Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 20 - 21 - 22

Alamar PW
9 kwietnia 2013, 18:38
Dobra, to może ja się o coś zapytam:

1. Gdzie można spotkać Andurana i jak on wygląda?
2. Który z bohaterów Price of Loyalty nie występuje w kampaniach oraz gdzie jego można znaleźć?

desmond PW
9 kwietnia 2013, 18:52
Że też musiałeś wysłać pytania w trakcie, gdy ja układałem swoje... W każdym razie odpowiedzi to:
Cytat:
1. Gdzie można spotkać Andurana i jak on wygląda?
Scenariusz Dominion, wygląda jak sir Gallant i siedzi w pace.
Cytat:
2. Który z bohaterów Price of Loyalty nie występuje w kampaniach oraz gdzie jego można znaleźć?
Solmyr, scenariusz Wizard's Land



Alamar PW
9 kwietnia 2013, 18:56
Zgadza się, choć Wizard's Land jest chyba kampanią (zbiorem trzech map), niż typowym scenariuszem.

desmond PW
9 kwietnia 2013, 19:00
1. Który artefakt wyglądał identycznie jak część garderoby pewnej jednostki?
Byty nomada, które wyglądają jak byty minotaura z h1 - Alamar
2. Która jednostka była dostępna w Kuźni przeznaczenia, a w Dzikich Hordach już nie?
Śnieżna małpa - Alamar
3. Która plansza w h2 jest niedostępna w zwykłym scenariuszu, jak i w kampanii oraz jak można w nią zagrać?
Tutorial, dostępny tylko przez wczytanie gry - Acid Dragon
4. Podaj nazwy takich samych budynków stworów w ramach tej samej części homm.
Harpie gniazda (taka sama nazwa dla siedliska gryfów i harpii w polskiej wersji h3 - Alamar
Piramida, archery range, red tower w h2 - Nerevar
5. W h1 był barbarzyńca imieniem Antoine. Gdzie on pojawia się w h2?
W zakładce "Najlepsze wyniki", na pierwszym miejscu z wynikiem 600 i rangą Wampirzego Lorda. - mancias_sc
6. W jaki sposób można zdobyć w h3 księgę zaklęć nie płacąc za nią? (przy założeniu, że się nie rozpoczyna z nią gry)
Założyć artefakt piorun tytana - Alamar
7. Któż to taki?
Izabela z bety h5 - Alamar
Względnie Kate Beckinsale - Acid Dragon


Alamar PW
9 kwietnia 2013, 19:01
1. Pierwsze z brzegu: Buty Nomada noszone przez minotaura w H1, który dzierży też Thunder Mace of Dominion. Zapewne jest tego o wiele więcej.
2. Czerwona Przystań (w ToE de facto są jednostki o innych statystykach i chyba nazwach) oraz wieśniak, któremu wydaje się, że jest Śnieżną Małpą/Yeti.
3. Dowolna stworzona przez gracza czy ściągniętą z internetu. :P
4. Harpie gniazda w Zamku w H3 (ach te tłumaczenia).
7. Izka

Acid Dragon PW
9 kwietnia 2013, 19:07
7. To pani Kate Beckinsale w swej roli w filmie Van Helsing:



Nie, to nie jest żart.

desmond PW
9 kwietnia 2013, 19:30
Cytat:
1. Pierwsze z brzegu: Buty Nomada noszone przez minotaura w H1, który dzierży też Thunder Mace of Dominion. Zapewne jest tego o wiele więcej.
Dobrze chodziło o buty, maczuga też mi przyszła do głowy, ale jednak podobieństwo nie jest na tyle duże jak w przypadku butów.
Cytat:
2. Czerwona Przystań (w ToE de facto są jednostki o innych statystykach i chyba nazwach) oraz wieśniak, któremu wydaje się, że jest Śnieżną Małpą/Yeti.
Tak śnieżna małpa, tyle że jest oparta na modelu demona, a nie wieśniaka. A co do czerwonej przystani, to nie jestem aż tak upierdliwy żeby tego wymagać;P
Cytat:
3. Dowolna stworzona przez gracza czy ściągniętą z internetu. :P
Pytanie jest "która", a nie "jaka" ;P
Cytat:
4. Harpie gniazda w Zamku w H3 (ach te tłumaczenia).
Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Może niezbyt jasno wyraziłem się w pytaniu, a chodzi o to żeby wskazać budynki, które mają taką samą nazwę chociaż występują w różnych zamkach, a są to budynki produkujące jednostki.
Cytat:
7. Izka
Dobrze, dla zmyły nazwałem obraz Katarzyna, ale nikt się nie dał nabrać. No chyba że Acid, w końcu powiedział, że to Kate Beckinsale ;P Może coś w tym jest, bo zarówno szkic jak i film pochodzą z 2004 r.

Acid Dragon PW
9 kwietnia 2013, 19:32
Cytat:
No chyba że Acid, w końcu powiedział, że to Kate Beckinsale ;P Może coś w tym jest, bo zarówno szkic jak i film pochodzą z 2004 r.

Ujmijmy to tak: jetem całkiem pewien, że coś w tym jest ;)

PS. W 3 chyba chodzi o tutorial - był w postaci sejwa.

Cytat:
Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Może niezbyt jasno wyraziłem się w pytaniu, a chodzi o to żeby wskazać budynki, które mają taką samą nazwę chociaż występują w różnych zamkach, a są to budynki produkujące jednostki.

Alamar ma rację - Przez kilka wersji polskich H3 nazwą siedliska gryfów w Zamku były "harpie gniazda", o ile dobrze pamiętam ;).

Nerevar PW
9 kwietnia 2013, 19:35
4. Archery range w H2 - u rycerzyka i czarodziejki. Pyramid w tej samej grze (barbarzyńca i nekruś).

Alamar PW
9 kwietnia 2013, 19:37
Cytat:
Tak śnieżna małpa, tyle że jest oparta na modelu demona, a nie wieśniaka.
A zobacz jak ta małpa wygląda na mapie w wersji 2.0 (w 2.1 już jej nie spotkasz). Chodzi o "surową" jednostkę, a nie tę z modyfikacji (która nie miała animacji).

Cytat:
Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Może niezbyt jasno wyraziłem się w pytaniu, a chodzi o to żeby wskazać budynki, które mają taką samą nazwę chociaż występują w różnych zamkach, a są to budynki produkujące jednostki.
Ależ w polskiej wersji językowej na skutek błędu siedlisko gryfów w Zamku zwie się właśnie jak siedlisko harpii w Lochu. Przynajmniej w pierwotnym wydaniu polskiego SoD-a.

desmond PW
9 kwietnia 2013, 20:03
Cytat:
W 3 chyba chodzi o tutorial - był w postaci sejwa.
Dobrze.
Cytat:
4. Archery range w H2 - u rycerzyka i czarodziejki. Pyramid w tej samej grze (barbarzyńca i nekruś).
Dobrze, ale do pełni szczęścia brakuje 3 przykładu z h2.
Cytat:
A zobacz jak ta małpa wygląda na mapie w wersji 2.0 (w 2.1 już jej nie spotkasz). Chodzi o "surową" jednostkę, a nie tę z modyfikacji (która nie miała animacji).
Pewnie tak, bo widziałem tylko tę "obrobioną".
Cytat:
Ależ w polskiej wersji językowej na skutek błędu siedlisko gryfów w Zamku zwie się właśnie jak siedlisko harpii w Lochu. Przynajmniej w pierwotnym wydaniu polskiego SoD-a.
W takim razie to też jest dobra odpowiedź, chociaż nigdy nie zdawałem sobie z tego sprawy (w polską wersję grałem dopiero od złotej edycji).


Nerevar PW
9 kwietnia 2013, 20:24
Cytat:
Dobrze, ale do pełni szczęścia brakuje 3 przykładu z h2.
Czerwona wieża (czarodziejka i czarnoksiężnik).

Hayven PW
9 kwietnia 2013, 20:26
Ja bym bardziej stawiał na Chatę z patyków... :P

desmond PW
9 kwietnia 2013, 20:42
Cytat:
Czerwona wieża (czarodziejka i czarnoksiężnik).
Dobrze.

Cytat:
Ja bym bardziej stawiał na Chatę z patyków... :P
Tu już się nazwy trochę różnią (Thatched Hut i stick hut, podobnie nest i cliff nest).

Zostały 5 i 6.
Wskazówka do 5 - nie szukajcie go na żadnych mapach, scenariuszach, czy kampaniach ;P
Wskazówka do 6 - księgę zaklęć dostajemy automatycznie, kiedy założymy...

Alamar PW
9 kwietnia 2013, 20:46
1 i 6
Piorun Tytana (dzierżony przez Gigantów i Tytany w H3).

Nerevar PW
9 kwietnia 2013, 20:49
1 Jeszcze chyba i Łuk strzelca.
6 Ostrze armageddonu nie dodawało aby księgi (choć tu trochę strzelam, nie pomnę, jak to tam z tym było)?

desmond PW
9 kwietnia 2013, 21:04
Co do pierwszego pytania, to w zasadzie oboje macie rację, ale pytanie było o część garderoby, do której broń się nie zalicza ;P
W 6 pytaniu rzeczywiście chodziło o artefakt piorun tytana, który po założeniu dodaje księgę zaklęć. Co ciekawe, chociaż ostrze armageddonu działa na podobnej zasadzie (też dodaje czar), to już księgi nie daje.
Czyli zostaje już tylko 5 pytanie, ale więcej wskazówek nie podam, bo to moja ostatnia deska ratunku ;P

Hayven PW
10 kwietnia 2013, 06:54
5. Jako Rycerz :D

desmond PW
10 kwietnia 2013, 09:06
Yyyy, a niby gdzie, bo nie kojarzę?
Dobra druga podpowiedź - część z Was będzie być może musiała przeinstalować grę, żeby go zobaczyć ;)

Hayven PW
10 kwietnia 2013, 14:56
4. Ul. Koszary w Heroes III - w Twierdzy i Zamku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 20 - 21 - 22
temat: Nieco rozrywki - quizy o HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel