Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Mapa] Wielki jasnowidz
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Kryształowy smok PW
1 marca 2006, 08:16
Czy to skrypt do zmiany statystyki jednostki?
Jak tak, to pamiętam, że po walce on zadziała.
Żeby działało, to umieść gdzieś zdarzenie i dopisz do tego skryptu:

!?LEy/x/p;

y/x/p lokalizacja zdarzenia po wejściu jednostka się zmieni.

Altair PW
1 marca 2006, 11:22
>>Tak naprawdę to myślalem własne o tej # (której brakowało), bo przyglądałem się innym kodom, ale myslałem sobie "jak tak napisali to musi być dobrze!" :)
Wytłumaczy mi ktoś jeszcze, jak uzupełnić ten skrypt na zmianę właściwości obiektu (kilka postów wyżej)?

To zależy jakie zdarzenie chcesz przypisać do obiektu.
Aby przypisać nazwę obiektu, można użyć np.

!#VRzn:S^nazwa^;
!#OBx/y/p:Hn;

gdzie za n trzeba wstawić nr zmiennej np.(500).
Trochę o obiektach można przeczytać też tutaj.
Tam też możesz dowiedzieć się jak przypisać własny dźwięk do obiektów.

oskarroza PW
1 marca 2006, 22:26
OK, testowałem, skrypt na zmianę statsów działa.

oskarroza PW
2 marca 2006, 14:05
O czym mowi zmienna? Jestem jak widac dosc ciemny w ERM :P
Widzialem na stronie wog.republika.pl informacje o typach zmiennych, ale nie zabardzo wiem jak i gdzie je wykorzystywac, oraz jakich zmiennych uzywa sie do wywolania odpowiedniego efektu.

Altair PW
2 marca 2006, 14:42
Zmienne mają szerokie zastosowania. Najczęściej do obliczenia jakieś wartości, zapisania jakieś wyniku, przeliczenia danych, pobrania jakieś wartości Np.

!!OW:C?v50;
Zwraca nam wartość od 0 do 7 czyli numer aktualnego gracza. (w zmiennej v50)

!!OW:R-1/6/?y15;
Zwraca ilość złota aktualnego gracza. (zmienna y15)

!!VRz70:S^abc^;
przypisuje do zmiennej z70 tekst "abc"

Niektóre z nich można używać w "każdym" miejscu skryptu i ich wartość się nie zmienia (v, z), inne posiadają wartość lokalną (chwilową) nie zmieniającą się tylko w obrębie funcji. Istnieją też flagi które mogą posiadać dwie wartości 0 lub 1.


filus PW
2 marca 2006, 16:58
Witam. Preztestowałem tą mapkę w wersji beta 2. Jest dużo lepiej jeśli chodzi o fabułę. Właściwie jednyne do czego mogę się przyczepiś w wypadku fabuły to praktycznie żadne zdarzenia czasowe(chodzi mi tu opisy np. aż się prosi o listy od jasnowidza z różnymi tekstami posycającymi np. złość naszego bohatera. Teraz moje uwagi w tym jedna krytyczna:
1. (krytyczna) Grafa. Strasznie brzydko tu jest. Zrobiłeś te przeszkody na odwal (czyt. wykorzystałeś losowy edytor przeszkód), do tego np. kóry przeszkadają w przejściu górną ścieżka na lewo od zamku. Po prostu tragedia.
2. Fabuła jak już mówiłem całkiem całkiem. Fajne gadki stworków "stojących", jedynie troszkę zwiększyć opisowych zdarzeń czasowych(bo co jest w tawernie to prawie nikt nie zauważy...)
3. Ze strony technicznej to jedynie mógłyś jeszcze trochę podkręcić poziom trudności (tak do 130% min.), zwiększ ilość stworków "luźno" stojących bo dodawanie tych w garnizonie mija się z celem bo i tak startegicznie tego nie rozegrasz bez czarów(wtedy gra się sprowadza do rzeźni i wygrywa ten liczniejszy).
4. Chybionym pomysłem jest moim zdaniem pomysł z Emisjonariuszami. Nie wprowadzają nowych walorów strategicznych(bardziej się opłaca mieć wojo). Zamiast nich daj np. bibliotegi oświecenia.
5. Bardzo fajnym pomysłem jest Szatan i jego zdolności. Powinien być (na mój gust) znacznie silniejszy tak np. 5000 życia i obrażenia znacznie zwiększone.

Podsumowując. Fabuła spoko (tylko więcej zdarzeń czasowych), założenia i budowa też poprawna.
Nie omieszkam jednak wręcz opluć grafiki mapy. Jest brzydko, nie chciało Ci się nawet zrobić porządnego terenu. To się tyczny całej mapy. Myślisz że (za przeproszeniem) nasrasz gór gdzie popadnie ew. od czasu do czasu dasz troszkę (jednakowych(szczyt lenistwa)) drzewek i z głowy. Mapa ma zachwycać (ma takie możliwości) ale z taką grafą to nie bardzo. Zrób w środku np. dwie górki potem na zewnątrz dodaj troszkę lasów(różnych a nie same dęby)i innych przeszkodek(np. kszaczki, kamienie, zrób też wiecej "szczelin" między przeszkodami, przydałoby się także wiecej miejsc, dla których opłacało by się miedzy tymi przeszkodami chodzić np. gwiazdy mocy, ogrody, młyny wodne, rzeczki też by wydatnie zwiększyły atrakcyjnośc graficzną. Na losowym edytorze robi się mapy gdy robi się XL (ale i tak te losowe robienie przeszkód trzeba wiele razy poprawiać, bo komp nie patrzy na to, czy to, co spłodzi ładnie wygląda). Jeśli zależy Ci na wyglądzie, to zrób teren całkiem od podstaw tzn. pousuwaj praktycznie wszystkie przeszkody (łącznie z północnymi górami) i zrób to jeszcze raz RĘCZNIE< ŁADNIE I PORZĄDNIE, A NIE NA ODWAL.
Moja ocena to -7/10 (-3 za grafę (ciesz się że tylko tyle) i ten minusik na zachętę by rozbudować zdarzeniami czasowymi fabułę "słowną" i nieco jeszcze podniósł poz. trudności. To tyle ode mnie. Jest znacznie lepiej ale GRAFIKA to w mapach bardzo ważna rzecz.
Pozdro

Trang Oul PW
2 marca 2006, 17:25
Wwdług mnie powinieneś usunąć część gór (tych, co zajmują 1/8 mapy, na południe od Szatana) i zrobić tam jakieś obiekty przygodowe.

oskarroza PW
2 marca 2006, 20:28
Pamiętajcie - jest to tylko wersja beta, jeszcze nie oficjalna wersja.
Tak naprawde to sam jej jeszcze nie testowałem, bo miałem dość trudny tydzień w szkole :P .
Góry zastąpię nowymi obiektami - już zabieram się do roboty :) .
OK, coś tam pozmieniałem, ale najpierw sam ją przetestuję :P .

OK, wgrywam wersję beta 3. Nie wiem czy wszystko jest poprawnie, bo przez jakis czas nie bylo mnie w domu i nie moglem dokonczyc testowania.
Jedna z nowosci w beta 3 jest podwyzszony poziom trudnosci oraz jeszcze trudniejszy do pokonania Piekielny Baron.

LINK: Wielki Jasnowidz 1.1 Beta 3

oskarroza PW
4 marca 2006, 21:11
Nowa wersja mapy jest już dostępna. Więcej informacji (i link) w poprzednim poście.

Altair PW
4 marca 2006, 21:23
Ja mam jedno pytanie: do jakiego obiektu na twojej mapie odnosi się Skrypt 2?

Trang Oul PW
4 marca 2006, 21:49
Walkę ze sługami Szatana przy "piekielnym" kamieniu da się ominąć. Wystarczy przejść na ukos. Chyba nie jest to zamierzone. Wystarczy, że przesuniesz zdarzenie o jedną kratkę w dół.

oskarroza PW
4 marca 2006, 22:05
Altair, szczerze mówiąc, to nie za bardzo pamiętam :/ .
Poprawiłem już walkę ze sługami Szatana. Jesli dobrze zrozumiałem, to było to przy nowym kamieniu (wewnątrz gór, orzy zamku Hell Centre)?

Altair PW
4 marca 2006, 22:35
Ten skrypt wywołuje walkę z 45 cerberami tylko podałeś zły typ obiektu. (obiekt 0 nie istnieje)
Moim zdaniem brakuje skryptów do tych pustych obiektów chyba, że mają służyć jako dekoracja.

oskarroza PW
5 marca 2006, 09:09
Nie miały służyć jako dekoracja, ale później, z tego co pamiętam, i tak nie działały i zapomniałem je usunąć.
Wiem już do czego miały być: do WIĘZIENIA, tak, aby wejście do więzienia wywołało PRZED uwolnieniem bohatera walkę z Cerberami.

Altair PW
5 marca 2006, 10:23
Jeśli do więzienia, to skrypt powinień mieć postać:
ZVSE
!?OB62;
!!HE-1:Tv998/v999/v1000/47/45;

oskarroza PW
5 marca 2006, 13:59
A więc po walce bohater zostanie uwolniony z więzienia?

Więc skrypt "ogólny" (do uzupełnienia) powinien wyglądać następująco:
ZVSE
!?OBx;
!!HE-1:Tv998/v999/v1000/a/b;
x - Obiekt, do którego odnosi się zdarzenie
a - stworzenie, z którym będziemy walczyć po wejściu do obiektu
b - ilość stworzeń, z którymi będziemy walczyć
Podałem to dla niewtajemniczonych, a napisałem sam :P. Zapewne już gdzieś takie coś było :)
Czy coś pominąłem?

Altair PW
5 marca 2006, 16:24
>>Czy coś pominąłem?
Nie, ale niektóre obiekty m.in nowe "puste" obiekty WoG mają jeszcze podtyp:
!?OBx/p;
!!HE-1:Twx/wy/wp/a/b;

gdzie p to podtyp obiektu.


Także zamiast v998, v999, v1000 można wstawić wartości liczbowe, ponieważ są to tak naprawdę wspołrzędne miejsca gdzie zostanie wywołana ta walka. Natomiast do zmiennych v998, v999, v1000 w chwili wejścia bohatera do obiektu przypisywana jest aktualna pozycja.

oskarroza PW
5 marca 2006, 18:20
A istnieje jakaś lista pustych obiektów?

Altair PW
5 marca 2006, 18:50
Tak w ERM help. Są to obiekty o typie 63 i podtypie od 1 do 74.

oskarroza PW
5 marca 2006, 20:00
A gdzie go (ERM help) mogę znaleźć, bo nie za bardzo wiem :P .
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [Mapa] Wielki jasnowidz

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel