Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 26 - 27 - 28

witchking PW
21 grudnia 2013, 18:45
A może czerwone krasnoludy z homm 4:D To by było coś oryginalnego.


AmiDaDeer PW
21 grudnia 2013, 18:49
Czerwone krasnale już były w MM7, a właściwie ich opuszczone kopalnie pod pustynią Bracada. Nie wiem czy da się z nimi faktycznie coś zrobić.

Fandor PW
21 grudnia 2013, 18:50
Tak zważywszy na to jaki podział był krasnoludów wydaję mi się, że nie mają one nic wspólnego z H3 chociaż mogę się mylić. Inna sprawa, że w H4 krasnale w akademii przejęły obowiązki magów przy tworzeniu golemów, w czasach H3 tego nie ma, i z rozwiązaniem tego problemu mogły by być kłopoty.
A co z mrocznymi krasnalami z Jadame?

witchking PW
21 grudnia 2013, 19:19
Ale z drugiej strony mamy je w homm 4. Musiały więc przejść przez portal.

Degraf PW
21 grudnia 2013, 19:24
Cytat:
zagarnęli domy hobbitom nie ładnie :P

Hobbitów to przegnali kreeganie z Eeofolu... i chyba tyle wiadomo na ich temat.

Co zaś "czerwonych" to chyba ciągle się pojawiają w MMach. Najwcześniej chyba w MM4, gdzie trzeba było im pomóc w zabiciu oszalałego króla. Więc ich użycie mogłoby być takim puszczeniem oka do starszych części.

Hobbicie, a coś o tych mrocznych krasnoludach wiadomo (MM 8)? Bo chyba nie pełnią żadnej konkretnej roli.

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2013, 19:40
No cóż, żyją w Alvarze, siedzą sobie i zapewne strzegą skarbów. :P Owszem, nie pełnią jakiejś ważnej roli, ale można ich fajnie rozwinąć - szczególnie że w tamtym miejscu żyją również inne ciekawe rasy, godne rozważenia w mieście (mroczne elfy to jedno, ale jadamskie ogry i osy też mogą całkiem ciekawie wypaść).

Inna sprawa że to już nie będzie Kronverk. :P

Fandor PW
21 grudnia 2013, 21:43
Jeżeli się nie mylę to w Eofolu mieszkały przed inwazją demonów niziołki (halflings), moje odniesienie było do twórczości Tolkiena.
Ano i dobrze, niech sobie HotA robi Kronverk, a nasi coś lepszego ;D

Matheo PW
22 grudnia 2013, 09:39
"Czerwone Krasnoludy", "Mroczne Krasnoludy" Wy tak na poważnie? To powinny być zwykłe Krasnoludy. Te z Bastionu.

Cytat:
Inna sprawa że to już nie będzie Kronverk. :P

I bardzo dobrze. Knoverk zostawmy Rosjanom, modląc się przy okazji o to, żeby do niego wrócili. Nie można się trzymać porzuconych, niedokończonych projektów, zwłaszcza tych od Hoty. Można to zrobić dużo lepiej,niż odtwarzać wersję prebeta Knoverku.

Degraf PW
22 grudnia 2013, 10:05
Cytat:
"Czerwone Krasnoludy", "Mroczne Krasnoludy" Wy tak na poważnie? To powinny być zwykłe Krasnoludy. Te z Bastionu.

Jedno pytanie - dlaczego? Jeżeli na Enroth występuje wiele podras krasnoludów, to dlaczego rozmowa o wszystkich innych niż podwładnych Hothfara IX z Doliny Kurhanów miałoby być niepoważne?

Ja tam problemów nie widziałbym, jeżeli twórca podjąłby próbę właśnie robienia zamku krasnoludów jako tych z Bastionu, mrocznych z Jadame, czerwonych czy innych. Jednak to powinien być przemyślany wybór twórcy miasta.

Pointer PW
22 grudnia 2013, 10:17
Szkoda, że ta mnogość pomysłów pojawiła się dopiero teraz, kiedy z stlife włożyliśmy już kawał roboty w proponowany na początku ekran miasta. Co do nazwy też już była i ankieta i dyskusja, no ale to już mniejszy problem. A co do tych mrocznych krasnoludów, Hobbicie, to cofnij się do ostatniego postu na 3. stronie tego tematu i przeczytaj następnie swój komentarz 2 posty dalej. A słyszałem, że to kobiety są zmienne... :P

Poza tym co do samych mrocznych krasnoludów, to czy nie ich miastem ma być w założeniu Ziggurat? Moje krasnoludy mają stanąć po "dobrej" stronie konfliktu, nawet jeśli nie obyłoby się bez jakichś zgrzytów między nimi, a AvLee czy Erathią, ale jednak ostatecznie głównymi ich wrogami mają być siły ciemności. Które? No teraz z chęcią posłucham sugestii od znawców fabuły h3 :)

AmiDaDeer PW
22 grudnia 2013, 12:37
Czytanie ze zrozumieniem się kłania, Pointerze - wciąż nie jestem za tym, by wrzucać jadamskie krasnale w śnieżne środowisko. Jestem natomiast za tym, by jednak przerobić koncepcję miasta i zrobić coś oryginalniejszego (i bardziej zgodnego z historią świata Enroth) niż kurduple w śniegu.

Na pewno jednak musi to być rasa inna niż ta w AvLee. Nie potrzebujemy kopii Rampartu, nie miałoby to najmniejszego sensu. Skoro krasnoludy już są w jednym mieście, to jeśli naprawdę muszą być w innym, to niech chociaż będą się znacząco różnić od tych dotychczasowych.

A Ziggurat zdechł. Zresztą tam nigdy nie było mowy o Alvarze - co prawda padła propozycja, ale zignorowana przez większość zespołu.

Matheo PW
23 grudnia 2013, 02:51
Mam pewien pomysł co do fabuły. Rzecz tyczy się właśnie tych krasnali z Bastionu. Jeden z Krasnoludzkich bohaterów, prowadzi ekspedycję w górach. Pewnego razu natrafia na złoża drogocennych klejnotów. Krasnoludy ogarnia gorączka złota. Ignorują zakazy Elfów i dokonują ekspansji w tym terenie. Krasnale tworzą zalążek własnej społeczności, który z czasem się rozrasta. W końcu Kurduple zajmują cały łańcuch górski, który staje się ich królestwem. Elfy nie mogą dłużej patrzeć na dewastację środowiska i przystępują do działania. No i się zaczyna... Eratchiańczycy stają po stronie Elfów. Magowie potajemnie wspierają krasnale, licząc na zyski. Demony również wspierają Długobrodych licząc na pozyskanie silnych sojuszników w walce z Elfami. Czyli rozpierducha po całości,jak na krasnoludy przystało.


Jeśli powstanie miasto Krasnoludzkie, to nie można zostawić Krasnali w Bastionie. Krasnoludy z Bastionu trzeba będzie czymś zastąpić.

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2013, 05:29
Matheo:
Jeden z Krasnoludzkich bohaterów, prowadzi ekspedycję w górach.
Których górach?

Matheo:
Demony również wspierają Długobrodych licząc na pozyskanie silnych sojuszników w walce z Elfami.
Demony? Kreeganie współpracowali jedynie z Nighończykami, coby rzucić się na Erathię, gdy ta straciła króla. Podczas wojen o ostrze armagedonu zaś pracowali właściwie na własną rękę, bez niczyjej pomocy. Ale w końcu ich wykurzono i teraz pozostały po nich co najwyżej niewielkie oddziały.

Fandor PW
23 grudnia 2013, 08:32
Się koleś uparł na te krasnale z Rampartu :P
Tak jak mamy różne odmiany ludzi chociaż w ich wypadku bardziej chodzi po prostu o tereny, które zamieszkują (tych z przystani, barbarzyńców, piratów, magów i wiele innych), różne elfy (leśne, wysokie, mroczne) tak mamy wiele odmian krasnoludów, i pójść po najmniejszej linii oporu i wziąć te z Rapartu, bo nie zna się fabuły innych gier spod znaku mocy i magii tylko heroes to jest skrajne ograniczanie potencjału uniwersum. Zwłaszcza, że mody miały raczej nie ingerować w oryginalne miasta (prócz trzecich ulepszeń ale to nie jest tyle ingerowanie co dodanie im tych ulepszeń) wszystkie coś dodają, ale nic nie zmieniają, bo nie można na siłę poprawiać tego co jest bardzo dobre :3.

Matheo PW
23 grudnia 2013, 13:30
@Hobbit chodziło mi o miasto Inferno. Jeśli chodzi o Góry to którekolwiek.

Według mnie, jeśli tworzysz miasto rasy, która już jest w grze, to raczej powinno się to robić z uwzględnieniem tych jednostek będących w grze.

Powstaje kraj Krasnoludów a te z Bastionu, jak gdyby nigdy nic dalej będą trzymać z Elfami?

Pointer PW
23 grudnia 2013, 13:33
@Matheo

Hmm... Będą, bo odłam w Kronverk to swego rodzaju buntownicy, ale nie podoba mi się pomysł sojuszu z jakąkolwiek frakcją złą. Ok, może być konflikt z AvLee, jakiś sojusz bogactw z Bracadą, ale absolutnie nie są to krasnoludy, które weszłyby w jakikolwiek pakt ze złą frakcją. To miasto ma stać po stronie dobra.

Matheo PW
23 grudnia 2013, 14:18
Cytat:
To miasto ma stać po stronie dobra.

Finalnie jak najbardziej tak. Ale na początku? W obliczu zagrożenia ze strony Elfów i groźby utraty suwerenności, chwytaliby się każdej deski ratunku. Demony chciałyby wykorzystać krasnale do własnych celów. Długobrodzi zorientowaliby się po jakimś czasie i wypowiedzieliby Demonom wojnę. Krasnale uratowałyby Elfy z opresji, a Elfy w ramach wdzięczności uznałyby suwerenność Krasnoludów. Podpisany zostałby sojusz i wszyscy żyliby w zgodzie i dostatku. Koniec.

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2013, 14:25
Matheo:
@Hobbit chodziło mi o miasto Inferno. Jeśli chodzi o Góry to którekolwiek.
Minęły już czasy wciskania w Heroes 3 fabuły, która nie ma zupełnie nic wspólnego ze światem MM, więc jeżeli chcesz się za nią zabrać, to powinieneś znać chociaż podstawy geopolityczne Antagarichu. :P

Miasta muszą być reprezentowane przez konkretne siły, demony nie mogły się pojawić "ot tak", trzeba wskazać dokładną siłę, która mogłaby dołączyć się zarówno do krasnoludów, jak i Bracady, a jednocześnie miałaby walczyć z elfami. Tak w ogóle to kiedy miałaby się dziać takowa fabuła? Między którymi odsłonami serii?

"Góry którekolwiek" - czyli co, Bracada? Tam już są czerwone krasnoludy, niezależne od sił AvLee - nie ma sensu wrzucać tam kolejnej frakcji. Góry w Eeofolu? Znowu - kwestia Kreegan. Jakieś inne miejsca?

Spójrz na mapę Antagarichu i zastanów się przez chwilę nad fabułą, zamiast tworzyć na nowo światy i sojusze.

Matheo:
Powstaje kraj Krasnoludów a te z Bastionu, jak gdyby nigdy nic dalej będą trzymać z Elfami?
Te z Doliny Kurhanów też nie trzymają z Rampartem. :P Poza tym to nie jest pierwszy raz w świecie MM, kiedy właściwie te same frakcje stają przeciwko sobie. Festiwal Życia, kampania Mutare, intrygi Sandro, Welnin...

Fandor PW
23 grudnia 2013, 16:20
Proponuję nie roztrząsać już propozycji Matheo, bo robi się zbędny spam, a on najwyraźniej i tak nie zna nawet geografii Antagarichu co dopiero polityki :P
Pointerze, myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne przeprowadzenie ankiety na nazwę miasta i drugiej na krasnoludy je zamieszkujące (razem z miejscem), chyba, że wolisz sam podjąć decyzje, bo jako twórca masz do tego prawo.

Kammer PW
23 grudnia 2013, 17:18
Tak czytam ten temat i się zastanawiam: czy ktokolwiek ma jakąkolwiek wizję całości? Obecnie mamy tylko szereg niezwiązanych ze sobą, luźnych pomysłów, czyli praktycznie Vori bis.

Przede wszystkim radziłbym dać sobie spokój z umiejscowieniem tego zamku na terenie śnieżnym, gdyż w takim środowisku występują już magowie i do tego dojdzie jeszcze Vori. Proponowałbym umiejscowienie go w podziemiach, najlepiej na własnym terytorium (co niestety nie jest możliwe w obecnym VCMI). Szczerze mówiąc na poczekaniu przygotowałem line-up miasta krasnali - wynalazców. Oto on:
1. Gnom wynalazca - uzbrojony w mały młotek, rzucający nim;
2. Krasnolud z arblestem - strzelec;
3. Eynar;
4. Mechaniczny Raptor z Macanej wersji czwórki;
5. Krasnolud na lewitującym dysku
6. Golem*;
7. Smoczy golem.

* Myślę tutaj o golemach w stylu Dragon Age Origin, czyli właściwie o krasnoludach zakutych za pomocą potężnej magii w masywne zbroje i pozbawione wszelkich wspomnień.

Fabuła? Krasnoludy napędzane żądzą pieniądza wkopują się coraz głębiej pod ziemię, gdzie to odnajdują gromady samoświadomych, ogromnych kryształów (Eynarów właśnie), które dominują i wcielają do armii. Korzystając z potęgi magii, na skutek której istnieją Eynarowie, tworzą nowe, wspaniałe konstrukty.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel