Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 26 - 27 - 28

Drwal PW
19 listopada 2013, 22:00
Pointer:
Drwalu, nie rozumiem Twojego aż tak głębokiego sceptycyzmu. Moim zdaniem po poprawkach wulkan, błyskawica i zamek też już prezentują się bardzo dobrze. Nie wiem czy zwróciłeś też uwagę, że klify z prawej strony też nie są elementem tła. Do poprawki na pewno jest jeszcze targowisko z magazynem zasobów. Posąg zapewne pójdzie do wymiany. Nad resztą pomyślimy co z tym zrobić, ale dzięki za wskazówki :)

Wyglądają lepiej, ale jeśli się je porówna do standardów H3 to jednak wciąż nie to. Klifów rzeczywiście nie widziałem, ale siedlisko (bo takim ba być klif?), nie powinno chyba tak zlewać się z tłem. Droga do zamku wygląda fajnie i jeżeli coś jeszcze miałbym znaleźć pozytywnego to właśnie ją. Najgorzej to jest to, co po lewej od zamku, jest szpetne, wygląda jakby było doklejone nie w to miejsce co potrzeba. Fontanna (?) nie pasuje zbytnio do innych gór, zupełnie inny rodzaj skał, jak i jej lokacja jakaś dziwna, akurat tam gdzie teren jest równinny. Jednak według mnie waszym największym problemem nie jest odpowiednie wkomponowywanie siedlisk do tła. To w końcu po wielu próbach na pewno zrobicie w możliwy sposób. Po prostu zrobić z tego miasto, budynki jak dotąd są za małe, rozumiem, że to nie są sprzyjające do zabudowy tereny, ale na litość boską w mieście muszą być 2 wielkie budynki byki: Fort i Dom Rady Miasta - ładne, duże, rzucające się w oczy. Każdy budynek powinien być w tym samym stylu graficznym, jakaś konsekwencja. I wykorzystać chyba jakoś niebo. Zajmuje ono strasznie dużo miejsca i przez to jest jakoś gęsto na dole. W żadnym mieście background nie jest na połowę ekranu.

Sorka, że tak skacze od rzeczy to rzeczy, ale mam mało czasu na ładna polszczyznę. W skrócie jednak opisałem co mi się podoba, a co nie. I nie bierzcie tego do siebie, po prostu patrze na to pod kątem tego czy chciałbym w to zagrać czy nie. Jak na razie widząc taką formę, napewno 2 opcja. Ale jak wspominałem zaskoczył mnie postęp. I czekam na kolejny. ^^

mitlandy PW
19 listopada 2013, 22:57
Powiem jedno czemu te ogniste, gorące igloo wulkany zrozumie ale igloo. Budynek zrobiłem może nie zrobiłem ale tak przerobiłem znalazłem go gdzieś nie pamiętam może się do miasta przyjmie.

Pointer PW
19 listopada 2013, 22:59
I to sie nazywa tworcza krytyka, Drwalu. Widzimy teraz konkretne uwagi, ktore mozemy wziac pod rozwage i popracowac nad ewentualna poprawa czy zmiana grafik. To "po lewej od zamku" to z zalozenia miala byc gildia. Tez nie jestem nia zachwycona, ale jak na razie nie mamy lepszej alternatywy. Zamek mozna powiekszyc, pytanie tylko czy nie zrobi sie nienaturalnie duzy. Moim zdaniem od poczatku jest jedna z najlepszych budowli i, jak cofniesz sie do pierwszych postow, nie jest to tylko moja opinia, wiec na razie chyba taki zostanie. A co do siedliska, to klify wtopily Ci sie w tlo, bo nie widujesz zbyt czesto tla bez z nich. Jak miasto bedzie w grze, to naogladasz sie miasta bez klifow (sa planowo siedliskiem 6.poziomu) zanim je postawisz i zaloze sie, ze zmienisz swoja opinie z "wtopione" na "dobrze wpasowane" w tlo ;-)

@Mitlandy
Dobra robota, moze zastapic stara kuznie z pierwszego screena (ten kanciaty budynek mniej wiecej w tym miejscu).

Dzieki wszystkim za opinie i rady, dzialamy dalej.

mitlandy PW
19 listopada 2013, 23:18
Dziękuje Pointerze. Tak teraz mi się zachciało to zrobiłem, tylko czekam na nowe screny:P

Saki PW
20 listopada 2013, 02:04
Ten zamek faktycznie trochę mikry... Wygląda bardziej jak miniaturka zamku, widoczna przy wchodzeniu z mapy przygody, niż jak faktyczny zamek. Ciężko w sumie zrobić to lepiej przy obecnym projekcie, ale nie wygląda to za ładnie, kiedy pomyślimy, że trzeba tu wcisnąć dwie wyraźne zmiany wizualne, a sam zamek jest przecież w zasadzie wizytówką danej frakcji (w stopniu wyższym, niż nawet kapitol). Choć w większości sytuacji zamek faktycznie jest na drugim planie, to raczej nie ma wątpliwości, co tutaj jest warownią obronną.

witchking PW
20 listopada 2013, 17:57
Mam propozycje siedliska:

A niżej propozycja ulepszenia


Oba budynki zaczerpnięte ze szkiców do disciples 3

Edit:
A na koniec propozycja na coś co zastąpi głowę biednego misia:


Drwal PW
20 listopada 2013, 18:05
Drugi budynek zwłaszcza bardzo ładny, gdyby udało się w odpowiedni sposób wkomponować w tło, miasto nabrałoby może jakiegoś wyrazu. Na chwilę obecną jest trochę zbyt szaro i skąpo. Bardziej Kronverk przypomina zabitą dechami wieś na Grenlandii, niż dumne, silne miasto na równi z Castle czy innymi oryginalnymi.

EDIT: nowa głowa misia też by pasowała, zwłaszcza że przedstawiłeś 2 wersje, jedna może być tą ulepszoną. Budynek wygląda poważnie, chyba łatwo będzie go dostosować do tła. Na waszym miejscu Pointer spróbowałbym albo jakiegoś nowego własnego pomysłu zamiast niektórych budynków, albo wykorzystać grafiki pokazane przez Witchkinga.

Pointer PW
20 listopada 2013, 23:53
Siedlisko zastepujace misiowa glowe biore bez namyslu. Natomiast co do pierwszej budowli, to nie mam wizji czego siedliskiem mialaby byc w tym miescie... Nie upieramy sie przy tych budowlach, ktore sa, jesli ktos ma lepsze propozycje, to z checia przyjmiemy. Nie tworzymy miasta po to, zeby sie chwalic, ze we dwoch stworzylismy miasto, tylko po to, zeby wspolnymi silami stworzyc kolejne fajne miasto do VCMI. Owszem, mam pewna wizje, ktora chcialbym w jak najwiekszym stopniu zrealizowac, ale nie wszystko sie da zrobic, a i to co sie da nie musi byc w 100% takie jak sobie wymyslilem (zauwaz, ze ani razu nie uzylem w temacie okreslenia lider projektu w odniesieniu do swojej osoby, bo uwazam, ze dopoki nic sensownego nie stworze, nie mam prawa sie tak nazywac), dlatego wszelkie propozycje mile widziane.

Kammer PW
20 listopada 2013, 23:56
Mógłbyś może zaprezentować tą swoją wizję?

witchking PW
21 listopada 2013, 19:20



Mam też propozycje. Niestety wymaga bardzo dużo pracy. Może ekran miasta zrobić jako kamienne tarasy.

Coś jak na tym szkicu:

Matheo PW
20 grudnia 2013, 11:42
@Pointer dlaczego zdecydowałeś się na zimową scenerię?

Pointer PW
20 grudnia 2013, 16:40
Po pierwsze dlatego, że oryginalne tło jest zimowe, a chcę je wykorzystać. Po drugie, bo krasnoludy kojarzą mi się z surowymi górami z krajów północy, chociażby z powodu runów czy ich ogólnej kultury i wyglądu. Po trzecie, bo wzoruję się częściowo na krasnoludach z h5, a tam też jest zimowa sceneria.

Choć nie ukrywam, że zastanawiałem się nad podziemiami...

mitlandy PW
20 grudnia 2013, 16:45
Podziemia hmmm. Dla mnie niezbyt do krasnoludów a tym bardziej ten pasuje background miasta. No chyba że te krasnoludy miały by mieszkać tak jak w "Władca Pierścieni"

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2013, 17:03
Podziemia (czy też skaliste wzgórza) w sumie bardziej pasują do krasnoludów z Antagarichu niż śnieżne góry...




Matheo PW
20 grudnia 2013, 17:15
Krasnoludy mają ze śniegiem niewiele wspólnego. H5 ich miasto jest "zimowe" dlatego, że żadne inne miasto takie nie było. W H3 masz zimową Fortece i nie zapominaj o Vori, które prędzej czy później i tak powstanie.


Krasnoludy naprawdę nie muszą żyć wśród lodu i śniegu. Jeśli zmienisz scenerie miasta popiszesz się dużo większą oryginalnością.


Loch to przecież podziemia i niech tak zostanie. Krasnoludy kochają Góry i właśnie góry są dla nich najlepszym miejscem.

zmudziak22 PW
21 grudnia 2013, 00:46
W H5 krasnoludy źyły także w podziemiach. Krasnoly nazwały je jako Kamienne Aule oraz były w konflikcie z elfami Raelaga

Fandor PW
21 grudnia 2013, 17:44
Heroes 5 to nie to uniwersum więc dajmy sobie spokój z nawiązaniami do niego. Wedle H3 krasnoludom najbardziej odpowiadają pagórki i wzgórza (zagarnęli domy hobbitom nie ładnie :P ) i myślę że w to powinno się pójść (chociaż w MM spotkamy je też w innych miejscach).

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2013, 18:10
fandor510:
Wedle H3 krasnoludom najbardziej odpowiadają pagórki i wzgórza
Wedle H3 i MM7 krasnoludom najbardziej odpowiadają ogólnie ciasne przestrzenie, choć nie jest to regułą. :P

fandor510:
zagarnęli domy hobbitom nie ładnie :P
Hobbity na Antagarichu żyją w górach.

fandor510:
myślę że w to powinno się pójść
Już w to poszli w Ramparcie. :D

Alistair PW
21 grudnia 2013, 18:20
Jakoś zawsze kojarzyłem krasnoludy z podziemiami, kopalniami, z niczym na powierzchni jak ludzie.

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2013, 18:38
Ogólnie na Enroth krasnoludy żyją albo w środowisku bardziej leśnym (H1-3), albo w kopalniach i twierdzach (MM6-8).

BTW, nie pomyślałeś nad tym, Pointerze, by wykorzystać mroczne krasnoludy z MM8?

strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel