Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 26 - 27 - 28

Mitabrin PW
31 grudnia 2009, 23:32
Chciałbym dać propozycję dla Starożytnych - Z uwagi na to, że święta już za nami to kalendarza adwentowego nie będzie (przynajmniej przez 11 następnych miesięcy), szkoda by ten zbiór materiałów zostałby zapomniany, więc proponuję by kalendarze miały swoje miejsce na końcu każdej szuflady w archiwum. :3

vinius PW
1 stycznia 2010, 12:12
Może wpadną do Smoczych Zbiorów? A może były ich elementem od dawna:)?

Acid Dragon PW
1 stycznia 2010, 12:45
Nie wiem jeszcze dokładnie w jakiej formie, ale postaram się, by przynajmniej grafiki jakoś udostępnić.

Niemniej jednak kalendarz jako całość, wraz z opisami i układem grafik był stworzony tylko i wyłącznie na okazję przedświąteczną i w takiej formie już raczej nie zaistnieje, nawet w archiwum.
Kalendarz miał stopniowo, acz dobitnie pokazywać, że praktycznie wszystko w poprzedniej epoce gier MM było tworzone z modeli 3D, z czego wielu graczy nie zdaje sobie sprawy i myślą, że to samo można narysować w paincie ;).
Oprócz tego, wtrąciłem tam kilka grafik-ciekawostek.

Tarnoob PW
4 stycznia 2010, 20:51
A ja z kolei posiadam pytanie a propos kodowania:

Czy jest w planach nawrócenie strony na UTF? Myślę, że nikomu by nie zawadzał, a byłoby mniej kłopotów z pi­sa­niem obcych nazwisk, cyrylicy (na co narzekał już Trang) czy symboli matematycznych na czacie.

Edit: tamto a z kreską to była prowokacja, w edycji posta mam teraz jakieś krzaczory :-( Czy musi tak być?

Mitabrin PW
4 stycznia 2010, 21:41
Ale o ile pamiętam to na czacie można już pisać znaki wszelakie...

Acid Dragon PW
4 stycznia 2010, 21:51
Na Forum, jak i na Chacie można używać znaków Unicode - w tym cyrylicy (Кислота Грот - ciekawe, czy to poprawnie ;P) i symboli matematycznych (±∏∑√∞). Jednak ze względów bezpieczeństwa są one "wewnętrznie" konwertowane na kod htmla. Kwestia pojawiania się tego kodu podczas edycji to sprawa wtórna i do ewentualnej poprawy ;).

Tarnoob PW
4 stycznia 2010, 22:27
Aha. Dobre i to. Czyli UTF jest niebezpieczny?

Haregar PW
4 stycznia 2010, 23:00
Cytat:
Кислота Грот - ciekawe, czy to poprawnie ;P
Rosyjskiego się nie uczę w szkole, ale tak dla rozrywki, ale chyba to nie jest dobrze. powinno być: "Kislota paszczera" w wymowie, "Кислота пещера" w grażdance. ;)

Qui PW
5 stycznia 2010, 00:12
UTF nie jest niebezpieczny. "Niebezpieczne" są różne apostrofy, cudzysłowie itp. itd. Najprostszym sposobem zabezpieczenia wszystkiego na raz była zamiana na html, na czym ucierpieli niektórzy, co się upierają przy bukwach i innych takich. Well, sorry. Poprawimy. Być może ;).

Acid Dragon PW
5 stycznia 2010, 00:16
Cytat:
Aha. Dobre i to. Czyli UTF jest niebezpieczny?

Nie. Prawda jest taka, że niebezpieczne są pewne "znaki specjalne", które w celach bezpieczeństwa są zamieniane na odpowiadający im kod html. W Grocie używane są funkcje, które "na wszelki wypadek" zabezpieczają wszystko, co się da ;).

Nie zmienia to faktu, że technicznie rzeczywiście zaleca się, aby współczesne strony były kodowane w UTF-8. Jednak cała Grota postawiona jest na innym kodowaniu i póki nie będziemy zmuszeni, chyba nie będzie nam się chciało tego przerabiać ;). Roboty od groma, a efekt w porównaniu do obecnego - praktycznie żaden.

Ginden PW
10 lutego 2010, 19:23
Ja proszę o drobnostkę taką - ustawienie na chacie komórkom z nickiem użytkownika klasy takiej samej, jak jego ID/Nick. Roboty na kilka minut, a przydałoby się pewnej osobie (chcę sobie avatary na chacie ustawić za pomocą wtyczki do Firefoxa Stylish).

Acid Dragon PW
10 lutego 2010, 19:36
A teraz napisz jeszcze raz to samo w nieco bardziej zrozumiały sposób ;P.
Bo żadnych "komórek" przy liście nicków nie ma, a klasy css przy ich wypisywaniu opisują stan użytkownika (aktywny/nieaktywny) i nie mogą być skorelowane z nickiem.

Ginden PW
12 lutego 2010, 14:31
Cytat:
<tr><td style="width: 65px;">Czas</td><td style="text-align: right; width: 120px; padding-right: 10px;">Nick użytkownika :</td><td style="word-wrap: break-word;">Wiadomość</td></tr>
Tak wygląda zaznaczone źródło czatu. Chcę, by stan wyglądało to tak:
Cytat:
<tr><td style="width: 65px;">Czas</td><td class="USERNumer użytkownika" style="text-align: right; width: 120px; padding-right: 10px;">Nick użytkownika :</td><td style="word-wrap: break-word;">Wiadomość</td></tr>
Chodziło o okno rozmowy, nie listę użytkowników. :P

Acid Dragon PW
12 lutego 2010, 17:57
Jak już wspominałem na chacie - bez przerabiania kodu się tego nie da zrobić, gdyż klasy css w tym przypadku wykorzystywane są do czego innego.

EDIT: a jednak się myliłem, dało się to zrobić.

Ginden PW
12 lutego 2010, 21:03
Jedna prośba, choć już nie tak ważna - mógłbyś wymienić spacje na znaczki _ w klasie, lub też na numer użytkownika. Ale to drobnostka jednak, bo niewielu użytkowników ma powtarzający się element nicka.
Ale dzięki, przejrzystość rozmów się zwiększy na pewno.

Tarnoob PW
15 maja 2010, 15:19
Jestem skrajnie poirytowany, bo właśnie pracowałem nad długim jak torturowany wąż postem w Bibliotece Legend, po czym przy wysłaniu wyskoczył mi jakiś błąd, że niby nie jestem zalogowany. Wszystko poszło w eter.

Czy technicznie wykonalnym jest utworzenie systemu zapisywania kopii roboczych niczym w Jaskini? Myślę, że nie tylko obok podpisanemu ułatwiłoby to (nie)życie.

Pożdrawiam.

Alamar PW
15 maja 2010, 15:53
Ctrl+a i ctrl+c przed kliknięciem Wyślij. :P
Nie tylko tutaj taki nawyk Ci się przyda.

Goldenraz PW
11 czerwca 2010, 10:53
Skoro H5 jest już przeszłością, niejaką przyszłością może być H6 to może pora, żeby przeorganizować nieco forum? Zmienić np. "Portal Przyszłości" na "Portal Przeszłości"

W sumie mało ważne, czasem tylko jak przeglądam forum to się zastanawiam nad tym :)

dambibi PW
11 czerwca 2010, 11:55
Zawsze można zrobić portal -przyszłości(HV i HVI)
Nie ma zbyt dużo aktywnych wątków w dziale więc czemu nie?

Acid Dragon PW
11 czerwca 2010, 14:44
Jakaś zmiana będzie musiała nastąpić, co oczywiste. W Jaskini Behemota nazwa "obsydianowa wyrocznia" jest przechodnia i dotyczy zawsze ostatniej z gier. Gdy przychodzi nowsza, to ona "dziedziczy" tą nazwę, a starsza dostaje po prostu nową.

Niemniej jednak - inaczej niż nasz Sojusznik - uważam, że rozmowy o grze, o której jeszcze absolutnie nic nie wiemy, a nawet nie wiemy, czy ciągle jest tworzona (czy też nie odłożono jej na półkę) są pozbawione większego sensu. Służą co najwyżej pokazaniu radosnej twórczości fanów w stylu "wymyślamy nowe zamki i jednostki". To nie jest wtedy dyskusja o grze, tylko fan-fiction.

Dlatego myślę, że problem ewentualnej komnaty H6 rozwiążemy, gdy będziemy mieli o czym rozmawiać - pojawią się jakieś pierwsze screeny, informacje, czy cokolwiek, co można by komentować.
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel