Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Błędy na forum i aktualizacje
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 18 - 19 - 20

Zetanaros PW
29 sierpnia 2012, 14:36
Tacy ludzie (jeśli nie boty) podpadają raczej pod błędy, niż sąd :P .

EDIT
@Dark Dragon
Tak myślałem :)

Dark Dragon PW
29 sierpnia 2012, 14:51
Konto zostało od razu skasowane... To był bot :P

Acid Dragon PW
29 sierpnia 2012, 15:25
Jako, że boty próbujące założyć sobie u nas konto nauczyły się klikać w linki w mailach aktywacyjnych, to od dziś przy zakładaniu konta będzie trzeba rozpoznać kolor smoka. (Daltonistów z góry przepraszam.)

Alamar PW
29 sierpnia 2012, 15:44
Cytat:
będzie trzeba rozpoznać kolor smoka
Ciekawe jaki to kolor?

Masław PW
29 sierpnia 2012, 17:26
Cytat:
Jako, że boty próbujące założyć sobie u nas konto nauczyły się klikać w linki w mailach aktywacyjnych, to od dziś przy zakładaniu konta będzie trzeba rozpoznać kolor smoka. (Daltonistów z góry przepraszam.)
To może uniemożliwić lub znacznie utrudnić zakładanie konta gościom z zagranicy. Przynajmniej jeżeli trzeba będzie podać ten kolor w języku polskim.

Antares PW
29 sierpnia 2012, 17:29
Jeśli mogę się wtrącić. ;-> To kolor Różowy? ;-P

Edit: Masław goście z zagranicy tez mają "swojego wujka googla". ;-P

Acid Dragon PW
29 sierpnia 2012, 18:13
Cytat:
To może uniemożliwić lub znacznie utrudnić zakładanie konta gościom z zagranicy. Przynajmniej jeżeli trzeba będzie podać ten kolor w języku polskim.

Wątpię - raczej i tak korzystają z translatora jeśli zakładają u nas konta, więc i translator im powie, że należy podać kolor smoka. System nawet akceptuje angielskie nazwy kolorów ;).

MiB PW
29 sierpnia 2012, 18:15
@Acid: dodaj do formularza zwykły input, nazwij go "email", dodaj opis: "Proszę pozostawić to pole puste" (możesz też po angielsku i starocerkiewnosłowiańsku jeśli masz ochotę ;p ), a całość ukryj w CSSie. Pole od faktycznego e-maila nazwij "captcha". Jak coś wypełni pole "e-mail" odrzuć z błędem. Zero problemów dla userów (no, 99.9999% z nich ;) ), a boty się na to łapią. Raczej długo nie powstanie dedykowany bot do hackowania AC, więc nie martwiłbym sie "trywialnością" zabezpieczenia. Swego czasu znakomicie sprawowało się toto w JB (obecnie wystarczą nietrywialne założenia dot. loginu :P).

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
29 sierpnia 2012, 19:07
Dzięki za propozycję - wykorzystam, gdy kolory smoków się nie sprawdzą ;).

TopFunny525 PW
29 sierpnia 2012, 19:43
Wyjdę pewnie na idiotę o bardzo niskim IQ, ale takie pytanie. Co/Kto to jest Bot?:> Coś ala internetowy system czy jak? Bo zazwyczaj gdy grałem, botami były zazwyczaj np. postacie kontrolowane przez komputer.

TopFunny525 PW
29 sierpnia 2012, 19:48
Cytat:
Jednak nie jesteś tym co myślisz . To jest mniej więcej to co wymieniłeś.

Wyjdę na offtopowicza, ale to było lekko chamskie co do mnie powiedziałeś. Wymieniłem bo chciałem zapytać. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć.

Irhak PW
29 sierpnia 2012, 19:50
Cytat:
Bo zazwyczaj gdy grałem, botami były zazwyczaj np. postacie kontrolowane przez komputer.
W tym wypadku jest podobnie. Bot to praktycznie imitacja człowieka. Zresztą tu masz w miarę dobrą definicję ;)

Acid Dragon PW
29 sierpnia 2012, 22:04
@TopFunny525 Nie widzę niczego chamskiego w wypowiedzi Gaspara. Zgadzam się z obiema częściami.

Nie jesteś "tym, o czym pisałeś", czyli osobnikiem z niskim IQ. Tak co najwyżej mógłbyś być oceniany, gdybyś udawał że wiesz o co chodzi i/lub pouczał innych. Zadawanie sensownych pytań to właśnie oznaka inteligencji.

I to właśnie jest mnie więcej to, co napisałeś. W grze bowiem bot symuluje człowieka. W internecie robi to samo - próbuje udawać człowieka. Zakłada konto, loguje się i pisze posty. Tylko, że posty te są najczęściej bezwartościowym, reklamowym spamem. Bot to po prostu taki komputerowy użytkownik - obojętnie czy w grze, na forum, czy na chacie.

TopFunny525 PW
29 sierpnia 2012, 23:35
Ok. Dzięki za informacje:). Mam nadzieję, że to hasło powstrzyma boty przed logowaniem się:). Pozdrawiam

Masław PW
1 września 2012, 21:31
Cytat:
Wątpię - raczej i tak korzystają z translatora jeśli zakładają u nas konta, więc i translator im powie, że należy podać kolor smoka.

Tym bardziej może to być niewygodne zważywszy na fakt, że Google Translator (bo jak rozumiem o nim mowa) tłumaczy np. "Moskwa" jako "Warszawa", czy "rosyjski" jako "polski". No ale jak akceptowalne są angielskie nazwy to ok, tylko przydałoby się to jakoś zaznaczyć.

Acid Dragon PW
1 września 2012, 21:41
Cytat:
Tym bardziej może to być niewygodne zważywszy na fakt, że Google Translator (bo jak rozumiem o nim mowa) tłumaczy np. "Moskwa" jako "Warszawa", czy "rosyjski" jako "polski".

To zwyczajnie w świecie nieprawda.

Zaś strona zakładania konta potraktowana translatorem (na język angielski) wygląda na tyle zrozumiale, że każdy człek z kilkoma szarymi komórkami zrozumie co ma wpisać.

Masław PW
1 września 2012, 21:49
Cytat:
To zwyczajnie w świecie nieprawda.

Racja, bo tłumaczy nie "rosyski" na "polski", tylko "angielski" na
"polski":


link

Cytat:
Ważne: polski SoD 3,2
9 Docent Picolan 425 01 lipca 2012 - 13:45
Ostatni. Wiadomość: Strażak

A powinno być angielski SoD 3.2

Cytat:
Zaś strona zakładania konta potraktowana translatorem (na język angielski) wygląda na tyle zrozumiale, że każdy człek z kilkoma szarymi komórkami zrozumie co ma wpisać.

Ale może nie wiedzieć, że może to uczynić w języku angielskim? Oto mi chodziło.

Acid Dragon PW
1 września 2012, 21:58
Ta sama fraza wpisana w oknie translatora tłumaczona jest poprawnie.

Anyway, tego typu rzadkie błędy nie dotyczą omawianej kwestii. Przepuszczając naszą stronę przez translator, osoba z innego kraju nie powinna mieć problemów, więc Twoje zastrzeżenia nie mają faktycznego uzasadnienia.

Cytat:
Ale może nie wiedzieć, że może to uczynić w języku angielskim?

Wszystko jedno czy zrobi to w języku angielskim, czy przepuści słowo przez translator. Nie musi nic wiedzieć. Uwzględniam słowa angielskie tylko na wypadek, gdyby ktoś się pomylił i zapomniał o tłumaczeniu. Naturalną koleją rzeczy jest jednak, że jeśli piszemy na stronie tłumaczonej translatorem, to przed wysłaniem JAKIEGOKOLWIEK tekstu tłumaczymy go w drugą stronę.

Acid Dragon PW
1 września 2012, 22:26
Za wyjątkiem kwestii nieprzetłumaczalnych, jak nick, czy adres e-mail - czy naprawdę muszę pisać takie rzeczy, czy po prostu trollujesz?

TopFunny525 PW
1 września 2012, 22:37
Nie wiem dlaczego, ale poprzednia strona(nr. 6(segregowanie postów 50) dla myślących inaczej:P) strasznie się rozszerzyła! Acid, wiesz może dlaczego?
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 18 - 19 - 20
temat: Błędy na forum i aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel