Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 162 - 163 - 164

Kuririn PW
14 lipca 2021, 16:53
Coś widzę, że tutaj ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem... I dyskusje uważam za skończoną. Bo nie ma co się rozdrabniać.

Lord Hawk PW
15 lipca 2021, 01:45
DragonKing:
Primo, oczywiście, rób co uważasz za słuszne, ja tylko podsunąłem pomysł, jednak jeżeli coś publikujesz, to nie reaguj na każde słowo "jak Ci się nie podoba, to nie oglądaj", tak nic konstruktywnego nie zbudujemy, widzę, że jeżeli nie chcesz odpowiedzieć na moje argumenty swoimi, tylko mówisz, że to Twój projekt, to raczej nic z tego nie wyniknie. Oczywiście, że Twój. Twój czas, Twoje jednostki. Rób sobie co chcesz.

Wychodzisz ze złego założenia już na starcie. Powinieneś zmienić nastawienie i sam ton dyskusji. Gdyż zachowujesz się [jak słusznie zauważył Trith], tak jakbyś był szefem/zleceniodawcą Kuririna i dziwisz się że potem jest taka reakcja. A taka postawa jest roszczeniowa i nic nie wnosi, poza zamętem.

DragonKing:
Tylko nie oczekuj oklasków za każdym razem, co zrobisz. Bo Ty wręcz się obrażasz, odwracasz plecami,jak ktoś powie coś nie po Twojej myśli.

oraz

DragonKing:
Secundo, nauka. To teraz szybkie pytanie. Czy nie możesz uczyć się próbując robić trzecie ulepszenia stworzeń? Czego robienie archaniołów ma Cię nauczyć? Robienia anielskich skrzydeł? Przecież jeżeli dobrze pamiętam, takie skrzydła występują u tylko jednej jednostki-anioła(ew. Amor Tritha). Więc jak bardzo się rozwiniesz, wałkując cały czas jedną jednostkę?
...
Gdybyś jeszcze bestie robił, czy choćby te smoki, na pewno byś więcej wyciągnął. Rozwinąłbyś się dużo bardziej, gdybyś rozwijał się wraz z robieniem modeli trzecich ulepszeń, bo każda ma inny model i inne podejście.

I prawidłowo reaguje, wcale mu się nie dziwie. Gdyż Kuririn wrzuca konkretny model i to na nim powinniśmy się skupić, go ocenić i ewentualnie skrytykować, aby autor mógł coś poprawić.
Zaś Ty, zamiast tego, to skupiasz się na czymś całkiem innym, jednocześnie mówiąc autorowi, co ma robić i że Ty byś chciał, aby robił inne modele, bo Ty chcesz inne i ma tak robić. Czyli jak poprzednio napisałem, jest to na starcie zła postawa i tylko może zniechęcić do dalszych prac.
Bo skoro Kuririn, ma ochotę zrobić akurat tą jednostkę teraz, to niech teraz ją robi, a my skupmy się czy jest na tyle dobra że ma zostać, czy trzeba coś do niej poprawić. Zaś jak będzie miał ochotę i motywacje, oraz pomysł na kolejną z projektu, to zapewne pokaże inną i wtedy też skupmy się na niej, a nie coś w stylu "czemu robisz jednostkę z tego zamku, a nie innego, ja nie lubię tego zamku i wolałbym żebyś robił z tego co lubię.
Bo to nie jest praca i w wolnych chwilach najlepiej jak sam zdecyduje [zresztą inni także], co chce robić i gwarantuje, że jeśli autor robi coś w danej chwili, co bardziej go motywuje, to efekty są dużo lepsze, niż jak ma robić coś na siłę, nie czując tego.
Więc jeszcze raz, gdy autor pokazuje cokolwiek, to skup się co można poprawić, a co jest ok, w tym co pokazał, a na resztę prac przyjdzie czas [albo nie przyjdzie, jak będą takie marudy zniechęcać] :)

DragonKing PW
15 lipca 2021, 08:02
Nie chcę tutaj spamować, możesz odezwać się na pv, jeśli masz czas i chęci, ale zrozum, że ja zapodałem propozycję, a on wyskoczył mi, że to jego projekt, jego czas i jak mi się nie podoba, to żebym nie oglądał XD.
Ja naprawdę nie wiem, czy Wy chociaż czytacie to, co napisałem, czy tylko przelatujecie oczami i dumni piszecie odpowiedź...

AmiDaDeer PW
15 lipca 2021, 17:29
DragonKing, do jasnej, Trith już wystarczająco Ci wyjaśnił sprawę. Kuririn chce modelować anioły i to jego sprawa. Na tę chwilę odpowiadasz na każdy post, który się z Tobą nie zgadza, więc tak - spamujesz i Twoja postawa sprowadza się do "Dlaczego nie robicie tego co ja bym chciał?" i, no cóż, nie jest zbyt przyjemna.

Zamiast powtarzać jak mantrę słowa o "czytaniu ze zrozumieniem", spróbuj się zastanowić, czy Twoje posty faktycznie pokrywają się z tym, co chcesz przekazać. Powszechne jest to, że źle wyrażamy swoje intencje na tekście (mnie się to zdarzało wielokrotnie na tym forum), ale mogę Cię zapewnić, że brak jakiejkolwiek autorefleksji i próba naciskania na to, że to wszyscy inni Cię nie rozumieją, zaś Ty piszesz wszystko cacy, jest w najlepszym wypadku zwyczajnie niekonstruktywna.

DragonKing PW
15 lipca 2021, 19:56
1. Swoją odpowiedzią Hobbicie, elegancko wykazałeś, że albo masz zgoła odmienną definicję słowa spamowania, albo w ogóle nie wiesz, co to jest.
Czym jest spamowanie? Otóż jest to bezmyślne, wielokrotne wysyłanie niechcianej treści o bardzo podobnej lub nawet identycznej treści. Podsuwanie sugestii, nie nazwałbym tym, co przed chwilą zdefiniowałem. Problem z tym, że temat się bardzo rozdmuchał, co moim zamiarem nie było. Jeśli masz inną definicję, proszę bardzo.

2. Widzę, że niewiele osób cokolwiek wyniosło z tego co napisałem, więc może podsumujmy. Powiedziałem Kuririnowi, że:
a) za bardzo się denerwuje, obraża, jak ktoś coś powie
b) lepiej rozwinąłby się moim zdaniem, robiąc inne rzeczy, a nie tylko wałkując anioły
c) że to jego czas i projekt i żeby robił to, co chce, bo ja tylko podsunąłem propozycję, która mu się nie spodobała.
Najwyraźniej macie niezwykle dobry wzrok, bo widzicie tutaj takie rzeczy, jak dyrektorzenie, narzucanie własnej woli, rozkazywanie. Pogratulować.

3. Do Kuririna. Tylko zaznaczam, że ja tylko podsunąłem sugestię i nie chciałem, by to wyszło, jak wyszło. Nie spodobała Ci się? Ok, nie ma problemu, możesz robić co chcesz. To Twój projekt oczywiście.
Miłego dzionka

Eh, i znowu cały serwer przeciwko mnie:P

Aby nie spamować, jak to mówi Hobbit, będę dopisywał tutaj:

Lordzie, nigdzie nie napisałem, że wymagam od Kuririna, żeby brał moje pomysły pod uwagę. Może źle się wyraziłem, ale nie wiem jak miałbym zrobić to lepiej.
Tak jak mówiłem, ja tylko zaproponowałem pomysł, nie chcę nic wymuszać, ani demotywować, pod żadnym pozorem. Jeśli tak się poczułeś Kuririnie, to pozostaje mi przeprosić.
Ogólnie, bardzo dziękuję za posta, może faktycznie pomóc, postaram się zrobić to, o co prosiłeś.
Pozdrawiam

Lord Hawk PW
15 lipca 2021, 21:05
DragonKingu, absolutnie zgadzam się z Hobbicusem, że skoro wszyscy Cię nie rozumieją, a nie obrażają Cię, tylko argumentują to co robisz źle, to nie oni się mylą, lecz raczej Ty. A dokładnie żeby nie było, to nie chodzi nawet o to że błędnie rozumujesz i to jest złe, lecz Twoje podejście i postawa. Otóż jest wyraźna różnica, czy kogoś o coś poprosisz, bądź delikatnie zasugerujesz, najlepiej pytaniem, czy autor zajmuje się innymi projektami, a inaczej w przypadku, gdy robisz to w sposób narzucający, wymagający i roszczeniowy. A na ten moment, wszelkie sugestie, mogą ale nie muszą być brane pod uwagę, a tym bardziej wszelkie wymagania, no chyba żebyś zatrudnił Kuririna [lub kogoś innego] i zaczął za to płacić, to wtedy absolutnie możesz mówić co kto ma robić i dlaczego teraz [choć i wtedy może ktoś odmówić]. Natomiast w tym momencie niepotrzebnie tylko robisz zamieszanie, gdyż nie skupiasz się na tym co masz pokazane, ale zaczynasz temat o czymś co byś chciał aby było.
Więc nie dziwne że autor się wkurza, bo zamiast powiedzieć coś o obecnej kreacji [pochwała, krytyka konstruktywna, cokolwiek], to skupiasz się na tym czego nie ma. I nawet nie zdziwiłbym się jakby w takich przypadkach całkiem się motywacja do roboty skończyła, bo raz że Kuri robi to sam, to dwa że takie komentarze, zamiast Go zachęcając, to jeszcze demotywują. Bo jakbyś się czuł, gdybyś pokazywał coś na co przeznaczasz swój czas i zamiast skupienie się na tym, ktoś Tobie wyskoczył z tekstem "marnujesz czas na to nic nie znaczące coś, a moim zdaniem mogłeś ten czas przeznaczyć na coś co Moim zdaniem jest lepsze i bardziej byś się rozwinął, bo tamto Moim zdaniem jest ciekawsze"? Ja bym miał w głowie wtedy "a rób sobie sam, jak taki mądry".
Postaw się w tej sytuacji i zmień nastawienie, wtedy zobaczysz że nikt nie będzie się Ciebie czepiał, ani krytykował. Po prostu szanuj prace autora i wykaż zaangażowanie skupiając się na tym co jest, a nie na tym co byś chciał. A jak chcesz coś innego, to po prostu zacznij sam to robić i wtedy twórz to co Twoim zdaniem powinno być teraz. Ja próbowałem i to naprawdę nie jest łatwe, Tobie też polecam się spróbować, to sam się przekonasz. A może kto wie, może Ci się uda i sam zostaniesz nowym, zdolnym kreatorem :).
Więc jeszcze raz, więcej pokory i spróbuj wziąć rady innych do siebie i postaraj się tak zrobić, choćby po to aby się przekonać, a sam zobaczysz, że zmieni się nastawienie innych do Ciebie i nie będziesz czuł się że cały server jest przeciw Tobie. Bo tak nie jest, ale o ile warto czasem trzymać się swojego, to też są sytuacje, gdy czasem warto odpuścić, spojrzeć z perspektywy trzeciej osoby i wyciągnąć wnioski. Bo gwarantuje, że nikt tu nie jest żeby Ci dokuczać, ale czasem to co chcemy przekazać, tylko w zły sposób, to może być odbierane całkiem inaczej niż nam się wydaje i tutaj, to właśnie jest problem. A trzymając się tego na siłę, tylko pogarszasz sprawę. Cierpliwości, pokory i zrozumienia dla innych, każdy czeka, każdy by chciał to czy tamto, ale też każdy rozumie że to nie jest koncert życzeń i to i tak szacunek dla Kuririna [i innych twórców], że im się chce. Samo to że tak jesteś zainteresowany, to też fajne, bo znaczy że doceniasz Jego prace, ale mógłbyś się bardziej skupić, na tym co aktualnie dostajesz, a nie na tym co byś chciał, aby było i to chyba wszystko. Mam nadzieje że się nie obrazisz, tylko odbierzesz to poprawnie :)

Alistair PW
15 lipca 2021, 22:59
Rany Julek, dajcie na luz. Ostatecznie modele anioła czy innych jednostek nie zaprowadzą pokoju na świecie, nie powstrzymają przemocy, nie sprawią, że wszyscy ludzie będą szczęśliwi. DragonKing trochę lub bardziej trochę przesadził, Kuririn na mało konstruktywną krytykę też trochę się spiął. Trudno. Ani jednemu, ani drugiemu świat się nie zawalił. Proponuję rozejść się każdy do swojego kąta.

Kammer PW
16 lipca 2021, 00:44
DragonKing:
Eh, i znowu cały serwer przeciwko mnie:P

Nie no, ja Ciebie rozumiem. :P

Napisałem gdzieś Krilianowi, że ten anioł za bardzo przypomina chłopa. Reakcja? Typowe -- Umarnij. Jak dla mnie komentowanie jest kompletnie bez sensu, bo co bym nie napisał, to odpowiedź zawsze pozostaje jedna i taka sama, to... po co pisać w ogóle pisać?

Also -- proponuję się pogodzić, że jego mod nigdy nie wyjdzie, byłem na Twoim miejscu +/- cztery lata temu, więc trochę, myślę, wiem, co chodzi Ci po głowie.

AmiDaDeer PW
16 lipca 2021, 05:01
DragonKing:
Swoją odpowiedzią Hobbicie, elegancko wykazałeś, że albo masz zgoła odmienną definicję słowa spamowania, albo w ogóle nie wiesz, co to jest.

DragonKing dosłownie dwa posty wcześniej:
Nie chcę tutaj spamować, możesz odezwać się na pv, jeśli masz czas i chęci, ale [...]

Z arogancją jest ten problem, że arogant często nie zdaje sobie sprawy, kiedy zaczyna się pogrążać.

Kammer:
Reakcja? Typowe -- Umarnij. Jak dla mnie komentowanie jest kompletnie bez sensu, bo co bym nie napisał, to odpowiedź zawsze pozostaje jedna i taka sama, to... po co pisać w ogóle pisać?

Nikt cię do tego nie zmusza. :P

DragonKing PW
16 lipca 2021, 15:18
To spamować miało być w cudzysłowie, bo kupę osób tutaj wychodzi z przekonania, że cokolwiek nie piszesz, to spamujesz, jak napiszesz tego dużo. To forum dawno umarło, więc może faktycznie nie warto wdawać się tutaj w dyskusję, bo póki co, jedyne co tu można robić, to poklepywać po pleckach.
Nie pozdrawiam

Alistair PW
16 lipca 2021, 17:05
Musiałbym być mocno przewrażliwiony, gdyby na moją krytykę/ocenę Kuririn odpisał Umarnij. No jużbym się przejął. Tak naprawdę taka odpowiedź nie oznacza, że Kuririn miałby moją opinię gdzieś. Gdyby chciał powiedzieć, że jednak ma ją gdzieś, to mógłby to pewnie ująć bardziej dosadnie. Jednak krytykować powinno się ostrożnie. Można zwrócić komuś na coś uwagę, ale nie trzeba od razu robić tego z agresją.

Bajan PW
16 lipca 2021, 22:22
Prawda jest taka, że Kuri nie ma żadnego konceptu wydawniczego ani pomysłu na wykończonego moda - lub dobrze się kryje - więc nic z tej gadki nie wyniknie. Na DragonKinga, który od początku wykazuje się kulturą i zapobiegliwością w ferowaniu narzucania czegokolwiek od razu wylał się żal, a Kuri go oskarżył o hejt. Zabawne.

Czy można od czegoś Kurysia wymagać? Nie, zresztą i tak zrobi po swojemu. Można wyrazić opinię? Można, graficy niech wystrzelą kije z tyłków. Aczkolwiek to jest gadka dla sportu, zabicia czasu, tej specyficznej radochy z wyobrażenia jakie jeszcze ciekawe koncepty można wcisnąć do ulubionej gry. Z tego nic nie wyjdzie. Nie musi, choć niektórzy się łudzą i warto ich wyprowadzić z błędu.

Fandor PW
17 lipca 2021, 00:46
Myślę, że ja trochę nakręciłem obecną dyskusję więc wyjaśnię parę rzeczy.

Znamy się z Kuririnem już chyba trochę lepiej, mieliśmy dużo rozmów o modach i nie tylko. Zna moje podejście. Jestem tym kolegą ch**em, który zawsze będzie się o wszystko czepiał, rzucał bardzo wredne komentarze etc. Może za bardzo wyszło to na forum publiczne. Wszystko jest jednak i mam nadzieję, że to wie, przy ogólnym docenianiu każdego z jego projektów i pochwały ich jakości, trochę ściąganie go, żeby nie odlatywał nam od dodatkowych ulepszeń, ale bez narzucania mu co ma robić. Stąd moje komentarze raczej nie były typu "rób behemoty" tylko w stronę prześmiewczą wobec jego ulubionych tematów - aniołów, smoków i ogórków.

Tak czy siak patrząc na to w jaką stronę to poszło na pewno Kuri zasługuje na moje przeprosiny (ale nie za to, że musi się użerać ze mną i moimi komentarzami, na to musi dalej liczyć :*), ale na to, że niezamierzenie nakręciłem innych do podobnych wypowiedzi, które już fair nie były.
Nie było to moim zamiarem, ale nieprzyjemny efekt został niestety osiągnięty,
i przepraszam, że nie przewidziałem, że takie będą skutki.
Najwyżej będę Cię już tylko na prywatnym czacie męczyć swoją wredotą.

Kammer PW
17 lipca 2021, 11:28
Hobbit:
Nikt cię do tego nie zmusza. :P
No jasne, dlatego już dawno sobie odpuściłem komentowanie prac Kriliana.
Ot, nie chciałem, by DragonKing czuł, że wszyscy są przeciwko niemu, bo tak też nie jest.

Z Bajanem tak w 98% się zgadzam, wow.

Fandor, trochę nie rozumiem, za co przepraszasz. Sprawdziłem i w dwóch ostatnich postach w tym temacie krytykowałeś milion aniołów, trochę trudno mi uwierzyć, że to jest podburzanie tłumu.
Jeśli poczujesz się dzięki temu lepiej, to wiedz, że mnie nie nakręciłeś, TBH, ja już zupełnie nie pamiętałem o Twoich wiadomościach, ba, nawet się trochę dziwiłem, że niczego nie napisałeś o nowym aniele.

Kastore PW
17 lipca 2021, 15:19
Krillan:
To tak, jakbyś widział potencjał.
No widzę. Zawsze uważałem, że zabawne byłoby jakieś mocne ulepszenie do chłopa.

Fandor PW
24 lipca 2021, 18:14
Kammer odnosiłem się do mojego posta z 4 lipca.
Generalnie często dowalam tu, lub na fb/messengerze Kuririnowi (i dalej będę to robić :3) w kwestii tego, że robi miliardy wersji tych samych jednostek, co generalnie oprócz tego, że ma bardzo wysoką wartość estetyczną i pewnie jest dobrym ćwiczeniem dla rozwoju osobistego bardzo kiepsko pasuje do H3. Ta odsłona cieszy się tym, że raczej oprócz smoków, starano się unikać w nich klisz, i zazwyczaj poza ludźmi (i nielicznymi jeźdźcami, gdzie raczej core danej jednostki jest rumak - wilk/pegaz) każda rasa jest reprezentowana w armiach tylko raz jako jednostka.
Anyway jest masa rzeczy o które można się czepiać i sposobów, żeby dowalić Kuriemu, ale nie trzeba mu kazać robić tego czego nie chce. Niestety to jego decyzja co będzie robić. Najlepsze mody to te, które na pierwszym miejscu najbardziej zadowalają twórców.
Niemniej no z miliona wariacji na temat jednej czy dwóch ras moda się faktycznie sklecić nie da.

Kastore PW
24 lipca 2021, 21:24
Fandor:
Niemniej no z miliona wariacji na temat jednej czy dwóch ras moda się faktycznie sklecić nie da.
Potrzymaj mojego zeryssa. B-)

Chad PW
10 lutego 2022, 14:48
Mam nadzieje nie jest to offtop ani nic co było już odpowiedziane, ale istnieje gdzieś template jednostek 1-8 poziomu by móc jakoś oszacować wymiary jednostek pracując nad własnym projektem?

Kuririn PW
12 października 2022, 20:13

Kastore PW
12 października 2022, 21:17
Ale epickie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel