Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22

Kuririn PW
9 grudnia 2014, 21:07
Z myślą taką.... mieć grafikę(defa) złotego smoka przed nosem, i nie poprawić mu buga na skrzydłach (to coś białe).... Ale i tak jestem pod wrażeniem :)

voncur PW
9 grudnia 2014, 21:16
Czego byś oczekwiał od Bugi? tfu, Ubi.
Babol na materiale promocyjnym xD

Trith PW
9 grudnia 2014, 21:40
A kogo poza mną razi to, że archaniołowi skrzydła dalej wyrastają z miejsca, gdzie plecy przestają być sobą?

zmudziak22 PW
9 grudnia 2014, 21:51
Mam nadzieję, że będzie nowy dubbing w kampaniach.

Tarnoob PW
9 grudnia 2014, 21:53
Czy z tej okazji możemy się spodziewać Sagi Antagarichu? :-> Jestem gotów od ręki zacząć pisanie tego, o ile Acid lub Alamar i inni chętni pomogą. Mam już ferie do stycznia i jazda. Czekamy też na Might and Magic VII HD Edition. :-D

Ubisoft wziął na siebie olbrzymi ciężar i mogą go nie udźwignąć. Chwała im, że to zrobili. To skok na kasę, ale do­b­ry skok na kasę, tzn. napełniają sakwy przez uczciwe zadowalanie fanów, a nie przez nieuczciwe – jak He­roes Chronicles :-P – albo przez wkurzanie fanów, jak Heroes VI i trochę H5.

Poprawa grafiki to tytaniczny wysiłek – i chwała im za to, bo to krok o wiele, wiele dalej niż fanowski HD Mod albo wysoka rozdzielczość VCMI, która poprawia tak naprawdę tylko mapę przygody, a reszta była w miniokienkach.

Przyjęty styl graficzny jest optymalny. Narzeka się, że bardziej jaskrawy, bajkowy, pastelowy i ciam­ciam­cia­ram­ciam – cicho siedzieć i nie rżnąć głupa, jak to mawiał klasyk Drwal. :-D Ulepszone grafiki idą w innym kierunku niż fantastyczne rendery 3D z czasów produkcji – znane z galerii Jaskini Behemota i z serwisu „Ciekawostki” tu w KG. Te od Ubi są rekonstrukcjami i dlatego są nieco bardziej rysunkowe, pełne wyraźnych konturów, jednolitych ob­sza­r­ów i dużego kontrastu. Ginden pięknie powiedział w czasach produkcji Grove: w niskiej rozdzielczości i przy po­m­niej­sze­niu wszystko wygląda profesjonalnie. :-P Przy powiększeniu widać dopiero braki albo nie­do­bór szcze­gó­łów. Tak jest i tutaj, ale ominęli to fantastycznie.

Heroes III HD Ed (dla odróżnienia od HD Mod) jest teraz bardziej podobne do:
– Heroes II – zwłaszcza fanowskich rysunków opublikowanych niedawno
– Might and Magic VII – zwłaszcza ekranów ładowania. One też były tymi samymi grafikami, ale w rysunkowej wersji.


Jak pisałem, Ubi może niestety zawieść wiele oczekiwań i jest wiele pułapek, w które może wpaść:
bugi do poprawienia – te znane, jak feniks nieodradzający się na koniec bitwy, magiczny staw działający drugi raz gratis, przesunięty obrazek siedliska feniksów w mieście, zamienione ikonki zjaw i upiorów w ekranie Ne­kro­po­lii, bugi z wieżyczkami i masa innych, znanych tylko Hellburnowi, WoG Teamowi, Dragonthanowi (aka Morgan Ghost), ligowcom i innym ekstremistom
dobry polski przekład – oby był kompatybilny ze Złotą Edycją CD Projektu, bo fani się mocno przyzwyczaili przez tych kilkanaście lat. Oczywiście niech będą poprawki, np. ma być *jednolity i konsekwentny*. Czasami za­klę­cie inaczej się nazywa w księdze zaklęć, a inaczej w opisie specjalności bohatera. Znany przykład to „Psalm Mocy” i „Modlitwa” albo „Inkantacja Mocy” i „Pogromca” – niektóre z tych niekonsekwentnych wersji są podobne do tych ze starych wydań od Mirage (albo innego ciorta :-P). Inny dobry przykład to „korbacz króla bobołaków” albo coś podobnego zamiast konsekwentnej nazwy „gnoll”.
inne bajery interfejsu – jak te przyjęte w HD Modzie, VCMI, a nawet jeszcze w WoG: opcja kupowania wszys­t­kie­go w mieście, kolejka inicjatywy, podgląd konkretnej liczby punktów ruchu, szczegółowy opis jednostek – np. że mumia jest nieumarła, i tak dalej.

Jeżeli nikt tego nie poruszy, a Ubi też tego nie ogłosi, to sam zadbam o to, żeby narobić trochę rabanu i do nich o­so­biś­cie napisać. Oni się liczą ze zdaniem VIP-ów i Kwasowej Groty, dlatego mam nadzieję, że mocą swojego au­to­ry­te­tu pomożecie. :->

Kuririn PW
9 grudnia 2014, 22:15
A mnie ciekawi jedno, czy będzie również grafika archanioła w menu głównym w hd :D

Cytat:
A kogo poza mną razi to, że archaniołowi skrzydła dalej wyrastają z miejsca, gdzie plecy przestają być sobą?

Jak mi dobrze pójdzie z czempionem, to postaram sie zrobić jak najlepsza kopie archanioła od podstaw, i mam nadzieje że to skoryguje co napisałeś...

Tarnoob PW
9 grudnia 2014, 22:23
Kuririn: nawiąż jak najszybciej współpracę z Ubi w takim razie. ;-)

Nowa okładka do H3 jest piękna i bliska oryginałowi. *Właśnie tak powinno wyglądać Heroes V–VII*, podobobnie do King’s Bounty, ale poważniej, jak Heroes V od NWC, a nie te bohomazy. :-P

Matheo PW
9 grudnia 2014, 22:24
Jeśli Ubi naprawdę chce zarobić, to powinni się postarać o wersję pudełkową. Co innego usłyszeć, że gdzieś tam można coś kupić a co innego zobaczyć coś na wystawie. Pisze to z myślą o dość dużej liczbie osób, które trochę już wyrosły z grania w gry.

Wersja pudełkowa mogłaby być godnym konkurentem dla nadchodzącego Wiedźmina 3.

Nie wierzę, że Ubisoft nie doda do gry absolutnie nic. Nie mówię to o nowym mieście ale co to za problem zrobić Kampanie? Kilka nowych czarów, artefaktów i zaklęć, chociaż jedna, nowa jednostka neutralna. Pierwsza wersja będzie wiernie odwzorowywać pierwowzór. Nie wierzę, że na tym się to skończy.

Tarnoob PW
9 grudnia 2014, 22:30
Jeżeli mają coś dodać to tego wydania, to niech przede wszystkim *dodadzą wreszcie Heroes Chronicles*. -__- Żaden wydawca – ani zagraniczny, ani polski – nie wydał tego razem. Nawet ultymatywne „edycje kompletne” z H1–5 i H1–6 *nie miały* Kronik i to bardzo boli.

Oczywiście coś takiego to tylko w Erze. W kontekście fanów HoMM to ma ciekawą dwuznaczność. :-P

Dark Dragon PW
9 grudnia 2014, 22:32
Matheo:
Pisze to z myślą o dość dużej liczbie osób, które trochę już wyrosły z grania w gry.

Które zrobiły co? O.o

Matheo:
Wersja pudełkowa mogłaby być godnym konkurentem dla nadchodzącego Wiedźmina 3.

No aż tak to nie. Chociaż sam liczę na wersję pudełkową z całego serca. Jednak dla Wiedźmina to żadna konkurencja. To jednak jest odświeżany kotlet (jeden z najlepszych kotletów na świecie, but still).

Matheo PW
9 grudnia 2014, 22:37
Cytat:
Jeżeli mają coś dodać to tego wydania, to niech przede wszystkim *dodadzą wreszcie Heroes Chronicles*. -__-
Jestem na TAK! To nie może być tak bardzo skomplikowane...

Cytat:
No aż tak to nie.
Masz 100 zł kieszonkowego co kupisz :P?

Cytat:
Chociaż sam liczę na wersję pudełkową z całego serca.
Obawiam się, że Ubisoft zdaje sobie sprawę z tego, co zrobią fani z tymi wszystkimi modelami 3D... Wtedy praktycznie stracili by szanse na zarobek na tej części serii.

Saki PW
9 grudnia 2014, 22:50
Nie demonizujecie trochę przesadnie Ubisoftu? Ledwie się pojawiła informacja, a już czytam, że na pewno będą bugi, że dwadzieścia DLC, że nie pozwolą, że to, że tamto... Rozumiem, że polityka Ubi w wielu sytuacjach może być bardzo rozczarowująca, ale nie wyrokujmy z taką pewnością, zanim nie poznamy czegokolwiek więcej, niż pięć screenów na krzyż.

Qui PW
9 grudnia 2014, 23:16
Cytat:
wersja pudełkowa

Excuse me, are you from the past? :P


A poważnie, to jestem o wiele bardziej zainteresowany tym niż H7. Być może na RoE się skończy, a być może nie, obstawiam, że to może zależeć od wyników finansowych :P. Natomiast ciekawą informacją jest to:

Cytat:
Now Steamworks compatible, the PC version of HeroesŽ III offers an online multiplayer lobby, where you can share your experience with the HeroesŽ III community.

Czyli może wreszcie H3 doczeka się porządnego supportu trybu multiplayer. Niestety w obecnej wersji w większości przypadków trzeba korzystać z aplikacji third-party, które mają to do siebie, że współpracują albo i nie :P.

I należy mieć nadzieję, że żeby zagrać nie trzeba będzie być jednocześnie zalogowanym do Steama, UPlaya, Origina, i forum Osiedlowego Kółka Hodowców Drapieżnych Roślin Ozdobnych...

AmiDaDeer PW
9 grudnia 2014, 23:22
Jedno jest pewne: wyjdzie tylko RoE w wersji HD i nic więcej. DLC to najwyżej będą jakieś mapki.

Qui PW
9 grudnia 2014, 23:56
Skąd taka pewność? Bo kodu z AB i SoD nie mają? Jeśli uznają, że im się opłaci odtworzyć, to odtworzą. Obstawiam, że raczej tak nie uznają, ale kto wie, jeśli RoE się będzie dobrze sprzedawać...

Acid Dragon PW
10 grudnia 2014, 00:23
W istocie, sądzę, że AB i SoD nie są przesądzone. Ostatecznie skoro wydali pieniądze na te ileś tysięcy godzin pracy grafików, to sądzę, że mogliby dołożyć jeszcze jakieś 100-200 godzin pracy programistów.

Zwłaszcza, że dodanie nowej jednostki to akurat z punktu widzenia programisty może z godzina roboty razem z testowaniem.

Skazo PW
10 grudnia 2014, 10:25
Chłopaki, nie wiem czy wiecie ale... http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89344

Warmonger PW
10 grudnia 2014, 10:32
Mocna jest grafika, na której porównano nowe jednostki podczas bitwy ze starymi jednostkami... na mapie przygody -_-

Matheo PW
10 grudnia 2014, 10:33
Cytat:
jeśli RoE się będzie dobrze sprzedawać...
Nie będzie. Bez wersji pudełkowej nie zarobią aż tyle, aby uznać to za sukces. Niech to będzie chociaż jakiś kod promocyjny, byle coś stało na pułkach w sklepach. Połowa ludzi, którzy mogliby kupić tą grę, nie będzie wiedzieć o jej istnieniu.

Mnie cieszy fakt, że zaczęli remake od Cytadeli. Zawsze była traktowana jako miasto trzeciej kategorii.

Skazo PW
10 grudnia 2014, 10:55
Tak, ale jestem zdania, że lepiej by udostępnili kod starego Heroesa 3 VCMI teamowi, niż robili remake. Chociaż grafiki zapewne będzie można wykorzystać_i to chyba jedyne co może się przydać, bo mody i tak nie będą na tym działać. Bądź co bądź na moje fani pograją, ale szybko im się znudzi, bo nadchodzi właśnie VCMI i mają jeszcze WOG-a, które są bardziej rozbudowane. Sam pewnie bym zagrał ze 2-3 gry, żeby zobaczyć jak to wygląda, ale na pewno ani WOG-a ani VCMI nie przebije.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 20 - 21 - 22
temat: [H3 HD] Heroes III HD Edition

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel