Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 69 - 70 - 71

Acid Dragon PW
18 lutego 2006, 14:13
zakładając, że był aż tak głupi to dwa razy - gdy za pierwszym razem oślepł na jedno oko, użył drugiego :P.

MCaleb PW
18 lutego 2006, 14:13
Odpowiedź poprawna, ale dla Smoka!

W południe pewien łucznik znalazł łuk Sharpshootera w lesie. Gdy po trzech godzinach marszu doszedł do najbliższego miasta, postanowił strzelić do tarczy zegara znajdującego się na wieży. Gdzie trafił?

EDIT:
Trang - Nie, ten zegar działa, no i nieważnym jest, jaki to zegar.
Vinius - Chodziło o trzecią? A poza tym ten strzelec nie jest zegarmistrzem i zakładam, że nie umie zbyt dobrze liczyć ;)
Vinius - (druga odpowiedź) - łucznik bez strzał i łuku to lasu sie nie zapuszcza ;)
Dodam jeszcze, że jest to zagadka z haczykiem.

Trang Oul PW
18 lutego 2006, 14:26
W środek tarczy? (żeby powstał zegar słoneczny)
@Vinius: Na tarczy zegara nie ma godz. 15.

vinius PW
18 lutego 2006, 14:29
W godzinę 15 :p

EDIT: ponieważ od południa po 3 godzinach jest 15 :p

już wiem! nie trafił, bo strzał nie miał.

Alamar PW
18 lutego 2006, 16:21
>>>Gdzie trafił?

A gdzie celował? I czy był wiatr? Jak był to skąd wiał? Takich pytań może być dużo, więc sprecyzuj swoją zagadkę.

Aha, jeszcze jedno: łucznik trafił do miasta - w końcu nie jest napisane: "Gdzie trafił strzałą?" ;)

MCaleb PW
18 lutego 2006, 16:32
Ta zagadka w oryginale była o wiele krótsza, lecz tak samo oczywista jak ta tutaj ;)
Może tak powiem, w czasie oddawania strzału był na rynku przed wieżą i napewno nie był sam (mieszkańcy, kupcy, strażnicy, żebracy, itp.). Zagadka nic nie mówi o warunkach strzału, bo one są niepotrzebne, zwarzywszy na odpowiedź.
Podpowiedź: Ustaw siebie na miejscu dowolnej osoby obserwującej łucznika od momentu wejścia do miasta i spróbuj sobie odpowiedzieć gdzie trafił.
Jeżeli powiedziałbym o jedno słowo więcej zagadka byłaby banalna.
A to, że trafił do miasta jest w zagadce, odpowiedź jest bardzo blisko ;)

Alamar PW
18 lutego 2006, 16:40
Do więzienia? Ewentualnie pod widły wściekłego tłumu?

MCaleb PW
18 lutego 2006, 17:09
Bardzo dobrze, łuczik trafił do więzienia! Może ostatnia moja zagadka, a później zagadki Alamara.

Wchodzisz do ciemnej i pustej jaskini. Zauważasz, że znajdują się tam: pochodnia (świeżo nasączona), latarnia (z nieużywanym knotem i pełna oliwy) i ognisko (z gotowymi drwami i chrustem). Co użyjesz jako pierwsze?

Trang Oul PW
18 lutego 2006, 17:29
Zapałkę albo czar Ognista Kula.

MCaleb PW
18 lutego 2006, 18:04
Dobrze, ale bardziej by pasowało krzesiwo i hubka, ale zapałkę też uznam (czary, ogniste oddechy, wiecznie płonące miecze też są poprawnymi odpowiedziami).

Alamar PW
18 lutego 2006, 18:10
Coś na rozgrzewkę (z NWN):

Matka ma pięcioro dzieci, czy to możliwe, że połowa z nich to synowie?

Trang Oul PW
18 lutego 2006, 18:12
Tak, jeżeli ma pięciu synów.

Alamar PW
18 lutego 2006, 18:19
Trang, powinieneś dostać bana za to - przecież grałeś w NWN, a była to zagadka dla tych co w to nie grali (patrz kilka postów wyżej).
Ale odpowiedź się (niestety) liczy.


Dobra, następna (znana i nielubiana).

Z dwóch stacji (A i B) wyruszają dwa pociągi (taka sama ilość wagonów). Zakładając, że jadą z taką samą prękością, nie zatrzymują się po drodze i nie są to koleje PKP ;), który z nich będzie bliżej stacji A, gdy się spotkają: ten, który wyjechał ze stacji A czy ten ze stacji B?

MCaleb PW
18 lutego 2006, 18:22
Będą dokładnie w tej samej odległości od stacji A.
EDIT: No dobra, pod warunkiem, że tory są idealnie proste, to będzie A.
Moją odpowiedź z edita czy pierwszą?
Bo w edicie chodzi o to, że jeżeli tory łączą staję A z B, to wtedu pociąg A będzie bliżej, bo jego koniec będzie bliżej stacji. Dlaczego proste? bo jakby zakręcały na w literę S, tylko jeszcze bardziej skręconą, to B w linii prostej byłby bliżej. A co do pierwszej, to chodziło mi o początki tych pociągów jako punkty i to od nich liczona jest odległość, wtedy |A PA|=|B PB| i odległość jest ta sama. To wszystko zależy od początkowych założeń od kąd liczymy długości.

Alamar PW
18 lutego 2006, 18:23
Zła odpowiedź :)

EDIT:
Usunięte
Wybacz, MCaleb mam coś dzisiaj problemy z poprawnym czytaniem.
A może wytłumaczysz swoją odpowiedź?

EDIT 2:
Masz rację Trang, gdyż chodziło mi o chwilę spotkania, a nie zrównania się pociągów.
Niemniej to MCaleb odgadł poprawnie i to on otrzymuje Ale.

A teraz zadawaj swoje zagadki.

Trang Oul PW
18 lutego 2006, 19:03
Mamy monety ułożone w taki krzyż:
____O
____O
O O O O O
____O
____O
____O

(kreski są tylko po to, żeby nie przesuwało liter w lewo)
Jak zrobić, nie zabierając żadnej monety i nie dokładając, krzyż z równymi ramionami? Proszę zrobić "rysunek".

MCaleb PW
18 lutego 2006, 19:10
Tak?
____O
____O
O O 8 O O
____O
____O

(ósemka symbolizuje dwie monety)

Trang Oul PW
18 lutego 2006, 19:11
Dobrze.

Alamar PW
18 lutego 2006, 19:12
Czy wszystkie ramiona mają być tej samej długości?
Bo jeśli nie, to wystarczy przełożyć środkowe O na samą górę (tam gdzie jest krótsze ramię).

____O
____O
____O
O O _ O O
____O
____O
____O

EDIT:
Widzę, że jednak źle ułożyłem.

Czekamy na następne zagadki (ja niestety chwilowo nic nie mam).

MCaleb PW
18 lutego 2006, 19:15
Skoro nikt nic nie zadał, to mam pewną zagadkę:

Adept sztuk magicznych dostał zadanie by oddać trzy wypożyczone książki, do trzech różnych bibliotek. Książki zanajdowały się w skórzanym worku. Miał je oddać tak, by jedna z nich pozostała w worku. Jak to zrobił?

EDIT:
Alamar - jak użył tego czaru? Powiedzmy, że nie był aż tak zaawansowany, ale nie rozumiem odpowiedzi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel