Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 28 - 29 - 30

Kammer PW
13 września 2014, 19:46
To miałem na myśli. Czasem te światy nie były nazywane serwerami?

Qui PW
13 września 2014, 22:53
Wg mnie głosowanie na line-up frakcji to jakiś smutny żart. Jeszcze rozumiem wybór elfy vs krasnale, ale to? Rzucili po 3 słowa na temat jednostki, po 2 zdania na temat wersji, i jak ja mam niby na podstawie tego stwierdzić "czy fajnie się będzie tym grało", bo jak dla mnie jest to jedyne kryterium? Mogę sobie np. stwierdzić, że wolę jednorożce od jelonków, natomiast równie dobrze mogłoby się okazać, że tak naprawdę jelonki by mi bardziej pasowały. Ale tego nie wiem, bo nie mam jak wiedzieć. Póki co jedynie deweloperzy wiedzą coś więcej, i to oni powinni stwierdzić, która koncepcja jest najlepsza.

Gdyby jeszcze dało się jakoś tym zagrać, to głosowanie jeszcze miałoby jakiś sens... Chociaż z drugiej strony, jeśli wszystkie wersje by były już zrobione, to równie dobrze by można je wrzucić do gry, więc to też bez sensu. Nie wiem, jakby chociaż dali jedno przykładowe pole bitwy ze statycznymi modelami, żeby sobie zagrać dla testu... Ale tego też nie dadzą, bo to by było brzydkie i mało PRowe :P.

mr_R PW
14 września 2014, 03:04
Tak się zastanawiam, jeżeli zielone nie będą latać, to czy ulepszenie się tej sztuki nauczyło.
Po za tym brałbym drugi line-up w ciemno, gdyby zamiast szmaragdowych były jednorożce. Ogólnie mnie przekonuje mała ilość samych elfów w zamku, oraz różnorodne jednostki. Według mnie w podstawie będzie jeden strzelec, jeden latający i jeden piechur mający za zadanie osłabić nadciągające fale, w elicie magicznego strzelca, tanka, który osłabia, oraz opancerzoną silną jednostkę, nie wydaje mi się by była szybka (w tym miejscu widziałbym jelonki lub jednorożce jako szybką kawalerie). Na koniec wybór czempiona pomiędzy tankiem (który będzie miał szanse na wykorzystanie w misjach obrony/ przetrwania), oraz szybkiego feniksa, który powinien mieć oprócz wysokiej ilości punktów ruchu, wysoką inicjatywę (mi pasują dlatego, że były najsilniejsze u czarodziejek).
ogólnie wygląd zestawu drugiego to według mnie największa różnorodność.

Nicolai PW
14 września 2014, 03:05
@vinius: Limbic zapoczątkował współpracę z fanami podczas produkcji MM X. Wtedy miałem już wątpliwości wobec takiego podejścia, a tutaj jakby nie patrzeć poszli krok dalej i wykroczyli poza technikalia. Niby wsłuchanie w głos fanów to ważna sprawa, ale jednak zamysł twórczy jest jak dla mnie ważniejszy. Będą elementy, które najbardziej odpowiadają fanom, ale spójność historii ucierpi na tym. To czy Sylwan pojawi się w grze było niepewne, więc szkic jego kampanii musiał zostać tak przygotowany, by wystarczyło skreślić słowo "Elf" i zastąpić wyrazem "Krasnolud", by wszystko się zgadzało. Pewnie będą w fabule H7 tokenami jak Twierdza i Sanktuarium w H6. Wszyscy pamiętamy jak doskonale się wpisywali w główną linię fabularną i jakże ona byłaby uboższa bez nich.
Z głosowaniem na line-up też nie jest tak różowo. Wszystko przez ten ograniczony wybór. Opcja ofensywna ma dwa tanki jako Czempionów, a w defensywnej jest problem z lotnikami. Według mnie zamiast jednego dużego i długiego głosowania powinniśmy dostać trzy pomniejsze. Najpierw decyzja jaki duet chcemy jako Czempionów, a potem analogicznie z Elitą i Trzonem. Według mnie takie coś byłoby dużo ciekawsze i bardziej sensowne. Teraz mamy wybór Feniks czy Jednorożec i to jest trochę pozbawione sensu jak dla mnie.
Same głosowanie w sprawie technikalii tak mnie nie boli, ale może przez przypadek wyjść tak, że dostaniemy niezbalansowane zamki na życzenie fanów.
@Hellburn: Nastąpił renesans, ale przydałaby się kolejna część, bo już mam dosyć tych dodatków ;) Niemniej KB:L należy się pochwała za daleko idące i przemyślane zmiany mechaniki.
Odnośnie Korzennego Węża i Szmaragdowego Wojownika to ich nazwy nie są bardziej tandetne niż u Magicznego Ptaka z Akademii. I na marginesie... miano Wojownika Jaguara nie jest kiczowatym wymysłem tylko nawiązaniem do piechoty azteckiej. To, że przedstawiono go jako steryda w panterkę to już zupełnie inna sprawa ;)
@Kammer: A według mnie te przetasowania miały swoisty urok. Miło było zobaczyć reinterpretację znanych frakcji i stare jednostki w nowym kontekście. Gryfy, Hydry i Wiwerny to nie endemity, których zasięg występowania idealnie się pokrywa z granicami politycznymi. Niestety w Heroesach ze świata Ashan idą właśnie w tym kierunku.
@Eruanno: Ta Sylanna pochodzi z HK, które tak samo jak H5 i DM (CoH w mniejszym stopniu) jest wypychane z kanonu Ashanu.
@Qui: Jak już pisałem przegłosowywanie technikalii aż tak mnie nie boli, ale to, że musimy zdecydować czy chcemy Korzennego Węża, Szmaragdowego Rycerza i Słonecznego Jelenia, o których nie wiemy nic, już tak.

Zehir-12 PW
14 września 2014, 09:49
@Nicolai

Zgodzę się z tobą w 100%, że lepsze były by pomniejsze głosowania (na trzon, elitę i czempionów). Bo mi na przykład pasowałby drugi zestaw, ale gdyby był w nim jednorożec (bo szczerze mówiąc mimo wszystko drzewiec aż tak mi na czempiona nie pasuje). Bo w sumie nie ma większej różnicy czy w trzonie będzie rusałka czy driada, bo obie specjalnie rewelacyjne zapewne nie będą xD No i jeszcze średnio mnie przekonuje niebieski feniks :/ Mieliśmy już takiego w h6 jako jednostkę neutralną, a czego się nie robi, żeby trochę kasy i wysiłku zaoszczędzić :P W sumie na tą chwilę jest mi obojętne czy wygra 1 czy 2 zestaw, bo szkoda mi będzie jedynie jednorożców, byle by nie wygrał trzeci z rusałką i driadą o.O

*Chyba się przestawię na balans, bo powoli furia sylanny dogania inne, a nie chcę, żeby ta armia wygrała. Brak jednorożców zniosę, ale TO to już przesada.

Vexes PW
14 września 2014, 13:27
@Nicolai
Zgodzę się z tobą co do wyboru armii dla zamku to trochę bezsensowne i z tak krótkim ich opisem mija się z celem.
Co do samego wyboru frakcji to dobry pomysł, przynajmniej w tym przypadku. Zajrzyjmy do głównego wątku Heroes VII. Ivan Gryf ma już dość wojny domowej i chce się poddać. Rada Cieni ma mu OPOWIEDZIEĆ o bohaterach z PRZESZŁOŚCI by ten powrócił do walki i ją wygrał. Wniosek: Nie wpłynie to raczej na główną linie fabularną bo z innymi frakcjami może być luźno powiązane lub wcale. Tak więc fabułę poszczególnych zamków mieli już twórcy ogólnie zarysowaną a teraz tylko dodają szczegóły. Reasumując wybierając frakcję wybieramy historię związaną z tą frakcją jaką ujrzymy w grze a nie tak jak ty domyślnie myślałeś że będzie to np. kampania w Heroes V gdzie wszystko było ze sobą powiązane.

AmiDaDeer PW
14 września 2014, 13:31
No proszę, co za zaskoczenie: Równowaga Ziemi wygrywa, tuż za nią... Furia Sylanny, a Siła Lasu na samym końcu. Co prawda różnice są niewielkie, ale spodziewałem się innego trendu.

Acid Dragon PW
14 września 2014, 13:55
Tak, teraz to już nic nie wiadomo. Trendy w sumie stanęły na głowie.
W tej chwili każda opcja może wygrać.
Co w sumie nie jest dobre, bo to oznacza, że o zwycięstwie zdecyduje niewielka grupka ludzi, którzy zostaną przeciągnięci na którąś stronę. Zdecydują ci niezdecydowani.

Będzie trzeba jakąś kampanię wyborczą zrobić ;P.

"Różnorodność!
Jednostki latające!
Prawdziwy wybór czempiona!
Feniksy!
Głosuj na Równowagę Ziemi!"

Hubertus PW
14 września 2014, 14:18
Ja głosuję na Furię Sylanny, nature rage to jest to, reszta to jakieś dziwactwa, zwłaszcza ci Szmaragdowi Rycerze i pomyłkowe Feniksy... gosh.

Zehir-12 PW
14 września 2014, 15:08
No błagam! Najpierw elfy zamiast krasnali, teraz jeszcze siła lasu na końcu! Trzeba zmienić głos na równowagę. Furia NIE MOŻE WYGRAĆ!

Qui PW
14 września 2014, 15:18
Hubertus:
pomyłkowe Feniksy

Klasyczne i oldskulowe, nie pomyłkowe :P.

Alamar PW
14 września 2014, 15:40
Jak można nie lubić płonących kurczaków z Kentucky?

Nicolai PW
14 września 2014, 15:46
Znalazłem model drugiego jelenia z H6, Onyksowy Rogacz:

Raczej Księżycowa Łania nie będzie tak wyglądać, ale kto ich tam wie ;)

Hayven PW
14 września 2014, 15:46
Furia MUSI wygrać! To mój typ! Jest najlepszy, najbardziej "sylwanowy", a najmniej "czarodziejski". Wiem, że Feniksy, że jednorożce... ale tak czy siak chcę ofensywnych partyzantów a nie kolejny zestaw tanków ;)
Natomiast drzewce MUSZĄ się znaleźć wśród Czempionów. Właśnie tego chcę - potężnego drzewa, które rozwali wszystko na swojej drodze! :D

Ponadto w JB wyniki prezentują się następująco:
Potęga Lasu - 3 głosy
Równowaga - 4 głosy
Furia Sylanny - 6 głosów,

przy czym rano było to 2/2/6.

Alamar PW
14 września 2014, 15:49
Cytat:
Ponadto w JB wyniki prezentują się następująco
Ja wiem, że w Jaskini ostatnio słaby ruch, ale żeby aż tak mały?

Matikun PW
14 września 2014, 16:48
Błagam, wszystko byle nie Furia, musimy zatrzymać to szaleństwo! Balans jest najlepszy - prawdziwy i trudny wybór pomiędzy czempionami, jednostki latające, brak dwóch duszków (nie chcę powtórki koszmaru z sanktuarium) i brak konieczności wybierania takiego, a nie innego czempiona, aby driady były przydatne. Aha, no i feniksy <3.
A jeżeli nie balans, to niech wygra siła, błagam byle nie furia, ona wydaje mi się maksymalnie kiczowata, jak tylko się da.

Eruanno PW
14 września 2014, 16:51
Głosujcie na FURIĘ SYLANNY!

Czas zakończyć ten absurd z feniksami! Jeśli tylko sytuacja stałaby się podbramkowa, to poprę siłę lasu i miło byłoby uzyskać podobne wsparcie w odwrotnej sytuacji.

Chcecie feniksów? Zapraszam do KFC!

Kammer PW
14 września 2014, 16:54
Ciicho, Alamarze, nie spłosz ich. :P

Ja już sam nie wiem, na co głosować. Równowaga zdecydowanie odpada. Feniksy może i pasowałyby do leśnych zamków w Starym Uniwersum, ale H7 będzie się rozgrywać w Ashanie, a zatem nie pasują. Ale głównym powodem mojej niechęci są Drzewce. Ja chcę potężne drzewa jako czempionów, jako symbol lasu!

Zostaje wybór między dżumą a zarazą Siłą i Furią. Z jednej strony węże zachęcają, ale rycerzyki mi nie pasują, z drugiej - jelenie wydają się być bardzo ciekawym pomysłem, ale driady i rusałki obok siebie...

Na dobrą sprawę, to jestem minimalnie bardziej za Furią - jeżeli driady i rusałki będą na tyle różne, jak pokazywano na concept artach i jeżeli tancerze będą bardziej w stylu tych z M&MX, to chyba jednak oddam głos na ofensywę.

Matikun PW
14 września 2014, 16:56
Zobaczycie jak będzie, wybierzecie sobie furię i potem będziecie narzekać na kiczowaty Sylwan :D.

AmiDaDeer PW
14 września 2014, 16:57
Tak właściwie to nie zdziwię się, jeśli Szmaragdowi Rycerze będą jeździć na jelonkach i dlatego nie ma ich w zestawie z jeleniem. Razem z jednorożcami to będzie kolejny atut Siły Lasu.

A drzewce na pewno będą się diametralnie różnić od smoków - po pierwsze: driady, a po drugie smoki pewnie będą dużo szybsze. Pamiętacie kryształowego smoczka z H3? Niby piechota, ale jednak po polu bitwy zasuwał że ho ho!
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel