Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 105 - 106 - 107

Rademenes777 PW
28 stycznia 2015, 17:44
Mamy historyjki część 6 https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/tales-of-the-ten-years-war-part-6

Nicolai PW
28 stycznia 2015, 18:15
Jaki jest sens wrzucania tych historyjek w takich odstępach? Przecież zdążyłem dwa razy zapomnieć o istnieniu tych opowiastek zanim pojawiła się szósta część. Pamiętam, że w poprzedniej części Księstwo Gryfa obroniło się samo kiedy Iwan był gdzieś indziej. Najpierw rosyjska taktyka wojenna (czyt. "zima sama załatwi sprawę"), a potem Orcus ex machina. To wystarczyło do zrozumienia co się tutaj działo.

Co się tutaj dowiedzieliśmy? Ano, że Orkowie całą zimę oblegali wojska Stefana aż ten w końcu się poddał. Co w tym czasie robił Iwan? Na bank miał wiele ważniejszych rzeczy do roboty niż ruszanie swojemu Księstwu na pomoc.

Za to wiemy co robił Amilcar. Siedział na tyłku zastanawiając się co tu zrobić i odpowiedź przyszła do niego sama w postaci krewniaka Sandro, a jakże. Czy ktokolwiek z rodu dela Segadora nie był w jakiś sposób powiązany z Nekromantami? W każdym razie Giovanni (ciekawe czy to ten Giovanni, któremu Arantir wyrwał serce?) wspomógł Byczków i razem ruszyli na Wilki.

Do tego coś się działo na Zachodzie, ale zanim doczytałem do tego miejsca to przysnąłem dwa razy, więc nie powiem co i jak. Mam nadzieję, że Alamar będzie mieć więcej samozaparcia :P

Alamar PW
28 stycznia 2015, 18:45
Cytat:
Jak dla mnie jest identyczne, albo to w H7 jest lepsze. Przynajmniej w H7 te 3 paski kończą się gdzieś za kolanami. W DoC-u plączą się jej między nogami i ciągną się nie wiadomo gdzie.
Za to nie ma beznadziejnej sukni, która obowiązkowo musi mieć odsłonięty brzuch i się rozwiąże po pierwszym, lepszym draśnięciu w materiał łączący lewą i prawą część ubioru, ujawniając "co nieco" u elfki. :P
U elfki z DoC-a zostanie co najwyżej szrama.

Cytat:
ciekawe czy to ten Giovanni, któremu Arantir wyrwał serce?
Po co zadajesz pytanie, skoro znasz na nie odpowiedź? :P
Podpowiedź: Heroes 6, DLC Danse Macabre.

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 18:54
Alamar:
Za to nie ma beznadziejnej sukni, która obowiązkowo musi mieć odsłonięty brzuch i się rozwiąże po pierwszym, lepszym draśnięciu w materiał łączący lewą i prawą część ubioru, ujawniając "co nieco" u elfki. :P
U elfki z DoC-a zostanie co najwyżej szrama.
Jesteś pewien? Przypatrz się dobrze. Elfka z H7 ma ten ciemny materiał, co łączy lewą stronę z prawą. Elfka z DoC-a ma w tamtym miejscu chyba jakieś metalowe kółko. Niżej są 3 paski ale one są chyba owinięte wokół brzucha i nie wydają się być połączone z suknią.

I obie mają odsłonięty brzuch.

Kammer PW
28 stycznia 2015, 18:57
Alamar:
ujawniając "co nieco" u elfki. :P
Dywersja. Odciąganie uwagi. Alternatywne metody walki.

Alamar PW
28 stycznia 2015, 19:01


Racja, obie mają odsłonięty brzuch, ale elfka z DoC-a ma więcej "nitek", które łączą obie strony odzienia i jednak mniejsza szparę na brzuchu.
Cóż, to chyba kwestia gustu.

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 19:04
Ten czarny materiał ma większą szerokość niż te wszystkie nitki razem wzięte.
Zarówno w jednym ja i w drugim wypadku wystarczy jedno ciachnięcie i mamy odsłonięte piersi.
Nie widzę powodu, by na każdym kroku szukać złych stron w H7.

Alamar PW
28 stycznia 2015, 19:07
Po prostu suknia mi się nie podoba. Ta z DoC-a nie dość, że ma metalowe łączę (+1 do pancerza :P), to jeszcze ramiączka, które jednak trochę zapobiegną ewentualnemu "rozłączeniu" się sukni.

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 19:17
Miecz zjedzie po metalowym kółku i przetnie suknię w miejscu łączenia materiału z metalem. Tyle w kwestii lepszego łącza.

Co do ramiączek. Tu już można mieć odmienne zdanie. U tej z DoC-a po rozcięciu tych nitek jedynie co będzie łączyło suknie to te dwa połączenia z naszyjnikiem, ale wystarczy tylko, że zawieje czy też Elfka wykona jakiś ruch, to ten naszyjnik nic nie da. A wystarczy jeszcze te dwa łączenia przecięć to suknia nie dość, że się rozłączy to jeszcze się zsunie.
U Elfki z H7 suknia może się rozłączyć, wiatr i poruszanie się zrobi swoje. Jednak w jej przypadku sukni jest więcej. Wydaje się zasłaniać całe plecy i jest połączona z rękawami, wiec nie ma jak się zsunąć tak jak to w przypadku tej z DoC-a.

Jak by nie patrzeć sukni w H7 jest więcej i zasłania więcej.

W DoC-u odsłonięte są oba ramiona aż do łokci, brzuch, dekolt, plecy. W H7, lewe ramię, brzuch i dekolt. Dodatkowo jest trochę pancerza na prawym ramieniu (myślę jakieś +100 do pancerza :D ).

Alamar PW
28 stycznia 2015, 19:25
Cytat:
U tej z DoC-a po rozcięciu tych nitek jedynie co będzie łączyło suknie to te dwa połączenia z naszyjnikiem, ale wystarczy tylko, że zawieje czy też Elfka wykona jakiś ruch, to en naszyjnik nic nie da. A wystarczy jeszcze te dwa łączenia przecięć to suknia nie dość, że się rozłączy to jeszcze się zsunie.
Właśnie, dwa dodatkowe cięcia czy wiatr jest potrzebny. U tej z H7 suknia samoczynnie się rozłączy po jednym cięciu i to bez wiatru czy dodatkowego ruchu - suknia jest dociśnięta do piersi i jakikolwiek luz ją rozłączy. U tej z DoC-a ramiączka, paski i kółko powoduje większy luz i zapobiegają podobnym wypadkom.
Obie suknie ogólnie nie są złe, ta z H7 nawet byłaby bardziej korzystna w walce, gdyby nie ten jeden ważny szczegół oraz "koniecznie" odsłonięty brzuch oraz spódnica Dzwoneczka (czy innej kwiatowej wróżki :P).

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 19:47
Alamar:
Właśnie, dwa dodatkowe cięcia czy wiatr jest potrzebny. U tej z H7 suknia samoczynnie się rozłączy po jednym cięciu i to bez wiatru czy dodatkowego ruchu - suknia jest dociśnięta do piersi i jakikolwiek luz ją rozłączy.
Jak przetniesz ten czarny materiał to suknia dalej będzie swobodnie opadała na brzuch. Może szerokość się zwiększy z 10 cm do 15-20 cm, ale dalej będzie zasłaniać trochę brzucha i piersi. Przecież suknia nie cofnie się aż za plecy, rękawy będą to blokować.

Alamar:
U tej z DoC-a ramiączka, paski i kółko powoduje większy luz i zapobiegają podobnym wypadkom.
A to jak ten luz zostanie uwolniony, to nie będzie jeszcze większego luzu?

Alamar:
gdyby nie ten jeden ważny szczegół oraz "koniecznie" odsłonięty brzuch oraz spódnica Dzwoneczka (czy innej kwiatowej wróżki :P)
Gdyby tylko to było najważniejsze w tej grze. Biedne zwierzątka i demony, przecież one wszystkie są nagie. :D

Czasami (ale tylko czasami) wydaje mi się, że szukasz dziury w całym. No dobrze, może w obu sukniach są dziury i nie są całe, ale wiadomo o co chodzi. :D


Tu mamy pięknie zakute elfy, ale nie oto chodzi, by mieć 17 elfich jednostek metodą kopiuj wklej (chyba).

Alamar PW
28 stycznia 2015, 19:51
Cytat:
ale nie oto chodzi, by mieć 17 elfich jednostek metodą kopiuj wklej (chyba).

Przekaż to elicie Nekropolii. :P (wprawdzie to nie elfy, ale chyba wiadomo o co chodzi).

A elfy z filmów Jacksona jakoś mi się nigdy nie podobały, szczególnie pewien Mario. ;)

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 19:55
A no właśnie o co ludzie plują się z tą elitą? Rozumiem, że praktycznie są skopiowane z H6 (a co w H7 nie jest skopiowane z H6 i innych gier), ale to dalej 3 różne jednostki, a podobno wielu za dużo nie grało w H6, więc im to nie powinno przeszkadzać.

Póki nie dostanę w elicie 3 lamasu, 3 liszy lub 3 wampirów nie mam z tym problemu.

No i te hejty na pająka i lamasu. O co chodzi?

Edit 1
Alamar, też uważam że popłynęli z Legolasem na nieznane wody w tej części.

Edit 2
Przypomina mi się dyskusja o grzebień na hełmie Tytana, będzie czy go nie będzie? Właściwie dalej nie wiadomo. :D
Nicolai, nie widzę przeciwwskazań. :D

Nicolai PW
28 stycznia 2015, 19:55
Naprawdę kłócimy się o kieckę jakiejś Elfki? Nie ma poważniejszych tematów do dyskusji? Ale skoro już debatujemy to dorzucę swoje dwa grosze. Według mnie jej strój powinien wyglądać tak.

Kammer PW
28 stycznia 2015, 19:56
Ja nie wiem, o co się tu kłócicie. Wszystkie elfki są piękne.

Nicolai PW
28 stycznia 2015, 19:58
Nawet te w Skyrimie?

KammerKammerTak.

Alamar PW
28 stycznia 2015, 20:00
Cytat:
No i te hejty na pająka i lamasu. O co chodzi?
Hej, pająk, który ma nowy model, wcale ale to wcale niepodobny do tego z Dark Messiaha :P, mi się podoba. Wampir niezbyt, ale ujdzie. Za to to coś pozujące na lisza i ta latająca podróbka mantykory wyglądają po prostu brzydko.

Cytat:
Wszystkie elfki są piękne.
Nikt nie kwestionuje urody obu z DoC-a i H7, chodzi tylko o ich stroje.




@Nicolai
Mody!
Bez nich nawet nie ma co grać w Morrowinda i dalsze części The Elder Scrolls.


EDIT:


EDIT 2:
Nicolai:
ale zanim doczytałem do tego miejsca to przysnąłem dwa razy, więc nie powiem co i jak
Nic nie straciłeś, ot jedynie cliffhanger, w którym Tieru i Marzepanka obiecują Iwanowi opowiedzieć o śmierci Sandalphona.

Nicolai PW
29 stycznia 2015, 15:21
Rzuciłem na resztę (przysnąłem tylko trzy razy) i jedna rzecz mnie zastanawia. Soft:Ubi pogubiło się w tym wszystkim i zapomniało, że Murazel zniknęła czy też chcą to wszystko wyjaśnić w siódmej części, która pojawi się za +/- ruski miesiąc. Przecież obecna forma wypuszczania tych historyjek jest do bólu bezsensowna. Dostajemy je od sierpnia, a dowiedzieliśmy się, że:
- Cesarstwo długo czekało na powrót Sokołów,
- ale się nie doczekało, więc zrobili konklawe,
- konklawe szlag trafił i zaczęła się gra o tron.
Przekazanie tego zajęło im zaledwie pół roku. Pierwsze części jeszcze coś wnosiły, ale odkąd zaczęła się wojna domowa to całość drepcze w miejscu. Ten walczy z tamtym, a tamten z tym... Ile jeszcze części im zajmie przekazywanie nam, że każdy walczy z każdym zanim zacznie się dziać coś ciekawego?

Alamar:
Mody!
Bez nich nawet nie ma co grać w Morrowinda i dalsze części The Elder Scrolls.
Oj tam, ja w Skyrima przez długi czas grałem bez modów, ale jak zainstalowałem to ze dwadzieścia od razu i nie powiem :P Aczkolwiek nie używałem niczego zmieniającego warstwę wizualną.

Eruanno PW
29 stycznia 2015, 23:16
Ja również odnoszę podobne wrażenie do Nicolaja. Tak naprawdę w tych ich opowiastkach nie ma pięknej i porywającej dramy. Nuda.

Fandor PW
30 stycznia 2015, 23:26
Morska Elfka z DoCa jest dużo lepsza, nie ma czego porównywać. Nigdy elfy nie kojarzyły mi się z ciemną karnacją i tak, jak ta z DoCa ma dobrą, tak murzynka jest beznadziejna. Strój piracki też nie pasuję do elfów. Mimo tego, że żyją na morzu, powinny zachować jakieś elfie elementy ubioru, a taki piracki jest, powiedzmy, bardziej ludzki. Przez DoCa uważam także, że Morski Elf powinien być jednostką strzelającą, domyślam się, że przypominała by przez to zbytnio Myśliwego/Łowcę z line-upu Sylwanu, a szkoda, elfy z łukiem od Ubi się przejadły, skoro mamy cały zamek długouchych, a te elfki byłyby miłą odmianą.
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel