Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

kz111 PW
21 sierpnia 2023, 14:36
Nie mam, to byl autosave, został nadpisany.

Sauron88 PW
25 sierpnia 2023, 15:26
Czy zainstalował ktoś moda HoTA na VCMI 1.3.1? Wyskakuje mi error, w ogóle długo mi go ściąga na dysk. Inne mody/miasta śmigają.

avatar PW
25 sierpnia 2023, 15:54
Tak, długo ściąga i długo instaluje, gdyż to największy wagowo mod. Trzeba być cierpliwym z dwie-trzy minuty.

Dru PW
28 sierpnia 2023, 11:35
To jeszcze ja po marudzę.

Nie wiem czemu, ale we wrotach żywiołów nie mam do wyboru wybudowania siedliska trytonów. Nawet nie ma żadnej grafiki, tylko wygląda to jak w podstawowej wersji bez moda. Dodatkowo dziwne że wszystkie inne zamki mają alternatywy.

Druga sprawa, czy można jakoś wyłączyć te komunikaty o błędach na mapie przygody lub rzadziej na polu bitwy. Jest to irytujące szczególnie na słuchawkach jak wyskakuje parę pod rząd, można dostać zawału:P

avatar PW
28 sierpnia 2023, 13:03
Co do siedliska Trytonów - ten artykuł powinien rozwiązać problem. Na obecną chwilę nie da się 'rozsądniej' rozwiązać kompatybilności.

Co do zielonych powiadomień - da się za pomocą wpisywanych komend.
Podczas gry klikasz TAB i (identycznie jak wpisywanie cheatów) wpisujesz set hideSystemMessages on i dajesz Enter. Ale musisz to powtarzać przy każdym uruchomieniu gry.

kz111 PW
28 sierpnia 2023, 22:52
Pograłem dzisiaj confluxem i znalazłem buga, prawdopodobnie spowodowanego jakimś modem. Otóż, zywiolaki burzy i lodu nie mogą walczyć wręcz, ani atakować z dystansu gdy obok wroga stoi sojusznicza jednostka. Jedyne co można zrobić to rzucić czar obszarowy- w przypadku zywiołaka burzy to ochrona przed magią powietrza, a żywiołaka lodu to ochrona przed magią wody.

Dru PW
29 sierpnia 2023, 11:08
Ok. To wybrałem ostatnią opcje. Myślałem, że coś źle wgrałem i tylko u mnie jest taki problem :)

Z tymi komunikatami to warto by było dodać opcję ich wyłączenia w ustawieniach gry, bo to naprawdę jest irytujące, a wpisywanie komendy przy każdym uruchomieniu, nie rozwiązuje do końca problemu.

Dzięki za pomoc!

Bladsiders PW
29 sierpnia 2023, 11:20
Witam mam problem z vcmi, po zainstalowaniu nie moge wlaczyc poniewaz wyskakuje komunikat z windows 7 o niezgodnosci aplikacji. Wog dziala normalnie, heroes z hota tak samo. Prosze o pomoc

Dydzio PW
29 sierpnia 2023, 12:46
VCMI od niedawna porzuciło wsparcie windowsa 7. Jako zagorzały fan windowsa 7 w 2022r. przesiadłem się na linuxa bo używanie windowsa 7 podłączonego do internetu w 2023 to proszenie się o kłopoty.

Kwestia niedługiego czasu aż podzieli losy windowsa XP. Już mamy pierwszą kategorię sprzętu niezgodną z windows 7 (chipletowe CPU) a będzie tego coraz więcej. Steam porzuci wkrótce wsparcie windows 7 a w ślad za nim pojdą przeglądarki i tworcy witryn którzy będą używać nowości w javascripcie itp.

Alternatywą jest zbudowanie VCMI samemu z kodu w visual studio 2019 - zapewne zadziała. System buildów automatycznych który produkuje dzienne buildy oraz release używa elementów niezgodnych z windows 7.

Bladsiders PW
29 sierpnia 2023, 13:45
Ok, wielkie dzieki za info.

Dru PW
29 sierpnia 2023, 14:24
heh, a właśnie chciałem komuś zaprezentować VCMI, ale widzę, że nie ma sensu bo nie pójdzie na Windows 7 :/

Myślę, że ludzie którzy dalej grają w Heroes 3 to dalej spora część zatwardziałego betonu, który nie ma najnowszych systemów bo ich nie potrzebuje. Ja nie mówię, że macie robić zgodność pod XP (Chociaż pewnie też i są tacy co korzystają), ale Windows 7 powinien byc jeszcze wspierany normalnie....

Wspominasz, że wchodzi pierwsza niezgodna z Windows7 grupa CPU i za niedługo Steam i przeglądarki tez zrezygnuje z siódemki, tylko, że to przyszłość, może najbliższa, ale jednak dalej większość aplikacji i oprogramowania korzysta z siódemki, a Wy wyskakujecie przed szereg, zupełnie niepotrzebnie :(

Tym sposobem sami kopiecie pod sobą dołki, bo automatycznie zmniejsza się pula osób zainteresowana platformą VCMI.

No i wątpię by ktoś bawił się w samodzielną kompilacje kodu, no chyba, że uderzamy w wąską grupę geeków, ale chyba nie w tym kierunku ma zmierzać VCMI ... :(

Dydzio PW
29 sierpnia 2023, 14:45
Używanie windows 7 podłączonego do internetu w 2023 jest okropnie nieodpowiedzialne od strony bezpieczeństwa, i mówię to jako ktoś kto interesuje się tematem i nie lubi papugować komunikatów microsoftu czy artykułów w necie.

Co do niezgodnej grupy CPU to pierwsza weszła już w styczniu 2022 (intel 12 generacja). Nie że nie będzie działać w ogóle ale rdzenie będą źle wykorzystywane - dyski SSD też chodziły na windowsie XP, ale były problemy z TRIM-em i podobnymi, żywotność dysków znacznie gorzej się sprawowała.

A tzw "kompy ziemniaki" same w sobie średnio nadają się do grania VCMI, bo czas tur AI jak się rozkręci można liczyć w minutach. Przynajmniej było to niegrywalne dla kogoś kto ostation testował VCMI z procesorem 2 rdzeniowym 1.7 GHz.

Można jeszcze spróbować wystartować VCMI ze zmienionym AI mapy przygody na VCAI, wtedy całkiem możliwe że wystartuje, ale VCAI jest prostsze do ogrania niż oryginalne AI H3 na pionku więc takie granie nie nadaje się na wiele więcej niż do dziennikarskiego obejrzenia projektu

kz111 PW
29 sierpnia 2023, 14:55
Znalazłem przyczynę mojego problemu z żywiołakami, to mod New Magic Balance i związany z nim Spells range.
With this modification, every spell that affected all units on Expert Magic level (except Dispel) now affects the area of 2, 3 or 4 hex radius.

Dydzio PW
29 sierpnia 2023, 14:58
@kz111 ten bug jest naprawiony i będzie to widoczne w wersji 1.3.2, wydanej nie wiadomo kiedy :P - im bardziej opóźnimy tym wiecej rzeczy sie tam nazbiera.

Dydzio PW
29 sierpnia 2023, 15:02
@Bladsiders @Dru - jeszcze możecie sprawdzić czy ten build wam zatrybi na windows 7: https://www.dropbox.com/scl/fi/ewz64wplzxuk30swpa7ig/5993551031-vcmi-branch-master-37cf5c1-msvc.zip?rlkey=q0z58lc4szh5ende4eyvw0rse&dl=0

Dru PW
29 sierpnia 2023, 15:16
Cytat:
A tzw "kompy ziemniaki" same w sobie średnio nadają się do grania VCMI, bo czas tur AI jak się rozkręci można liczyć w minutach. Przynajmniej było to niegrywalne dla kogoś kto ostation testował VCMI z procesorem 2 rdzeniowym 1.7 GHz.

Można jeszcze spróbować wystartować VCMI ze zmienionym AI mapy przygody na VCAI, wtedy całkiem możliwe że wystartuje, ale VCAI jest prostsze do ogrania niż oryginalne AI H3 na pionku więc takie granie nie nadaje się na wiele więcej niż do dziennikarskiego obejrzenia projektu

Hmmmm... Wiem, że na pewno na "kompie ziemniaku" zadziała H5, ale rozumiem, że VCMI ma jeszcze większe wymagania? U mnie na komputerze z 2016 VCMI działa dobrze, tury na Nullkillerze przy ośmiu graczach zajmują wprawdzie z paręnaście sekund, ale można grać ;) Ale możliwe, że komp na którym chciałem to wgrać ma takie parametry jak mówisz...

Cytat:
@Bladsiders @Dru - jeszcze możecie sprawdzić czy ten build wam zatrybi na windows 7:
Rozumiem, że jest to wersja 1.3.1 ? Zaczynam się zastanawiam czy i tak na pewno pójdzie, ale sprawdzę. W każdym razie dziękuje za build Dydzio i wyjaśnienie ;)

Dydzio PW
29 sierpnia 2023, 15:40
Tak, jest to 1.3.1 + minifix pod google play ktory nic nie zmienia na PC

Dru PW
30 sierpnia 2023, 10:01
Niestety po instalacji i uruchomienia VCMI na Windows 7, pojawia się komunikat:

Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu Windows. Sprawdź w informacjach dotyczących systemu na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86 - 32 bitową czy x64 - 64 bitową), a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania.

Kammer PW
30 sierpnia 2023, 10:45
VCMI nie wspiera Win7.

Dru PW
30 sierpnia 2023, 10:56
Wiem, ale Dydzio przygotował build VCMI branch master pod Windows 7, ale i tak on nie działa...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Problem z VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel