Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Bladsiders PW
30 sierpnia 2023, 12:18
A mam jeszcze pytanie, czy Vcmi odpali na windows 8? Nie chce specjalnie wydawac na nowego lapka a sa jakies w miare za kilkaset zlotych. Chodi mi o i5 8gb ramu i grafike 800m, tylko czy nie bedzie problemu z odpaleniem bo w zasadzie komp mi sluzy tylko do herosa. Mam drugiego lapka z windows 10 pro i tez mam problem z odpaleniem bo wyskakuje komunikat "this app not ypur pc"

Warmonger PW
30 sierpnia 2023, 12:19
No niestety, nikt z deweloperów nie pracuje na systemie, który ostatnią aktualizację miał 12 lat temu \_(ツ)_/ Wiele narzędzi i bibliotek zupełnie zrezygnowało tez z wersji 32-bitowej.

Cytat:
Myślę, że ludzie którzy dalej grają w Heroes 3 to dalej spora część zatwardziałego betonu, który nie ma najnowszych systemów bo ich nie potrzebuje.
Tylko myślisz, czy masz jakieś dane na potwierdzenie tej tezy?

Użytkownicy Windows 7 stanowią niecałe 4% ogólnej liczby użytkowników Windows.
https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

A większość pobrań dla VCMI zgarnia Android.

Dru PW
30 sierpnia 2023, 12:36
Cytat:
Tylko myślisz, czy masz jakieś dane na potwierdzenie tej tezy?

Znam pewną ilość, starszych graczy Heroes, którzy nie przesiadają się na nowsze systemy bo po prostu nie potrzebują, komputera używają do przeglądania internetu, poczty, podstawowych funkcji oraz od czasu do czasu zagrania w stare gry takie jak Heroes 3 bo mają małe wymagania i nie mają czasu na poznawanie nowych gier, bo wolą tu i teraz zagrać w to co znają i już.

Oczywiście rozumiem, że niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć jak wyższe wymagania VCMI, w stosunku do oryginalnego Heroes 3, ale też jak mówiłem, starsi użytkownicy którzy używają jeszcze Windows 7 mają też nowsze komputery, niż w dniu premiery Heroes3, więc można to jakoś zbalansować, ale jak odbieracie możliwość grania takim ludziom na Windows 7 bo patrzycie na statystyki ogółu to naprawdę kopiecie pod sobą dołki....

Cytat:
Użytkownicy Windows 7 stanowią niecałe 4% ogólnej liczby użytkowników Windows.
No i w tych czterech procentach są użytkownicy którzy grają w Heroes 3. Reszta 96% gra głównie w najnowsze gry akcji,rpg, fps itp, i ma w nosie granie w jakieś starocie bo mają najnowszy pro komputer, no i nowsze windowsy by nowe gry mogły działać.

Cytat:
A większość pobrań dla VCMI zgarnia Android.
Jakoś nie wyobrażam sobie grania w strategie na komórce, no ale tutaj nie jestem obiektywny bo jestem starym dziadem :P

Dydzio PW
30 sierpnia 2023, 13:01
Ja bym tylko powiedział "boże pomóż im bo nie wiedzą co czynią" odnośnie używania win7 podłączonego do internetu - im szybciej wszystko przestanie działać na tym systemie tym lepiej dla ludzkości bo lepiej dla dobra każdego z użytkownikow żeby przestali używać systemu w ktorym z każdym miesiącem wchodzą niezałatane exploity. Zresztą ból nie potrwa za długo bo wraz z końcem 2023 steam i chrome przestaną wypuszczać aktualizacje do win7, potem tylko czekać aż ktoś odkryje exploita w chromie ktory nigdy nie zostanie załatany i bedzie pozwalał pobierać i uruchamiać wirusy poprzez wchodzenie na strony. Potem przyjdzie kolej na aplikacje na silniku chromium, w tym desktopowe apki pisane w electronie jak discord, slack i inne ktore padną przy aktualizacji electrona.

Jak ktoś nie lubi nowych windowsów i wywracania w nich rzeczy do góry nogami, plotek o wprowadzeniu reklam w windows 12 czy wbudowywania AI w system to długofalową alternatywą zostaje jakaś stabilna dystrybucja linuxa, na pewno bezpieczniejszy wybór niż win7.

Co do windows 8... zero zgłoszeń graczy odnośnie tego czy działa na tym systemie więc nie jestem pewny, ale jest szansa że zadziała.Dla chętnych szczegóły techniczne poniżej.

Przynajmniej pierwsza z brzegu funkcja windows api "GetCurrentThreadStackLimits" której brak w windows 7 przez co VCMI się wysypuje jest obsługiwana przez windows 8. Wsparcie win7 rozwala głównie biblioteka do wielowątkowości intel TBB, która hojnie wykorzystuje możliwości systemowego API by działać w miare możliwości jak najlepiej.

Warmonger PW
30 sierpnia 2023, 14:52
Cytat:
lepiej dla dobra każdego z użytkownikow żeby przestali używać systemu w ktorym z każdym miesiącem wchodzą niezałatane exploity.
To zapewne ta sama grupa, która nie instaluje nowych systemów, bo "dbam o prywatność" i "służby obserwujo" :v

Jeżeli nawet Intel nie wspiera danego systemu w swojej bibliotece, to świadczy o tym, że nikt nie traktuje go jako poważnej platformy docelowej.

Dydzio PW
30 sierpnia 2023, 15:16
Warmonger:
To zapewne ta sama grupa, która nie instaluje nowych systemów, bo "dbam o prywatność" i "służby obserwujo" :v

To akurat żaden problem póki linux istnieje i ma się dobrze, więc nie ma za bardzo usprawiedliwienia do siedzenia na XP / viście / 7, juz nie mowiąc o tym że na linuxie kubuntu mam lepsze narzedzie do screenshotow, lepszy schowek na skopiowane rzeczy, menedzer plikow z paroma funkcjonalnościami co nie ma w win7 itp.

W pakiecie chudość systemu gdzie niewiele rzeczy chodzi w tle, zużywa mniej RAM-u od ręki itp.

Minus? do nauczenia małe procedury by odpalać windowsowe rzeczy, porownywalne poziomem skomplikowana ze starymi metodami do piracenia gier takimi jak używanie wirtualnych napędów .iso, do tego jako mini plus jest dydzio który chętnie udziela rad w temacie - priv na grocie albo do użytkownika dydzio na discordzie

Dru PW
5 września 2023, 10:44
No dobra, to jeszcze mam kilka uwag, nie wiem czy są to błędy/tak ma być/jeszcze nie zaprogramowane :P

1. Na mapie przygody po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jednostki na mapie, nie wyświetlają się ich portrety, jest tylko nazwa i ilość.

2. Niektóre obiekty z HoTy na mapie przygody nic nie robią.

3. Autosavy zawsze są w tym samym miejscu, niezależnie, który był najpóźniej zapisany.

4. Po załadowaniu mapy, gra nie pamięta zaznaczonej wcześniej ścieżki, co jest trochę upierdliwe bo po dłuższej przerwie czasami nie pamięta się co mieliśmy dalej robić :p.

5. AI tworzy kilka bohaterów z jedną jednostka lub dwoma w armii i chodzą ze sobą w stadach po czy nieraz się zaklinują :p

Majster PW
5 września 2023, 20:41
Ijio ijio! Jest problem!

Podobno Ben Yen wypuścił nową wersję moda z terenami, i jest tam dostępny nowy lodowy obszar. Sęk w tym, że w launcherze wciąż mam dostępną wersję: "Stardust and Fields of Glory terrain 1.3.0" bez tych podziemi.

Przez to nie mogę zaktualizować też Asylum i Tartatus do najnowszych wersji.

Wy też tak mieliście? Co mogę z tym fantem zrobić?

avatar PW
5 września 2023, 21:12
Skasuj mod Stardust, odśwież repozytorium, zainstaluj mod NEW TERRAINS PACK i zrób update modów z wykrzyknikiem.

Majster PW
6 września 2023, 08:32
Avatar:
Skasuj mod Stardust, odśwież repozytorium, zainstaluj mod NEW TERRAINS PACK i zrób update modów z wykrzyknikiem.
To właśnie zrobiłem, i to parę razy. A na liście w launcherze nie mam moda NEW TERRAINS PACK.


Edit: Przyjrzałem się problemowi jeszcze raz. Miałem problemy z odświeżeniem listy, ale w końcu udało mi się, i znalazłem New Terrains Pack. Teraz wszystko działa elegancko.

Sauron88 PW
20 września 2023, 11:51
Nie wiem, czy nie czeka mnie reinstalacja, choć może wystarczy update do VCMI 1.3.2.

W każdym razie nie mogę pobrać tych modów, które wcześniej miałem i usunąłem lub wystąpił pewien błąd przy pierwotnym pobieraniu. Ten pierwszy przypadek dotyczy np. Cathedral - wczoraj chciałem jeszcze raz pobrać i zainstalować i cały czas muliło lanchera, ale np. Preserve pobrało się w paręnaście sekund. Drugi case niestety dotyczy HoTA, bo chyba kiedyś dałem abort (albo samo się scrashowało, nie pamiętam już) i też ten mod jest jakby niedostępny.

kz111 PW
2 października 2023, 15:45
Mam problem. Nie mogę zapisać mapy w edytorze, po sprawdzeniu pojawia się błąd "zwój z zaklęciem Księga.."
Rozumiem że problemem są zwoje, ale czym jest to spowodowane?

avatar PW
3 października 2023, 10:05
A której wersji używasz? Wydaje mi się, że w 1.3.2 to zostało jakoś załatane.

kz111 PW
3 października 2023, 13:48
Wesja VCMI 1.3.2

Sauron88 PW
13 października 2023, 11:44
Hej, mam problem z VCMI Launcher.


Jakiś czas temu chciałem sobie pobrać z Lauchera HoTA, ale podczas ściągania przerwałem (Abort) bo musiałem wyłączyć kompa. Teraz nie mogę ściągnąć tego moda, cały czas ładuje się zielony pasek w kółko i w kółko...

Podobnie mam z Cathedral Town - ściągnąłem go pierwszego dnia, odinstalowałem, teraz chcę go na nowo zainstalować i... nic. Nie chce go zassać, a inne mody (wcześniej nietykane) pobierają się i instalują w parę chwil.

Pozostaje tylko reinstall całego VCMI?

avatar PW
13 października 2023, 12:12
Spróbuj ręcznie usunąć z dysku i potem spróbować zainstalować.

Lord Hawk PW
19 października 2023, 14:31
Dydzio:

Czy jest opcja dodania takiej opcji, także pod najnowszą wersje [i każdej kolejnej]?
Ponieważ, mimo komentarzy że to nic nie zmienia, to jednak wystarczy wrzucić jeden plik do folderu z grą [wyskoczyło info z brakującą biblioteką, której brakuje w folderze] i wszystko śmigało na nullkilerze. Jednak niestety, wersja 1.3.2 automatycznie zmieniła na VCAI, a nullkiler na niej nie działa. Więc taka łatka, była by przydatna, bo wyraźnie czuć różnice w grze AI.
Więc jeśli to nie problem i to co sprawiło że wersja 1.3.1 nagle załapała z nullkilerem i nie ma to wpływu na grę, to fajnie by było, gdyby to był standard w każdej kolejnej wersji VCMI, bo podejrzewam że, większości graczy którzy mieli problem z odpalaniem nullkilera, to by pomogło.
W razie czego, mogę nawet podać, jaki plik był potrzebny, by po tej aktualizacji załapało.

Dydzio PW
19 października 2023, 15:27
trzeba założyć konto na github i wtedy mozna ściągać buildy zbudowane w ten sposób - mają one dopisek MSVC w "build artifacts" chociaz troche ciezko sie do tego dokopać

EDIT: chyba działa teraz też bez konta github, ostatnio budowane buildy są tutaj: https://github.com/vcmi/vcmi/actions/workflows/github.yml (trzeba wybrać jakiś, przynależący do develop bedzie najnowszą wersją testową 1.4)

natomiast 1.3.2 tu: https://github.com/vcmi/vcmi/actions/runs/6188337438

i jak sie zescrolluje w dół to jest build artifacts i tam można pobrać tego z MSVC w nazwie

kz111 PW
24 grudnia 2023, 13:42
Dzisiaj pograłem vcmi + wog. Dowódca w bastionie nie może użyć czaru tarcza, mimo posiadania tej umiejętności w opisie.

Dydzio PW
24 grudnia 2023, 14:33
a sprobuj nacisnąć F zeby rzucic czar gdy dowodca ma ruch
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Problem z VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel