Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 55 - 56 - 57 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
1 grudnia 2014, 21:04
Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, bo jak się spodziewam: wymaga to innego sposobu renderowania o którym teraz nie mam pojęcia. W każdym razie pewnie będzie mniej obszerny, za to wyższy.

AmiDaDeer PW
1 grudnia 2014, 21:06
Szczerze to musiałbyś tylko w Compositorze lekko wyostrzyć, lekko pobawić się kolorami i właściwie droga wolna.

Nephretes PW
2 grudnia 2014, 03:46
Hobbicie, zacząłeś zastanawiać się jak Zamek będzie wyglądał na mapie przygody i udzieliło mi się. Póki co tak wygląda moja wizja. Wiadomo, że aktualnie kolory są zbyt żywe i sam zamek będzie się zbyt odróżniał, ale wszystko w swoim czasie.



A tutaj mała niespodzianka dla fanów Oasis w jakości HD. Zobaczcie co niskie rozdzielczości czynią modelom 3D. W każdym razie dzięki, że jesteście ze mną i kibicujecie projektowi :)





PS. Chyba poro zadbać o jakieś smakowite logo, które będzie reprezentować miasto "zagranico".




Baloq PW
2 grudnia 2014, 04:12
Nie mam pytań... Miód! Sam miód!

Bacus PW
2 grudnia 2014, 08:34
Takiego zamku nie powstydziłoby się NWC. To jest wspaniałe, istny majstersztyk renderowania.

Matheo PW
2 grudnia 2014, 09:15
Mam zbyt ubogi zasób słownictwa. Wszystkie epitety już dawno wykorzystałem w tym temacie. Tak wspaniałe widoki o poranku, zwiastują udany dzień :)

Nicolai PW
2 grudnia 2014, 10:11
Cud, miód i orzeszki. Czy kolory są zbyt jaskrawe? Na moje absolutnie nie. Co do loga i prezentowania miasta zagranicą to może warto pomyśleć o podstronie na AC jak Vori?

Matheo PW
2 grudnia 2014, 10:29
To dotyczy tylko projektów skończonych a reklamę można by zacząć trochę wcześniej.

Nicolai PW
2 grudnia 2014, 10:46
Bo tylko ukończone projekty mają własną stronę. Przypomina mi się Bastion z WoGu, który był miał własną stronkę, ale nigdy nie został sfinalizowany. Prace nad Vori jeszcze trwają, a stronka już jest. Także to nie jest reguła. W każdym razie jeśli strona dla nas to za dużo to zawsze można zareklamować się własnym topiciem na HC ;)

Kuririn PW
2 grudnia 2014, 10:51
Neph jeszcze wieloma grafikami nas zaskoczy :) Normalnie "Delicje" mam nadzieje że nie ostatnie w tym sezonie. :D

Matheo PW
2 grudnia 2014, 11:56
Cytat:
Bo tylko ukończone projekty mają własną stronę.
Na Acid Cave, tak.

Cytat:
Przypomina mi się Bastion z WoGu, który był miał własną stronkę, ale nigdy nie został sfinalizowany.
W Grocie?

Cytat:
Prace nad Vori jeszcze trwają, a stronka już jest.
Pokaż mi odnośnik do niej. Poza tym w Vori na upartego da się grać.

PS.Jeśli coś jest ukryte, to nie należy o tym pisać.

Cytat:
Także to nie jest reguła.
Jest.

Cytat:
W każdym razie jeśli strona dla nas to za dużo to zawsze można zareklamować się własnym topiciem na HC ;)
Strona to nie problem. Tylko co chcesz na niej pokazać?

Morglin PW
2 grudnia 2014, 12:28
Matheo:
PS.Jeśli coś jest ukryte, to nie należy o tym pisać.
Hipokryzja.

Co do grafik, to trzymają ten sam poziom, co zwykle - są świetne. :)

Jestem przeciwny, by na obecnym etapie prac robić stronę miasta. Najpierw niech autor je skończy, dopiero później powinien myśleć o ewentualnej promocji (ale o nią bym się nie martwił, jeśli miasto będzie dobre, to fani sami rozniosą o nim wieść na wszelakich stronach i forach).

Matheo:
Poza tym w Vori na upartego da się grać.
W Ukraińskie Forge też. Ktoś gra poza mną? :P

Eggyslav PW
2 grudnia 2014, 12:47
Neph, przez ciebie moje oczy mają orgazm. Fort wygląda CUUUUUDNIE! Zarówno normalnie jak i w HD. Jak dla mnie to nie trzeba zmieniać koloru, jest idealnie.

Kammer PW
2 grudnia 2014, 12:53
Morglina wkurza Kuririn. A mnie Nephretes. Co nie pokaże, to za chwilę jest jeszcze lepiej...

Mam jeszcze jedną uberpochwałę...

Najwyższą z możliwych...

Będę się za nią smażył w piekle...

Ale...

Grafiki Oazy nosem wciągają te z HotA!!


Do panów M. i M.: Strona o Vori jest i obaj macie linka, więc nie róbcie tu dramy. I, tak, da się w nią grać, wkrótce pewnie jeszcze bardziej.

Matikun PW
2 grudnia 2014, 15:34
I w taki oto sposób można łatwo znaleźć "ukrytą" komnatę :P.

A co do Oasis, to wszystko wygląda ślicznie. Grzechem byłoby nie udostępnić tego na zagranicznych stronkach ^_^. Już cały line-up jest stały, czy da;ej nie możesz się zdecydować co będzie mieszkać w ruinach?

Warmonger PW
2 grudnia 2014, 15:59
Może lepiej, żeby niektóre treści z tamtej komnaty nigdy nie ujrzały światła dziennego.

Matheo PW
2 grudnia 2014, 16:13
Zawsze można wstawić materiały na tą rosyjską stronkę o nowych miastach.

Matikun PW
2 grudnia 2014, 17:57
O jejku, z komnaty został tylko wstęp :O.

@Nephretes
Będziemy mogli zagrać Oazą do lipca? ;)

Nephretes PW
2 grudnia 2014, 18:37
To ja może powiem wam jakie mam plany na dalszy rozwój Oazy.
<alert! kolumna tekstu>

Jak wiadomo, po dezercji tegobasha zespół Oasis jest aż 1-osobowy. Jak wiadomo wprowadzenie miasta w pojedynkę jest praktycznie niemożliwe, bo ciężko aby jedna osoba znała się na wszystkim. O ile większość grafik miasta jestem w stanie wykonać, to z tego co zaobserwowałem nie mogę zwerbować do grupy na stałe innych grotowych grafików, bo albo mają własne projekty, albo mnie ignorują. Oczywiście grzechem byłoby pominąć pomoc jaką otrzymuję od Witchkinga w kwestii grafiki czy Kuririna przy "programowaniu" w mym wykonaniu, ale jak wspominałem: każdy ma swój projekt i pełnego zaangażowania ciężko byłoby oczekiwać.

Problem w kwestii grafiki będzie przede wszystkim z jednostkami. Chociaż można uznać, że za jakiś czas będę miał już ich modele, to na ten moment jestem w stanie zanimować jedynie humanoidalne postacie.

Dalej, w aspekcie programistycznym: na ten moment potrafię jedynie podmieniać Cove w VCMI, ale przez różnice w tych miastach, raczej nie osiągnę nic więcej niż ekran, a tymczasem z waszą pomocą opracowaliśmy kilka ciekawych właściwości, jak chociażby więzienie, które nie są aktualnie możliwe do zaprogramowania. Samo VCMI ma duży potencjał, ale to również na ten moment jest "projekt" i kto wie kiedy będzie on zaawansowany na tyle by nie ograniczał twórców.

Przewiduję wykonanie ekranu miasta do końca roku, aby mieć na tyle gotowego materiału z potencjałem (taką mam nadzieję), by poszukać pomocy na innych stronach związanych z heroes3, przy czym głównie mam na myśli heroescommunity.

Przydałoby się cały ten bajzel zebrać w jedno miejsce i do tego owszem przydałaby się osobna komnata w ramach acidcave jeśli byłaby taka możliwość. Nie jest to materiał kompletny, więc również byłaby ona ukryta i pewnie w języku angielskim żeby dotrzeć do większej liczby osób.

Tutaj przydałoby się też dopracować fabułę, wszelkie statystyki jednostek i rozwiązania strategiczne, a także zastanowić się nad kampanią. Są to jednak kwestie, które myślę że będziemy w stanie wykonać na grocie :)

Najchętniej Oazą zainteresowałbym Rosjan, żeby stała się ona częścią HoTy, ale mimo waszych uroczych porównań, myślę że może nie okazać się dostatecznie dobra, by tam trafić. Dodatkowo mam wrażenie, że między nami, sąsiadami, stosunki są dość napięte.

Podsumowując tę przydługawą gadaninę do kilku punktów:
1. Skończyć tło Oazy i podmienić je w VCMI za Hotę
2. Nagrać materiał rozbudowanego miasta i wrzucić na youtube
3. Zainteresować tym jak najszerszą rzeszę fanów na różnych portalach
4. Zebrać wszystko w jedno miejsce i doinformowywać zainteresowanych pomocą
5. Czekać i łudzić się, że kogoś zwerbuję.

[5a] Bezpośrednio skontaktować się z twórcami Hoty w jakiś sposób i "opchnąć" im Oazę : w tym względzie byłbym w stanie zrezygnować z niektórych pomysłów, wszystko dla większego celu dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców.

Przepraszam za przydługawy post

@Matikun
Wiem, że miotam się w kwestii siedliska 6 poziomu, ale na ten moment zostaje Rakszasa. To co zweryfikuje tę decyzję to już sam proces twórczy.

Póki nie mam większego zespołu nie podchodziłbym do tego tak optymistycznie, wolę nic nie obiecywać. Szczególnie, że w przyszłym roku kończę magisterkę i szykują mi się wyjazdy na staże :)

Kammer PW
2 grudnia 2014, 19:11
Nephretes:
Najchętniej Oazą zainteresowałbym Rosjan, żeby stała się ona częścią HoTy



Nephretes:
Skończyć tło Oazy i podmienić je w VCMI za Hotę
O czym mówisz? Przecież można napisać samodzielny mod, który będzie dodawał Oazę bez babrania się z podmianą HotA...
strona: 1 - 2 - 3 ... 55 - 56 - 57 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel