Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Pointer PW
4 grudnia 2023, 22:23
W zasadzie to nowa wersja jest gotowa, ale grając sobie w domu znalazłem parę istotnych błędów i nim wrzucę link do pobrania, to chcę je poprawić.

klimat93 PW
7 grudnia 2023, 17:12
@Pointer
Jest szansa że naprawisz te błędy w miarę szybko i zobaczymy nową wersję jeszcze przed Świętami?

Pointer PW
23 grudnia 2023, 17:28
Niestety, przed świętami inne obowiązki, prywatne i służbowe, sprawiły, że praktycznie nie miałem kiedy modować. Myślę, że w pierwszych tygodniach nowego roku to ogarnę. Tymczasem życzę całej społeczności heroskowej wesołych Świąt i polecam odpalić sobie VCMI z moim Świątecznym Miastem :)

Pointer PW
6 lutego, 16:21
Trochę ciszy w temacie było, ale nadszedł ten moment (mam nadzieję, że wyczekiwany przynajmniej przez część z Was). Pointer's Mod Pack 4.3 gotowy do pobrania.

Instrukcja instalacji:

1. Zrób BACKUP swojego folderu z grą, a przede wszystkim folderów \CookedPC, \CustomMaps i \Localization
2. Rozpakuj pobraną paczkę oraz paczki w niej zawarte.
3. Zawartość wewnętrznych paczek wrzuć bezpośrednio do folderu \MMH7Game
4. Zalecam wgranie wszystkich elementów, bo gwarantuje to grywalne działanie moda, choć teoretycznie można nie wgrać np. niektórych spośród nowych frakcji lub nowych pól bitwy. Obligatoryjne są paczki PMP 4.3 BASE oraz PMP 4.3 MAIN. W przypadku niewgrania którejś z paczek należy przed pierwszym uruchomieniem gry odpalić sobie Edytor Map, żeby zresetować miejsca, w których pojawiają się odniesienia do tych części moda. Zapisujemy zmiany i gra powinna śmigać (przynajmniej w teorii). Jeśli wgrasz wszystkie komponenty, to nie ma problemu, można odpalać grę od razu po wgraniu moda.
5. I tyle, miłej gry!

A tu lista zmian oraz cząstkowych modów wprowadzonych w tej wersji:

1. Frakcje: Inferno, Świątynia, Wieża* (podziękowania dla Slyena i zespołu Heroes 7.5) i Cytadela** (podziękowania dla Valentina z Resurrection Mod oraz Flapdzaka).
2. Alternatywne jednostki dla wszystkich frakcji (oryginalnych i nowych).
3. Ponad 400 nowych bohaterów (odblokowani kampanijni, z Heroes 3-6, dodatkowi z modów Heroes 7.5 oraz Resurrection Mod, moje pomysły autorskie).
4. Nowe artefakty (j.w.).
5. Nowe zaklęcia (j.w.).
6. Nowe pola bitwy (podziękowania dla autorów New Arenas Mod).
7. Nowa umiejętność: Interferencja.
8. Nowe specjalizacje bohaterów oraz zmiana działania części już istniejących (główne podziękowania dla zespołu Heroes 7.5.).
9. Poprawiony balans między Magią a Mocą.
10. Inne kosmetyczne zmiany.
11. Naprawa błędów wyłapanych lub zgłoszonych przez Was od czasu poprzedniej wersji moda.

*Frakcje musiały zostać dostosowane do mojego moda, żeby zachować balans, stąd też w line-upach pojawiły się pewne zmiany. Największe dotyczą Inferno, niewielkie zaś Świątyni i Wieży. Slyen wyraził swego czasu zgodę na użycie jego prac w moim modzie, nie miał także nic przeciwko pewnym zmianom.
**Cytadela Flapdzaka niestety z jakiegoś powodu wykrzaczała grę, więc bazą jest Cytadela z Resurection Mod, ale jednostki pozostały od Flapdzaka.

P.S. Frakcja Cove jest nadal w przygotowaniu, nie porzuciłem prac. A część jednostek, które się tam pojawią znajdziecie w modzie jako neutrale ;) Udanej zabawy!

P.P.S. Zgłaszajcie ewentualne błędy, na pewno jest coś, co umknęło mojej uwadze.

klimat93 PW
9 lutego, 14:22
@Pointer

Nie miałem dużo czasu na granie ale coś tam się Cytadelą udało.
1. Podstawowy Gnoll nosi kolor gracza, z kolei ulepszony już nie.
2. Bohater GroiNak ma zdolność "Pełnomocnik" która daje dyplomację na poziomie podstawowym i "konieczny sojusz" na start, nie ma natomiast dyplomacji w skillwheel-u więc jego zdolność nie daje nic.

3. To bardziej propozycja pisałem o tym jeszcze zanim Fladzpak porzucił moda, ale może by dodać jakąś jednostkę strzelającą coś na bazie szamana(jednostki wsparcia) na wyższym poziomie 4 lub 5. Bo jedna jednostka strzelająca w dodatku niskopoziomowa potrafi niedomagać w późniejszych etapach mapy.

Edit:
Teraz czas na świątynie :)

Bohater Oleg ten sam problem co GroiNak

Nie doświadczyłem żadnych "na razie" problemów z rozgrywką tym miastem

Jedyne co to wywaliłbym żywiołaki wody i wrócił do "Starych" syren z atakiem obszarowym bo w mojej subiektywnej opinii miasto to kuleje jeśli chodzi o atak dystansowy względem innych.

Kammer PW
9 lutego, 15:05
Czy byłaby opcja, by wrzucić moda na coś innego niż Mega? Pobieranie nie chce mi ruszyć ani na Firefoksie, ani na Chrome, uparcie domaga się instalacji apki Mega.

Pointer PW
10 lutego, 08:34
Mogę spróbować, aczkolwiek mega to jedyny serwis jaki przyjął mi plik o wielkości prawie 11GB. Ale mogę ewentualnie wrzucić to tak jak ostatnio, w oddzielnych paczkach dla bazowej części moda oraz dla poszczególnych frakcji. Ale to najwcześniej w poniedziałek dam radę

Etharil PW
10 lutego, 22:34
Pointer, szybkie pytanko mam - czy Twój mod używa tych samych modeli co mod Syena jeśli chodzi o Inferno, Świątynię itd. czy coś innego? Nie miałbyś nic przeciwko ewentualnym screenom jednostek z tych dwóch miast?

Pointer PW
10 lutego, 22:53
W większości są to te same modele. Jeśli chodzi o jednostki, to w Inferno spoza modu Slyena dochodzi Zmora i Upadły, w Świątyni: Perłowa Kapłanka i Żywiołaki, w Wieży: Lodowy Drzewiec oraz Niedźwiedziołak (ze starszej wersji moda Slyena). Nie do końca wiem co masz na myśli pytając czy nie miałbym nic przeciwko screenom... czy Ty możesz wrzucić? Czy pytasz czy ja wrzucę?

Etharil PW
11 lutego, 01:12
Pytam czy mógłbyś wrzucić, bo jak gdyby nie było mod jest duży.

Kammer PW
11 lutego, 11:29
Myślę, że podział na poszczególne paczki jest git, wtedy łatwiej będzie można sobie pobrać tylko to, co się chce.

avatar PW
11 lutego, 19:10
Google dysk pomieści tyle bez dzielenia na paczki.

Pointer PW
12 lutego, 07:58
@klimat93

Cytadela:
Ad. 1. Nie zauważyłem tego. Pokombinuję, dzięki.
Ad. 2. Ok, skillwheel pójdzie do zmiany, również dzięki.
Ad. 3. Taka jest cecha Cytadeli, w h3 też tak to działało. W swoim założeniu jest to frakcja defensywna. Podobnie jak w Nekro musisz się z kolei doczłapać do Liszy nim cokolwiek w armii zacznie strzelać. A co do samych strzelaków Cytadeli, to Jaszczuroludzie są, jak na swój poziom, dość wykokszoną jednostką, więc nie zauważyłem jakichś niedomagań nawet przy dłuższych grach.

Świątynia:
Oleg, tak jak GroiNak, skillwheel pójdzie do poprawy, dzięki.
"Stare" syreny polecą do Cove'a, dlatego nie zamieszkają w Świątyni. W swoim klimacie są typowo morską jednostką, a nie rzeczno-źródlaną. Tak, wiem, że w Świątyni jest Żarłacz, który też raczej żyłby w morzu, a nie w rzece, ale to jest kanoniczne z h6, więc nie chciałbym tego zmieniać. Co do Żywiołaka, to jest on alternatywą, podobnie jak w innych frakcjach, gdzie są Żywiołaki, więc nikt nie każe Ci ich budować, możesz iść w Kenshich. Inna sprawa, że te Żywiołaki we wszystkich frakcjach są nieco "tymczasowo", do czasu aż w końcu nie zostanie dokończony Conflux.

@Etharil

Ok, postaram się na dniach wrzucić parę screenów.

@avatar

Mam cały darmowy dysk googla zajęty, a nie chce mi się płacić za dodatkową przestrzeń ;-)

@Kammer

Czy próbowałeś pobierać moda na telefonie? Bo jeśli tak, to dlatego wymagał aplikacji. Na komputer pobieranie idzie normalnie, o czym świadczy choćby fakt, że klimat93 już pobrał moda.

klimat93 PW
12 lutego, 13:50
@Kammer
Pointer:
@Kammer

Czy próbowałeś pobierać moda na telefonie? Bo jeśli tak, to dlatego wymagał aplikacji. Na komputer pobieranie idzie normalnie, o czym świadczy choćby fakt, że klimat93 już pobrał moda.

No nie do końca ja mam aplikację MEGA, ale w czym problem jest darmowa zapłacić trzeba dopiero jakbyś pobierał więcej niż 15-20GB na dzień(tyle darmowego ile dokładnie nie pamiętam).

@Pointer
Co do kwestii H3 to spoko tam cytadela była dobra, tutaj mam wrażenie że na tle pozostałych miast niedomaga. Nekro to osobny temat nawet z jedną jednostką strzelająca (co prawda wyższego poziomu) są w Heroes VII OP.

Czyli co Świątynie czeka przebudowa?
Po wywaleniu żywiołaków zostanie jedna "pełnoprawna" jednostka strzelająca, w sensie będą 2 ale zbudować będzie się dało tylko jedną bo są na tym samym poziomie.

Edit:
Niespójności/Błędy Skillwheel Bohaterów:
1.Przystań:
Draven Leander - zdolność daje 15%do dyplomacji, dyplomacji nie ma
Umberto - Oświecony Przywódca bez Wcielenia Cnót

2.Twierdza:
Kraal - Wcielenie Charyzmy bez Dyplomacji
Tarnum - Oświecony Przywódca bez Wcielenia Cnót

3.Akademia:
Nerxses - Mentor ma Wcielenie Cnót tylko że nie Może mieć tej umiejętności bo ma zdolność na max Ekspert a ta jest na Mistrzu

4.Forteca:
Rolf - ta sama śpiewka co z Kraal-em
Inga - Brak Wcielenia Cnót to mi nie pasuje w Heroes V była jednym z bohaterów, który miał Inteligencje (taki odpowiednik wcielenia cnót) na start

5.Wieża:
Fiur - Gubernator bez Ekonomi?

6.Cytadela:
Zogogt - Charyzma bez Dyplomacji

Więcej nie znalazłem (po za tymi o których pisałem już wcześniej)


klimat93 PW
14 lutego, 12:23
@Pointer

Znalazłem kolejne błędy:
1. Loch - Czarny rynek nie daje bonusów, które ma w opisie (250 szt zł i 1 jednostkę drewna dziennie).
2. Loch - Nie da się ulepszyć budynku alternatywnego produkującego jednostki beholder/złe oczy.
3. Czasami u "wrogich" jednostek po śmierci legionisty jego tarcza zostaje i dalej osłania jednostki.

Pointer PW
14 lutego, 12:29
Cytat:
Co do kwestii H3 to spoko tam cytadela była dobra, tutaj mam wrażenie że na tle pozostałych miast niedomaga.

Nie do końca się z tym zgadzam. Silne defensywne Gnolle z trującymi dzidami, Jaszczuroludzie, cholernie mocni jak na swój poziom, z zatrutymi strzałami i zdolnością, której mogą użyć nawet pod wpływem Całunu Mgły. Dalej piekielnie szybkie ważki z solidnymi obrażeniami i dobrą zdolnością. Elita czyli Sotzy i Bazyliszki może nieco słabsza niż w większości miast, choć myślę, że na podobnym poziomie jakości co Walkirie i Żywiołaki Lawy w Fortecy. Na mocnej elicie Gorgona: jakość sama w sobie, którą strach w ogóle uderzyć wręcz czymkolwiek albo alternatywnie Dzika Rusałka, której lepiej nie tykać niczym co zadaje obrażenia magiczne. No i Hydry lub Kakaschuchy, obie jednostki nie odstają w niczym od innych na swoim poziomie.

Spytam więc z ciekawości: grałeś Cytadelą taką dłuższą grę czy tylko na szybko zrobiłeś sobie przegląd jednostek? Bo jeśli opcja nr 2, to myślę, że to złudne trochę. Ale spoko, przemyślę temat i może wrzucę w przyszłości jakiegoś strzelaka na elicie jako alternatywę dla Nietoperków lub Bazyli.

Cytat:
Nekro to osobny temat nawet z jedną jednostką strzelająca (co prawda wyższego poziomu) są w Heroes VII OP

Zgadzam się, choć swego czasu chciałem znerfić nekromancję, ale podniósł się szum, że niepotrzebnie i że wcale nie jest OP, więc na razie zostawiłem to w spokoju. Ale w najbliższej przyszłości myślę, żeby jednak jeśli nie ilościowo zmniejszyć przychody Szkieletów i Banshee, to przynajmniej usunąć tą opcję, że przychodzą od razu ulepszone (od Eksperta w górę). Byłoby jak w h3, więc albo gracz musiałby zrezygnować z Hoplitów i Banshee na rzecz zwykłych Szkieli i Duchów, albo wymagałoby to opracowania strategii i wydawania kasy w celu regularnego ulepszania tychże jednostek, bo inaczej nie byłoby jak ich w armii pomieścić. Oczywiście byłaby jeszcze trzecia opcja, czyli rezygnacja z 1 albo nawet 2 innych stworzeń w armii, przynajmniej czasowo i wrzucenia ich do wojska dopiero tuż przed Final Battle, o ile ta bitwa byłaby zaplanowana, a nie z zaskoczenia przez atak wroga.

Cytat:
Czyli co Świątynie czeka przebudowa?
Po wywaleniu żywiołaków zostanie jedna "pełnoprawna" jednostka strzelająca, w sensie będą 2 ale zbudować będzie się dało tylko jedną bo są na tym samym poziomie.

Nie nazywałbym tego tak szumnym słowem jak "przebudowa". Wyleci Żywiołak, zapewne na jego miejsce znajdzie się coś nowego, bo w każdej frakcji silna elita ma alternatywę, więc to chciałbym utrzymać. Potencjalnie mógłby to być Samuraj, który z racji istnienia Żywiołaków Wody został nieco zdegradowany względem oryginalnego moda Slyena. Wówczas na elicie zrobiłoby się miejsce dla pominiętych elit z h6 (w tym strzelającej Yuki-Onny), o ile tylko uda mi się dorwać i skonwertować ich animacje. Zaś co do zarzutu o strzelaków, to nie uważam, żeby Ondiny nie zasługiwały na miano pełnoprawnych strzelców. Ich zdolność ataku dystansowego jest nielimitowana, a jako że jest to zdolność aktywowana, a nie zwykły atak dystansowy, to nie dostaje kar ani za odległość, ani za ukrycie za przeszkodą.

Cytat:
Niespójności/Błędy Skillwheel Bohaterów:

A zatem po kolei:

Draven Leander - do poprawy, zanotowuję.
Umberto - to w sumie nie jest konieczne. Może mieć Oświeconego Przywódcę, dzięki czemu zwiększa expa u bohaterów na strefie, ale sam z tego korzystać w bardzo ograniczonym stopniu. Taki trochę altruistyczny Zarządca. Ale pomyślę, może to zmienię.

Kraal - do poprawy.
Tarnum - jak u Umberto.

Nerxes - sytuacja w sumie podobna do Umberto i Tarnuma, bo fakt że nie można rozwinąć Wcielenia Cnót na Mistrza nie odbiera mu specjalizacji. Specka działa, a przynajmniej powinna działać tak, jakby już na starcie miał rozwiniętego Mentora. Podobnie jak tamci Oświeconego Przywódcę. Ale ok, też do przemyślenia.

Rolf - do poprawy.
Inga - to już kwestia niespójności z h5, więc rzecz czysto subiektywna. Jest wielu bohaterów, którzy na przestrzeni kolejnych wersji herosków zmieniali swoje specjalizacje, umiejętności, a nawet frakcje, więc nie uważam tego za problem.

Fiur - w sumie sytauacja podobna jak z Oświeconym Przywódcą, ale tu akurat żywcem wrzucony bohater z H7.5, więc nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ale raczej poprawię.

Zogogt - do poprawy.

Cytat:
Znalazłem kolejne błędy:
1. Loch - Czarny rynek nie daje bonusów, które ma w opisie (250 szt zł i 1 jednostkę drewna dziennie).
2. Loch - Nie da się ulepszyć budynku alternatywnego produkującego jednostki beholder/złe oczy.
3. Czasami u "wrogich" jednostek po śmierci legionisty jego tarcza zostaje i dalej osłania jednostki.

Ad.1 Opis jest do bani, a właściwie polska lokalizacja. Takich "kwiatków" jest więcej, ale oczywiście będą poprawione. Choć samymi plikami lokalizacji na razie się nie zajmowałem. Za to odezwał się do mnie człowiek, który chciałby się tym zająć podczas gdy ja spokojnie mógłbym się zajmować dalej typowo rzeczami związanymi z grywalnością.

Ad.2 Serio? A to albo mi umknęło totalnie gdzieś albo, jak mawiają programiści, "u mnie działa".

Ad.3 Wiem :( Ale to niestety jest błąd jeszcze z oryginalnej gry i (jak na razie) jest poza moimi umiejętnościami moderskimi.

To tyle, biorę się za poprawki. Jak znajdziecie coś jeszcze to czekam na info ;)

klimat93 PW
14 lutego, 12:53
@Pointer
:
Zaś co do zarzutu o strzelaków, to nie uważam, żeby Ondiny nie zasługiwały na miano pełnoprawnych strzelców. Ich zdolność ataku dystansowego jest nielimitowana, a jako że jest to zdolność aktywowana, a nie zwykły atak dystansowy, to nie dostaje kar ani za odległość, ani za ukrycie za przeszkodą.

Niby tak ale obrażenia jakie zadaje są śmieszne w porównaniu z obrażeniami jakie zadawałaby podobna "pełnoprawna" jednostka strzelająca występująca w identycznej ilości.

:
Zgadzam się, choć swego czasu chciałem znerfić nekromancję, ale podniósł się szum, że niepotrzebnie i że wcale nie jest OP, więc na razie zostawiłem to w spokoju. Ale w najbliższej przyszłości myślę, żeby jednak jeśli nie ilościowo zmniejszyć przychody Szkieletów i Banshee, to przynajmniej usunąć tą opcję, że przychodzą od razu ulepszone (od Eksperta w górę). Byłoby jak w h3, więc albo gracz musiałby zrezygnować z Hoplitów i Banshee na rzecz zwykłych Szkieli i Duchów, albo wymagałoby to opracowania strategii i wydawania kasy w celu regularnego ulepszania tychże jednostek, bo inaczej nie byłoby jak ich w armii pomieścić. Oczywiście byłaby jeszcze trzecia opcja, czyli rezygnacja z 1 albo nawet 2 innych stworzeń w armii, przynajmniej czasowo i wrzucenia ich do wojska dopiero tuż przed Final Battle, o ile ta bitwa byłaby zaplanowana, a nie z zaskoczenia przez atak wroga.

Myślę że to spokojnie można by rozwiązać tak jak wcześniej już to zrobiłeś przy okazjo 2.0 chyba. By była wersja "surowa" i plik "znerfiający" nekro dla chcących.

:
Spytam więc z ciekawości: grałeś Cytadelą taką dłuższą grę czy tylko na szybko zrobiłeś sobie przegląd jednostek? Bo jeśli opcja nr 2, to myślę, że to złudne trochę. Ale spoko, przemyślę temat i może wrzucę w przyszłości jakiegoś strzelaka na elicie jako alternatywę dla Nietoperków lub Bazyli.

To była "długa" gra ale "wina" może leżeć po mojej stronie bo staram się nie chodzić z więcej niż 5 odziałami tak co by mieć miejsce na ewentualnie dołączające się jednostki, uwielbiam Akademię a tam teraz z Twoim modem są aż 4 jednostki strzelające (więc jedna co prawda bardzo silna jednostka niskiego poziomu wydaje mi się mało).
Alternatywa dla nietoperków jak najbardziej bo nie umywają się jak dla mnie do Wiwern z H3.

:
To tyle, biorę się za poprawki. Jak znajdziecie coś jeszcze to czekam na info ;)

Spoko jak coś znajdę na pewno podrzucę ale na Inferno nie licz wyleciał szybko z "paczki" może się zraziłem ale jak dla mnie ekonomia tego miasta dalej leży i kwiczy.
Info o Wieży też pewnie nie będzie dużo bo od czasu jak w wersji 2.0 Twojego moda była OP (czytaj czarodzieje i ich przegięta tarcza) to granie nim teraz jakoś nie jest takie same :)

P.S. Z niecierpliwością czekam na Cove bo mam wrażenie że JA i to miasto nawiążemy bliższą znajomość.

Pointer PW
21 lutego, 20:32
W Pointer's Mod Pack 4.3 naprawiłem parę błędów (m.in. wytknięte w postach powyżej) oraz wprowadziłem kilka drobnych zmian, więc podrzucam łatkę debugującą PMP 4.4.

Lista zmian:
- poprawione i dopasowane do specjalności koła umiejętności bohaterów: GroiNak, Oleg, Draven Leander, Umberto, Tarnum, Kraal, Rolf, Zogogt i Narxes
- budynek do ulepszania Oczu w Lochu jest już możliwy do wybudowania
- Posterunek Werbowników w Przystani działa także dla jednostek alternatywnych
- osłabiona zdolność do odbijania obrażeń przez Gorgony (z 20% do 10%), zdolność aktywuje się teraz tylko podczas atakowania Gorgony wręcz, a nie jak wcześniej także przy kontrataku
- Nekromancja daje teraz zawsze nieulepszone Szkielety i Duchy (jak w Heroes 3), niezależnie od poziomu zaawansowania.

Ostatnia zmiana czyni teraz Nekropolię mniej OP, gdyż wymaga bardziej taktycznego noszenia armii lub też poprzestania przez większość gry na nieulepszonych wspomnianych oddziałach. Dodatkowo ulepszanie "nowoprzybyłych" Szkieletów i Duchów kosztuje, więc powinno to dodać nieco balansu dla tej frakcji. Wiem, że zmiana ta jest kontrowersyjna i zarzucano mi niegdyś, że jest niepotrzebna, więc dla wybrednych dokładam patch przywracający oryginalną nekromancję.

Instalacja moda, łatki debugującej, jak i oryginalnej nekromancji zgodnie z opisem w tym poście.

Miłego grania i jak zwykle czekam na uwagi i spostrzeżenia.

Pointer PW
18 kwietnia, 23:40
Uaktualniona wersja Pointer's Mod Pack 4.7

Względem tej wersji poprawione zostało trochę błędów.

W folderze jest nadal wersja dla zwolenników niezmienionej Nekromancji.

Na razie to tyle, ale już niedługo szykujcie się na coś większego :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel