Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 29 - 30 - 31

Mitabrin PW
15 lutego 2010, 21:42
Która jest oparta na silniku Woga... Boom! Headshot...

Hellburn PW
15 lutego 2010, 21:44
Jestem skłonny stwierdzić, że kiedyś, w nieokreślonej przyszłości, modding normalnego H3 będzie łatwiejszy.

Acid Dragon PW
15 lutego 2010, 21:52
Tylko i wyłącznie, jeśli VCMI dojdzie do skutku.
Ale ponownie - i on jest związany z WoGem i od początku przewiduje chociażby WoGowe jednostki.

Jeśli chodzi o modyfikowanie samego czystego H3, to przykro mi, ale to absolutnie, w 100% niemożliwe. Po prostu nikt się tym nie zajmuje. Wszelkie "rozpracowywania" kodu dotyczą WoGa. Nie jest mi znany żaden programista/zespół który nie korzystając z WoGa chce dodać cokolwiek do gry (w stylu jednostki lub miasta).

A i historycznie jest chyba tylko jeden wyjątek - The Memory, który - jak można się domyślać - został w sporej części wchłonięty przez WoGa ;P.

Hellburn PW
15 lutego 2010, 22:08
Acid:
Zwróć uwagę, że np taki Heroes 2 doczekał się udostępnienia kodu źródłowego... Może gdy minie odpowiednio dużo czasu UBI w końcu wypuści i kod H3...

A VCMI chyba będzie miał możliwość łatwiejszego dodawania/usuwania elementów?

Goldenraz PW
15 lutego 2010, 22:20
Jeśli nie będzie miał to bardzo łatwo się doda.
Bez sensu robić coś na miarę WoGa nie używając WoGa. Maaaaasa pracy bez sensu - po co robić coś, co ktoś już zrobił.

Hellburn PW
15 lutego 2010, 22:27
Niektórym nie uśmiecha się instalowanie całej masy niepotrzebnych elementów, podczas gdy potrzebny jest tylko jeden... Są ludzie, którzy nie przepadają za WoGiem.

Mitabrin PW
15 lutego 2010, 22:30
Zauważ, że zwykle ci ludzie też nie przepadają za Forge... To są tacy Hommowaci konserwatyści.

Hellburn PW
15 lutego 2010, 22:44
Ja wolę zwykłego Heroes 3, ale równocześnie chciałbym ujrzeć Forge'a w swojej prawdziwej postaci. Coś nie tak, z Twoją teorią :).

Mitabrin PW
15 lutego 2010, 22:51
Wyjątek ma to do siebie, że potwierdza regułę. :P

Acid Dragon PW
15 lutego 2010, 23:32
Cytat:
Acid:
Zwróć uwagę, że np taki Heroes 2 doczekał się udostępnienia kodu źródłowego... Może gdy minie odpowiednio dużo czasu UBI w końcu wypuści i kod H3...

Skąd ta informacja?
Bo mi nic o tym nie wiadomo - owszem, istnieje projekt kodu źródłowego dla H2, ale odtworzony przez fanów na podobnej zasadzie, jak VCMI.
Kiedy i jak oryginalny kod miałby być udostępniony przez Ubisoft?

Hellburn PW
16 lutego 2010, 09:23
Hmmm... Faktycznie, engine gry jest tworzony od podstaw przez fanów... Moja pomyłka.

No, to trzeba liczyć na fart (w kwestii udostępnienie kodu) i na VCMI ;P

Archol PW
16 lutego 2010, 13:21
Hellburn tło zajefajne, a co do VCMI to fakt chyba faktycznie jedynie fart może sprawić że VCMI wyjdzie w 100%, w sumie 3, 5 miecha nie dają znać o żadnej nowej wersji.
Bądźmy dobrej myśli...

Dragonar PW
8 czerwca 2010, 21:16
ZOBACZ

Na Heroes Community pobrałem szokującą paczkę z grafikami. Ktoś nie wiadomo skąd wytrzasnął paczkę z budynkami Forge, wraz z animacjami. Wykluczam odtworzenie w 3D od nowa - zbyt podobne do pierwowzoru. Nie wchodzi w grę również wycinanie ze screena - zbyt dobra jakość. Wniosek - oryginał. Skąd? Nie mam pojęcia. Czekam, aż sprawa rozwinie się na HC.

Co o tym sądzicie?

AmiDaDeer PW
8 czerwca 2010, 21:20
Pliki świetne... ale osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby jednak odtworzyć Forge tak, jak to zrobił na HC don_komandorr. Umiejętnie zrobione będzie wyglądało po prostu lepiej - trzeba bowiem zwrócić uwagę na to, iż te zamieszczone grafiki są prawdopodobnie z wczesnej wersji miasta...

Ale cieszę się, że ktoś to jakoś zachował. :P

Goldenraz PW
8 czerwca 2010, 21:26
WOW!
No to samo miasto gotowe. Ciekawe jak długo jest to dostępne w sieci (nie ma chyba czasu uploadu).
Jeszcze tylko jednostki, bohaterowie i forge na mapie, oraz... dodanie do gry. Może teraz ktoś się tym zajmie bardzo na poważnie.

Dragonar PW
8 czerwca 2010, 21:29
Goldenraz:
Jeszcze tylko jednostki, bohaterowie i forge na mapie, oraz... dodanie do gry. Może teraz ktoś się tym zajmie bardzo na poważnie.
A raczej aż. New Grove Team planuje tym się zająć po skończeniu Gaju. ;)

AmiDaDeer PW
8 czerwca 2010, 21:38
Mów za siebie. :P

Choć może będę pomagał... w czymś.

Wiwern PW
8 czerwca 2010, 21:45
Pojawiła się pierwsza teoria spiskowa. To pracownik NWC. Ma to sens bo ten cały benhur pojawił się na HC... dziś i to jego pierwszy post. :P

A tak poważniej...

Świetne grafiki. Teraz trzeba to odpowiednio wykorzystać.

Dragonar PW
8 czerwca 2010, 21:53
Wiwern:
Pojawiła się pierwsza teoria spiskowa. To pracownik NWC. Ma to sens bo ten cały benhur pojawił się na HC... dziś i to jego pierwszy post. :P
Według mnie to nawet prawdopodobne - ma ukryty e-mail. Oto jego profil. Poza tym to gość na jego avatarku ma strój Świętego Mikołaja, jakby pracownik NWC dawał swoim fanom prezent. ;)

Goldenraz PW
8 czerwca 2010, 22:21
Znalazłem coś na temat benhura: wiki Może jest to właśnie nawiązanie do tej fikcyjnej postaci? :>
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel