Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 69 - 70 - 71

Rabican PW
1 września 2012, 11:55
Galbraith, w rzeczy samej.

TopFunny525 PW
15 października 2012, 17:20
Aby lekko wskrzesić temat, to dam zagadkę (prostą)...

Górnicy pod dowództwem Karłowa, codziennie wykopują po 100 wozów rudy i zawożą je do pobliskiego miasta w przeciągu tygodnia, stamtąd, Rycerze wożą ją do najbliższego zamku...

Ile dni zajmie podróż eskorcie, jeśli droga do zamku równa się tyle samo, co wożenie 468 wozów rudy do miasta?

:)

Irhak PW
20 listopada 2012, 02:31
Ciekawi mnie czy ktoś to zna...

Przychodzi facet do baru i prosi o szklankę wody. Barman wyciąga spluwę i strzela, minimalnie pudłując. Facet dziękuje i zostawia sowity napiwek. Dlaczego?

Azon PW
20 listopada 2012, 04:25
Irhak, jeśli można zadać pytanie pomocnicze to chciałbym wiedzieć czy barman miał zamiar trafić w klienta?

Lord Pawello PW
20 listopada 2012, 08:07
Facet miał czkawkę, po tym jak się przestraszył - przeszła mu.

Irhak PW
20 listopada 2012, 10:50
Jednak znacie :P LP podał prawidłową odpowiedź.

Lord Pawello PW
20 listopada 2012, 12:24
No to teraz mam zagadkę, mam nadzieję, że się nie powtórzyła, ciekaw jestem waszych pomysłów:

Pewien rycerz, podczas jednej ze swoich licznych podróży, trafił przypadkiem do jednego bardzo osobliwego królestwa, którym rządził mądry, acz szalony, król, uwielbiający zagadki. Król powiedział rycerzowi, że ma trzy córki i rycerz musi wybrać sobie za żonę jedną królewnę, bo inaczej zostanie zgładzony. Musi dokonać wyboru zadając tylko jedno pytanie tylko jednej z nich. Jedna królewna zawsze mówi prawdę, druga zawsze kłamie, trzecia natomiast czasem kłamie a czasem mówi prawdę, przy czym ta ostatnia morduje swojego męża w noc poślubną. Jakie pytanie ma zadać rycerz, żeby ujść z życiem?

AmiDaDeer PW
20 listopada 2012, 14:50
Powinien jedną z nich zapytać, wskazując na inną: "Czy ona kłamie rzadziej niż twoja siostra?", po czym przy odpowiedzi negatywnej wybrać tę wskazaną, zaś przy pozytywnej - tę trzecią.

Jeżeli zapytał prawdomówną, to rzecz jasna wybiera się tę kłamiącą według tej księżniczki częściej. Jeżeli zapytał kłamczuchę - wybór jest dokładnie taki sam, bo zgodnie z jej odpowiedzią to ta prawdomówna kłamie częściej. Jeśli zaś pytał morderczynię, to wybór jest w gruncie rzeczy mało znaczący.

Gorzej by było, gdyby rycerz musiał jeszcze wskazać tę prawdomówną... ale rozumiem, że wieczne kłamstwa żony akurat dla niego problemem nie są. :P

Lord Pawello PW
20 listopada 2012, 16:28
Hobbit podał jedną z możliwych prawidłowych odpowiedzi, oczywiście uznaję. Dawaj zagadkę. :)

AmiDaDeer PW
20 listopada 2012, 17:21
Małe zadanie na uważne czytanie.

Razu pewnego rycerz Ronald, wierny sługa króla, poszukując spisku przeciwko swemu władcy, trafił do kryjówki szpiegów z sąsiedniego królestwa. Odnalazł tam notatki i plany wskazujące na szykujący się zamach stanu. W kryjówce zdawało się nie być akurat nikogo, więc Ronald miał już z niej wychodzić, by zawiadomić straże z najbliższego miasta.

Gdzieś z boku jednak skrywał się jeden ze spiskowców. Cały ubrany na czarno, osłonięty kruczoczarnym płaszczem, w czarnej masce, otaczającej całą twarz poza samymi oczami. W ręku trzymał czarny, ostry nóż. Wstrzymywał oddech na ile tylko potrafił, inne procesy życiowe zaś w miarę możliwości ukrył za pomocą magicznego zwoju. Wszystko szło zgodnie z jego planem - w kryjówce nie było żadnych pochodni, na zewnątrz tak samo, niebo było bezksiężycowe, a kodeks rycerski zakazywał używać magii, więc Ronalda nawet nie kusiło takowej się uczyć.

Niestety, zabójca się przeliczył i Ronald szybko go wykrył. Po krótkim starciu rycerz unieruchomił wroga i zaczął przesłuchiwać, by w końcu wydać go oraz innych spiskowców władzom. Król osobiście wynagrodził Ronalda, dając mu w podziękowaniu rękę swojej najpiękniejszej córki.

Jak to możliwe, że rycerz zauważył swojego wroga, nim ten zdążył się nawet ruszyć?

Lord Pawello PW
20 listopada 2012, 17:26
Całe pomieszczenie mogło być jasne i dobrze oświetlone, wtedy maskowanie na czarno nic nie da.

Acid Dragon PW
20 listopada 2012, 17:27
...na co wskazuje tekst, że w pomieszczeniu odnalazł notatki i dowiedział się o czym były. A więc było wystarczająco dużo światła, by je przeczytać.

AmiDaDeer PW
20 listopada 2012, 17:32
Jako, że Pawello miał niepełną odpowiedź i już sam ostatnio zadawał zagadkę, to teraz tura Acida. :P

Ymir PW
21 listopada 2012, 17:14
Można zadawać po angielsku?
Mogę się wbić w czyjąś turę?

Acid Dragon PW
21 listopada 2012, 23:42
Not just yet :P

OK, to czas na moją zagadkę. No... nie do końca moją, ale niech będzie :P

Najpierw jest czarny. Później żółty i czerwony.
Potem szary, siwy, a na końcu rozbielony.
I choć pochodzi z mrocznych i zimnych podziemi,
Łatwo się może w jasność i ciepło zamienić.

Lyokoheros PW
21 listopada 2012, 23:51
Węgiel

Acid Dragon PW
22 listopada 2012, 00:08
Za łatwe było ;)
Indeed.

Lyokoheros PW
22 listopada 2012, 14:49
Cóż przez grzeczność nie zaprzeczę;)

No to czas na moją zagadkę, sam ją wymyśliłem, więc raczej nie ma szans, żeby się powtarzała...

O to ona:

Królowa choć mądra,
Na pozór bujdy o mnie prawi,
Bo jam jest nieskończony,
Chociaż nie istnieje,
I choć miejsca nie zajmuję wiele,
To nikt mnie nie obejmie.
I choć ja nie istnieję,
To każdy mnie opisać może.
I znać mą podobiznę,
A może nawet i tworzyć,
Co trudne wcale nie jest,
Lecz zadaniu nie podoła.
Czym jestem?


Szalony ogr PW
22 listopada 2012, 18:02
Nie jestem pewien, ale czy nie chodzi tu o cień?

Lyokoheros PW
22 listopada 2012, 18:11
Nie, przecież cień istnieje... i czy widziałeś kiedyś podobiznę cienia? No może na obrazach...
Zwróć uwagę na pierwszą linijkę... nijak się do ma do cienia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel