Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Zagadki Sfinksa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 69 - 70 - 71

AmiDaDeer PW
21 marca 2006, 19:59
Powietrze - ziemia: huragan; Ziemia - woda: błoto; Woda - ogień: para wodna; Ogień - powietrze: błyskawice. Czy zgadłem?

Alamar PW
21 marca 2006, 20:11
I tak, i nie

Powietrze - ziemia: huragan - huragan to efekt działania powietrza (zreszta jak przedstawia się czasami żywiołaki powietrza?)
Ogień - powietrze: błyskawice - mają "obrażenia" od elektryczności (czyli bardziej od powietrza) niż ognia.

Podpowiedź: "towar" ogień - powietrze jest bardzo podobny do "towaru" woda - ogień

AmiDaDeer PW
21 marca 2006, 20:24
Towar ogień - powietrze to jest chyba dym z ogniska.

Alamar PW
21 marca 2006, 20:30
Czekam aż ktoś poda wszystkie cztery towary, a nie na pojedyńcze ich zgadywanie.

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 15:56
Inne moje odpowiedzi już widzieliście, więc teraz czas na towar ziemia-powietrze.
Czy przypadkiem to nie jest burza piaskowa?

EDIT: Gdybyś zechciał, to nie stawiaj mi Ale, lecz zakrztuszacz - środek zakrztuszający ;).

Alamar PW
22 marca 2006, 16:18
Nie, to nie jest burza piaskowa ;)
Choć ta odpowiedź też się kwalifikuje - tym samym odgadłeś (po długich bojach) całą zagadkę.

A poniżej poprawne odpowiedzi:
powietrze-ziemia - pył (w burzy piaskowej też wystepuje)
ziemia-woda - muł (lub błoto)
woda-ogień - para
ogień-powietrze - dym


Zagadka:
Przbc ttj n bł zbt dbrm pmsłm

Odpowiedź proszę podać w ciągu liter.

Trang Oul PW
22 marca 2006, 16:38
yyie ua ie yo y oy oye

Alamar PW
22 marca 2006, 16:42
Już?
Myślałem, że zajmie to przynajmniej godzinę.

Tak, chodziło mi o samogłoski z tekstu, który pokazuje się po wejściu do Groty.

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 17:20
Nowa zagadka:

Był mroźny dzień w bastionie. Gem postanowiła zrobić sobie ciepłą zupę. Nagle coś zapukało do drzwi. Tym czymś był zziębnięty krasnolud, który postanowił odwiedzić Gem. Ona, widząc go w takim stanie, zrobiła mu jeszcze jedną zupę. Gdy brała łyżkę, przerażony krasnolud chciał ją powstrzymać, jednak widząc, że Gem swobodnie trzyma łyżkę, uznał, że zupa nie jest gorąca. Gem dała zupę krasnoludowi, a ten - nie dmuchając i chłodząc - z siorbnięciem wypił całą łyżkę. Biedak poparzył się i biegał jak najęty. Gem zaczęła się z niego naśmiewać i go małpować.
Pytanie: Jaką łyżkę ma Gem, a jaką krasnolud?

vinius PW
22 marca 2006, 19:11
Gem: zimną, krasnal: gorącą ;)

lub maja łyżki ciepłoty takiej samej, bo to zupka jest gorąca.

AmiDaDeer PW
22 marca 2006, 19:24
To nie to. Ma to związek z materiałem łyżek.
Oryginalna zagadka jest o sierotce Marysii (Gem!) i krasnoludku Koszałku Opałku (krasnolud!).

MCaleb PW
23 marca 2006, 20:18
W takim razie łyżka była zrobiona z drewna, bo drewno nie przewodzi ciepła tak jak metal.

AmiDaDeer PW
24 marca 2006, 12:43
Odpowiedź poprawna, lecz nie do końca. Trzeba określić jeszcze, jaką łyżkę na codzień używa krasnolud.

vinius PW
24 marca 2006, 12:51
mithrilową :P

AmiDaDeer PW
24 marca 2006, 14:01
Vinius dokończył, MCaleb zaczął. Viniusowi dam grenaturat, MCalebowi ale, a sobie postawię zakrztuszacz :P.
Poprawną odpowiedzią jest: Krasnolud - srebną (bo srebro dobrze przewodzi prąd) a Gem - drewnianą. A oto i kolejna zagadka:
Co to jest?

vinius PW
24 marca 2006, 14:08
>>>co to jest?

to cała zagadka ;) ?

AmiDaDeer PW
24 marca 2006, 14:09
Tak Vinius, to cała zagadka ;).
Odpowiedź musi być sformułowana słownikowo (sprawdzcie w słowniku ;)).

vinius PW
24 marca 2006, 14:24
«partykuła o charakterze ekspresywnym, wyróżniająca lub wzmacniająca wyrazy, którym towarzyszy, lub zdania i części zdania, w których jest użyta, wzmacniająca też inne partykuły i spójniki (np. i, bo, no, a, ano, tak)» - wedlug słownika PWN.

AmiDaDeer PW
24 marca 2006, 14:30
Niezbyt tego zrozumiałem, ale chyba ci to zaliczę (nawet nie wiedziałem).
"Co" to jest chyba zaimek pytający (pytajny). Taką odpowiedź bym na pewno uznał.
Kolejna zagadka:

Czy żółw może się szybko poruszać?

Acid Dragon PW
24 marca 2006, 14:32
to banalne - oczywiście - na przykład na grzbiecie latającego smoka :P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 69 - 70 - 71
temat: Zagadki Sfinksa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel