterowie:
- Trójka z “Era of Chaos”, która stylistycznie byłaby dopasowana do “Heroes III: [The Board Game” - Peter Lee, Cassanabel, Psamathe (byłaby bohaterka syrena, hihi) oraz… Astra. ;-)

Andruids PW
27 kwietnia, 09:34
Dało się zrobić coś oryginalnego i opartego o uniwersum M&M, a poszliście na nudny Disneyland. Liczyłem na Zatokę ze Szczuroludźmi, Trytonami i brodatymi Magami Wiatru z drewnianą nogą. Frakcji Jacków Sparrowów nie dokupię.
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6
temat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel