Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 22 - 23 - 24

Eternal PW
31 października 2013, 16:56
Sugerowałbym miotacza węgorzy elektrycznych. Miałem go w moim lineupie.

Edit:@down Zapytałeś więc odpowiedziałem. Jeśli ci to pomoże, mogę opublikować mój lineup.

mitlandy PW
31 października 2013, 17:12
Myślałem żeby zrobić tamtą meduzę niebieską na jednostkę dystansową.
Edit:Pokaż jak chcesz.

Eternal PW
2 listopada 2013, 16:20
Więc proszę. (s) oznacza strzelca.

1 poziom- hipokampy;
2 poziom- mikołajki nadmorskie- patrz legendy pomorskie (s);
3 poziom- trytony;
4 poziom- łowcy węgorzy, sugerowana nazwa "akwatrony" (s);
5 poziom- syreny;
6 poziom- kiriny;
7 poziom- charybdy.

Co o tym sądzisz?

Pointer PW
2 listopada 2013, 19:23
Fajny lineup, nie pasuje mi tylko 6 i 7 level. Kiriny bym zostawil w spokoju, bo moze ktos kiedys sie wezmie za swiatynie dla VCMI. A charybdy? Jakos mi nie pasuje liczba mnoga tego. Byla jedna Charybda i jedna Scylla. Choc z drugiej strony, Pegaz, Minotaur, Cerber, Hydra czy jeszcze pare innych istot w mitologii tez byly pojedyncze... Ale i tak mi sie to jakos gryzie... A moze krakeny? Choc w sumie to i tak tylko luzna propozycja w projekcie, a samo miasto bedzie zapewne inne, wiec troche offtopowe to moje gdybanie.

AmiDaDeer PW
2 listopada 2013, 19:24
Pointer:
Kiriny bym zostawil w spokoju, bo moze ktos kiedys sie wezmie za swiatynie dla VCMI.
To średniej jakości argument. :P

mitlandy PW
2 listopada 2013, 21:17
No więc po namyśleniu moim troszkę długim oświadczam że zostanę przy jednostkach które praktycznie maja być w tym zamku czyli :
Tentacle Ptak
Kraby
Koniki morskie
Meduza (wodna)
Ośmiornica
Yuan-Ti
Węże morskie
Kraby nie wiem czy będą na 2 chyba postawie je na 4 poziomie zamienię je z meduzami (wodnymi) oczywiście do przemyślenia.
Ps.Miasto może będzie gotowe za 1/2 tygodnie.:P

Bluearga PW
2 listopada 2013, 21:38
Cytat:
Pointer:
Kiriny bym zostawil w spokoju, bo moze ktos kiedys sie wezmie za swiatynie dla VCMI.

To średniej jakości argument. :P

Cały problem w tym, że Kiriny nie miały nigdy nic wspólnego z żywiołami wody i lodu. Ba, to nawet nie były smoki, a jednorożce. Ubisoft tą przynależność(jak i sam wygląd Kirinów) wyssał totalnie z palca.

Dlatego myślę, że aktualny zestaw jednostek jest ok, ale co to niby jest to Tentacles Ptak!? Ptak z mackami, ee? xD

Kammer PW
2 listopada 2013, 22:02
Węże morskie już są
Poza tym ciekawi mnie, jak ośmiornice czy meduzy będą się poruszać po lądzie.

Warmonger PW
2 listopada 2013, 22:07
Gdyby to było takie proste, każda gra miałaby (pod)morską frakcję w swojej ofercie :P Na szczęście tworząc mody możemy przymknąć oko na nie do końca logiczne pomysły.

Trith PW
3 listopada 2013, 00:42
Cytat:
ale co to niby jest to Tentacles Ptak!? Ptak z mackami, ee? xD
Jak dla mnie to wygląda na bardzo niefortunne tłumaczenie googli bardzo niefortunnej nazwy roboczej.

Pointer PW
3 listopada 2013, 10:54
Bluearga:
Cały problem w tym, że Kiriny nie miały nigdy nic wspólnego z żywiołami wody i lodu. Ba, to nawet nie były smoki, a jednorożce. Ubisoft tą przynależność(jak i sam wygląd Kirinów) wyssał totalnie z palca.

Nie do końca się z tym zgodzę. Pozwolę sobie tu zacytować wikipedię:

"Qilin, jap. Kirin, wiet. Kỳ lân – mityczne zwierzę z mitologii chińskiej, w literaturze zachodniej nazywane nieprecyzyjnie chińskim jednorożcem.(...)Istnieją warianty ikonograficzne qilina z jednym, dwoma, a nawet trzema rogami. Podobnie jak smok, qilin w chińskiej mitologii to stwór złożony z części pochodzących od innych zwierząt. I tak np. w czasach dynastii Qing przedstawiano go z głową smoka, rogami jelenia, łuskami ryby, kopytami wołu i ogonem lwa."

Wynika z tego, że tego smoka aż tak do końca z palca nie wyssali, a określenie Kirina jednorożcem jest równie nietrafione. Biorąc pod uwagę mnogość form w jakich jest przedstawiany, to tak naprawdę można go interpretować bardzo dowolnie, podobnie jak i jeszcze parę innych mitycznych istot. Bardziej razi mnie przedstawienie Gorgon w wersji heroesowej. Tak naprawdę to Meduzy powinny zwać się Gorgonami, natomiast Meduza była jedynie imieniem jednej z nich, a więc dużo bardziej pokręcona sytuacja niż z Kirinami z h6, a jednak są i nikt na grę z tego powodu nie narzeka :P

Kuririn PW
3 listopada 2013, 11:28
Pointer, bo to jest SZTUKA trafić w gusta ;)

witchking PW
3 listopada 2013, 13:05
Kirin Vladuda by się nadał:


Kraby też by ładnie pasowały"


Od biedy:

Warmonger PW
3 listopada 2013, 13:17
Ryba jest doskonała.

Shin0bi PW
3 listopada 2013, 13:30
Witchkingu, ta ryba jest wspaniała! Istnieje def, czy to tylko koncepcja? A jeśli istnieje, to animacja jest "Axolotlowa" czy bardziej w stylu Heroes 3?

witchking PW
3 listopada 2013, 13:34
Właśnie przeszukuje mój dysk. Tego stwora zrobił kiedyś chyba Vladud ale nie pamiętam czy udostępnił defa. Szukam właśnie;)

Edit: No niestety nie mogę znaleźć. Ktoś może spróbować napisać do vladuda2000 może podzieli się defami.

Pointer PW
3 listopada 2013, 13:54
Mam gdzieś na dysku różne wersje kolorowe tych ryb nawet, ale niestety też bez defów... A szkoda, bo całkiem fajnie się prezentuje :)

AmiDaDeer PW
3 listopada 2013, 14:49
Maestro chyba nigdy tych ryb nie ukończył, niestety.

witchking PW
3 listopada 2013, 14:57


Chciał je także wykorzystać w MM więc jest szansa, że mają animacje i leżą gdzieś na jego dysku. Ale to takie gdybanie.

mitlandy PW
3 listopada 2013, 15:22
Jak już tak o jednostkach nie wiem właśnie kogo wziąć na pierwszy poziom.
Tentcle Bird czy Murlock

strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel