Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Problemy z H3 ost
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

LuckyClover PW
12 grudnia 2020, 10:56
O co chodzi z tym ost z H3 na Youtube?
Doszły mnie inforamcje że Youtube żąda usunięcia filmów używających ścieżki dźwiękowej
z Herosa 3 od streamerów-dowiedziałem się tego na kanale mojego ulubionego youtubera Meridiana
który właśnie rozgrywa kampanie SoD i nie może używać orginalnej muzyki.

Kammer PW
12 grudnia 2020, 11:24
Dobre pytanie, z tego, co widzę, to dorwała się do tego jakaś niefajna amerykańska agencja, pewnie ich celem jest łatwy zarobek, bo właścicielom kanałów nie będzie się chciało walczyć.
Słyszałem o takich akcjach w przeszłości, nie sądziłem, że dotknie to H3...

LuckyClover PW
12 grudnia 2020, 11:45
Dla mnie to koszmar-mam padaczkę i nie mogę oglądać gry z podkładaną muzyką nie pasującą do tego co się dzieje na ekranie-nie jestem wtedy za nic wstanie skupić się na grze i robi mi się niedobrze :(

A gra całkiem bez muzyki jest taka pusta...
Rozwiązaniem byłoby używanie ost skomponowanego specjalnie dla H3-takiego jak muzyka z Hota-
przystań i highlands brzmią doskonale-wiem że stworzenie całego nowego ost do gry to wielka mordęga ale jeśli ta sytuacja będzie trwać to pewnie miasto po mieście pewnie będzie trzeba stworzyć nową muzykę...

Może też istnieją dobre ścieżki dźwiękowe w modach

Ostatnią opcją jest używanie ost z innych części homm- H2 ma boską muzykę operową
ale nie ma żadnej pewności że nie powtórzy się ta sama sytuacja co z H3 ...

avatar PW
12 grudnia 2020, 12:18
Spróbujcie podmienić (przynajmniej część) muzyki na wersje Heroes Orchestra. Są w modach gotowce, wystarczy podmienić pliki w folderze mp3.

VIP PW
12 grudnia 2020, 15:15
Yyy.. :O. Skoro ubisoft ma prawa do gry to nie wykupił całości praw? Czyli również muzyki? Hmmm

LuckyClover PW
12 grudnia 2020, 16:30
Też tego nie rozumiem-człowiek płaci za grę a nagle okazuje się ze sprzedawca nie ma praw do jej części-to tak jakby kupić samochód i nagle dowiedzieć się że właściciel marki nie ma praw do silnika...dziwne

To bardzo nieprzyjemna sytuacja-człowiek który zapłacił za grę powinien móc korzystać z jej całości a już na pewno nie być karanym za cudze błędy-to sprawa między właścicielem praw do muzyki a właścicielem gry- a po głowie dostaje zwykły streamer...

pomysł avatara aby użyć utworów Heroes Orchestra jest ciekawy-ale nie mam pojęcia czy użycie innego wykonania tych samych utworów omija prawa autorskie-ryzyko jest zbyt duże
Youtuber poświęci ogrom czasu na nagranie przejścia kampanii a potem się do niego przypier***ą
o muzykę i każą mu wszystko usunąć ...

Chyba przyjdzie nam żyć w świecie ciszy
The World of Terrifying Silence

avatar PW
12 grudnia 2020, 21:57
Cytat:
Yyy.. :O. Skoro ubisoft ma prawa do gry to nie wykupił całości praw? Czyli również muzyki? Hmmm

To nie o to chodzi. Ktokolwiek ma prawa do gry czy muzyki - tych praw nie ma streamer. A youtube działa asekurancko, nie może w sumie inaczej. Ma wbudowane algorytmy do detekcji utworów chronionych prawnie (podobnych do Shazama na przykład) i skanując filmiki skanuje również muzykę. I jeśli natrafia na coś 'chronionego' to prosi streamera o podanie pliku licencyjnego. Streamer może się odwoływać korzystając w różnych praw cytatu i innych wyjątków prawnych, ale zawsze jest to batalia w yt i jak napisał wcześniej Kammer, mało komu będzie chciało się walczyć. Sam YT jest tu tylko przekaźnikiem, tym złym jest jakaś kancelaria prawna.

Cytat:
pomysł avatara aby użyć utworów Heroes Orchestra jest ciekawy-ale nie mam pojęcia czy użycie innego wykonania tych samych utworów omija prawa autorskie-ryzyko jest zbyt duże

Omija. Prawa autorskie do koweru należą do autorów koweru (który musiał uzyskać zgodę od twórców oryginału). A roszczenia kancelarii nie obejmują tantiem dla ekipy Heroes Orchestry.

A tu dowód, że można wybrać z youtubem:

LuckyClover PW
12 grudnia 2020, 23:24
Jest duża liczba typów licencji na covery-od pojedynczych wykonać po nagrywanie płyt-
czy pozwolenie na wykonywanie tych utworów przez Heroes Orchestra jest równoznaczne z pozwoleniem na użytkowanie w grze-odpowiedź pewnie nie ważna gdyż te utwory same w sobie unikną algorytmów szukających Youtuba

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2020, 10:58
VIP:
Skoro ubisoft ma prawa do gry to nie wykupił całości praw? Czyli również muzyki?
Po pierwsze: licencja na prawa do rozpowszechniania muzyki niekoniecznie jest trwała. Taka SEGA miała problem z licencją do muzyki użytą w niektórych częściach Sonica, co potem utrudniało albo użycie tych samych utworów w kolejnych wydaniach (Sonic 3 na PC używało kompozycji z wersji prototypowej, jako że wersja na konsole Genesis korzystała z utworów skomponowanych przez zespół Michaela Jacksona i trudno było odnowić do niej prawa), albo nawet ich zremiksowanie (Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood musiało mieć zmienioną muzykę na ostatnią chwilę ze względu na utrudniony kontakt między developerem a wydawcą, co w połączeniu z bardzo ubogim budżetem skończyło się niesamowitym potworkiem). Z Ubisoftem może być tak samo.

Po drugie: YouTube swoje, a faktyczne prawa autorskie swoje. Content ID często narusza de facto obowiązujące na świecie prawa autorskie, ale ze względu na specyfikę systemu sprawiedliwości w USA trudno jest walczyć posiadaczom tych praw z systemem YouTube'a. Dobrym przykładem jest tutaj muzyka King Gizzard & the Lizard Wizard - o ile większość utworów jest dobrze dopasowana do Flightless Records (czyli wytwórni, która należy do zespołu), o tyle już cały album "Polygondwanaland", oficjalnie dystrybuowany przez zespół poprzez internet i, w ramach podziękowania dla fandomu, z przydzieloną licencją CC0 (tj. de facto fani mogą również sprzedawać ten album na nośnikach fizycznych i zespół może na tym nie zarobić ani grosza), na YT jest przypisany do wytwórni Heavenly Recordings - a to sprawia, że mimo że fani mają prawo wrzucić utwory z tej płyty na YT, to Heavenly Recordings ma według YT prawo do zmonetyzowania takich filmików i czerpania z nich korzyści, jakkolwiek to moralnie wątpliwe.

LuckyClover:
ale nie mam pojęcia czy użycie innego wykonania tych samych utworów omija prawa autorskie
avatar:
Omija. Prawa autorskie do koweru należą do autorów koweru (który musiał uzyskać zgodę od twórców oryginału). A roszczenia kancelarii nie obejmują tantiem dla ekipy Heroes Orchestry.

Avatar ma rację z perspektywy legalistycznej, ale, jak już wspomniałem, YouTube rządzi się własnymi prawami. Do tego Content ID jest wskazywane nie tylko przez boty YT, ale również przez ludzi, którzy zostali specjalnie na to stanowisko zatrudnieni przez "posiadaczy praw autorskich" (czyli wytwórnie i inne duże korporacje). To może zaś skutkować dość absurdalnymi sytuacjami.

To, co można zrobić w opisanej przez LuckyClover sytuacji, to zakwestionować decyzję Content ID za pomocą odpowiednich narzędzi na YT, wskazując na to, iż soundtrack z gry jest elementem gry, którą streamer pokazuje w swoim nagraniu (i że nie narusza to praw autorskich, zarówno w Polsce, jak i USA). U mnie udało się to zrobić z absurdalnym oznaczeniem złamania praw autorskich na filmikach z muzyką Bull of Heaven, jaką wrzucałem (a muzyka BoH jest technicznie rzecz biorąc właśnie oparta o licencję CC0 - przy czym YT próbował mnie zmonetyzować na podstawie zautomatyzowanego wykrycia rzekomego "łamania praw autorskich", więc to też nieco inna sytuacja), więc może tu też by się dało.

Natomiast w razie gdyby YT upierał się przy swojej decyzji, można byłoby po prostu sprawę nagłośnić w mediach związanych z grami komputerowymi. To jedyny "krok ostateczny", który mi przychodzi do głowy.

EDIT: Myślę zresztą, że nagłośnienie sprawy tym bardziej jest na czasie, jako że senat USA wcisnął w swoje legislacje propozycję kary więzienia dla recydywistów łamiących DMCA.

Drwal PW
13 grudnia 2020, 12:14
Problem dotyczy również mojego skromnego kanału Centrum Heroes 3. Mi osobiście zwyczajnie szkoda czasu na potyczki mailowe, z których i tak pewnie nic nie wyniknie. Zarobek z tego i tak jest żaden w porównaniu do pracy, jaką trzeba włożyć. Na przyszłość skorzystam zwyczajnie z pracy Heroes Orchestra, dziękując im w opisie filmików. A te ponad 100 filmików co już są, no trudno, bardzo szkoda.

Nie znam się na licencjach, prawach autorskich, ale czysto ludzko, wydaje mi się to totalnym absurdem.

LuckyClover PW
13 grudnia 2020, 13:26
Dokładnie-tu nie chodzi o to co jest logiczne ale o to co może się zdarzyć
Mający wiele tysięcy subskrypcji streamer po prostu nie będzie ryzykował i nagra video bez muzyki-licencja Heroes Orchestra może być ograniczona lub wygasnąć lub Bóg wie co...
a gdy ludzie zaczną korzystać z ich utworów masowo to pracownicy właścicieli praw autorskich mogą o tym donieść i może skończyć się żądaniem usunięcia video z tymi utworami

Youtuber który nagrywa kilkaset filmów nie będzie chciał narażać się na takie wypadki

Baronus PW
13 grudnia 2020, 15:05
Cusz swego czasu ostrzegałem ale spadła na mnie dzika agresja. Teraz mam satyfakcje ze przewidzialem stąd Wyjątkowo się odzywam. Prawo to jedno a sprawiedliwosc drugie. Zalezy co tam uchwalili w danym kraju. Jesli kupiles gre legalnie to nie ma mowy o dalszym placeniu. Muzyka jest skladnikiem gry. Muzycy wzieli pieniadze takze i twoje. Idac tym tropem i graficy by mogli kwestionowac. Czym to sie rozni?! Tekściarze tez! Programisci tez! Moze nie?! Tylko muzyka podlega ochronie?! Ba a czemu by nie mieli producenci swetra w ktorym nagrywasz nie zadac tantiem?! A krzesla na ktorym siedzusz?! Stołu?! Szafki. Komputera kamerki itd! Kazdy moze orzec ze, jego tworczosc wykorzystujesz'. Oczywiscie ze wykorzystujesz po to kupiles. To jest sprawdiedliwosc ale jest jeszcze prawo! A tam to juz moze byc roznie! Kancelarii z Wall Street nie wynajmiecie bo filmiki. A na taka firme to trzeba miec topowych prawnikow. Bo oni tylko wymuszaniem sie zajmuja. I wiedza o tym wszystko.

Formalnie to czy Heroes Ochestra ma licencje?! Pewnie nie! To tez im moga zdjac! To nie sa ich utwory na tyle ze oryginalne.
A moze jakis koncert Romero i wyciac z niego fragmenty?! Tworcy chyba wolno wykonywac swoje? To chyba najmocniejsze krycie pod wzgledem prawnym.

Jednak to nie chodzi pewnie o MM. Ta firma ma pewnie mnostwo wszelkich praw autorskich i globalnie uderzyli. MM to nisza. Pewnie chodzi o popularniejsze idace w miliony wyswietlen kawałki. Kto by walczyl o videa z 5000 gora wyswietlen.

Serd PW
14 grudnia 2020, 03:03
A widzicie. A ja właśnie znalazłem na YT kanał zespołu Drayante Zan na którym to kanale można znależć i posłuchać masę coverów z poszczególnych części Homm (i nie tylko), i to na prawdę dobrytch coverów, któeych YT jakoś nie blokuje.
Zresztą, sprawdżcie sami, bo naprawdę warto! https://www.youtube.com/watch?v=shOhkzInW8s]

Andruids PW
14 grudnia 2020, 03:20
Tak, wiadomo, że można zrobić ścieżkę dźwiękową opartą na coverach i kawałkach opublikowanych na wolnej licencji, ale to nie rozwiązuje chyba problemu.

(chyba że rozwiązuje, to wtedy dajcie znać)

LuckyClover PW
14 grudnia 2020, 10:25
Zgadzam się z Baronusem-to co powinno być a to co jest to zupełnie różne rzeczy ...
Natomiast najważniejsze jest to co może się stać-wszystko zależy od tego jak zachowają się właściciele praw-mogą to eskalować dalej...

Słuchałem tych coverów Drayante Zan-bitwa brzmi cudownie ale stronghold dość dziwnie-
ich instrumenty są bardzo specyficznie :)

Licencja na cover to nie prawo własności-z coverem nie można tak po prostu robić co się podoba
a tu chodzi o jakieś dość stałe rozwiązanie gdyby ta sytuacja się przedłużała-
naprawdę jestem ciekaw co na to wszystko Hota team ...

Ostatecznym rozwiązaniem na przyszłość jest prawo które zezwala zakupującemu grę nagrywać gameplaye-obecnie to wszystko jest tylko "na gębę" i każda firma może stwierdzić że ich produkt został wykorzystany niezgodnie z licencją-a przecież w dzisiejszych czasach naprawdę tony ludzi kupuję gry właśnie po to aby tworzyć filmy-tworzą popularność danych tytułów więc są pożyteczni- i jeszcze jedno argumenty że to tak jak przy zakupie płyty cd którą można słuchać samemu ale nie można upubliczniać jest nie trafiony-to inna sytuacja i wymaga innych rozwiązań- a w naszym interesie są uczciwe ludzkie rozwiązania tego problemu...

MinosKing PW
17 grudnia 2020, 14:56
Spróbuję coś z tym zrobić, lecz potrzebuję na to minimum 1 dzień*. Licząc z przetestowaniem czy wszystko będzie w porządku w grze? Podmiana dźwięków może wydawać się prosta, lecz nie zawsze tak jest.

W Heroes Orchestra jest kilka braków, które trzeba jakoś uzupełnić. Jeśli nie znajdę brakujących elementów będę musiał chyba zdecydować się na jakąś podmianę z tego co znam z modyfikacji do Homm np. z tych które są pod VCMI. Chyba że ktoś mnie ubiegnie? :P

Baronus PW
17 grudnia 2020, 17:44
Skopiuje moj post z Heroes community.

Tutaj macie dużo muzyki HIII, z dala od copirajtowych bandytów.
Dobrze znana:
https://m.youtube.com/channel/UC_2fN8KSOJPRoE8PSN2ZtYA Heroes Orchestra

Ansia Orchestra (Rosja) tylko forteca i inferno, ale jest naprawdę naprawdę świetna:
https://m.youtube.com/playlist?list=PLbh5rrt_zRum_Fxlz1EDNbvYsIJ_zxz6p

Krzysztof Pyrek PyRec inferno i muzyka bitewna! Szczególnie motyw bitewny jest jednym z najlepszych!

https://m.youtube.com/channel/UC7yYW86xkj2KtOPqVo1SEGw/videos pyrec

Bardzo dobre:
Elven Music Project
Menu
https://m.youtube.com/watch?v=wEUcUj6DgCQ

...

https://m.youtube.com/watch?v=ByUXu3IkByA Główny motyw ładny, ale nie dla zastąpienia oryginału

https://m.youtube.com/c/AntonNovikov1/videos Anton Novikow Tower

https://m.youtube.com/user/BassZealoth/videos Twierdza BassZealoth i Necro

https://m.youtube.com/watch?v=Bq_a4RIdtmc Weddal Combat Music 4

https://m.youtube.com/user/Wayfarersofdestiny/videos Wayfarersofdestiny Twierdza Bastion nowa alternatywa

Do wyboru. Tylko udane wzialem. Jest duzo typu ktos zasuwa na gitarce ale to jest ubóstwo za slabe. Chyba ze nie ma innej opcji.
Glowne dzwieki da sie zastapic. Procesowanie sie z koncernami z Wall Street jest nierealne. Wiecie ze nie zyjemy w praworzadnym swiecie.

MinosKing PW
17 grudnia 2020, 18:04
Oto link do paczki którą zrobiłem: https://drive.google.com/uc?export=download&confirm=rajQ&id=1NcK2oIeiB8BZitY09qtey56BiTlORIcy

Znajdziecie w niej 13 podmienionych utworów, w tym te od Heroes Orchestra, plus kopię oryginalnych tak na wszelki wypadek. ;] W miarę możliwości sprawdziłem je wszystkie i póki co działają dobrze. Niestety brak było utworów dla Stronghold, Wrót Żywiołów oraz Combat01, 03 i 04. Więc zamieniłem je na alternatywne znane wam z modów pod VCMI. Wgranie ich jest proste, kopiujecie pliki z folderu alternative mp3 i podmieniacie je za te z folderu MP3 znajdującego się w głównym katalogu z waszą grą. Jeśli któreś z nich nie będą wam odpowiadać możecie zamienić je sobie na oryginalne z drugiego folderu, bądź po prostu nie kopiować tych które uznacie za niestosowne.

LuckyClover PW
17 grudnia 2020, 19:43
Przesłuchałem i są świetne-muzyka bitewna z Homm2 jest cudowna,zawsze uwielbiałem H2
wykonania ost miast boskie-ten dungeon brzmi mega "wężowato"
Inferno jest niezwykle diaboliczne
nie mogłem otworzyć utworu dla confluxu-wystąpił jakiś błąd...

nie lubię tego utworu którego użyłeś dla Strongholda-to muzyka miasta Sorceress z Homm2 Złotej edycji-dla mnie jest on bardzo dziwny-zawsze wolałem wersję z orginalnej gry i dodatku POL -ale oczywiście po prostu nie muszę go używać :)

Jutro podmienię je sobie w grze i sprawdzę je w akcji-
pozostaje pytanie czy użycie tego typu muzyki koncertowej nie będzie zbyt rozpraszające przy rozgrywce :)


Bardzo dziękuje za przygotowanie tej paczki :)

MinosKing PW
17 grudnia 2020, 19:51
@LuckyClover Spoko i dzięki za odpowiedź. ;] Yhm jutro zrobię poprawkę paczki i dodam do niej utwory do Stronghold oraz Conflux od Orchestry. Bo pewna dobra duszyczka zdobyła je i podesłała do mnie.

Co do dźwięków z bitwy mam nadzieję że wszystkie 4 działają dobrze? A przynajmniej u mnie nie zauważyłem żadnego problemu, a przynajmniej przy pierwszej grze. :D

Edit: Zapomniałem dodać że w trakcie gry trochę wolno się rozkręcają ale niech to was nie zniechęca do nich, ponieważ są świetne! ;]
strona: 1 - 2
temat: Problemy z H3 ost

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel