Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 69 - 70 - 71

Trang Oul PW
3 kwietnia 2007, 17:20
Mały smok?

Gandalfica PW
3 kwietnia 2007, 17:30
Nie :P To jest zupełnie co innego. Jeszcze jedna odpowiedź zła i podaję poprawną odpowiedź.
Okej ja wiem że nikt nie zgadnie.
Otóż w mitologi greckiej było sobie czterech bogów: Boreasz, Notos, Zefir, Euros. A Zefir był najłagodniejszy ze wszystkich, a Boreasz (chyba) był najpotężniejszy.

Cichy PW
3 kwietnia 2007, 17:46
Byłem blisko!!! To też żywiołaki powietrza, tylko takie z Mitologii :P

ponury PW
3 kwietnia 2007, 19:28
Jeśli ta zagadka była, to proszę zbrać mi kosę.

Choć gwiżdżę, to mnie nie słychać.
Robię szkody i niszcze z wielką siłą, ale nie używam rąk.
Mogę stać koło Ciebie, ale i tak mnie nie zauważysz.
Jestem, ale mnie nie ma.
Kim jestem??

MCaleb PW
3 kwietnia 2007, 19:30
Wiatr. Twa kosa zostaje, na razie.

Gandalfica PW
3 kwietnia 2007, 19:39
Jeśli ta zagadka była, to możecie mi uciąć głowę i upiec na żelaznej kracie:
Służę pięknej pani. Jeździmy razem na rydwanie prowadzonym przez pawie. Nigdy się nie spóźniam. Latam szybciej niż Posłaniec Bogów. Mam tęczowe skrzydła. Kim jestem?

ponury PW
3 kwietnia 2007, 19:42
Tak, to jest wiatr. A oto nagroda dla MCaleba:
Dwa tygodnie w świecie żywych, jeśli nadal jesteś liczem, a jeśli nie to na odwrót.

(powiedzcie, że zagadka Gandalficy była, bo moja kosa już rdzewieje)

MCaleb PW
3 kwietnia 2007, 20:16
Jak to znów osoba z mitologii, to czeka Cię taki sam los, jakby ta zagadka już istniała.

No i zapewne chodzi o syna Nyks - Tanatos (zależy od personifikacji) albo Morfeusz.

Ponury, jak na razie nie zmieniłem formy i jestem tym czym byłem. :P

Gandalfica PW
3 kwietnia 2007, 20:29
Oż kurna... kto będzie obsługiwał kratę? Odpowiedź prosta jak młotkowanie - nazwa pewnego kwiatu na I.
Acid DragonAcid Dragonbo nie ma takiego słowa? zaprzyjaźnij się ze słownikiem? tak samo jak niepoprawny jest tutaj zwrot "nie wiem czemu"?

Tichondrius PW
4 kwietnia 2007, 09:32
Irys

Gandalfica PW
4 kwietnia 2007, 13:13
Dobrze :) Nowa zagadka:
Jesteśmy wszędzie. Jesteśmy w niebie, ziemi, ogniu, wodzie itp., lecz nikt nas nie widzi. My decydujemy, co ma się stać. My stworzyliśmy świat i go zniszczymy. Kim jesteśmy?

Tichondrius PW
9 kwietnia 2007, 15:51
Bogami. Odpowiedziałbym wcześniej ale nie patrzyłem do tego tematu, dopiero dziś dowiedziałem się że odgadłem ;).

vinius PW
9 kwietnia 2007, 18:16
atomy? molekuły? kwarki? skwarki :P ?

ponury PW
10 kwietnia 2007, 00:21
Mam trzy odpowiedzi:
1.Bogowie, gdyż są niewidzialni i wg mitologi(na podstawie której zostały stworzone jednostki do H3) to oni stworzyli świat.
2.Bakterie, gdyż naprawde są wszędzie i we wzystkim i są nieśmiertelne(niektóre).
3.Żywiołaki, gdyż nie są prawdziwymi ciałami i widać je tylko, jak ujawnia się ich żywioł (bez, których(chodzi o żywioły) nie istniałby świat) .

Trang Oul PW
10 kwietnia 2007, 00:37
Eter?

Quba Drake PW
10 kwietnia 2007, 08:37
Władcy żywiołów:D pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy.Ej jakie bakterie są nieśmiertelne, wiesz w przyrodze jest coś takiego jak ciągłość materii więc wszystko co żyje kiedyś umiera.

Tichondrius PW
10 kwietnia 2007, 10:33
ponury, o bogach mówiłem już ja... nie oszukuj. Poza tym wcześniej odgadłem więc po tej zagadce ja zadaje zagadkę, ok?

ponury PW
10 kwietnia 2007, 21:11
Quba: Mam poje... nauczycielkę przyrody, więc mogła mnie okłamać(albo po prostu, nie wie co mówi)
Mafioss: To co że, Ty tak odpowiedziałeś, ja też moge mieć takie samo zdanie.

MCaleb PW
10 kwietnia 2007, 21:34
Minęły już dawno trzy dni, a Gandalfica nie podał odpowiedzi.

Mafioss zadaje zagadkę.

Ponury nie sprzecza się, bo jeżeli każdy odpowiadałby to samo, to byśmy mieli ten temat zawalony tymi samymi odpowiedziami.
W skrócie - proszę nie śmiecić.

Tichondrius PW
11 kwietnia 2007, 09:44
Jestem potężną mocą, potrafię odmienić wszystko i w realnym świecie i w tym fantastycznym. Czym jestem?
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel