Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 13 - 14 - 15

Drwal PW
10 lutego 2015, 00:02
Acid, nie Zuckerberg - Twoich danych nie potrzebuje. :P

Osobiście jestem przeciwko jakimkolwiek ankietom do wypełnienia, czy innym wywiadom. Można za to rozszerzyć w pewnym sensie rubrykę "rasa", na przykład na opcje "o mnie", dać parę linijek miejsca do wypełnienia, by każdy kto czuje taką potrzebę, coś faktycznie o sobie napisał.

AmiDaDeer PW
10 lutego 2015, 11:00
Domyślam się, że ponad 90% użytkowników będzie miało tę rubrykę pustą, a jakieś kolejne 5% - wypełnioną jakimiś śmieszkowymi opisami. :P

Sam bym wrzucił w tej sytuacji śmieszkowy opis. ;P

Matheo PW
11 lutego 2015, 18:22
Ostatnio mam wenę, więc pójdę za ciosem.

Jak widać w tym temacie:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2638#100885
Ogrom pracy jaką wykonano, bo stworzyć kompendium wiedzy o światach M&M, jest niezauważalny.

Według mnie Grota powinna się trochę bardziej chwalić tym co posiada. Jakiś czas temu, Dark Dragon pytał czy ktokolwiek teleportuje się na forum, za pomocą grafiki tej złotej poczwary w prawym-górnym rogu strony głównej. Większość użytkowników oznajmiła, że na forum zagląda w inny sposób.

Można by więc umieścić w tym miejscu link do Historii Światów MM. Chociażby dlatego, że Smocze Forum w menu po prawej jest na pierwszej pozycji więc link i tak jest widoczny. W przeciwieństwie do Historii Światów MM, która jest na 25 miejscu.

Można iść jeszcze dalej. Gdy chcemy coś napisać na forum, klikamy "Dodaj Nowy Post" i co? Nic. Nie ma tam nic. Żadnej zakładki żadnego przycisku i żadnych informacji. Szkoda. Właśnie tam można by umieścić linki do takich stron jak "Skarbiec", "Historia Światów MM" itp. Do miejsc, którymi można się chwalić. Przydałby się jeszcze wielki napis:

"JESTEŚ PEWIEN, ŻE NIKT WCZEŚNIEJ O TYM NIE DYSKUTOWAŁ? SPRAWDŹ DWA RAZY ZANIM ZROBI TO SMOK." Zwłaszcza przy dodawaniu nowych tematów.

Należy jakoś zaznaczyć, że w Kwasowej Grocie wiele już napisano i zamiast się dopytywać wystarczy poszukać.


Acid Dragon PW
11 lutego 2015, 18:42
Nie widzę żadnych przeszkód w wymianie tego baneru ze smokiem na inny, o ile tylko ktoś wykona ładną, pasującą do reszty layoutu grafikę.

Aczkolwiek obawiam się, że jego klikalność może być podobna, a więc i tak nikt nie będzie z tego korzystał. Zresztą akurat link do Historii M&M jest na górnej belce, ledwie kilkanaście pixeli od przycisku ze złotym smokiem ;).

Odnośnie strony dodawania nowego postu, to pomijając fakt, że jednak i tu mamy górną belkę z linkami do wszystkich miejsc Groty (m.in. z wyróżnionym Skarbcem i Historią Światów MM), to akurat tu bym żadnych dalszych linków nie wstawiał. Wszak jak już ktoś się za pisanie posta wziął, to niechże go napisze zamiast wywędrowywać gdzie indziej ;). Nawet jednak z tego miejsca wciąż ma dostęp do całej Groty.

Matheo PW
11 lutego 2015, 19:04
Problem polega na tym, że chyba każdy przewija stronę w dół, gdy tylko się ona załaduje. Wtedy górnej belki nie widać. Ja od razu kieruję wzrok na menu z popularnymi tematami i automatycznie przewijam stronę w dół. Nawet nie zauważam tego paska u góry.

Da się zrobić tak, żeby ta belka wędrowała razem z nami w dół strony? Jest skromna i nie będzie nic zasłaniać.

Acid Dragon PW
11 lutego 2015, 19:16
Akurat w przypadku pisania nowego posta raczej jest cały czas widoczna, podobnie jak w przypadku gdy widzisz prawy górny róg strony, gdzie zaproponowałeś umieszczenie banera do Historii Światów MM.

Co do samej propozycji zadokowania belki, no jest to możliwe, aczkolwiek na mniejszych rozdzielczościach (a nawet na laptopowych wysokościach ekranu rzędu 756px) zawsze jest to 30 pixeli mniej na przeglądanie treści. Więc nie wiem, czy użytkownicy byliby z tego powodu zadowoleni.

Może więc mogę prosić o Wasze opinie w tej sprawie?

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 19:45
Ja bym szczerze powiedziawszy był zadowolony z belki przesuwającej się.

Kammer PW
11 lutego 2015, 19:51
Ja z belki korzystam wyłącznie do wracania na główną. W sumie, czemu nie, można ją zadokować, ALE wyłącznie dla rozdzielczości nie-mobilnych. Dla małych monitorków kradzież tych 30px byłaby zbrodnią. ^^

Nemomon PW
12 lutego 2015, 14:23
Jak dla mnie belka może się przesuwać, nie będzie mi to przeszkadzać. Ja z niej korzystam jedynie po to, by wrócić na stronę główną.

Aczkolwiek, skoro jestem przy głosie, może zaproponowałbym dodanie gdzieś linka do używanych na forum znaczników BBCode.

Nowy użytkownik może po prostu nie wiedzieć, gdzie szukać informacji na ten temat (w sensie tegoż pewnego tematu). A nie oszukujmy się, za wyjątkiem pogrubienia, kursywy i grafik wszystkie inne znaczniki BBCode, z których korzystamy, są jakieś takie dziwne i niestandardowe.

Jeżeli nie będzie jednak woli dodania linka, to może przynajmniej opcja dodania nowych znaczników BBCode, tych klasycznych jak URL czy color, by wchodziła w rachubę?

Matheo PW
12 lutego 2015, 18:08
Z tego co pisał Acid, wynika że powstaje już nowe forum i na wszelkie tego typu udogodnienia, będą możliwe do zrealizowania na tym nowym forum. Trzeba czekać.

Zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej gdyby belka pojawiała się na dole zamiast na górze. U dołu strony z reguły jest mniej treści do przysłonięcia.

Jeszcze jedna rzecz. Na każdej stronie na samym dole, przydałby się przycisk "Do góry", który przenosiłby Nas na początek strony.


Sobieski PW
13 lutego 2015, 16:21
Cz dałoby się zmienić pewien szczegół, a mianowicie.

Przeglądam sobie temat na forum i jestem na stronie 45, po zalogowaniu się w celu dodania postu cofa mnie na stronę 1.

Przeglądam sobie dział o H7, potem idę do tematu na forum, by napisać post i loguję się będąc na 45 stronie tamtego tematu. Cofa mnie do działu o H7.

W skrócie, po zalogowaniu znajduję się w innym miejscu niż przed zalogowaniem. Można by to zmienić tak, aby przed i po było to, to samo miejsce?

Acid Dragon PW
13 lutego 2015, 18:18
W trzech czwartych. Pierwsza kwestia to błąd, który został właśnie naprawiony. Czyli po zalogowaniu ze strony 2 powinieneś już wrócić na stronę 2, a nie 1.

Druga kwestia jest bardziej skomplikowana, gdyż w tej chwili nie da się precyzyjnie ustalić skąd użytkownik kliknął "zaloguj". Niemniej jednak trochę to poprawiłem i powinno działać statystycznie w 50% przypadków.

Acid Dragon PW
14 lutego 2015, 20:34
Informuję, że na razie górna belka nie będzie zadokowana na stałe, niezależnie od przewijania okna. Powód to nasze tabelki z sortowaniem, które przy przewijaniu ustawiają wiersz nagłówkowy właśnie w takiej zadokowanej pozycji. Może kiedyś spróbuję się pobawić w modyfikację kodu tegoż tabelkowego ustrojstwa.

Matheo PW
24 lutego 2015, 13:37
Z tego tematu.
Cytat:
Przeszkadza mi brak możliwości zmiany nazwy tematu, mimo iż jestem jego autorem. :<
Cytat:
To samo się tyczy ankiet - nie idzie ich poprawiać i trzeba się dopraszać.

Owszem, to problematyczne. Jednak chyba wszyscy się zgodzą, że nie każdy powinien mieć taką możliwość. Mógłby trafić się użytkownik, który będzie zmieniał nazwę tematu osiem razy dziennie.

Dlatego proponuję małe zróżnicowanie w statusach użytkowników. Ktoś, kto siedzi w Grocie ładnych parę lat, może być jej MIESZKAŃCEM. Jednak ktoś, kto zarejestrował się wczoraj, napisał trzy posty, z których dwa usunięto, mógłby być tytułowany BYWALCEM.

Bywalcy nie mieliby możliwości edytowania niczego poza swoim postem. Natomiast mieszkańcy, mogliby edytować nazwy własnych tematów i zawarte w nim ankiety. Rozumiem, że nie powinno się diametralnie zmienić nazw tematów. Jednak czasami chodzi o błąd ortograficzny, bądź językowy.

Komuś kto zarejestrował się kilka lat temu i zarachowywał się nienagannie, można chyba zaufać :)?

Kammer PW
24 lutego 2015, 13:43
I zabrać Bywalcom możliwość zakładania tematów, o!

Matheo PW
24 lutego 2015, 13:46
Tak. Nich korzystają z tych, które już są. Obecnie Strażnicy łączą mało sensowne wątki, zakładane przez nowych mieszkańców, w jeden konkretny lub usuwają je.

Pójdźmy w drugą stronę. Jeśli jakiś bywalec zacznie sensowną i godną uwagi dyskusję, to temat można będzie wydzielić.

EDIT: Każdy kto zarejestrował się przez 1 lutego tego roku, automatycznie otrzymywałby status Mieszkańca. Świerzynkom nadano by status Bywalca. Oczywiście możliwe są awanse i degradacje :) Po miesiącu/dwóch nienagannego zachowania, Bywalec automatycznie stawałby się Mieszkańcem. Każdy Strażnik (i wyżej) mógłby wstrzymywać awans danego użytkownika, gdyby widział że na to nie zasługuje.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 14:02
Przeciw. Skąd założenie, że Bywalec będzie zmieniał nazwę tematu 8 razy dziennie, a Mieszkaniec już nie?

Matheo PW
24 lutego 2015, 14:03
Jeśli będzie to robił, to zostanie Bywalcem i straci taką możliwość.

Drwal PW
24 lutego 2015, 14:24
Poprawiać błędy w nazwie tematu powinni Strażnicy, tak jak to się dzieje w przypadku postów. Każdy kto decyduje się założyć nowy temat powinien sprawdzić dokładnie czy jest z nim wszystko w porządku (po samochodowemu "zachować szczególna ostrożność"). Nawet jeśli nie - wystarczy 1 krótka wiadomość do Strażnika. Inaczej naprawdę może być więcej chaosu i zamętu niż przynosiłoby to korzyści.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 14:45
Matheo:
Jeśli będzie to robił, to zostanie Bywalcem i straci taką możliwość.
Hierarchia w Grocie opiera się o zasługi, nie o zachowanie. Ludzie zostają Akolitami na zawsze, dopóki nie popełnią poważnego czynu karalnego bądź sami nie zrezygnują ze swojej funkcji. Podobna rzecz ma się ze Starożytnymi. Dlaczego z Mieszkańcem miałoby być inaczej?
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel