Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 66 - 67 - 68 ... 83 - 84 - 85

boardgames_ftw PW
4 lipca 2023, 13:32
Nowe góry terenu inferno faktycznie ciekawe. Podoba mi się, że teraz można wypełnić przestrzeń obiektami praktycznie bez lawy czy wulkanów - nawet nie wiem, czy w tym wydaniu nie pasuje bardziej do nekropolii.

Jak już mowa o tym terenie, z chęcią zobaczyłbym dodatkowe usprawnienia pola bitwy. Obecnie podświetlanie pól jest ledwo widoczne przez ciemne tła. Przydałby się też jakiś minibank (może lampa z ifrytami?), bo inferno raczej ciężko się rozpędzić na templatkach typu JC.

Kastore PW
4 lipca 2023, 19:42
Mam nadzieję, że pierwszym zdaniem w biografii Agara będzie "Somehow Agar returned".

Andruids PW
4 lipca 2023, 22:19
Kastore:
"Somehow Agar returned"

Cóż, jest to bardzo zwięzła parafraza biogramu, który ja dla niego naskrobałem do AB : p

Cytat:
The rumours of Master Agar's demise were greatly exaggerated. Well ... not exactly. Despite having been slain in Enroth, this tenacious Lich appeared under various guises throughout the land, not unlike a certain Immortal Hero. Some strange magic must be at play.

uhm PW
4 lipca 2023, 22:31
A to nie jest tak, że żeby zabić lisza trzeba zniszczyć jego naczynia dusz, jego nędzna widzialna powłoka zawsze może zostać zastąpiona?

Hayven PW
4 lipca 2023, 22:31
A jednak trzy linijki to więcej niż trzy słowa.

Kastore PW
5 lipca 2023, 02:40
Nawet już nie jest liszem, tylko człowiekiem, więc fabuła HotA 2 musi dziać się przed MM6 albo to jakiś klon Agara albo rzeczywiście wymazanie nic mu nie robi, skoro ma nietknięte filakterium albo robi, ale właśnie powrócił jakoś, jakimś mega magicznym sposobem.

AmiDaDeer PW
5 lipca 2023, 05:17
Dla kontrastu w MDT przy tworzeniu Forge też użyliśmy Agara jako postaci, ale jego biografia była bardziej wiarygodna:

Cytat z komnat VCMI w Grocie bo nie chce mi się szukać tego w plikach:
Mało kto uwierzył w eradykację mistrza Agara. Po zmistyfikowaniu swojej śmierci, lisz udał się do Erathii w poszukiwaniu przybyszów z obcego świata. Tam dołączył do króla Kastore'a i stał się jednym z najpotężniejszych inżynierów w całej Deyji.

Gdyby projekt został pociągnięty dalej i zawierał kampanię, to z tego co pamiętam byłoby wspomniane właśnie nietknięte filakterium.

Kastore PW
5 lipca 2023, 07:57
W sumie w MM6 dało się uleczyć brak egzystencji, ale wiadomo, niepisana zasada, że jak ktoś ginie "w cutscence", to już ginie ostatecznie.

Yaaqob PW
5 lipca 2023, 10:54
AmiDaDeer:
Mało kto uwierzył w eradykację mistrza Agara. Po zmistyfikowaniu swojej śmierci, lisz udał się do Erathii w poszukiwaniu przybyszów z obcego świata. Tam dołączył do króla Kastore'a i stał się jednym z najpotężniejszych inżynierów w całej Deyji.
O, to jest bardzo fajne rozwiązanie. Jestem ciekaw jak rozgryzie to HOTA Crew.

AmiDaDeer PW
5 lipca 2023, 11:28
Dotarło do mnie właśnie, że jest szansa że już zobaczyliśmy w akcji (i to w samej grze) jednostkę 4. poziomu Factory.



Argumenty za tym przemawiające:

1. Jednostka ta nie bez powodu pojawiła się na screenie oblężenia po stronie Factory
2. Ulepszeniem bez problemu mógłby być zapowiadany automaton
3. Sama jednostka jest nawiązaniem do Czarodzieja z H2, w co Factory celuje
4. Obecnie stalowy golem nie ma siedliska, a to widoczne na udostępnionych screenach pasuje idealnie.

Kammer PW
5 lipca 2023, 11:38
Jeżeli naprawdę to byłby żelazny golem, to to byłoby moim zdaniem kosmiczne rozczarowanie.
Po co trzymać to w tajemnicy latami, skoro to już jest jednostka, którą od dawna mamy w grze?

Na którymś discordzie zwrócono uwagę, że faktycznie mogliśmy zobaczyć fragment T4:

Widzimy dwa elementy przypominające mechaniczne nogi. Wierzę w mechasmoka z H4. :P

Hellburn PW
5 lipca 2023, 12:43
5. Kolorystycznie golem pasowałby do całego lineupu (moim zdaniem).

Z drugiej strony, te golemy są strażnikami banku gigantami...
Mam trochę mieszanie uczucia. Z jednej strony nie miałbym z tym problemu. Z drugiej fajnie by było otrzymać jeszcze jedną oryginalną jednostkę (z ulepszeniem).

planetavril PW
5 lipca 2023, 16:50
i hope this is it:
https://heroes3towns.com/towns/factory/1/art_001.gif

Droopy PW
5 lipca 2023, 19:16
Kammer wszystko wiedzący !

Stalowy golem pasuje stylistycznie do Fabryki jak najbardziej no ale automaton to nie stalowy.


Cóż trwało to tak długo że hype na Factory totalnie mi przeszedł i wyszedł taki misz masz jak to powiedział uhm. Licze także na DoR i kuznie bo tu no nie wiem czemu nie zrobili pełengo steampunku tym bardziej don_ko był takim fanem Kuzni i chciał ją wprowadzić do gry że aż dziw że nie zrobił nic w line-upie szczególnie z tymi pancernikami

Warmonger PW
5 lipca 2023, 19:49
...A ja cały czas byłem przekonany, że ten golem to reskin jednostki z Tower :v

Tyle lat życia w kłamstwie...

Saki PW
5 lipca 2023, 23:42
Kammer:
Na którymś discordzie zwrócono uwagę, że faktycznie mogliśmy zobaczyć fragment T4:

Zważywszy na całkowicie nową animkę, jeśli to faktycznie T4, to obstawiałbym (zapewne mało zaskakująco), że może on eksplodować podczas śmierci, zadając obrażenia okolicznym jednostkom (albo używać autodestrukcji, która działałaby na podobnej zasadzie, tylko np. zadawała obrażenia w zależności od liczby utraconych już jednostek). Nie wiem, czy to najbardziej użyteczna zdolność, ale cóż.

Kastore PW
6 lipca 2023, 01:11
Droopy:
nie wiem czemu nie zrobili pełengo steampunku
Bo to by było nudne i w ogóle nie pasowałoby do gry. Masz połowę line-upu technologicznie rozwiniętych ludzi pustkowi i połowę zawierającą fantastyczną faunę z rzeczonych pustkowi. Jak dla mnie pancernik wygląda tak jak powinien, czyli pancernie, olgskldfkosdf dziko, a koatl mistycznie.

Mnie stalowy golem wygląda po prostu jak neutral związany z miastem. Nie wiem, na ile ten argument, że ulepszenie stalowego golema w automatona nie będzie miało miejsca, jest dla kogoś przekonujący, ale golem jest z mitologii żydowskiej i odtworzony technologiczno-magicznie człowiek brzmi jak duże większe osiągnięcie, niż coś, co nazywa się automaton, czyli nieskomplikowana maszyna, wykonująca proste czynności.

Jednakże mam nadzieję, że automaton nie będzie jakimś pająkiem, bo mam awersję do jednostek, które chodzą na szpikulcach, zamiast na nogach, bo w grafice H3 wygląda to beznadziejnie. Np. zawsze wydawało mi się to głupie w homarze od polskiego Forge i liczę, że HotA tego nie powtórzy.

Nicolai PW
6 lipca 2023, 08:49
Czegoś nie rozumiem. Według zakulisowych informacji, przejęcie projektu przez don_ko miało sporo namieszać w czym, nie ukrywam, pokładałem pewne nadzieje a tymczasem na nowych screenach zobaczyliśmy to co widzieliśmy od czterech lat.

W takim razie mam pytanie, dlaczego to się tak długo ciągnie? Factory, przynajmniej od strony wizualnej, stoi w miejscu od 2019. Zrzuty są na silniku gry, więc mechanicznie muszą mieć to w jakiś sposób zaimplementowane. Czego więc im w takim razie brakuje?

Kammer:
Na którymś discordzie zwrócono uwagę, że faktycznie mogliśmy zobaczyć fragment T4: (...)
Mam nadzieję, że to rower :P A tak na serio to patrzę na ten fragment i nie wiem co na nim widzę... i czy widzę cokolwiek konkretnego.

Droopy:
Stalowy golem pasuje stylistycznie do Fabryki jak najbardziej no ale automaton Cóż trwało to tak długo że hype na Factory totalnie mi przeszedł i wyszedł taki misz masz jak to powiedział uhm.
A mi hype nigdy nie wszedł i o tym, że te miasto to jeden, wielki misz-masz pisałem od pierwszych początku, czyli od, bez mała, 4 lat. Nie ogarniam, HotA Crew miało na tapecie tyle fajnych konceptów. Dlaczego wybrali miasto gdzie każdy element jest z innej parafii? Niziołki, kowboje, triceratopsy tęczowe smoki, latające smoki i steampunkowe pancerniki? Ki czort? Te jednostki może jakoś się bronią z osobna, ale razem? Mają mniej sensu niż Nekropolia z H4.

Droopy:
Licze także na DoR i kuznie bo tu no nie wiem czemu nie zrobili pełengo steampunku tym bardziej don_ko był takim fanem Kuzni i chciał ją wprowadzić do gry że aż dziw że nie zrobił nic w line-upie szczególnie z tymi pancernikami (...)
Też tego nie rozumiem. Znaczy jasne, 7 automatonów byłoby przesadą, ale gdyby zrobić lineup złożony z konstruktów, ludzi uzbrojonych w technologię i istoty pasujące do klimatu to wynik IMO byłby dużo sensowniejszy niż to co mamy obecnie.

boardgames_ftw PW
6 lipca 2023, 11:40
Kastore:
Droopy:
nie wiem czemu nie zrobili pełengo steampunku
Bo to by było nudne i w ogóle nie pasowałoby do gry.

To tak, jakby powiedzieć, że oryginalne Forge to samo sci-fi i nie pasowałoby do gry. (Pomijając, że dla wielu graczy sci-fi faktycznie nie pasuje do HoMM). Równie dobrze mogliby wrócić do koncepcji Forge, dodając do oryginalnych jednostek armie typu gobliny, ogry itp. ze steampunkowymi modyfikacjami.

Kastore PW
6 lipca 2023, 13:19
boardgames:
To tak, jakby powiedzieć
że Tower powinno być miastem konstruktów, bo gremliny, magowie, dżiny i nagi tam nie pasują, zwłaszcza, że wszystko jest z innej parafii. Idk.
strona: 1 - 2 - 3 ... 66 - 67 - 68 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel