Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 69 - 70 - 71

Alamar PW
19 lutego 2006, 09:36
Czy nie chodzi o regenta Erathii? - imienia nie pamiętam (może Morgan Kendel?), a na żadnej stronie o HoMM nie uwzględnili go przy opisie bohaterów.
W każdym razie został on wybrany przez Katarzynę na regenta Erathii i miał wybrać nowego króla na tron Gryphonheartów.
No i bardzo prawdopodobnym mogło być, że będzie to bohater walki z Wojny o Sukcesję i afery z Mieczem Armageddonu - Gelu, którego "szaleństwo" (pogoń za mieczem mrozu) doprowadziło do wiadomych skutków.

Acid Dragon PW
19 lutego 2006, 11:59
Mam dziwne wrażenie, że jeśli zadam jakąś zagadkę z dziedziny fabuły HoMM-MM, na którą Alamar NIE będzie znał odpowiedzi, to chyba nikt tego nie będzie wiedział :).

Odpowiedź właściwie poprawna. Pomyliłeś się tylko o jedną literkę - Morgan Kendal. Czas - istotnie po Armageddon's Blade.

Trang Oul PW
19 lutego 2006, 12:51
Obiecana zagadka matematyczna:

Wyspa ma kształt trójkąta różnobocznego. Jaki punkt jest położony najdalej od morza?

MCaleb PW
19 lutego 2006, 13:04
To będzie punkt wyznaczony przez linie dwusieczne każdego z kątów.

Alamar PW
19 lutego 2006, 13:06
Tylko przy założeniu, że wyspa jest płaska jak stół (czyli chodzi tylko o dwa wymiary).

Trang Oul PW
19 lutego 2006, 13:10
Dobrze. Coś mi się zdaje, że nikt oprócz was nie lubi matematyki.

Alamar PW
19 lutego 2006, 13:11
>>>Coś mi się zdaje, że nikt oprócz was nie lubi matematyki.

Ja jej NIE lubię - ale co poradzę, że muszę znać?
No i nie jest to dla mnie czarna magia.


Dobra, zagadka-ciekawostka (odpowiedzi nie jestem na 100% pewien).

Czy może istnieć trójkąt z dwoma kątami prostymi?

Trang Oul PW
19 lutego 2006, 13:17
Tak, jeżeli jest na powierzchni kuli. Dwa kąty proste są w puktach przecięcia koła wielkiego "poziomego" z dwoma "pionowymi".

Alamar PW
19 lutego 2006, 13:22
O, nawet nie wiedziałem.
Tak, dobra odpowiedź Trang.

Kolejna zagadka:
Han Solo twierdził, że przebył Trasę na Kessel poniżej dziesięciu parseków i pobił rekord tej trasy.
Inni koledzy piloci go wyśmiali, mówiąc że jest to niemożliwe.
Kto miał rację i dlaczego?

(nie wiem czy dobrze napisałem - w razie czego przepraszam).

Trang Oul PW
19 lutego 2006, 13:25
Piloci mieli rację. Parsek to jednostka odległości (ok. 3 lata świetlne), a nie czasu.
EDIT: 1 pc = 30 842 037 100 368 km ≈ 31 Pm

Alamar PW
19 lutego 2006, 13:29
Dokładnie to 3,26 lat świetlnych (a ile to km, to sobie przeliczcie).
Ale o to mi chodziło - poprawna odpowiedź.

Kto następny do zadawania zagadek?

vinius PW
19 lutego 2006, 13:32
Ja! zaraz zadam na tej same zasadzie, co Acid :)

Alamar PW
19 lutego 2006, 13:33
>>>zaraz zadam na tej same zasadzie, co Acid :)

...tyle, że z King's Bounty - zapomniałeś dodać ;)

vinius PW
19 lutego 2006, 13:35
Otóż to :)

Hack kroczył przywdziewając błyszczącą biżuterię którą właśnie uwolnił od królowej wojowniczki. Jego oczy zdradziły strach, gdy zauważył lewitującą księgę. "Wolałbym jakbyś tego nie robił przy mnie, nie podoba mi się to". Hack przerwał i ocenił, "Księga wydaje się być cenna... złoto znajduje się na skórze, dajno zobaczyć". Kiedy Hack wyciągnął rękę w stronę unoszącej się księgi, on wykrzyknął okrutnie, "Nie!", jego oczy rozświetlała tajemnicza moc, "To jest dla Mistrza."

Kim jest ten on (imię wyciąłem) i gdzie obie postacie się znajdują?
Kim jest Mistrz łatwo odgadnąć.

MCaleb PW
20 lutego 2006, 14:15
Viniusie, myślę, że istnieją trzy powody (do wyboru), dla których nikt nie odpowiada na Twoją zagadkę:
1) Nikt nie zna odpowiedzi.
2) Nikt nie chce grenatulatu.
3) Oba powyższe ;)
Czyli to oznacza, że jeżeli nikt nie odpowie w ciągu 24 godzin od teraz (czyli 48h od zadania zagadki), to będziesz musiał podać odpowiedź.
Osobiscie uważam, że zagadka nie należy do prostych, w szególności dla tych, co nie znają fabuły King's Bounty.

vinius PW
20 lutego 2006, 14:44
W porządku :( ale cóż, prostszej nie znalem :P w sumie nie wiem, kto zna odpowiedź. Dzisiaj wieczorem ją podam.

vinius PW
20 lutego 2006, 20:42
Czas nastał.
Odpowiedź brzmi: Kanada :)
na serio: drugą osoba jest Caneghor the Mystic, a obydwaj się znajdują w grobie królowej-wojowniczki. Cytat pochodzi z I rozdziału "złodzieja berła".

EDIT: mistrz to oczywiście Arech Dragonbreath.

Alamar PW
20 lutego 2006, 20:52
< tu mój komentarz na temat Viniusa i jego zagadki - ocenzurowany ;) >

Dobra, coś z wiedzy ogólnej Waszej i naszych wspaniałych komentatorów sprortowych oraz spikerów w informacjach, faktach czy innych wiadomościach ;)

ZAGADKA:
(Usłyszane kiedyś w telewizji):
"Nasza stacja telewizyjna wykupiła prawa do transmisji olimpiady w... (tutaj nazwa miasta - nie pamiętam jakiego)".
Gdzie jest błąd w tym zdaniu i czemu nie powinno ono tak brzmieć?

vinius PW
20 lutego 2006, 21:50
Nie da się wykupić czasu. "olimpiada" to okres pomiędzy Igrzyskami Olimpijskimi.

Masz dla mnie grenaturat?

Alamar PW
20 lutego 2006, 22:07
Jedna butelka dla tego Pana, co nie zdejmuje hełmu.
A już myślałem, że trzeba będzie dać jakąś podpowiedź.

Tak, chodziło mi o różnice między olimpiadą a igrzyskami olimpijskimi. Olimpiada to (jak podaje encyklopedia PWN) - okres 4 lat między igrzyskami....
A potem komentatorzy się dziwią, że polscy sportowcy nie zdobywają medalów na olimpiadzie. ;)

Czas na zagadki kogoś innego.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel