Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 41 - 42 - 43

Hayven PW
30 czerwca 2014, 09:22
A może O No Bug (Robakonie :P) z MM3 od razu?

Moja nowa propozycja na line-up:

1. Leprechaun/ Irlandzki Leprechaun
2. Faun/ Satyr (Satyr/ Pijany Satyr)
3. Tygrys/ Biały Tygrys (2 hexy)
4. Goryl/ Goryl Wojownik (2 hexy)
5. Wróżka/ Czarodziejka
6. Modliszka/ Ogromna Modliszka (1 hex/ 2 hexy)
7. Magiczny Smok/ Czarodziejski Smok ALBO Ptak Ognia/ Feniks, chociaż tę opcję mamy już w Confluksie (i to, i to 2 hexy)

Nastawienie na dużą szybkość, w dalszej kolejności - umiejętności. Leprechauny mają szczęście, a Satyry morale zawsze na plusie. Tygrysy byłyby bardzo szybkie, a po ulepszeniu miałyby prędkość pozwalającą im na zaatakowanie przeciwnika już w pierwszej turze (około 12). Goryle to typowe tanki, a wróżki - strzelcy, ewentualnie z jakimś zaklęciem lub zdolnością. Modliszki mogłyby spętać przeciwnika jak Drzewce, a po ulepszeniu dodatkowo wstrzyknąć jad taki jak u Wiwerny.

O magicznych smokach już nie będę pisał, bo wiadomo, do czego by służyły ;)

IMO taki schemat oddaje całkiem nieźle charakter Preserve z H4, a jednocześnie dostosowuje go do mechaniki Heroes 3.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 11:23
Hayveb:
Irlandzki Leprechaun
[...]
Pijany Satyr
Żartujesz, prawda?

Hayven:
Tygrysy byłyby bardzo szybkie, a po ulepszeniu miałyby prędkość pozwalającą im na zaatakowanie przeciwnika już w pierwszej turze
Same here. :P

superzgred PW
30 czerwca 2014, 11:41
Czytam sobie i podziwiam ten niesamowity talent. Te koncepty 2D są rewelacyjne.
Co do jednostek to bardzo spodobał mi się pomysł aby zaimportować jednostki ze starszych gier M&M. Wniosłoby to trochę świeżości, bo to co obecnie jest wszędzie prezentowane zdążyło już spowszednieć.
Zastanawia mnie inna rzecz. Czy piękne arty będą oznaczać równie piękne jednostki w grze?

I moich kilka groszy tyczących się jednostek. Preserve w H3 widziałbym jako miasto zwierząt, zwierzołaków (innych niż te w cytadeli) i innych stworzeń silnie powiązanych z dziką naturą. Takie Dzikie miasto elfów, gdzie ład i porządek natury jest przytłumiony przez jej mroczniejszą stronę : brutalną siłę, bezwzględność i jakikolwiek brak wybaczania błędów. Bardziej dzika dżungla niż spokojny las.

Wiwern PW
30 czerwca 2014, 12:40
Moi faworyci:

Cytat:
Leprechaun/ Irlandzki Leprechaun
Był w HIV i nawet pasuje. Szału może nie ma, ale dobrze zaprojektowany byłby całkiem fajną jednostką.

Cytat:
Faun/ Satyr
Satyry chciałbym zobaczyć jako jedną z głównych ras miasta. Jak dla mnie pasują idealnie. Poza tym Trith mógłby zawsze udostępnić model kozła z Gaju.

Cytat:
Tygrys/ Biały Tygrys
IMO must have w line upie. W rezerwacie była to najbardziej charakterystyczna jednostka.

Cytat:
Modliszka/ Ogromna Modliszka
Insekt przydałby się w grze. Nie musi to być koniecznie modliszka, ale nawiązuje ona do oryginału, więc może być.

Od siebie dodałbym jakąś roślinę na wzór osetnicy. Nie licząc enta nie mamy przedstawicieli świata flory wśród jednostek.

Nie ściągałbym jednostek z MM, a w szczególności tych starszych części. Są one dosyć mocno odstające od prostego klimatu H3.

Hayven PW
30 czerwca 2014, 12:50
@Kammer - U leprechauna nie miałem pomysłu na ulepszenie (może gnom/ leprechaun? :D), a u Satyra - tak, żartowałem ;P

Chodzi o to, że ta frakcja w moim mniemaniu mogłaby być szybka, ofensywna (coś jak Inferno), nastawiona na moc i dziką, brutalną siłę (ale w innym aspekcie niż u Barbarzyńców). Nawet te wróżki nie byłyby dobrymi duszkami, tylko złośliwymi istotami, które tylko zastanawiałyby się jak by tu uprzykrzyć innym życie :P

CRW PW
30 czerwca 2014, 17:00
Zamiast modliszki wolałbym Osetnice, które były świetnymi jednostkami w H4. Poza tym zdecydowanie brakuje temu miastu strzelaczy.

Zamiast czarodziejki widziałbym triumfalny powrót druida z H2. Żeby odróżnić go od Kapłanów, dałbym mu zdolość rzucania Leczenia/Rozproszenia magii na sojusznicze jednostki.

Hayven PW
30 czerwca 2014, 18:05
No to może
1. Lepr.
2. Sat.
3. Tygr.
4. Druid/ Wielki Druid
5. Goryl (zamiast wróżek)
6. Osetnica/ Trująca Osetnica
7. Smok

Kammer PW
30 czerwca 2014, 18:46
A co ja proponuję:
1. Faun/Satyr - daje morale;
2. Leprechaun/Szczęściarz - daje szczęście;
3. Druid/Starożytny Wielki Druid - strzelec mogący rzucać zaklęcia;
4. Rajski ptak/Gigatukan - latacz;
5. Goryl/Miażdżyciel - silna jednostka walcząca wręcz;
6. Lew/Król dżungli - wytrzymały kolos, może dawać sojusznikom +1 do morale;
7. Magiczny smok/Czarodziejski smok - wiadomo.

Czemu lew, a nie tygrys? Dużo bardziej pasuje do miasta dżunglowego i dobrze będzie przedstawiał majestatyczność pierwotnego lasu. Można jeszcze dodać gdzieś tura?

witchking PW
30 czerwca 2014, 18:59
Lew jest już zajęty jako alternatywa dla Zamku (co jak co ale Kammerowi mogę tak odpowiedzieć;p )

Proponuje zastanowić się czy to ma być w dzikich klimatach (patrz dżungla) czy raczej mitologiczny klimat europejski. Osobiście nie widzę faunów w dżungli.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 19:04
witchking:
Osobiście nie widzę faunów w dżungli.
To się nazywa powiew świeżości i przełamywanie stereotypów. :P

witchking PW
30 czerwca 2014, 19:08
Wrzucenie do Zamku demona też było by powiewem świeżości? ( a może siarki?)

Magiczne smoki są już w grze i są zbyt silne na 7 poziom. Jako gracz wolałbym by ich nie zmieniać, bo to zepsuje mapy w których one już występują.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 19:10
Demon zniewolony przez magię kapłanów i zmuszony przez anioły do walki ze swymi pobratymcami byłby ciekawym pomysłem.

witchking PW
30 czerwca 2014, 19:16
OK na tym możemy poprzestać. Po prostu mamy inny poziom tolerancji na dziwne pomysły i zwyczajnie się nie dogadamy. Argumentacja nic tu nie pomoże.

Moim zdaniem trzeba się zdecydować na motyw przewodni. Osobiście jestem za dżunglą bo ta nie wchodzi w kompetencje Bastionu. Przy okazji może być ciekawa na mapach z Cove. Będziemy mieli piratów i dzikie ludy z nowo odkrytych wysp. Dla mnie świetna sprawa.

Druida mamy jako bohatera w Bastionie, moim zdaniem lepiej z niego zrezygnować układając jednostki.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 19:24
witchking:
OK na tym możemy poprzestać. Po prostu mamy inny poziom tolerancji na dziwne pomysły i zwyczajnie się nie dogadamy. Argumentacja nic tu nie pomoże.
W sumie racja. Koniec dyskusji.

Drwal PW
30 czerwca 2014, 19:31
Ja też jestem za dżunglą, po prostu nic podobnego w Heroes 3 nie ma. A tereny dżungli są przecież ogromne, jest to środowisko wręcz idealne dla wielu stworów. Poza tym jest wiele opowieści ludów żyjących w dżungli, jest z czego czerpać inspiracje dla miasta. Jak wspomniał Witch można je świetnie połączyć fabularnie z Przystanią Hoty. Jeśli chodzi o pomysł, to wcale nie odbiegałoby to miasto od Forge czy Cove. Byłbym bardzo zdziwiony gdyby nikt nigdy nie zdecydował się wziąć za takie miasto.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 19:34
A teraz bomba! Co będzie terenem natywnym miasta dżunglowego?

Drwal PW
30 czerwca 2014, 19:44
Może lateryty:



Chociaż ciężko uznać to za podłoże. Niemniej zawsze mi się kojarzy z tymi terenami.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 19:54
A może po prostu dżungla, która spowalnia ruch o 40%?

Drwal PW
30 czerwca 2014, 20:03
Najprostsze i chyba najlepsze. Bardzo szybko się dziś zgadzamy. :D Ciekawe tylko co na to autor i czy wizja dżungli mu pasuje. :)

glokku PW
30 czerwca 2014, 21:24
Co do jednostki 6 poziomu. Jak nie lew to może wielkie pająki?
Mają zamianę w kamień przy ataku taki paraliżujący jad.
Natomiast ulepszone by miały jeszcze umiejętność gorgon że mogą zabić taki zabójczy jad.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel