Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 83 - 84 - 85

DragonKing PW
16 marca 2021, 09:46
Offtop alert!
Co ty masz z tymi offtopami? Każda dyskusja to offtop? Bo jak się nie mylę, temat jest o Hocie, tak samo jak dyskusja. Takie rozumowanie zabija to forum, bo wszystko jest offtopem. Kiedyś bawiłem się we wskrzeszanie umarłych tematów, ale miałem za mało talentu w magii ziemi zostałem zaatakowany, że robię offtop. Dlaczego? Nie wiem. Jeśli autorowi nie pasuje by ktoś raczył się odezwać w jego umarłym projekcie, to niech zamknie temat i nie daje ludziom okazji by to robić i proszę, póki temat/projekt nie jest Twój, to nie pisz, że offtopuję, zwłaszcza w sytuacji, gdy autor nie ma nic przeciwko, temat jest umarły, a piszę posty dokładnie o tematyce miasta.

Kastore PW
16 marca 2021, 11:11
A jak chcesz zagrać w porządny single, to którą wersję gry włączasz?

Sanders PW
16 marca 2021, 11:31
Halo, ktoś mnie pamięta?
Znowu ludzie piszą coś złego o hocie? to podziele się swoją myślą.

Jakiś czas temu zaobserwowałem, że rosjanie generalnie lubią gry strategiczne, bardziej skomplikowane i bez pośpiechu.
Taki przykład to heroes 5 w którym rozgrywka stała się wolniejsza od poprzednich części, a to oni odpowiadają za jej wykonanie.
albo Disciples 3 (też ich dzieło), jest mega wolna w rozgrywce. Mają większą skłonność do szczegółów. Oni lubią takie gry i jest wielu oddanych fanów.
Dlatego tutaj mamy hota team (przypadek?), i to wciąż chyba najlepszy mod. Nikt inny nie interesuje się herosami z takim zaangażowaniem/umiejętnościami.

Aczkolwiek też nie lubię, i to się tyczy wszystkich wydawców gier wszelkiej maści, że jak już coś powiedzą że będzie, a potem każą czekać to emocje/reakcje są takie a nie inne.
Blizzard i Diablo 4, kto pamięta co kiedyś było tego pozdrawiam ;)

Hota, wypuszczając miasto przystanii, to kiedy zaczęli o tym mówić i pokazywać to była już w miarę końcówka prac i był spokój.
Teraz niestety jest inaczej, możemy już tyle wiedzieć i zobaczyć a grać nie można.
Dlatego teraz trzeba mieć swój rozum i się nie dać. Wykorzystać ten czas na robienie innych fajnych rzeczy (inne gry również) i się nie dać się frustrować NIKOMU DŁUZEJ.



LuckyClover PW
16 marca 2021, 11:58
Ruskie są zimne jak lód-o nich się nie martwię
gdy coś im się podoba biorą to-jak coś nie pasuje odrzucają
tak jak ich pro playerzy grają w hotę a jadnocześnie na gry z Necro biorą zwykłego SoDa
jeśli nowe miasto im nie spasuję po prostu będą je omijać tak długo aż będzie w ich oczach ukończone-nie ważne jak długo i ile updatów i rebalanów to zajmie ...


co do muzyki ciekawi mnie czy będzie ona wzorowana na wasteland z H2 czy bardziej westernowa

AmiDaDeer PW
16 marca 2021, 14:06
Sanders:
Hota, wypuszczając miasto przystanii, to kiedy zaczęli o tym mówić i pokazywać to była już w miarę końcówka prac i był spokój.
Wręcz przeciwnie - zapowiadali to miasto od 2008, a po trzech latach od pierwszych zapowiedzi zrezygnowali z większości rzeczy, które zapowiadali, a w międzyczasie gruntownie przerobili wszystkie assety. :P

val-gaav PW
16 marca 2021, 14:53
Od pierwszych zapowiedzi do wydania to z 5 lat zdaje się było. Dodajmy też, że te zapowiedzi to były trzy nowe zamki i alternatywy w innych.

Zostało z tego tylko Cove. :)

AmiDaDeer PW
16 marca 2021, 16:09
3 lata (od 2008 do 2011), a dwa pozostałe miasta były zapowiadane "na przyszłe wersje" i z tego co wiem oficjalnie nie porzucili żadnego z nich. Natomiast inne pomysły (jak alternatywy w każdym mieście czy też implementacja całości na silniku WoG-a - tak by HotA mogła obsługiwać skrypty ERM) zostały porzucone jeszcze przed premierą Cove.

Z tego co pamiętam największe zmiany w koncepcji nastąpiły po tym, jak Entuser, pierwszy programista Hoty (odpowiedzialny za implementację nowego miasta; przy czym opierał się w dużej mierze o kod WoG-a 3.59) odszedł z projektu, a miejsce głównego programisty zajął Sav, do dziś programujący w oparciu o inżynierię wsteczną i kod maszynowy SoD.

Sanders PW
16 marca 2021, 19:28
A to przepraszam, może nie dokładnie się wyraziłem.
Że był spokój, miałem na myśli od momentu określenia przybliżonej daty ukończenia tego dodatku, a nie same zapowiedzi że nad czymś pracują.
Jak już pokazywali nowe jednostki na facebooku jako gotowe i powiedzieli że będzie to potem długo żeśmy nie czekali, chyba.

Yaaqob PW
17 marca 2021, 12:02
LuckyClover:
co do muzyki ciekawi mnie czy będzie ona wzorowana na wasteland z H2 czy bardziej westernowa

Wasteland soundtrack by Docent Picolan - kompozycja Docent Piccolana opublikowana 31. grudnia 2019
An address to the Horn of the Abyss community by Paul Romero & Factory theme WIP
- jeśli dobrze to rozumiem, to od 1:32 mamy tu,, pierwsze brzmienie" Factory theme, które dopracuje Paul Romero

Edit: What HotA Factory may sound like by Jakub Niewęgłowski

What HotA Factory may sound like (slow)

RustDragon PW
17 marca 2021, 12:10
@VIP jest szansa ulepszanie instalatora Wake of Gods ?

LuckyClover PW
17 marca 2021, 12:38
Bardzo dziękuje Yaaqob
wszystko brzmi super-wasteland Picolana bardzo nostalgiczny
te domniemane motywy Factory przypominają główną linię muzyczną z westernu Dobry Zły i Brzydki
oraz trochę muzykę z sceny finałowej Złota dla Zuchwałych-ale to dobrze czerpać należy od najlepszych-jeśli to będzie coś w ty stylu to pełna satysfakcja :)

VIP PW
17 marca 2021, 19:32
@RustDragon

Nie rozumiem, o co dokładnie z nim chodzi :P?

AmiDaDeer PW
19 marca 2021, 22:10
LuckyClover:
te domniemane motywy Factory przypominają główną linię muzyczną z westernu Dobry Zły i Brzydki
Nie do końca rozumiem, co jest tutaj domniemywać - główny motyw Factory jest znany od już dłuższego czasu. Kwestia sprowadza się do odpowiedniej aranżacji - w praktyce można odtwarzać ten sam motyw parokrotnie i przy odpowiednich umiejętnościach będzie to brzmiało dobrze, co też udowodniłem swego czasu.

LuckyClover PW
19 marca 2021, 23:58
Miałem na myśli że efekt końcowy dopiero zobaczymy-może to będzie dokładnie to
może postanowią coś zmienić-tak różne aranżacja dają inne efekty-
ja preferuje bardziej energiczną-nostalgię też lubię ale ale mniej ...

AmiDaDeer PW
20 marca 2021, 00:22
LuckyClover:
może to będzie dokładnie to
może postanowią coś zmienić
Tu nie tyle nie ma czego zmieniać, co przede wszystkim nie ma kto tego zmieniać. Paul Romero dostał za zadanie ukończyć utwór, którego motywy zostały napisane przez Docenta Picolana przed jego tragiczną śmiercią - i Paul podjął się tego zadania. Jego krótkie demo dostępne na YT (zalinkowane zresztą wcześniej) wykorzystuje jeden z tych motywów. Zmiana tego motywu czy zabawa w pisanie czegoś zupełnie odmiennego od tego, co Picolan zdążył nagrać (choćby i na potrzeby trailerów i materiałów promocyjnych), byłoby właściwie bardzo nie w porządku, jako że całe Factory, jak wielu ludzi z HotA Crew podkreślało, było przede wszystkim jego koncepcją.

Crystal Dragon PW
29 marca 2021, 14:37
Jeśli dobrze zrozumiałem to Factory nie będzie mieć unikalnej machiny wojennej ani większej ilości wież podczas oblężenia.

https://forum.df2.ru/index.php?s=8fa7df9970322854f83e6bca78752893&showtopic=37363&st=2800&start=2800

zeryss PW
29 marca 2021, 18:39
They will have an improved tent as a nod to high-tech Wakanda.

Kammer PW
29 marca 2021, 18:40
To trochę rozczarowujące, piraci mają armatę, a kowboje będą sobie tak po prostu strzelać z balisty...?
Liczyłem może na jakiegoś gatlinga czy coś.

AmiDaDeer PW
29 marca 2021, 19:04
Nie, żadnej balisty - Factory, z tego co czytam, ma mieć po prostu wóz z amunicją (coś, na co się zdecydowaliśmy przy tworzeniu Forge z MDT - choć później zastąpiliśmy standardowy wóz jego bardziej adekwatną dla frakcji wersją).

Co ma w sumie sens, bo Cove ze swoją armatą jest dość unikalnym gameplayowo rozwiązaniem, a Factory i tak z tego co wiemy ma być bardzo drogim miastem. Dokładanie drogiej machiny do "lineupu" byłoby nadmierną skrajnością.

Yaaqob PW
30 marca 2021, 14:33
Hobbicus:
Nie, żadnej balisty - Factory, z tego co czytam, ma mieć po prostu wóz z amunicją (coś, na co się zdecydowaliśmy przy tworzeniu Forge z MDT - choć później zastąpiliśmy standardowy wóz jego bardziej adekwatną dla frakcji wersją).

Co ma w sumie sens, bo Cove ze swoją armatą jest dość unikalnym gameplayowo rozwiązaniem, a Factory i tak z tego co wiemy ma być bardzo drogim miastem. Dokładanie drogiej machiny do "lineupu" byłoby nadmierną skrajnością.

Wóz z amunicją dla Factory to bardzo fajna sprawa.
Niziołki i Kowboje pewnie będą mieli mocno limitowaną liczbę strzał (przy wysokich obrażeniach). No i zawsze można tym wozem któregoś ze strzelców osłonić. ;-)
strona: 1 - 2 - 3 ... 53 - 54 - 55 ... 83 - 84 - 85
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel