Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 34 - 35 - 36 ... 69 - 70 - 71

vinius PW
30 czerwca 2006, 15:08
Koniec!

odpowiedź prawidłowa brzmi:
karczma 'Gorące Dysputy'.
aby znaleźc odpowiedź trzeba było przeczytać biogram Acida na IJB.

Alamar PW
30 czerwca 2006, 15:56
Vinius, zapomniałeś tylko, że Grota jakiś czas temu opuściła stare miejsce i znalazła się gdzie indziej.
A pytanie było: jaka jest nazwa budynku, obok którego Acid posiada swą grotę?, a nie gdzie posiadał. :P

@Crag Hack
Czyżby kurduple założyły czapki na przemian? I jeśli pierwszy źle odpowie, to i tak następny będzie znał kolor swojej czapki.

vinius PW
30 czerwca 2006, 19:29
nie. pierwszy pyta się poprzedniego jaki ma kolor i jazda... ostatni nie będzie się miał kogo spytać. chyba, że się ustawią w kole :P

Crag Hack PW
30 czerwca 2006, 20:14
Sprecyzowanie: Mogą mówić tylko "biały" lub "czarny" . Jeśli ktokolwiek z nich powie co innego -wszyscy zginą. (I co najważniejsze nie dostaną obiecanych 10 szt. złota):)))

I nie mogąmówić z akcentem, dzieląc słowa na sylaby, etc.

Alamar PW
30 czerwca 2006, 20:51
Więc może ten na końcu (co widzi wszystkie czapeczki) wyrecytuje jakie kolory widzi, zaczynając od końca kolejki (czyli od siebie)?
Tym sposobem reszta przeżyje, a i on ma 50% szans. :P

Oczywiście zakładając, że właściciel tej "sali zabaw" będzie takim kretynem, że na to pozwoli. :P

vinius PW
30 czerwca 2006, 22:07
w grze zostaje ujęzyk migowy tudziez kartka i papier :P

Crag Hack PW
1 lipca 2006, 09:20
Sandro kretynem?;) Nie, jeśli jeden powie coś więcej niż biały/czarny wszyscy giną.
A - język migowy tudzież inne sztuczki też nie wchodzą w grę. Mają przekazać sobie informację tylko mówiąc biały/czarny.

AmiDaDeer PW
1 lipca 2006, 15:24
Wszyscy zdejmą czapki z głów, zobaczą kolor czapek, a następnie założą je jeszcze raz i mówią, jakiego koloru czapki mają na głowie.

Kaazam PW
1 lipca 2006, 16:58
Zdaje się, że nie mogą ściągać. Więc zrobią tak. Jeden z nich powinien mieć lusterko, lub zrobi zwierciadło z kubka z wodą. Wtedy będzie mógł zobaczyć co ma swoim czerepie. Powie jaki ma kolor a następnie poda zwierciadło temu z tyłu aby tamten mógł się przejrzeć :D.

Crag Hack PW
2 lipca 2006, 19:53
Gdyby Sandro wykryłby jakąkolwiek próbę oszukania Go wyerydykowałby ich wszystkich (a złoto zostawił dla siebie :))). Zatem pomysły te odpadają :(.

AmiDaDeer PW
4 lipca 2006, 17:44
Może te krasnoludy po prostu rzucą się na Sandra? Wtedy stracą maksymalnie jednego - o ile umieją się one dobrze bić. :D

MCaleb PW
4 lipca 2006, 20:26
Myślę, że pora podać odpowiedź na tę zagadkę, bo już minęły ustawowe trzy dni od jej zadania. :P

Crag Hack PW
5 lipca 2006, 09:26
ODPOWIEDŹ: Jeśli krasnolud z tyłu widzi nieparzystą ilość czarnych czapek mówi "Czarny". Jeśli parzystą mówi "Biały". Ten przed nim rozumuje tak: "Jeśli powiedział że ilość czarnych jest nieparzysta, a ja widzę parzystą ilość, to znaczy że mam czarną!"
EDIT:Jeśli drugi od tyłu widzi też nieparzystą ilość czarnych, wie, że ma białą

AmiDaDeer PW
5 lipca 2006, 12:42
No, niby logiczne, ale niekoniecznie musi tak być.

Lord SM PW
11 lipca 2006, 09:26
Mam zagadkę:Trzech kupców sprzedaje drewno.Pierwszy sprzedał 50 desek,drugi 30 i trzeci 10.Wszyscy sprzedawali po takiej samej cenie i wszyscy zarobili tyle samo.Jak to możliwe?

Trang Oul PW
11 lipca 2006, 10:40
Jeden sprzedał 50 desek po takiej samej cenie, jak drugi 30 i trzeci 10.

vinius PW
11 lipca 2006, 11:04
mieli różnej wielkości deski, a liczyli kasa/metr :P

AmiDaDeer PW
11 lipca 2006, 13:02
Każdy z kupców sprzedał po 10 desek.

EDIT: Przepraszam, zrozumiałem, że kupcy mieli po 50, 30 oraz 10 desek :P.

vinius PW
11 lipca 2006, 14:27
Hobbicie, tam pisze, po ile każdy sprzedał :P

AmiDaDeer PW
11 lipca 2006, 17:33
Zagadka: Co to za tekst?

Minya san ilya sanye, Minya san ilya tuuva, Minya san ilya sanga, an mi loome otorno.
strona: 1 - 2 - 3 ... 34 - 35 - 36 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel