Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 59 - 60 - 61 ... 83 - 84 - 85

Kammer PW
15 kwietnia 2022, 20:39
I nie mają oni kompletnie żadnego przebicia.

Niedawno jedna mechanika została naprawiona, bo rosyjscy streamersy podnieśli larum.

Droopy PW
15 kwietnia 2022, 21:11
Zgadzam się z Kastorem tych ludzi jest zdecydowanie więcej poprostu nie chcą uczestniczyć w comunity a forma rozgrywki która jest pokazywana na YT czy Turniejach tym ludziom sie nie podoba czyli zbierania armi z banków,duża ilość bohaterów bez kapitolu itp

Na prostym przykładzie czego ludzie oczekują najbardziej to jest moje rodzeństwo starsze kiedy widzimy się i gramy to pierwsze pytanie jakie pada to "czy w hirosach jest już nowy zamek ?" A nie, "czy naprawili magie ziemi w grze". I częściej słysze to pytanie odnośnie nowych zamków czy kampani niż balansu rozgrywki

Kastore PW
15 kwietnia 2022, 22:59
Kammer:
I nie mają oni kompletnie żadnego przebicia.
Bo może mają swoje życie.

Fandor PW
15 kwietnia 2022, 23:19
Teraz pytanie jak zaspokoić oczekiwania kogoś, kto się nimi nie dzieli.

Nie wątpię, że status kultowości i popularności Heroes 3 jest taki, że zaczynają w tę grę grać, lub wracają do niej osoby, które czasem w ogóle nie wiedzą o modach, albo wiedzą, że one istnieją, ale spora szansa, że ściągną to, co im pierwsze wyskoczy.

Pytanie, na ile PVP nie popularyzuje także tych modów w wyszukiwaniach google. Także osoby, które chcą nowe miasta, jednostki, po prostu dodatkową zawartość, mogą jej nie odnaleźć bez poprawek balansu.

Jak wspomniałem w poprzednim komentarzu sam jestem nerdem, który ma czas (tak naprawdę to nie) do zmarnowania na śledzenie sceny moderskiej, ale nie wiem jak ocenić stosunek popularności moda wśród pvp, a singlowych, niedzielnych graczy.

Kastore PW
15 kwietnia 2022, 23:20
Ja mogę reprezentować osoby, których nie obchodzi scena kompetytywna.

Mistrz PW
16 kwietnia 2022, 18:57
Tu się zgadzam w pełni z Kastorem. Gdy usłyszałem pierwszy raz o HotA i 10-tym mieście, kwiczałem ze szczęścia jak prosię przy korycie. Mam nadzieję, że HotA wyda Fatory. Mam nadzieję, że DoR wyda swoje miasto (miasta?), i będzie można grać, grać, grać i odkrywać tę prawdziwie wiecznie żywą grę na nowo. Sam też mam swoje pomysły, które być może kiedyś zobaczą światło dzienne. Tym czasem trzymam kciuki za wszystkich co tworzą.

Kammer PW
16 kwietnia 2022, 22:57
A ja się nie zgodzę z Kastorem. :P

Organizowane przez Mateusza i hostowane przez JB Mistrzostwa Polski były gigantycznym impulsem -- dzięki temu wiele sobie o grze przypomniało, zobaczyli oni, że kilkunastu latach ludzie dalej w to grają i ponownie się wkręcili.
Dało to też impet do rozruszania wielu kanałów YT czy Twitch (acz po odsianiu patologii), co, znów, dało więcej contentu z H3 i więcej bodźców związanych z grą, co dało więcej kontaktu z grą i powstała pętla pozytywnej odpowiedzi zwrotnej.

Osobiście uważam, że PvP to cokolwiek wynaturzenie i nie są to raczej prawdziwe Hirki, ale mając pod uwagę raczej średnie docieranie do osób spoza community wiadomości o modach i informacji o H3... wydaje mi się, że jest to akceptowalne medium.

Kastore PW
16 kwietnia 2022, 23:02
Tak? A ile osób grało na tych mistrzostwach? To będziesz miał mniej więcej proporcję osób, których obchodzi balans PvP, do tych, którzy po prostu ponownie zainteresowali się grą, czyli całej reszty.

Kammer PW
16 kwietnia 2022, 23:10
Ostatnie MPki przyciągnęło nieco ponad półtora tysięcy graczy, ze znacznie większą widownią.

Zresztą Twój argument jest kompletnie nijaki i nic ze sobą nie niesie.

Kastore PW
16 kwietnia 2022, 23:29
Tak jak Twój.

Kammer PW
17 kwietnia 2022, 09:47
Oj, nie, nie, nie.

Mój argument bazuje na trzech latach obserwacji community i tego jak działa.

Ty tworzysz jakieś założenia o stosunkach ilości poszczególnych grup.

Nasze argumenty nie są takie same.

Poprawia krawat.

Fandor PW
17 kwietnia 2022, 13:01
Moje drogie paskudy, długo wam jeszcze zajmie ten offtop o to, które argumenty są mojsze?

Kastore mówi głośno za ludzi, którzy się nie wypowiedzą, których nie zobaczymy, bo nikt nie prowadzi badań statystycznych na community gier komputerowych. Kammer bazuje na widocznej próbce co oczywiście jest bardzo rozsądne, ale ma te wadę, że pomija dość mocno te część, której tak mocno próbuje bronić Kammer.

Co najlepsze, między wami nie ma konfliktu. Bo chociaż oczywiście mieszanie czegokolwiek w kodzie tak starej gry jak H3 jest cholernie upierdliwe dla programistów, to są oni trochę luźniejsi niż graficy. Także jeżeli grupy moderskie będą duże i dobrze zbudowane, to jest szansa, że graficy będą pracować nad dodatkową zawartością dla Kastore'a, a programiści nad eliminowaniem elementów losowych, poprawą jakości sztucznej inteligencji i ogólnie balansem.

I jestem pewny, że obie strony z tego skorzystają, co zostanie zaimplementowane z myślą o przeciwnej.

Alistair PW
17 kwietnia 2022, 13:51
Tylko jak bardzo ważne jest zdanie osób, które się nie odzywają? Chyba oczywiste jest, że robi się rzeczy istotne dla tych, o których się wie, że są zainteresowani. Oczywiście można robić tylko dla siebie. Skoro jest duże zainteresowanie multi i balansem, to się robi to, a nie dodatkowe miasto dla ludzi, którzy siedzą cicho. Oczywiście Kastore może się wypowiadać za innych, ale jeśli nie jest reprezentantem określonej grupy ludzi, to jego zdanie jest ważne jako jego zdanie, a nie zdanie np. pół miliona ludzi, któzy nawet o Kastorze nigdy nie słyszeli.

Majster PW
17 kwietnia 2022, 15:55
Ja mam podobnie jak Kastore. Gram w H3 jedynie towarzysko, najczęściej na hot seacie z kumplami. Kiedyś dowiedziałem się od jednego z nich, że są mody dodające nowego zamki. Zajarany tym niusem, od razu zacząłem przeszukiwać internet. Niemal z miejsca znalazłęm Hotę, a niedługo później trafiłem na vcmi.
O ile hota działa mi dobrze, to z vcmi miałem mnóstwo problemów. Trudna, i nieintuicyjna instalacja była tylko początkiem problemów. Pomimo upewniania się, że zainstalowałem grę poprawnie, ta wciąż nie chciała działać. Później okazało, że problem był prozaiczny, bo... miałem polski znak w nazwie mojego konta użytkownika w windowsie (serio!).
Gdy w końcu uruchomiłem vcmi, okazało się, że nie można generować wodnych map, ani nie można ustawiać sojuszy między graczami, a na hot seacie jest bug, przez który gracz 1 nie widzi graczy komputerowych na mapie przygody (bardzo wnerwiający bug).
Ale wciąż, pomimo wszystkich niedociągnięć vcmi, chętnie korzystam z tej platformy. Bo ilość nowych miast jest po prostu przeogromna. Nawet spisywałem kiedyś swoje przeżycia na forum vcmi, ale przestałem to robić, bo Zeryss mi gęgał, gdy krytykowałem jakość jego modów.
Resumując, mnie wszelkie mody do H3 przekonują przede wszystkim ze względu na nowe miasta. A kwestie balansu są drugorzędne, skoro moderzy tworzą swoje miasta, mając różne wizje, więc z natury rzeczy, balans nie będzie zachowany.

Kastore PW
17 kwietnia 2022, 17:28
Skąd Wam do głowy przyszło, że osoby, które nie grają w PvP na scenie kompetytywnej, się nie wypowiadają? o.o
Liczyłem, że po moim tekście, że mogę ich reprezentować, uświadomicie sobie, że to nie jest takie proste.

Kaazam PW
18 kwietnia 2022, 14:09
Hej. Czy ktoś z was miałby jakieś fajne szablony do HotA na 4 osoby? Jebus Cross już się powoli nudzi. Słyszałem, że Jebus King jest fajny, ale nie udało mi się znaleźć mirrora. Na streamach widziałem też odmiany JC, na których nie ma chatek wiedź itp. i chętnie bym w takie wersje pograł.

Fandor PW
18 kwietnia 2022, 14:52
Miałem już nie offtopować, ale zapomniałem o jednej, najważniejszej rzeczy w naszej dyskusji.

Nieważne, czego chcą gracze niedzielni, singlowi, mapowi, kampanijni.
Nieważne, czego chcą gracze pvp.

Najważniejsze jest to, co chcą stworzyć Twórcy moda. Jeżeli będzie im zależeć na tym, aby dotrzeć do jak największego grona osób i sprawić temu gronu przyjemność to to zrobią. Jednakże mogą też wyjść z założenia, że mody są na 1 miejscu dla nich.

Także pozostaje nam mieć nadzieję, że moderzy dla własnej przyjemności, satysfakcji zaimplementują w swoim modzie wszystkie nasze życzenia - nowe miasta, jednostki, tereny, czary itd. oraz porządny balans do pvp.

LuckyClover PW
18 kwietnia 2022, 15:31
Dokładnie :)
Miałem wcześniej napisać, że PvP nie śledzą setki jak stwierdził Kammer, ale tysiące a czasami
dziesiątki tysięcy fanów, gdyż codzienne mecze są oglądane przez 1-10k widzów u pojedynczych streamerów a najlepsze ponad 50k, a takich youtuberów jest naprawdę wielu zarówno w naszej, angielskojęzycznej i ruskiej wersji językowej.
Stwierdziłem jednak, że skoro chcą nowe miasto to je zrobią jako priorytet i jeśli mieli by czas zarówno miasto jak i PvP dostałoby co trzeba... widać czasu nie mają (nic dziwnego przy tak wielkim projekcie).

A co do balansu nie byłbym taki pewny, jak znajdą czas mogą go użyć na stworzenie czegoś podobnego na kształt Giselle-straszliwej abominacji, która na wysokim poziomi zmniejsza moc przeciwnika nawet z 30 do 2 (widziałem na własne oczy na meczu PvP).
To najbardziej niezbalansowana umiejętność w tej grze, znalezienie jej w więzieniu było natychmiastową wygraną, trochę jak w loterii lotto ;)

Z rzeczy do zrobienia na teraz mogliby w końcu pozbyć się sokolego wzroku, przez wszystkie te lata widziałem pozytywne wykorzystanie tej zdolności zaledwie kilka razy.
Mogliby zastąpić to czymś tak prostym jak zdolność tworzenia zasobów- +1 +2 +3 zależnie od poziomu umiejętności. Myślę, że +3 kryształków lub czegoś innego nie byłoby bardzo przesadzone i nawiązywałoby do zdolności estates.

Kammer PW
18 kwietnia 2022, 18:59
@Kastore, Majster -- nie bardzo miałem pomysł jak to ująć ładnie -- to, o czym mówicie, to opinia pewnego wycinka, mi udało się poznać opinię większego, aktywniejszego online, głośniejszego i bardziej skomunikowanego wycinka community.

@Kaazam -- wydaje mi się, że szukasz czegoś takiego.

@Fandor -- to byłoby dobre rozwiązanie, jakbyśmy mieli nieskończoną ilość zasobów i czasu, a widać, że chłopakom z HotA Crew cokolwiek siadło i zaangażowanie, i moce przerobowe. Pytanie, co powinno się zrobić z takim fantem, jak znaleźć optimum, co wymagałoby mniej pracy i wysiłku?

@LuckyClover -- aż tyle ich bywa na streamach? Nie wiedziałem, baaardzo rzadko sam bywam, a jak już, to na malutkich kanałach, nic dziwnego więc, że źle oszacowałem.

Mistrz PW
18 kwietnia 2022, 23:12
Ale ja się z Tobą zgadzam. Napewno aktywni społecznie gracze są bardziej słyszani i mają przebicie. Powyżej pisałem o własnych preferencjach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 59 - 60 - 61 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel