Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Oporny wróg!
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

snajpertv PW
28 listopada 2013, 19:33
Witajcie. W tym temacie chciałem poprosić o pomoc w mojej pewnej rozgrywce. Otóż mam problem. Mój sojusznik ma zamek i jest za słaby by atakować, a mój ostatni wróg ma ok. 5 innych fortec i innych. Ja mam Wrota Żywiołów, Zamek i Inferno, ale z niego nie korzystam. Proszę doradźcie, bo nie mogę sobie poradzić. Kiedy skończy się mój problem można wsadzić własny problem.

Gomez PW
28 listopada 2013, 20:27
myślę że unikanie najsilniejszego bohatera wroga i stopniowe zajmowanie zamków słabo strzeżonych powinno załatwić sprawę.

jeżeli grasz na trudnym poziomie trudności to sojusznik raczej a niewiele ci się zda :)

jarojj10 PW
28 listopada 2013, 21:48
Mi tam sojusznik na żadnym poziomie nigdy dużo nie dawał. Dlatego kiedyś czasem w trudniejszych rundach wyjeżdżałem z jego miasta dwoma bochaterami najlepiej z czarami i zajmowałem mu możliwie najwięcej kopalni, tartaków itp. Troche wredne ale przynajmniej jakaś pomoc. :P

Gomez PW
29 listopada 2013, 07:41
mnie osobiście sojusznik przydawał się tylko na poziomie bardzo łatwym i tylko na niektórych mapach, lepiej jest jak wyżej napisano: zajmować mu wszystkie kopalnie i siedliska.

zmudziak22 PW
29 listopada 2013, 21:04
Jeśli się da, to nawet zablokować mu wyjście z zamku w pierwszym dniu. Jeśli zaczyna obok zamku, to trzeba go u[przedzić z kopalniami, sprawdzone w kampaniach.

snajpertv PW
30 listopada 2013, 13:08
Osobiście twierdze że te rady są bardzo potrzebne na początku rundy, ale ja jestem w samym końcu. Został jeden Wróg na którego nie ma siły i jeden beznadziejny sojusznik kryjący się po kątach.

Gomez PW
30 listopada 2013, 20:39
w tej sytuacji musisz stosować dużo ucieczek z pola bitwy, stopniowe zabieranie wrogowi miast, tak aby armie z tychże miast nie współgrały ze sobą, i w miarę możliwości "przerzedzenie" armii głównego wrogiego bohatera innych (uczciwych) metod nie znam, ewentualnie jak sobie coś przypomnę dam ci znać.

Shin0bi PW
30 listopada 2013, 22:03
Masowe spowolnienie a potem wymordowanie bezbronnej armii wroga, komp jest tak głupi że to nie może nie zadziałać :P

snajpertv PW
1 grudnia 2013, 09:12
Dobrze zastosuję się ale warto żebyście wiedzieli że on (wróg) ma masę bohaterów masę jednostek np. tytanów czarne smoki i archanioły w jednym bohaterze.

Gomez PW
1 grudnia 2013, 12:06
staraj się ich raczej unikać i zajmować mało strzeżone miasta, jego armia będzie z czasem słabnąć stosunkowo do twojej, jeżeli wróg dysponuje Wrotami Wymiarów bądź Miejskim Portalem to masz naprawdę duży problem, takiego wroga może być problem obejść.

jarojj10 PW
1 grudnia 2013, 17:22
Jeśli chcesz bardziej konkretne porady to daj kilka screenów z twoimi bohaterami, ich statami, armiami i czarami oraz pokaż jak wygląda armia tego głównego wroga.

Albo najlepiej wstaw save z gry to sobie każdy poogląda i doradzi co może :P

Andruids PW
6 marca 2014, 20:44
Mam problem z drugą misją Gelu z Shadow of Death. Tej w której Clancy wkracza na scenę jako drugi bohater kampanii. I sprawa wygląda tak, że Thant przeciwnika jest strasznie "nafeedowany", łazi z niesamowitą armią, levelem, czarami i kopie tyłki wszystkiemu co spotka na drodze. Zajęcie zamku to dla niego nie problem, wali ciągle falą śmierci, tak że wszystko co żywe się łamie jak chrust : / Jakieś rady?

Morglin PW
6 marca 2014, 20:55
Cytat:
Thant przeciwnika jest strasznie "nafeedowany"
Co to znaczy "nafeedowany"? Tak trudno napisać rozwinięty?

Cytat:
Jakieś rady?
Unikaj bohaterów, których nie możesz pokonać ;p.

Shin0bi PW
6 marca 2014, 21:51
@AncientDruids

Dziwie Ci się, kampania Gelu jest akurat najłatwiejsza z SoD ;p Teraz mam dość mało czasu więc nie sprawdzę dokładnie (co najwyżej w weekend dam konkretniejsze rady) ale na 200% ta misja w przeszłości nie sprawiła mi zbyt dużych problemów. Jeżeli chodzi oczywiście o tą z wrogimi brązowymi elfami i czerwonymi nekromantami. Gelu z poprzedniej misji powinien mieć Łucznictwo na mistrzu oraz Logistykę/Taktykę/Magię Ziemi. Jeśli ma coś innego to polecam rozegrać jeszcze raz kampanię ;p Brązowego da się pokonać w 1 tygodniu jeszcze, po prostu pozbieraj wszystkie kupki surowców, kup leśne elfy, zmień w strzelców, poszukaj może bohaterów w karczmie z elfami. Rozdziel strzelców na 4-5 oddziałów żeby nie można było łatwo ich zablokować i po prostu wykończ wszystko po drodze. Jeśli zdobędziesz ze 2 zamki brązowego przed końcem tygodnia to masz już z górki, bo dostaniesz dużo elfów i nekromanta niewiele ci zrobi, zwłaszcza jeśli do tego czasu zdobyłeś spowolnienie (a powinieneś) Na nekromantę Strzelców oczywiście w maks 1-2 oddziały, by fala śmierci zadawała jak najmniejsze obrażenia. Jeśli dalej będziesz miał problem to w weekend, jak już będę miał nieco czasu, rozegram tę misję jeszcze raz i napiszę "solucję" do niej :)

Andruids PW
7 marca 2014, 00:38
No właśnie. Oczywiście nie chodziło mi o Gelu, tylko o Gem, czarodziejkę. Bardzo przepraszam, za tą pomyłkę. Odpaliłem sobie właśnie jeszcze raz tą misję no i ten przeklęty Thant nie daje mi spokoju. Jeszcze dorwał się do czaru Portal do miasta i gra zaczęła przypominać dziwne szachy, w których staram się żmudnie zbierać jakieś posiłki i w tym samym czasie uciekać dwoma królami przed bardzo wredną i szybką królową. I zapomniałem dodać, w tej misji chodzi o znalezienie artefaktu, naszyjnika, ale nie mogę przejść przez jedno miejsce, bo siedzi tam w zasadzce 60 kościstych smoków : /

EDIT: Stary, spokojnie, nie musisz z powodu noobka odrywać się od swoich zajęć : p (serio, bo mi będzie jeszcze bardziej głupio : /) Jakoś sobie poradzę, a już na pewno przeżyję, tak tylko napisałem, jakby ktoś coś...
Rozsądek podpowiada restart, ale tak mi się nie chce tego wszystkiego robić od początku. Mam już rozbudowane dwa Bastiony, wszystkie miasta na mapie zdobyte z wyjątkiem jednego Zamku, jeszcze tydzień albo dwa, jakiś heros z dobrymi czarami i złamie się tą barierę ze smoczych kości. Tylko ten Thant chodzi i zabija Gem : [ A jak nie Gem to Clancyego, a sanktuarium jest na mapie jedno xD

Shin0bi PW
7 marca 2014, 10:13
Jutro jak coś odświeżę SoD i napiszę Ci co zrobić o ile dalej będziesz miał z tą misją problem (no, może pojutrze, bo mam jeszcze trochę zaległości względem naszego rodzimego Forge) :p

Edit, jeśli dalej potrzebne:

Zagrałem na 200% (czyli start bez surowców), Gem oczywiście maks poziom z poprzedniej misji, odwiedzone koloseum, akademia wojny (+3 atak) i wieża maga (+1 wiedza), na start +1 mocy, przydatne do spowolnienia.
Umiejętności to Pierwsza Pomoc (Mistrz), Magia Ziemi (zaawansowany), Magia Wody i Inteligencja (Mistrz). Parę zaklęć 2 poziomu, warte odnotowania - spowolnienie, błyskawica i magiczna strzała.

Thanta zabiłem około końcówki 2 tygodnia, tak się złożyło że nawet nie Gem. Wpadł z całą swoją armią do mojego miasta bronionego przed 30 gremlinów, 14 pikinierów i 9 krasnali. Zamek, Lodowy pocisk i odpowiednie rozstawienie jednostek wygrało mi bitwę.
Ale po kolei. Parę screenów:

Połowa 1 tygodnia, Czarni Rycerze (8)

Końcówka 1 tygodnia, zamek zdobyty. Tu potem zaatakuje Thant.

Główna armia w 2 tygodniu. Gem zdobywa kopalnie złota (strzegły dżiny i troglodyci)

Gem daleko od miejsca ataku Thanta ;/

Ale Clancy broni się dzielnie!

Clancy 20-parę gremlinów, 14 pikinierów i 9 krasnali vs Thant - 70 szkieletów, 16 ożywieńców, 5 zjaw i 3 lisze :p, 16 many

Zwycięstwo!

Generalnie armia to tylko i wyłącznie Centaury Bojowe i Wysokie Elfy (podzielone), czasem Pegazy gdy masz wolną kasę. Jeśli grasz na niższym poziomie to dokup resztę wedle uznania, ale absolutnie nie kupuj krasnali, nawet gdy Cię na nie stać ;p to chyba tyle, jeśli masz jakieś wątpliwości to mów.

Ps. Mapę skończyłem parę tygodni później, głównie z uwagi na konieczność zgromadzenia odpowiedniej armii by pokonać antymagiczny garnizon.
Teraz biorę się z czystym sumieniem za testy Forge :D
temat: Oporny wróg!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel