Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Pandemia - Temat zbiorczy
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Kastore PW
31 marca 2021, 13:57
Pod wpływem lockdownowej nudy postanowiłem zrobić coś, co od dawna planowałem i nauczyć się całej fabuły Bionicle. Życzcie mi powodzenia!

avatar PW
31 marca 2021, 15:47
Wish you luck💪

Nicolai PW
31 marca 2021, 19:59
A założysz kanał na YouTubie?

Kammer PW
31 marca 2021, 23:31
Brzmi świetnie, czuję, że stworzysz bioniclowy kanał będący odpowiednikiem VaatiVidya!

uhm PW
3 kwietnia 2021, 21:07
Wycofuję się rakiem z oskarżań o celowe zaniżanie liczby zgonów przez rząd. Podpytałem zaufanego lekarza i jego zdaniem owszem, liczba zgonów na covid jest dużo wyższa niż według statystyk, ale nie uważa, by dane te były fałszowane. Po prostu dużo zgonów jest klasyfikowanych jako "nieokreślone zapalenie płuc", "niewydolność serca", czy inna choroba podstawowa, bo bez wyniku wymazu albo swoistych badań diagnostycznych lekarz nie może wpisać rozpoznania koronawirusa. Jako przykład podał pacjentkę, która zmarła w dniu pobrania wymazu i której wynik pojawił się w systemie dopiero po pogrzebie, czy starszą kobietę, której wnuczka chorowała na covid, i choć starsza pani ewidentnie chorowała na koronawirusa, ona sama nie była wymazywana i w karcie zgonu wpisano jej jedną z chorób towarzyszących. Prawdopodobnie duża różnica między liczbą zgonów na covid a nadwyżką zgonów na jesieni wynikała z faktu, że wielu osobom nie zdążono pobrać wymazów. Na oddziale kardiologicznym gdzie obecnie pracuję dużo starszych pacjentów wraca kilka tygodni po koronawirusie z ciężkimi zaostrzeniami niewydolności i w karcie informacyjnej, na samym dole listy złożonej z kilkunastu chorób wpisane ma "stan po covid", ale głównym rozpoznaniem pozostaje "niewydolność serca".

A tak z zupełnie innej beczki, na fali wyprzedaży w gogu kupiłem sobie Bard's Tale 1-3, Ultimę Underworld i The Dark Heart of Uukrul. Co jeszcze polecacie z klasyków D&D? Niedawno skończyłem Eye of the Beholder 1 i po prostu utonąłem w klimacie starych D&D.

Irhak PW
3 kwietnia 2021, 23:14
Cytat:
Po prostu dużo zgonów jest klasyfikowanych jako "nieokreślone zapalenie płuc", "niewydolność serca", czy inna choroba podstawowa, bo bez wyniku wymazu albo swoistych badań diagnostycznych lekarz nie może wpisać rozpoznania koronawirusa.
Ja tam słyszałem coś na odwrót. Że lekarze wpisują koronę kiedy pacjent nie miał, a zszedł, bo dostają wtedy więcej kasy.

AmiDaDeer PW
3 kwietnia 2021, 23:48
Jak zasłyszane, to można z dużą dozą pewności uznać, że to nic więcej niż zwykła teoria spiskowa.

Alistair PW
4 kwietnia 2021, 00:12
Mnie ciekawi jedna rzecz -

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/covid-19-w-polsce-liczba-zakazen-koronawirusem-i-zgonow-aktualizacja-984368

1 kwietnia zmarło kolejnych 621 osób zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 130 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 491 osób.

Pytanie - ile z tych 491 osób zmarło dlatego, że Covid-19 się do tego przyczynił? Czy może umarli na te inne schorzenia, a Covid nie miał z tym nic wspólnego? I jest zaliczony jako winny tylko dlatego, że był?

Baronus PW
4 kwietnia 2021, 09:00
To jest skomplikowane.
Liczba zgonow na covid obejmuje:
Osoby ktore NIE ZGINELY z powodu lockdownu
+50 czyli plus
....
-700 osoby ktore zmarly i mialy covid
z czego
-600 osoby ktore podano oficjalnie jako zmarle majace covid
-100 osoby ktore mialy covid ale nie badano ich
z czego
-100 osoby ktore i tak by zmarly
-600 nadwyzkowe osoby ktore by nie zmarly a mialy covid
z czego:
-500 przyczyna zgonu byl glownie covid
-100 przyczyna zgonu byla inna ale covid dolozyl sporo
...
Oraz:
-300 osoby zmarle na skutek zalamania opieki zdrowotnej...
Czyli
+50
-600
-300
razem -850 nadwyzkowych zgonow. Z ktorych 500 powazna przyczyna glowna byl covid. A do 600 gdzie covid byl znaczacy.
...

Gdyby sluzby zdrowia bylo 2 razy wiecej oraz rzadzili tym kwalifikowani zarzadcy typu dobra firma a nie lesne dziady z Sejmu to.
Znika 300 zgonow z powodu zalamania sluzby zdrowia oraz drugie tyle z covidem i jest moze 250 zgonow.
...
Reasumujac gdy oni podaja ze 600 zmarlo na covid to formalnie tak to liczba bliska faktom ALE TO NIE ZNACZY ZE MUSIELI ONI UMRZEC!

uhm PW
4 kwietnia 2021, 12:22
@Irhak Pracownicy medyczni zatrudnieni na oddziałach gdzie covid przewija się cały czas, mają jawnie dodatek +100% wynagrodzenia. W moim szpitalu premię tę mogą także otrzymać pracownicy innych oddziałów, pod warunkiem, że przedstawią dowód, że w danym okresie czasu opiekowali się pacjentem z potwierdzonym zakażeniem covid. Żadnej premii za zgony w dzienniku ustaw nie ma. No i nie można pacjentowi wpisać w karcie zgonu covid, jeśli w trakcie hospitalizacji nie został on rozpoznany. Konieczny jest dodatni wynik RT-PCR, bez niego można wpisać co najwyżej "nieokreślone zapalenie płuc" - i tacy pacjenci się zdarzają na oddziale, więc nie jest też prawdą, że obecnie wszystkie zakażenia dolnych dróg oddechowych kwalifikuje się jako covid.

https://fakenews.pl/zdrowie/pieniadze-za-zgony-na-covid-19-sprawdzamy-oplaty-za-leczenie/
https://sprawdzam.afp.com/nie-lekarze-nie-dostaja-13-tys-dolarow-za-pacjenta-z-diagnoza-covid-19

@Alistair Standardowy pacjent covidowy to staruszek po 70-ce - lista chorób u takiej osoby to najczęściej kilkanaście pozycji, gdzie na samym szczycie widnieje niewydolność serca - dlatego gdy u takiej osoby jednocześnie wystąpi niewydolność krążeniowo-oddechowa i jest covid (+), możemy być na 99% pewni, że zaostrzenie nastąpiło z powodu covid - ale szansa zgonu z innego powodu zawsze pozostaje niezerowa. Zresztą, przy takiej ilości chorób przyczyna zgonu jest zawsze wieloczynnikowa, więc część lekarzy wpisuje w karcie pierwsze lepsze rozpoznanie (np. "starość" :P ) - bez sekcji zwłok stwierdzenie najwłaściwszej przyczyny jest zwyczajnie niemożliwe i uznaniowe. Wśród osób młodszych ofiarami w większości przypadków także są osoby obciążone - ale tu najczęściej jest to jedna konkretna choroba, więc zgon dość łatwo można powiązać z wirusem, bądź wywołanym przez niego zaostrzeniem.

Nicolai PW
6 kwietnia 2021, 09:44
Z ciekawości, zamierzacie się szczepić a jeśli tak to czym? Jestem ciekawy jak to wygląda wśród Grotowiczów bo różni ludzie różne decyzje podejmują na podstawie różnych przesłanek :P

Baronus PW
6 kwietnia 2021, 10:39
Ja oczywiście absolutnie nie. Z uwagi na to z jakimi łotrami mamy do czynienia w globalnym biznesie. Nie wiadomo co oni wszczepiaja a z odszkodowan sa zwolnieni calkowicie. Nie pracuje ani w medycynie ani w sluzbach wiec oczywiscie nie mam parcia od wladz zeby sie szczepic. Ani wieku emerytalnego. Tu sa na ogol mlodzi wiec nie sa oni w zaden sposob miarodajni dla spoleczenstwa.

avatar PW
6 kwietnia 2021, 11:41
Jako grupa 0 jestem zaszczepiony od stycznia. Ale nawet gdyby nie - nie mam żadnych obiekcji przed szczepionkami.

Nicolai PW
6 kwietnia 2021, 14:01
Baronus:
Ja oczywiście absolutnie nie. Z uwagi na to z jakimi łotrami mamy do czynienia w globalnym biznesie. Nie wiadomo co oni wszczepiaja a z odszkodowan sa zwolnieni calkowicie.

A z jakimi łotrami mamy do czynienia i co konkretnie wszczepiają?



avatar:
Jako grupa 0 jestem zaszczepiony od stycznia. Ale nawet gdyby nie - nie mam żadnych obiekcji przed szczepionkami.

Ja niestety nie jestem w żadnej grupie a chętnie miałbym już to za sobą :P

Baronus PW
6 kwietnia 2021, 18:24
Przeciez bylo juz Gatesie i Rokefellerze. Znowu wkleic?
O Pfizerze np:
https://wprawo.pl/prokuratorzy-z-usa-o-producentach-szczepionek-na-covid-19-pfizer-to-notoryczni-oszusci-i-przestepcy-premier-dobija-z-nimi-targu/
A tu propisowskie czyli obecnej wladzy przekazniki jakby ktos mędził o szurach i foliarzach:
https://medianarodowe.com/2021/02/14/premier-otoczony-przez-sponsorowanych-ekspertow-medycznych/
To jest bandyterka globalna.
Mowilem juz ze nie gustuje w blogach o reptilianach. M&M mi wystarcza w kwestii fantazji.

avatar PW
6 kwietnia 2021, 18:58
Te artykuły niestety nie wyjaśniają co konkretnie wstrzykują w szczepionkach...

VIP PW
6 kwietnia 2021, 20:10
Ja wczoraj natknąłem się na takie informacje wyjaśniające:
https://www.facebook.com/100017482212949/videos/833320557260677/

Baronus PW
6 kwietnia 2021, 20:30
Artykuly pokazuja jaka to bandyterka. Astra Zenka wstrzykuje nieaktywne wirusy aby wytworzyc przeciwciala. I to jest szczepionka.
Inne modyfukuja DNA aby wytwarzalo przeciwciala.
Ja nie jestem w grupie ryzyka a zwazywszy ze koncerny sa zwolnione z JAKIEJKOLWIEK odpowiedzialnosci, urzedasi tez, to jest super rekomendacja. Nie bede eksperymentowal na sobie.
Ponadto tu mam ciekawy artykul:
https://zlomzy.pl/2021/04/06/czwartej-fali-nie-bedzie-to-juz-jest-koniec-tej-epidemii-w-polsce/
On moze miec racje. Szczepienia sa nawet juz niepotrzebne.

AmiDaDeer PW
6 kwietnia 2021, 20:53
Baronus:
Inne modyfukuja DNA aby wytwarzalo przeciwciala.
Gdyby coś takiego powstało, to twórca takiego wynalazku z jednej strony kwalifikowałby się pod Nagrodę Nobla, a z drugiej - byłby pod ostrzałem innych lekarzy i etyków, którzy od lat mówią jasno, że modyfikowanie ludzkiego DNA jest granicą, której nie należy przekraczać.

Przy czym ta kompletna bzdura, jaką głoszą zwykle środowiska pro-epidemików i szarlatanów, ma wzięcie właściwie tylko dlatego, bo najwyraźniej wielu ludzi ma zerowe pojęcie, czym jest mRNA, i na samą wzmiankę o nim wpada w histerię. :P

Prawdziwe działanie szczepionki, o której mówisz, jest zupełne inne - mRNA koronawirusa służy tylko i wyłącznie temu, by komórki mogły tymczasowo wytworzyć białko typowe dla COVID-a. W ten sposób stymuluje się reakcję immunologiczną organizmu i, w efekcie, wytworzenie odpowiednich przeciwciał. Nie ma to nic wspólnego z modyfikowaniem jakiegokolwiek DNA - szczepionka nie ma żadnego wpływu na jądro komórkowe.

Kwestionowanie autorytetów jest często wręcz wskazane, ale nie jeśli odbywa się ono kosztem naginania rzeczywistości pod własne tezy. A już na pewno głoszenie takich mitów jest tylko i wyłącznie szkodliwe.

PS. Nazywanie Mediów Narodowych "propisowskimi przekaźnikami" jest zupełnie nie na miejscu - to że środowiska bliskie Konfederacji i innym nacjonalistom mają elementy wspólne z partią rządzącą nie znaczy wcale, że są to tożsame byty o tej samej narracji.

Demorator PW
6 kwietnia 2021, 21:31
Ja i cała moja rodzina planujemy się zaszczepić. Generalnie ufam szczepionkom; wiem, że istnieje ryzyko powikłań, a nawet śmierci, ale jest na tyle małe (w moim odczuciu), że wolę "zaryzykować".
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Pandemia - Temat zbiorczy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel