Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Crater Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12

AmiDaDeer PW
25 listopada 2014, 16:44
Twoje prace mogłyby bardziej posłużyć za szkic do wymodelowanego ekranu miasta, który zdecydowanie bardziej by pasował do stylu graficznego H3.

Baloq PW
25 listopada 2014, 17:01
Ja o tym dobrze wiem Hobbicie, że będzie to trzeba jeszcze dopasować do stylu ekranów H3, ale lepiej mimo wszystko operować na czymś takim, niż totalnie od zera wszystko robić.

Andruids PW
25 listopada 2014, 17:26
Cytat:
Twoje prace mogłyby bardziej posłużyć za szkic do wymodelowanego ekranu miasta, który zdecydowanie bardziej by pasował do stylu graficznego H3.
Cytat:
Ja o tym dobrze wiem Hobbicie, że będzie to trzeba jeszcze dopasować do stylu ekranów H3, ale lepiej mimo wszystko operować na czymś takim, niż totalnie od zera wszystko robić.
To jest nie tylko dobry pomysł. To genialny pomysł. Ja nie potrafiłbym nawet wyobrazić sobie od zera nowego miasta. Myślę, że taka sklejka to tak czy siak, ogromna pomoc.

Matheo PW
25 listopada 2014, 17:31
Jeśli to tylko wstępne szkice, to czapki z głów.

Górski PW
25 listopada 2014, 17:44
Jak na razie miasto wygląda super, miejmy nadzieje że tak dalej pozostanie :).

Baloq PW
25 listopada 2014, 17:49
AncientDruids: A ja muszę sobie wyobrażać to miasto od zera ;)
To nie są sklejki tego, co znajdę w necie (po za ekranem). Ja to wszystko rysuję w Gimpie + ewentualnie Photoshopie.

Jak zrobię wszystkie budynki, wtedy zabiorę się za dopasowywanie ich oraz tła to standardów H3. Na razie chcę widzieć, gdzie co się znajdzie, by potem nie przemieszczać/zmieniać wymiarów gotowych budynków, bo to może zniszczyć "efekt".

Bacus PW
25 listopada 2014, 19:11
Na tym etapie prac - świetna robota. Ładniejszego szkicu ze świecą szukać. Budynki robisz naprawdę świetne, teraz czekam na projekt jakiejś jednostki. Na tę chwilę wygląda to dobrze, przed tobą wiele pracy, ale potencjał jest spory.

Pozdrawiam

Xernfaex PW
25 listopada 2014, 23:03
Naprawdę niesamowita sprawa *, *... Czuję się ułomny artystycznie patrząc na twoje prace o,O... Masz już może jakiś klimatyczny motyw muzyczny czy ten też stworzysz od podstaw? ;o... Jestem zachwycony :)

AmiDaDeer PW
25 listopada 2014, 23:21
Jak już będą jakieś bardziej zaawansowane grafiki, mogę muzycznie wesprzeć.

Baloq PW
25 listopada 2014, 23:22
Dziękuję za dobre słowo ;)

Tak się składa, że jestem też muzykiem (ukończony I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej, klasa pianistyczna + samouk na gitarze i bębnach), ale nie podjąłbym się skomponowania muzyki do tego zamku. Raczej pogrzebię w muzyce klasycznej/epickiej.

AmiDaDeer PW
25 listopada 2014, 23:29
Nie wiem czy jest sens w szukaniu muzyki pod miasto z już tych skomponowanych utworów - to mimo wszystko dla bardziej oczytanych jest słyszalne i wprawia w niemiłe wrażenie. Dało się to odczuć przy Grove, jeśli wcześniej grało się w MM7.

A stworzenie jakiegoś kawałka w takim klimacie nie byłoby dla mnie problemem, więc... zawsze do usług.

Baloq PW
25 listopada 2014, 23:33
W takim razie nie omieszkam się do Ciebie zgłosić Hobbicie, gdy projekt będzie zmierzał ku końcowi ;)

Xernfaex PW
26 listopada 2014, 08:33
Ja też mogę spróbować muzycznie wesprzeć, rzeczywiście kawałek robiony od zera będzie bardziej klimatyczny ;>

Bacus PW
26 listopada 2014, 10:02
Baloq - a co myślisz, aby zamiast kultury Hinduskiej zrobić Rzymską lub Grecką? Klimat budynków (szczególnie Rady) wpasowuje się w te architekturę. Wtedy mógłbyś z tej nacji zrobić coś w stylu "Łowców Niewolników", nację, której społeczeństwo jest dzielone na kasty. Jednostkę pierwszego przerobić na coś w stylu gladiatora (przed ulepszeniem niewolnik).

Co do muzyki, to chętnie posłuchałbym motywu wiodącego dla tego miasta.

Xernfaex PW
26 listopada 2014, 12:11
Jak dostanę temat przewodni to przy okazji mogę coś spłodzić :>

krasnolud99 PW
26 listopada 2014, 13:22
Bacus:
Baloq - a co myślisz, aby zamiast kultury Hinduskiej zrobić Rzymską lub Grecką?
Ja mysle że to nie najlepszy pomysł, bo Baloq wymyslił już rase jaka ma być w tym mieście. Do innej rasy inne miasto i tyle.

Baloq PW
26 listopada 2014, 16:26
Zmiana na "Łowców niewolników" jako motywu drugorzędnego, bo czcicielach smoków nie jest do końca taki głupi, podobnie z tematyką Grecką czy Rzymską. To wszystko jeszcze może ulec zmianom, zobaczymy przy dalszym rozwoju miasta, bo planowałem w ramach "domków" zrobić namioty. A zmiana Drakena/Drakena Wojownika na Gladiatora (czysty niewolnik chyba zajęty przez pustynny Bastion Town) też w sumie jest spoko, ale wtedy design pozostałych Drakenów też musiałby ulec zmianie, a tego już bym nie chciał, więc raczej stawiam na Hinduski.

Co do motywu muzycznego, to zgłaszał się też Hobbit. Ja bym tu widział coś o dość tajemniczym wydźwięku z akompaniamentem bębnów (djembe, dundun czy kongo).

AmiDaDeer PW
26 listopada 2014, 16:50
Najpierw musiałbym zobaczyć jak faktycznie będzie się prezentować klimat miasta (jacy bohaterowie, jaki styl architektoniczny itp.), żeby móc się w niego wczuć i wymyślić, jaki motyw byłby najlepszy.

Nicolai PW
27 listopada 2014, 12:18
Wstępne modele wyglądają obiecująco, ale możesz się nie zmieścić ze wszystkim o czym mówił już Hobbit. Spytaj Nepha, on musiał wielokrotnie przebudowywać Oazę, bo było strasznie ciasno. Jeszcze mam uwagę dotyczącą Bohatera Magii. Czy Piromantą nie jest czasem jednostką Kuźni? Musiałbyś zmienić nazwę na coś innego, Podpalacza chociażby.

Odnośnie jednostek to mam kilka konceptów, które może Cię zainspirują:

Kabir według mnie sprawowałby się dobrze jako Salamandra, tylko byłoby trzeba go dostosować do trzeciego poziomu. Tylko trochę bardziej humanoidalny, nie wiem jak co o nim sądzisz?


Jeden z lepszych konceptów z H6, który należał do istoty zwącej się, nomen omen, Niszczycielem.


Według mnie i tak najlepszym wyborem byłby tutaj Czarci Lord robiący za Demonicznego Smoka, ale wrzucę, bo a nuż się spodoba ;) Tylko to jak dla mnie jest bardziej Ognisty Wąż (Urobor?) niż Demoniczny Smok.

Bacus PW
27 listopada 2014, 13:35
krasnolud99:
Ja mysle że to nie najlepszy pomysł, bo Baloq wymyslił już rase jaka ma być w tym mieście. Do innej rasy inne miasto i tyle.
Tjaa, tyle, że nic nie wspomniałem o zmianie rasy.

Baloq - Chodziło mi właśnie jako dodatek. Czciciele smoków, których jednym ze środków utrzymania jest łapanie i handel niewolnikami, którzy za nich wykonują całą prace. Taka moja sugestia, bo brakuje mi nacji w H3, która opierałaby się na kulturze Rzymskiej.

Nicolai - Dla mnie Cabir byłby idealny na pierwszy lub drugi poziom. Przekształcenie w Salamandrę może nie być najlepszym pomysłem (Salamandra zapowiada się bardzo ciekawie), ale wprowadzenie go jako Pisklęcia/Młodego Smokoluda uatrakcyjniłoby line-up, który może wyjść trochę zbyt monotonny (acz nie musi).

A czerw i czart pasują dla mnie idealnie na 7 poziom. Obie wyglądają dobrze i pasują do koncepcji tego zamku. Dobrze, że to Baloq musi podjąć decyzję, kto ostatecznie znajdzie się w jego wizji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Crater Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel