Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wyzwanie dla strategów - by Kath & Filus :)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Lazurowy Żmij PW
30 czerwca 2006, 15:07
Niestety Kath , ale coś mi nie idzie , może to przez to , że ostatnio mam mało czasu , ale mogłabyś dać jakieś małe wskazówki :)

Kathrin PW
30 czerwca 2006, 18:48
Zdradzę to co najważniejsze (za wyjątkiem "myczka":)), czyli kolejność.
Tutaj dodatkowym wrogiem jest czas, gdyż w 3 miesiącu, 3 tygodniu i bodaj 5 dniu wychodzi na powierzchnię bohater z tysiącami feniksów i błękitnych smoków, inteligentny na dodatek (ściga naszego głównego bohatera) i wtedy właściwie jest już po herbacie:) Trzeba więc zmieścić się w krótkim czasie.
Nie można wejść do podziemia, tak więc jesteśmy skazani na dowiezienie statuy do zadanego zamku.
Najpierw należy błyskawicznie podbić drugi Rampart do kompletu plus "produkowalnie" wysokopoziomowych jednostek (wszystkie na południowym zachodzie w rogu), gdyż musisz mieć w 3 miesiącu ogromną ilość wojska (ja miałam 75 złotych smoków). Potem jak najszybciej trza złożyć statuę, aby mieć jeszcze więcej wojska. Jedna z części wymaga chodzenia po wodzie (ten czar w gildii jednego z zamków anielskich, które zdobywasz w drugiej kolejności). Po statule czas na wykopanie Graala (jeszcze wiecej wojska:)), w końcu likwidujesz resztę wrogów. Acha oczywiście szybko musisz podnieść scroll pozwalający przenosić sie po zamkach (magię ziemi musisz rozwijać od początku, najlepiej na maxa) i zająć kilkanaście kopalń kamieni na terenie barbarzyńców (robisz to oczywiście byle kim, a nie głównym gostkiem) Dobrze rozwinąć też na maxa magię ognia, bo w diabelskim jest berseker:) Drzewka wiedzy zostawiasz na koniec, ważne jest by mieć jak nalepsze parametry (dlatego lepiej walczyć z silnymi wrogami) I tu właśnie mamy zgryz, gdyż mimo wielkiej armii jesteśmy dużo słabsi od wroga siedzącego w zamku; on ma trzykrotnie wyższe parametry! (30, 30, 30, 30) To jest cholernie duża przewaga i liczy się teraz każdy ruch i żołnierz w ostatecznej rozgrywce. Tak więc trzeba na końcu wymyslić coś jeszcze...
Aaaa i niestety faceta nie da się wywabić z zamku (taki chwyt zastosowałam kiedyś zdobywając miasto Stadweek w kampanii, tutaj nie działa:))
To tyle dobrych rad, powodzenia.

Lazurowy Żmij PW
30 czerwca 2006, 20:28
Szkoda tylko , że ta mapa nie ma jakiejś konkretnej fabuły. Jestem raczej typem poszukiwacza przygód , ale uwielbiam wyzwania. Z tego co ty mi tu opowiadasz to widać , iż powinnaś startować w jakiś mistrzostwach świata Heroesa czy coś takiego :) Powiem na marginesie , że jakiś czas temu był turniej Warcrafta , w którym nagroda : laptop warty 3000 zł !


Kathrin PW
30 czerwca 2006, 20:44
To fakt z tą fabułą:) Córka przetłumaczyła mi teksty i szczerze mówiąc literacko - lipa, takie przynudzanie bez sensu; nie ma tam w każdym razie żadnych wskazówek, dlatego znajomość języka nie jest konieczna.
Co do turniejów to odegrałam po czasie turniejowe mapki z H2 (zamieszczone w konkurencyjnej Jaskini B) i nie poszło mi najlepiej. Tam właściwie nie było żadnych map, ot stała armia za armią i trzeba było przejść takich ze 6 z jak najmniejszymi stratami. Zadanie to jakkolwiek trudne to i nudne:) A tak WoGóle nie cierpię rywalizacji. Ale oczywiście dzięki za uznanie:)

Kathrin PW
19 sierpnia 2006, 12:53
No nieeeee,wracam po ponad miesiącu i co widzę? Czy jeszcze nikogo nie zainteresowała ta mapka? Jestem zawiedziona:(
Mam w zanadrzu jeszcze cieplutką, znakomitą kampanię fanowską autorstwa niejakiego filusa, przetestowaną oczywiście przeze mnie:))) ale nie oferuję, no bo czy jest tu jeszcze jakiś Prawdziwy Rycerz?

Kreator Ty zdaje mi należysz do czynnych graczy? Jeśli przejdziesz polecaną mapkę, to wyślę Ci H1 - legalną jak najbardziej płytkę, rodem ze starego, dobrego CDAction:)))

Kreator PW
19 sierpnia 2006, 19:00
Z wielką chęcią, tylko do której części należy ta mapa?, bo jeśli jest to WOG albo EQ to ( na razie nie jestem w gronie szczęśliwych posiadaczy). Jeśli H2,H3, czy H4 to bardzo proszę.

Czy kończyłaś może królowo takie mapy jak "War of the lords", i bodajże "The king Ruphert attack"? obie H4.

Edit. Dopiero przeczytałem tamte posty więc to nie jest H2, Jeśli to H3 i ta mapa działa POD SOD lub AB to OK.

Kathrin PW
20 sierpnia 2006, 11:08
Kratorze, mapa ta działa pod SoDem, jest to typowa H3:), pobierzesz ją w tym temacie pod jednym z postów Acida; są też w tym temacie moje sugestie...czy słuszne? sam się przekonaj.
Co do "War of the lords",grałam i przeszłam (akurat pamiętam jakoś tę mapkę), co do Rupherta, muszę sprawdzić, gdyż tytuł niewiele mi mówi (zobaczę wieczorem, bo akurat przeinstalowuję system i Herosów mam na płytce, jeszcze nie zainstalowanych ponownie). Dla mnie najtrudniejsze były jak dotąd kampanie fanowskie: "Wieczna miłość", "Droga z piekła", dwie z kampanii filusa, z pojedynczych natomiast właśnie ta mapka i "Pandemonium" z Herosów 2. Pamiętam też "Paesant leader", ale to raczej dlatego, ze niezwykle żmudny scenariusz. Co do H1, tam ciekawa jest mapka "Niemożliwe", wcale jednak nie aż tak skomplikowana:)

Jeśli wyślesz mi na meila swój adres to prześlę Ci płytkę z jedynką.

Kreator PW
20 sierpnia 2006, 13:53
Bardzo dziękuję Królowo za tak chojny dar, ale nie wiem co powiedzieć? Może umówimy się tak jak na początku, tz, (podeślesz mi H1 jak zakończę ową mapę), właśnie ją pobrałem. I musimy się zastanowić nad rewanżem bo choć szczodry to dar to przecież nie jestem twoim poddanym, Ty waładasz Erathią a ja pochodzę z Deyi. Napisz mi jeszcze na jakim poziomie mam ją zakończyć? Co do map H4 o które pytałem to jeśli zakończyłaś "War of the lords", to będziesz zadowolona z "King Ruphert attack". chciałem Ci podesłać adres tej mapy ale nie wiem dlaczego zniknęła ona ze stronki z mapami z której korzystam. Właśnie kończę "War of the lords", oczywiście na arcymistrzu i zabieram sie za "Twoją mapę". Pozdrowienia, czyli w tym momencie pewien Wampir kłania się pewnej Królowej.

Edit. Czy ta mapa nazywa się "Statute quandry"?

Kathrin PW
21 sierpnia 2006, 00:18
Ja grałam na najwyższym poziomie (ilość surowców i kasy jest tu bez znaczenia, szybko ma się ich dosyć, chodzi o to by komputer nie grał jak palant:))

Z płytką rozstanę się bez żalu, gdyż do jedynki już nie wrócę; tak więc o rewanżu nie rozmawiajmy:)
Właściwie nigdy nie wracam do map, które już poznałam, a i sentymentalna nie jestem, więc gadżetów nie przechowuję.

Mapka nazywa się tak jak podałeś, życzę sukcesu.

filus PW
24 sierpnia 2006, 01:47
Witam. Ja również mam małe wyzwanie dla ludzi, którzy go poszkują. Mam w zanadrzu 3 moje kampanie(część z Was z pewnością się spotkała z "Ostoją spokoju"(tak sie cały cykl nazywa)O ile pierwsza kampania jest dość prosta o tyle 2 i 3 to już zupełnie inna(wyższa liga). Serdecznie zapraszam. Z checią dam(komuś kto juz zupełnie nie będzie miał koncepcji;D) rady i instrukcje. Chciałbym tylko prosić(w ramach rewanżu) o jakieś opinie - najlepiej bardziej szczegółowe recenzje.

Kreator PW
24 sierpnia 2006, 02:29
Nareszcie, 'uderz w stół, itd", własnie szukałem twoich kamapanii Filus, poleconych przez Królową,jeśli pomyliłem "imię" to przepraszam. Daj linka do swoich dzieł, z chęcią zawalczę. Tylko napisz pod którą wersją HMnM chodzą twoje dzieła?

filus PW
24 sierpnia 2006, 21:37
Co do tych moich dzieł to nie przesadzaj, Królowa jest bardzo miłościwa i może nie mówi mi swoich prawdziwych odczuć...;) A co do tych linków to będzie ciężko gdyż ja wychodze z założenia, że udostępnianie kampanii dgzieś na stronach jest niekoniecznie dobrym pomysłem;) a na powaznie to nie potrafię umieszczać plików na serwerze;P a do wszelkaich herosowych stron typu Jakinia Behemota czy Kartografów nie mam jakoś zaufania(bez urazy - do jej twórców). Jeśli chcesz do zapodaj adres poczty to Ci będę wysyłał kolejne części po ich ukończeniu;)Aha co do wersji to OS(Ostoja Spokoju)były tworzone różnie. Czyli krótko-OS1-AB, OS2 i OS3 to już SoD. Powiem krótko - nie graj tych kampani na WoGu bo:
1. Dostępni są dowódcy(strasznie duża przewaga)
2. Np. Nowe ulepszenia psują balans map,
3. Występowanie róznych opcji(np. Kumulacja stworzeń, artefakty nowe, zdobywanie doświadczenia itp.)po prostu psują balans

Czyli tak jak mówiłem 1 na AB, a 2 i 3 na SoD.

Aha i uzasadnienie dlaczego OS1 na AB - tu fosy nie zadają obrażeń co powoduje błędy AI - konkretnie to gdy fosy zadają obrażenia to komp, mimo że, mury są juz zniszczone nie wchodzi do fosy - AB normalnie się pcha do tejże;). No to tyle pozdro.

PS. jeszcze ktoś zaiteresowany?

sieciech2 PW
24 sierpnia 2006, 22:40
Jakbyś mógł to wyślij te kampanie na ten adres: sieciech3@op.pl.

Kreator PW
28 sierpnia 2006, 00:23
Proszę o mapy ( Ciebie Filus), po piątku nowego tygodia. A obiecuję konstruktywną opinię. ( niestety nic nie doszło).
To wina mojego kąpa, mam nie swój dysk i inne przypadłości.
Dzięki za pamięć. Czekam.

Ps. Zakończyłeś możę mapę Królowej?

Kathrin PW
28 sierpnia 2006, 20:55
Filus zna tę mapkę, dostał ode mnie ostatni save (jeszcze przed bitwą, ale na podstawie którego wszystko było już jasne:) oczywiście nie było tam śladów żadnych kodów, gdyż brzydzę się takimi i WoGóle nie pojmuję zasadności stosowania tychże)i bitwę stoczył już (jak mi powiedział) bez trudu.
Sama jestem ciekawa czy zagrał wszystko od początku samodzielnie.

Ów save przechowuję do dziś jakby co:)

filus PW
28 sierpnia 2006, 21:48
Wysłałem ponownie kampanie do Ciebie Kreatorze - daj znać czy doszły(jeśli nie to ja musze coś z pocztą mieć... lub ten adres w grocie jest zły).

Co do mapy - ciekawość to pierwszy stopień...;) a na poważnie przechodziłem go choć na 130% po chyba 7 czy 8 razem wreszcie mi się udało. Drugi raz jednak nie mam ochoty tego przechodzić. Ale za to pochwalę się, że ubera zabiłem bez Twojego myczka Kasiu;D

Kathrin PW
29 sierpnia 2006, 08:22
Ja grałam na impossible, właściwie tylko jedna mapa którejś z moich ulubionych kampanii (bodajże "Wiecznej miłości")zmusiła mnie do przestawienia tej opcji:) Do dziś jej nie rozgryzłam,surowce i kasa to nic, jednostki neutralne takoż, po prostu komputer gra tak niewiarygodnie szybko i ma taką przewagę, że nie sposób uratować głównego bohatera. Tutaj mamy bardzo dużo czasu. Ja właściwie potrzebuję zobaczyć mapkę w grze raz, żeby ustalić taktykę; co do bitew rozgrywam je fatalnie, totalnie na wyczucie, nie mam pojęcia o zadawanych obrażeniach i traconych punktach życia (ilościowo).
W przypadku udziału w turniejach to niedopuszczalne zaniedbanie.

Kreator PW
29 sierpnia 2006, 12:03
Niestety, nie doszły ale to chyba wina mojego kąpa. Jak Mógłbyś Filus podesłać w piątek to będę wdzięczny.

Do Królowej, (cholera), trudna ta mapa. Próbowałem parę razy, mam już koncepcję ale w dużej mierze zależy trochę od szczęścia. Tego mocarnego bohatera mógł autor zrobić z powodzeniem 10 rzay słabszego, i tak nikt nie dałby mu rady, i ten jego zabójczy ruch. Broni nie składam, dam znać jak uda mi się zakończyć tę mapę.

Pozdrowienia.

Kathrin PW
29 sierpnia 2006, 12:48
Po prostu musisz być troszeczkę szybszy:) Mocarny nie może wyjść z podziemia, gdyż wtedy już wszystko przepadło, uwierz mi na słowo; musisz skończyć misję przed rzeczonym którymś tam dniem trzeciego miesiąca.
Mam zapakowaną w bezpiecznej kopercie jedyneczkę dla Ciebie, wyślę w każdej chwili tylko prześlij mi na meila swój adres (może być skrytka pocztowa, jeśli sądzisz, że jestem grubym pedofilem lub zakonnicą:))

Kreator PW
29 sierpnia 2006, 13:38
Drogi, Kochany "pedofilu", nie obawiam się ciebie gdyż dysponuję czarem dezinetrgracja.A tak na serio, co do H1, trochę mi głupio bo są to jadnak koszty wysyłki, przyjmę ten dar (po piątku bt, bedę miał sprawnego maila) jeśli wyślesz mi swój adres, to zrewnażuję się chociaż jakąś kartką okolicznościową. A co do mapy, nekromanta i inferno chyba nie wiściubiają zbytnio nosa z zamku? Fajny był początek tej mapy, nie zauważyłem skrzynki która blokowała przejazd na południe od zamku elfów i myślałem że komputer (ludzie) mają po swojej stronie namiot klucznika i co za tym idzie czekałem aż łaskawie otworzy bramę. Ale ze mnie dureń no nie!?. Przecież pisałaś Królowo że czas w tej mapie to piorytet. Tak z innej beczki, czytałem gdzieś że piszesz ksiażkę, a może już skończyłaś? Moje pytanie o jakiej tematyce jest ta kniga i kiedy premiera? Czy znasz może taką autorkę jak Ursula K.Le Guin, mam właśnie jej książkę w domu o tytule "Wracać wciąż do domu". Grube tomisko, mam pytanie, (jeśli oczywiście znasz jej dokonania) czy warto zabierać się za tę lekturę?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Wyzwanie dla strategów - by Kath & Filus :)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel