Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/mod] Quicksilver
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

avatar PW
17 marca 2006, 09:52
DEW: część jednostek można już ściągnąć, np. Scarlet Dragon, nowy Blood Dragon - w którymś wątku podawałem linka do odpowiedniej grupy yahoo.

Część jednostek jest w postaci animowanych gifów. Jak ci się chce to możesz przerobić je na defy (np. venom spawn, trinid (czy jakoś tak). Do ściągnieca z tej samej grupy yahoo.

Do wszystkich innych: od kiedy to nowe jednostki tworzy się za pomoca skryptów? Wydaje mi się, że skrypty służą do modyfikowania już coś instniejącego, a nie do tworzenia....

Kathrin PW
17 marca 2006, 10:13
Długo nie pisałam, bo nie lubię ludziom przykrości robić (zwłaszcza jak widać, że ktoś w jakieś przedsięwzięcie sporo pracy włożył), ale jednak lapidarnie się dziś wypowiem.
Właściwie podoba mi się tylko jedna jednostka :) .

Nie_mam_nicka PW
15 kwietnia 2006, 13:08
O ile projekt Quicksilver jest dobry, o tyle wykonanie nie najlepsze. Może się wypowiem o jednostkach:
Darkside - Nie wiem co o tym myśleć, Centauro-Arcydiabeł? No i do tego grafa Motaro z Mortal Kombat 3.. Może jeszcze zrobią Gladiatora z grafy Shao Khana, i Golema z grafy Goro, a jego ulepszoną wersję z Kintaro xD .
Venom Spawn - Na początku mi się nie podobało. Ale skoro z pewnych źródeł dowiedziałem się, że to chyba jest zerżnięte z M&M VIII, to nic do tego nie mam.
Fiery Lizard - Podobnie jak z Venom Spawnem.
Eye of Darkness - Skąd to jest? I WoGóle nie ta perspektywa...
Death - Gdzieś już to widziałem.. A Śmierć to chyba powinna być Kostucha.
Antipaladin - Nie dość że nazwa żywcem wzięta z Disciples 2, to jeszcze to po prostu czarno-biały Miecznik.
Ancient Basilisk - To chyba wzięte z M&MVIII? A tak WoGóle, to chyba niczym się nie różni od tego z New Upgrades, chyba tylko uszy innego koloru.
Adepth - Żywcem zerżnięte z DII i chyba zła perspektywa jak na Heroesów III.
Treebeard - To jest niezłe, ale chyba zerżnięte z projektu Grove.
Onyx - Zerżnięte akurat z tej jednostki, która mnie najbardziej wkurzała w HoM&M4! Dlaczego? Wygląda jakby nad tym pracowało ubisoft!
Blood Mage - To akurat projekt wielkiego wskrzeszyciela Forge, nieźle zrobione.
Doomdrake - Kolejne przemalowanie...
Ice Dragon - I znowu przemalowanie...
Master Elemantal - To już się robi nudne..
Megadragon - I znowu przemalowanie.. Aczkolwiek nazwa może być Megadragon, skoro ma taką nazwę, to mogli go nasłać Starożytni.
Blood Dragon - Akurat wysysanie przez niego krwi wygląda extra, tu wielkie brawa dla autora!
Scarlet Dragon - Znowu przemalowanie... Ale wygląda nieźle
Gargantuan - Wygląda beznadziejnie, po co te brzydkie paintowe efekty?
Dark Phoenix - Przemalowanie jest takie sobie, ale dlaczego neutralno-dobry ma być zły?
Frost Giant - Wygląda pięknie... bo jest przemalowaniem takiego różowego (fioletowego?) Golema z M&MVIII

Chociaż dla samego odświeżonego wyglądu miasta mógłbym sobie to ściagnąć, nieźle mu wyszło to.
Co do samego Quicksilvera, to drużyna mu ponoć odeszła i na heroescommunity.com szuka nowej drużyny.

Trang Oul PW
15 kwietnia 2006, 14:17
Oko Ciemności zerżnęli z Dungeons and Dragons. Mi się podoba.

AmiDaDeer PW
18 kwietnia 2006, 16:24
W Dungeons and Dragons to "Oko Ciemności" (jak to szpetnie i nieelegancko brzmi :P) nazywa się beholderem. Ale jak to coś chodzi? Żadne stworzenie nie potrafi poruszać się bez kończyn, chyba, że jest stworzeniem wodnym, a to cholerne, że się tak wyrażę, "Oko Ciemności" (ludzie, mdli mnie na samo wspomnienie tej nazwy :P) tylko wisi w powietrzu. Chyba to jest stworzenie stworzone za pomocą czarnej nekromancji, a jakiś głupek nazwał je "Okiem Ciemności" ([kaszel i wymioty] przepraszam :P).

Trang Oul PW
18 kwietnia 2006, 18:49
W DnD to Oko... ta istota unosi się nad ziemią.

EDIT: Ignis Incate = Ogień cośtam

TeHniK PW
18 kwietnia 2006, 20:01
Oko ciemności to jedna z wielu niestety nudnawych, drętwych i bez polotu nazw w świecie gier.Równie dobrze mogła by powstać Ręka ciemności, Ucho ciemności lub Ciemny Z Brudu Lewy Palec u Prawej Stopy...Ja lubie nazwy klimatyczne, najlepiej nie dające się przetłumaczyć;nie nasuwają odrazu pełnego,fizycznego obrazu jednostki..

Ja bym Oko Ciemności nazwał Ignis Incate(nazwa łacińska, nie sugerująca zupełnie nic;chyba że ktośumie ten język) lub po prostu Nightmarus(lub coś w tym typie)...

>>> PRECZ Z PRYMITYWNYMI NAZWAMI !! <<<

Ignis Incate = Inkatacja Ognia.To była nazwa przykładowa.

Xeron PW
9 maja 2006, 17:29
Czy mógłby mi ktoś podac DZIAŁAJĄCĄ stronę o tym modzie albo linka do ściągnięcia? Byłbym bardzo wdzięczy.

Trang Oul PW
9 maja 2006, 18:46
http://www.quicksilver.co.nr/index.html - strona w budowie, nie ma innej strony, mod nie jest jeszcze ukończony.

MCaleb PW
29 maja 2006, 14:33
Jak podał BigJocker:
"QS will be continued..With new team" oraz
"The patch will include one new town (or the town will be release more later)...It will be RUINWOOD..."
Po więcej informacji odsyłam pod ten adres.

Tak jak widać, nie tylko Forge, Bastion i Grove mają zamiar ujżeć światło dzienne.

vinius PW
29 maja 2006, 14:40
Najpierw niech się dowiedzą, jak umieścić 4 zamki w 20 slotach na jednostki, potem niech sie zajmą tworzeniem zamków. Dziękuje za uwagę :P .
Po cóż jeszcze miasto demonów i szczurołaków?

avatar PW
31 maja 2006, 12:08
A mnie cała ta sytuacja zaczyna się mocno niepodobać. Kiedyś Bigjocker na swojej stronie przedstawił projekt swojego patcha. Były tam fajne screeny z nowych backgroundów i projekty nowych potworów 8 poziomu. I co? Jakiś czas później zrezygnował z prac nad patchem. Głosami fanów zebrał nową grupę ludzi, z którymi patch miał być ukończony. Teraz okazuje się, że tamte rzeczy im się znudziły i pracują chłopaki nad nowymi rzeczami. Czego, do jasnej anielki, nie mogli skończyć tego, co zaplanowali, i na które to rzeczy czekają fani i wypuścić pierwszą wersję patcha? Jaką mam gwarancję, że nowo projektowane rzeczy też po paru tygodniach im się nie znudzą? Nie widzę w tej grupie zapału potrzebnego do finalizacji projektu. Oj, pachnie mi to wyłącznie słomianym zapałem Zielevitza... :(

AmiDaDeer PW
28 sierpnia 2006, 14:12
Quicksilver ma nową stronę (www.freewebtown.com/bigjocker). Oglądając nią, powiem, że ulepszenia nie są dobrym pomysłem. Acidowi wyszło, ale czy bigjockerowi też wyjdzie?
1.Seraphin - doskonale! Wreszcie nie ma tego Najwyższego Archanioła, tylko Archanioł z Might and Magic! Fajnie by było, gdyby dali ulepszenia Anioł -> Serafin -> Archanioł.
2.Treant - nie wygląda za dobrze - zrobiony nisko-poligonowym programem 3D, niepodobny zupełnie do naszego Drzewca i Enta.
3.Diamont Dragon - miejmy nadzieję, że będzie dobrze.
4.Frost Giant - nawet ładne, szkoda tylko, że niepodobne do Tytana.
5.Kobold - z fajnego chłopa zrobili kobolda. Może być jako późniejsza jednostka do WoGa, ale jako ulepszenie chowańca? Dno.
6.Shadow Efreeti - nie lepiej by było dać tego ifryta z Might and Magic?
7.Darkside - na początku nic nie widziałem, ale po zapisaniu na dysk i przemalowaniu tła stwierdziłem, że może nawet być, ale podobnie jak u Frost Gianta - niepodobny do Arcydiabła.
8.Dark Paladin - nawet ładny, tyle że nie jest na koniu i nie pasuje do Upiornych Rycerzy.
9.Blood Dragon - jak u Seraphina - doskonale!
10.Darkness Eye - przeczuwam najgorsze.
11.Medusa Queen - przemianowanie meduz będzie dobre, jeśli znajdzie się dobra animacja.
12.Minolot - podobnie jak u Treanta - nisko-poligonowy model 3D, nieciekawy, lepszy jest ten Acida.
13.Scarlet Dragon - zamiana Darkness Dragona w Black Dragona jest dobre!
14.Storm Bird - na heroescommunity.com bigjocker pokazywał Storm Bird. Nawet ładne!
15.Eldest Behemoth - zżera mnie ciekawość, co to będzie!
16.Wasp - pewnie animacja będzie z Might and Magic. Szkoda, że nie pasuje zbytnio do ważki. A ulepszenie Chaos Hydra - Gorynych budzi nienajlepsze wyobrażenie.
17.Ancient Basilisk - ładne, dobry pomysł z Might and Magic!
18.Liquid Elemental - niepodobne ani trochę do żywiołaków wody i lodu. Kiepskie.
19.Rock Elemental - tak samo jak u Liquida. Mogli by zrobić podobnie do Acida, a także od własnej ręki zrobić ulepszenie żywiołaka lodu.
20.Dark Phoenix - Sacred Phoenix był lepszy.
21.Crystal Dragon - miejmy nadzieję, że będzie dobry.

A sytuacja z nowym zamkiem zaczyna mi się nie podobać. Może i jest nawet fajny, ale zajęcie się tylko jednostkami jest złym pomysłem. A jak tak dalej pójdzie z tymi nowymi zamkami, to niedługo będzie zamek Bloody Hell, a jednostką 8 poziomu będzie Big Fu..ing Beast :P.

Trang Oul PW
28 sierpnia 2006, 16:40
>>Fajnie by było, gdyby dali ulepszenia Anioł -> Serafin -> Archanioł

Hierarchia aniołów jest następująca (od najwyższych)
1. Serafiny
2. Cherubiny
3. Trony
4. Panowania
5. Cnoty
6. Potęgi
7. Księstwa
8. Archaniołowie
9. Aniołowie
Uważam, że nie powinniśmy zakłócać tego porządku.

Teraz moja ocena jednostek.

Serafin - bardzo ładny, podobają mi się grafiki z MM.
Treant - a co to ma być!?
Frost Giant - bardziej by pasował do Wrót Żywiołów (nie tylko ze względu na to, że to "przerobiony" kryształowy strażnik Escatona), poza tym jak świat Enroth światem najsilniejszą jednostką Fortecy był Tytan
Kobold - też ładny, ale dlaczego jako ulepszenie Chowańca?
Shadow Efreeti - nie pasuje do Inferna (Ifryty to Geniusze ognia, a nie demony), tak samo jak "stare" Ifryty
Darkside - tak samo jak Treant
Dark Paladin - chyba najlepsza jednostka, poza tym ulepszenie jest "we właściwej kolejności" (piechota -> jazda)
Blood Dragon - wreszcie naprawdę krwawy smok
Minolot - nie bardzo wiem, co to ma być...
Scarlet Dragon - bardzo ładny, pasuje między czerwonym, a czarnym smokiem
Storm Bird - też widziałem na HC, podoba mi się połączenie wersji żółtej i szarej (ta)
Ancient Basilisk - ładna jednostka. Szkoda, że podczas ulepszenia traci 2 kończyny :P
Liquid Elemental - zamiana wody w lód, a następnie znowu w ciecz? Niezbyt dobry pomysł...
Rock Elemental - ładny, też z MM. Wolałbym jednak, gdyby miał zwykłe nogi.
Dark Phoenix - kompletnie nie pasuje (Wrota Żywiołów to dobre miasto)

AmiDaDeer PW
28 sierpnia 2006, 18:14
Poniższe jednostki słabo prezentują się na czarnym tle, więc pokazuję je na tle błękitnym:



Minolot nie może mieć, niestety, błękitnego tła, gdyż takowe usuwa mu - Bóg raczy wiedzieć czemu - lewą nogę - obrazek pokazuje akurat kawałek animacji ruchu - więc odsyłam tym przyciskiem do screena z tą jednostką.
A tak przy okazji - Minolot wygląda bardzo podobnie do tego minotaura z H5.
PS. Możliwe, że ten Darkside nie wygląda tak samo, jak na stronie, ale niestety, nie mogę zrobić inaczej (między torsem a ramieniem jest cień, podczas gdy tutaj takowego brak :[)

Lord Pawello PW
28 sierpnia 2006, 20:34
Zauważyliście, ze Treant, Darkside, Minolot i Liquid Elemental to trochę nieudolnie przerobione jednostki z Warcraft III ?

MCaleb PW
28 sierpnia 2006, 22:55
Zgadza się...
Quicksilver - Warcraft III
Treant - Treant :P
Darkside - Inferno
Minolot - Tauren
Liquid Elemental - Water Elemental

Dosłowne zerżnięcie desingu postaci i użycie do tego niskiej ilości poligonów wraz ze średniej jakości teksturami... a jeszcze niedawno Quicksilver wyglądał tak "oryginalnie". :P

Aha, no i kobold, to też nazwa jednostki z W3 :P

vinius PW
29 sierpnia 2006, 08:55
E tam, od kiedy koboldy to jednostki tylko ze świata warcrafta!? Ja z nimi się zaopznałem na ten przykład w świecie Forgotten Realms.
Co do jednostek: wszystkie modele 3d mi się nie podobają, tak jak i tenscarlet dragon i dark phoenix - wg mnie są naprawdę słabe. no i to, że dla kobolda poświęcają taką jednostke jak chłop to już przegięcie! to tak, jakby dla santa gremlinów poświęćić błękitnego smoka.

PS. wogóle dużo zaczerpnęli z warcrafta - np Grove town... zero innowacyji :/

AmiDaDeer PW
29 sierpnia 2006, 13:14
Tak to jest - wpierw się chce zrobić coś prostego, później, widząc, że to coś prostego za łatwo poszło, chce się zrobić coś trudniejszego. To samo jest Quicksilverem.
Ale nazwa nie pasuje do tego modu - wszak ten mod nie jest ani na szybko (Quick) ani też srebny (silver) :P.

Trang Oul PW
29 sierpnia 2006, 13:43
Ja znam koboldy z Neverwinter Nights, a więc ze świata FR. Tam były to istoty jaszczurze (obrazek).
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [WoG/mod] Quicksilver

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel