Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22

Kastore PW
3 marca 2014, 16:24
Meow, czyżby tylko Alamar i ja mieli 100%? Jeżeli tak to mamy niezły powód do dumy! ;P

Edit:
Druga osobowość Alamara:
Czytaj uważniej. :P
Zsumowałeś punkty wszystkich Twoich osobowości i wyszło Ci 16 na 15 możliwych. Dobrze rozumiem?
DługouchaDługouchaCzytaj uważniej. :P

Lyokoheros PW
3 marca 2014, 17:14
Ja również miałem 15 dobrych odpowiedzi... choć w sumie w pierwszym to miałem trochę szczęścia, bo nie byłem pewny i niemalże strzelałem.

AmiDaDeer PW
3 marca 2014, 17:24
Kastore_pl:
Zsumowałeś punkty wszystkich Twoich osobowości i wyszło Ci 16 na 15 możliwych. Dobrze rozumiem?
Wtedy wyszło 28/15.

DługouchaDługouchaWtedy wyszłoby n-1/15

Hayven PW
3 marca 2014, 17:41
14/15

MATKO - też czar Wizja :D Miałem zaznaczyć prawidłową odpowiedź, a zaznaczyłem magię powietrza, bo jakoś tam mi się zawsze kojarzyło, że tam taka biała obwódka jest :<

Garett PW
3 marca 2014, 18:04
14/15

@Hayven identycznie odpowiedziałem tam.

Lili The Dragon PW
3 marca 2014, 18:20
Dziwni mnie czemu ta wizja jest takim problemem, przecież są rożne wizje i ikonka każdej ma kolor wybranej magii. Sądzę, że te obrazki po bokach mają na celu zmylić przeciwnika i daliście się podejść :)

Lili

Mitabrin PW
3 marca 2014, 19:17
14/15

Troszkę głupio się przyznać, ale błąd popełniłem w ilości surowców. Z rozpędu policzyłem też mithril. :P

Drwal:
aż wstyd że przez 15 lat gry ani razu nie przeczytałem tego tekstu przy podnoszeniu

Gdybyś kiedyś grał znów w Heroes 4, to proponuję poczytać różne tamtejsze opisy. Są one tak absurdalne, że sytuacja, w której podnosząc artefakt w piśmie dowiadujemy się, że tak naprawdę po prostu z niewiadomego powodu spadł z nieba wydaje się być w 100% normalna (i akurat te magiczne buty miały mój rozmiar). :)

TopFunny525 PW
1 maja 2014, 11:43
O ile to nie jest jeszcze nekromancja, o tyle postaram się zamieścić quiz który być może najłatwiejszym quizem na świecie nie jest, ale najtrudniejszym też nie. Powiedzmy, że to poziom przeciętny (nabardziej mi to określenie przypadło do gustu). Quizz dotyczy głównie wiedzy o Heroes of might and magic IV.

1) W ostatniej misji kampanii Ładu Emilia i Solmyr muszą zdobyć Tarczę Umysłu aby obronić się przed magią Gavina Magnusa. Kto jej strzeże (w sensie tarczy umysłu)?

2) Kto zdradził Tawni Balfour w Kampanii "Córka Pirata" (Podać imię tego bohatera)

3) Kim była Dessete/Desette? (I tutaj w tym pytaniu, nie chodzi mi o powiedzenie, że była bohaterem, chciałbym usłyszeć bowiem... Primo : Jaką miała ona specjalizacje (Jaką klasę ona miała np.: czy była Paladynem etc). Secundo : Jej powiązania rodzinne z innymi bohaterami (Czy miała w ogóle rodzinę, jeśli tak to jaką i kogo). I Tretro gdzie i kiedy my ją spotykamy?)

4) W ostatniej misji kampanii Lysandera jego tzw. "pomagier" Milton bodajże się zwał miał zostać wysłany do Paledonu aby wysłać wiadomość do Sir Wortona. Jak został on został tam potraktowany i co zawierała ta wiadomość?

5) W której misji Violet (Barbarzynka) opuściła Bohba (Arcymaga) w kampanii Gathering Storm? (Podać nazwę misji oraz jej numer).

6) Kogo musiał pokonać Bohb aby uzyskać buty tułaczki (pierwszy z artefaktów Nevara)? (Podać imię Bohatera, z którym musiał walczyć Bohb)

7) Kogo musiał uwolnić Gaudloth pół martwy w drugiej misji kampanii śmierci (podstawka, proszę podać imię tego bohatera).

8) Jaką premię otrzymamy, jeżeli będziemy posiadać "Hełm Tygrysa" "Zbroję Tygrysa" Oraz "Młot Mrozu" (Artefakty (Zestaw), które zdobywamy podczas kampanii Barbarzyńcy w Gathering Storm, bodajże zwał się Dowgogle jednak nie pamiętam jego imienia. Jeżeli ktoś pamięta to może mnie poprawić :))

9) Wg. Pierwszej misji kampanii Elvina, gdzie on się poznał z Shaerą? (Podczas jakiego wydarzenia)

10) W ostatniej misji kampanii Elvina istnieje pewien specyficzny warunek porażki (I tu nie chodzi mi o utratę wszystkich miast i bohaterów czy śmierć Elvina). Co należało zrobić aby "przegrać tą misję" (podpowiedź, chodziło o jakiś okręt)

Na odpowiedzi czekam do 8 maja :).

Pozdrawiam! ^^

Garett PW
1 maja 2014, 17:53
1.Tytani.
2.Pete Girly (pedałek zdradził za to, że Tawni przejechała mu nożem po buźce).
3.Dessete była matką sir Wortona, którą to synuś więził w pewnym garnizonie.Jej klasa to Kapłanka.
4.Wiadomość została napisana przez jego rodziców by skłonić Sir Wortona do poddania się, Milton za dobrze na tym nie wyszedł... wtrącili go do lochu.
5.Ostatnią misją w której mamy Violet, jest misja 3 - Migoczące Równiny, w misji 4 - Góra Anon już jej nie ma.
6.Eredawn czy jakoś tak.
7.Swego mistrza Karribana.
8.Regeneracja i Smocza Siła.
9.Na statku którym płynęli.
10.Były dwa statki, jeden z białym żagle (czy tam niebieski) i drugi z czerwonym. Jeśli Elvin by zginął mieli popłynąć czerwnonym statkiem, a w takim wypadku Shaera popełniłaby samobójstwo.

TopFunny525 PW
1 maja 2014, 18:17
Garret:
1.Tytani.

Prawidłowo

Garret:
2.Pete Girly (pedałek zdradził za to, że Tawni przejechała mu nożem po buźce).

Prawidłowo

Garret:
3.Dessete była matką sir Wortona, którą to synuś więził w pewnym garnizonie.Jej klasa to Kapłanka.

Nie do końca prawidłowa odpowiedź. Brakuje mi tu kilku rzeczy.

Garret:
4.Wiadomość została napisana przez jego rodziców by skłonić Sir Wortona do poddania się, Milton za dobrze na tym nie wyszedł... wtrącili go do lochu.

Przez czyich rodziców? :P Bo zabrzmiało to tak jakby rodzice Miltona napisali do Wortona. Jednak jestem skłonny uznać.

Garret:
5.Ostatnią misją w której mamy Violet, jest misja 3 - Migoczące Równiny, w misji 4 - Góra Anon już jej nie ma.

Correct

Garret:
6.Eredawn czy jakoś tak.

Correct

Garret:
7.Swego mistrza Karribana.

Imię przekręcone, napisz jego "prawdziwe" imię.

Garret:
8.Regeneracja i Smocza Siła.

Correct

Garret:
9.Na statku którym płynęli.

Prosiłbym o więcej szczegółów jeśli można. Ogólnie odpowiedź jest mniej więcej poprawna jednak z naciskiem na to mniej niż więcej.

Garret:
10.Były dwa statki, jeden z białym żagle (czy tam niebieski) i drugi z czerwonym. Jeśli Elvin by zginął mieli popłynąć czerwnonym statkiem, a w takim wypadku Shaera popełniłaby samobójstwo.

Correct.

Ogólnie 7/10 odpowiedzi prawidłowych. 3 musisz poprawić aby mieć maxa. Przedwszystkim z Desette, gdyż tam najwięcej masz błędów. (Primo, Desette miała inną klasę niż kapłan, Secundo miała kogoś więcej w rodzinie niż tylko Sir Wortona, Tretro, Desette została uwięziona, jednakże chciałbym wiedzieć jaki garnizon (nazwa) ją więził - nie jest to ciężkie pytanie, jeżeli grałeś w 3 misją kampanii Lysandera). Pozdrawiam

Garett PW
1 maja 2014, 18:40
3.No tak, zapomniałem napisać, że mężem Desette był Sir Kentain. Co do klasy, to zależy od tłumaczenia, w niektórych wersjach jest mnich w innych kapłanka. Garnizon nazywał się chyba Glenn
4.Przez rodziców sir Wortona oczywiście :P.
5.Widocznie nie zrozumiałeś, Violet opuściła Bohba po zakończeniu misji 3. - Migoczące Równiny.
6.Eredawn i Ivor, zapomniałem go wpisać. :P
7.Masz rację, przekręciłem, to Kalibarr.
8.Doprecyzować? Regeneracja i Smocza Siła rzucana jest na bohatera.
9.Troszkę musiałem pomyśleć, i przypomniało mi się, że Elvin nie spotkał Seary na statku tylko na Elfim Dworze, bodajże na balu.
10.Jeśli popłynie się czerwonym statkiem to Sheara popełni samobójstwo. Wystarczająco doprecyzowane?

TopFunny525 PW
1 maja 2014, 18:49
Teraz jestem skłonny uznać wszystkie odpowiedzi. Congrats. Co do sprecyzowania najbardziej mi chodziło o Desette, Kalibarra i Elvina oraz Shaerę. Gratuluję, teraz odpowiedzi są poprawne :). W niedalekiej przyszłości zamieszczę kolejny quizz tym bardziej złożony z różnych części Heroesów. O ile ktoś mnie nie uprzedzi :).

Pozdrawiam

Alamar PW
6 października 2014, 09:37
Ranking frakcji w Heroesach - czyli ich popularność wg Was.

Drwal PW
27 lutego 2015, 02:28
Jako, że wczoraj miałem jakiś taki dzień sentymentów, postanowiłem poszperać w starych rzeczach. Znalazłem między innymi moje pytanka jakie zadawałem kumplom jeszcze z czasów szkolnych (kto z nas nie bawił się kiedyś w teleturnieje?). Duża część dotyczyła oczywiście Heroes III, więc zebrałem to do kupy i zrobiłem mini Quiz. Pytań naliczyłem 25, ich poziom trudności raczej nie oceniam na bardzo trudny, ale mam nadzieje, że uda mi się was czymś zaskoczyć.

http://www.quizme.pl/q/ebesand/sprawdz_swoja_wiedze_o_heros_iii

Za literówki, jakiekolwiek błędy przepraszam, oczywiście zachęcam do komentowania: najbardziej interesuje mnie rzecz jasna jak wam poszło, co było łatwe/trudne. Pytań z fabuły nie ma, tak by dać szanse wszystkim.

EDIT: dziękuje za przeniesienie.

Morglin PW
27 lutego 2015, 02:59
- zdezitegrowane -

17/25. Wynik całkiem dobry patrząc na fakt, że maniakiem H3 nigdy nie byłem. Poległem na pytaniu o ikonkę w warunkach zwycięstwa (zaznaczyłem, że chodzi o przetransportowanie, a nie zdobycie artefaktu), o miasto bez stoczni (z jakiegoś powodu byłem prawie stuprocentowo pewien, że to Cytadela), o ten artefakt z dłonią (zaznaczyłem ochronę przed hipnozą), o najszybszą jednostkę Cytadeli (to najwidoczniej efekt późnej godziny, bo teraz pamiętam, że to ważki zawsze zaczynały bitwę), o najmniej wytrzymałą machinę wojenną (stwierdziłem, że to wóz z amunicją. Acz jak teraz o tym myślę, to raczej logicznym jest, że to namiot powinien być najmniej wytrzymały), o miasto tamtej bohaterki (uznałem, że jest z Lochów) i o klasę Orwalda (nie ukończyłem nigdy żadnej kampanii, a z tą fryzurą wyglądał mi na typowego alchemika po małym wybuchu wynikającym ze złego zmieszania substancji :P).

Acz quiz jest całkiem fajny, a niektóre pytania naprawdę oryginalne.

Viking PW
27 lutego 2015, 11:23
20/25

Bardzo przyjemnie mi się rozwiązywało ten quiz chociaż kilka pytań pomęczyło mi zwoje mózgowe. Były to: ilość map i poziomów trudności (nigdy nie zwracałem uwagi na te liczby), chociaż paradoksalnie trafiłem prawidłowe odpowiedzi, aktorka udzielająca głosu Kaśce oraz stocznia w mieście (zastanawiałem się nad Fortecą i Confluxem, a jak Viki ma wybór między dwiema opcjami to w 90% przypadków trafia źle),z artefaktem było tak samo jak ze stoczniami (hipnoza vs zapomnienie), zdolności (poza mądrością wszystkie inne wybierałem jako zło konieczne po złym losowaniu), no i, wstyd się przyznać, pomyliłem legowisko Dzików z Czarodziejami. Ale wynik 80% nawet, z bólem serca, mnie satysfakcjonuje.

AmiDaDeer PW
27 lutego 2015, 11:48
23/25. Nie znałem nazwiska aktorki, a przy Orwaldzie zwyczajnie za szybko odpowiedziałem. -.-

Tarnoob PW
27 lutego 2015, 12:09
22/25, 'runner-up’ za Hobbitem.

Poległem przy tym naszyjniku – podchwytliwe, bo tamto oko (duże, białe) chroni przed oślepieniem, a nie hipnozą, jak mogłoby się wydawać.

Tak samo z Ordwaledm – faktycznie on był chyba którymś druidem (Coronius? Elleshar?) ze zmienionym por­tre­tem, mimo że był w Nighonie. W [najonie], nuby, a nie „nigonie” – posłuchajcie oryginalnej gry.

Źle strzeliłem też z limitem tury – chyba poza hardkorowymi multiplayerowcami mało kto z tego korzysta.

O dziwo dobrze strzeliłem w aktorkę dubbingową, ale nie mam pojęcia, skąd Drwal wytrzasnął takie informacje. :-P

Kosmos10 PW
27 lutego 2015, 14:22
18/25 Nie najgorzej, nie wiedziałem kto dubbingował Katarzynę, jaki jest maksymalny czas tury (nigdy nie grałem z włączonymi opcjami czasu tury), nie wiedziałem skąd to bohaterka (jakoś słabo awatary do frakcji kojarzę), skrzydeł anioła nie miałem w rozgrywce od lat więc też zapomniałem, nie domyśliłbym jaką ma klasę ten bohater z kampanii, byłem pewny że kapelusz admirała składa się z jednej więcej części, no i nigdy nie używałem kodów to tego także nie wiedziałem.

Udało mi się wypisać swoje błędy bez spoilerowania żadnej odpowiedzi.

Ogólnie quiz całkiem fajny, mający pytania na różnym poziomie, pozytywna rzecz gdyż nie każdy zdobędzie wszystkie pkt ani nie jest tak że tylko elita zdobędzie jakiekolwiek.

zoltan PW
27 lutego 2015, 14:41
22/25 - podobało się :) Poległem na pytaniach: 20, 21, 23.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel