Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24

AmiDaDeer PW
23 października 2013, 23:08
Nikt Ci nie zabrania go robić przecież. :P

mitlandy PW
23 października 2013, 23:11
Tak wiem Hobbicie ale jak wy uważacie pytam się, rade mi dacie bo jak na razie bez tła miasta to daleko nie pociągnę.

Pointer PW
24 października 2013, 10:20
Działaj dalej! Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak "za dobra" czy "za dokładna" grafika. Najwyżej miasto będzie ładniejsze od pozostałych. Czy to źle???

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 12:51
Problem w tym, że to miasto nie jest ładniejsze od pozostałych. Ono wygląda jak zerżnięte z jakiejś innej gry. :P

avatar PW
24 października 2013, 19:58
Tak naprawdę fani mają daleko gdzieś, czy miasto wygląda na zerżnięte z innej gry.Fani chcą nowego, grywalnego miasta.

Zibi17k PW
24 października 2013, 20:16
Również klimat miasta trochę mi się nie podoba, ale nowe miasto zawsze się przyda, a jak wyjdzie na pewno przetestuje. A jak przetestuje to raczej już pozostanie do końca w moim VCMI ;)

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 20:29
avatar:
Tak naprawdę fani mają daleko gdzieś, czy miasto wygląda na zerżnięte z innej gry.
Arogancka bzdura. -_- Ja nie mam tego gdzieś i wielu innych fanów też nie ma tego gdzieś. To że Ty masz cokolwiek gdzieś nie znaczy że inni też muszą mieć to gdzieś i że wszyscy fani myślą tak jak Ty.

Ja nie chcę każdego nowego miasta i myślę że nie jestem odosobniony w tej opinii.

avatar PW
24 października 2013, 20:50
A ja myślę, że w przypadku nowym miast powinien działać wolny rynek. Autor moda jak widzi, że jego mod jest popularny, to pracuje nad nim, rozwija go i stara się by każda kolejna wersja była lepsza. A jak mod jest kiepski, ilość pobrań można policzyć na palcach jednej ręki, wówczas ginie zasłużoną śmiercią w czeluściach internetu. Ale rynek cały czas działa.

Alternatywą dla mojej "wizji" są nieustające dywagacje nad pojedynczym screenem czy ma być smok, ile ma mieć paznokci i czy siarka jest wystarczająco żółta. I jestem przekonany, że jak pojawiłby się grywalny smok z piersiami syreny to i tak, mimo krytycznych uwag, byłby ściągany i grany z czystej potrzeby nowości.

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 21:05
Nie zabraniam nikomu tworzenia modów jakie tylko chce, to jego sprawa. Nie zmienia to jednak tego, że żądam od modów, w które zamierzam grać, pewnej jakości. Myślę że jest przynajmniej znacząca część fanów tak samo jak ja patrząca na takie kwestie jak jakość graficzna, dobry pomysł itd. Gdyby tak nie było, taka np. HotA albo egipski Bastion nie miałyby żadnego zainteresowania - w końcu to właśnie te projekty stawiały (Bastion co prawda mniej) na niemalże purystyczne dopasowanie grafik do gry, tak żeby wszystko ze sobą współgrało, było przyjemne dla oka i pasowało do istniejących już elementów w HoMM.

Zbywanie krytyki zwykłym "I tak ludzie będą w to grać" nie prowadzi do niczego, a tym bardziej do poprawy danego "produktu". Jest zwykłą wymówką dla tych, którzy chcą pochłonąć jak najwięcej. Tylko czy naprawdę chcemy masę modów, które instalujemy na dwa-trzy dni i potem wyrzucamy przy najbliższym czyszczeniu dysku?

witchking PW
24 października 2013, 21:51
Ekran tego miasta zawsze mi się podobał. Nawet jeśli odbiega troche od stylu homm to i tak chętnie zobaczył bm go w grze. Jednostki zawsze mniej mnie przekonyały, myśle jednak, że te w przyszłych wesjach można podmienić. Trzymam kciuki za pojekt:)

avatar PW
24 października 2013, 21:58
Tak, chcemy, gdyż w ten sposób moderzy zdobywają doświadczenie i robią się coraz lepsi. Zrobią dwa, trzy modziki do niczego, ale czwarty może okazać się już przyzwoity. Mocna scena moderska, to scena która daje coś z siebie, a nie tylko obiecuje. Gdyż nawet kiepskie mody tworzą podstawę, platformę doświadczalną, inspirują nowe osoby (o wiele łatwiej jest zacząć przygodę z modowaniem poprawiając - nawet na własne potrzeby - czyjeś pliki niż zacząć tworzyć mod od początku.

Wracając do Otchłani - mod graficznie odstaje od trójeczkowej grafiki. Ale goście za nim stojący nabierają biegłości w paletach barw, animacjach, rozmieszczeniach budynków, skillach, atrybutach itd. I zamiast mod poprawiać w nieskończoność, dopasowując go do herosowych kanonów, niech skończą projekt na poziomie przyzwoito-grywalnym a uzyskane przy nim doświadczenie włożą w kolejny, tym razem bardziej pasujący graficznie, przemyślany projekt.

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 23:21
avatar:
Tak, chcemy, gdyż w ten sposób moderzy zdobywają doświadczenie i robią się coraz lepsi.
Robią się coraz lepsi również ze względu na krytykę. A ze względu na brak krytyki zwykle stoją w miejscu, bo myślą że nie muszą się bardziej starać.

avatar:
Mocna scena moderska, to scena która daje coś z siebie, a nie tylko obiecuje.
Co nie znaczy że nie może dawać z siebie więcej. Gdybyśmy porzucili Forge na poziomie pierwszej wersji do VCMI, to ten projekt nie miałby właściwie większego sensu. Ale że dążymy do większej lub mniejszej perfekcji, to jest nad czym pracować. I w taki sposób ja np. się rozwijam - właśnie tak, nie wrzucając co tylko się da do gry, tylko spędzając na pojedynczych grafikach i modelach całe dnie, coby było to na jakimś poziomie. I wiem że jeszcze dużo pracy przede mną.

avatar:
mod graficznie odstaje od trójeczkowej grafiki. Ale goście za nim stojący nabierają biegłości w paletach barw, animacjach, rozmieszczeniach budynków, skillach, atrybutach itd. I zamiast mod poprawiać w nieskończoność, dopasowując go do herosowych kanonów, niech skończą projekt na poziomie przyzwoito-grywalnym a uzyskane przy nim doświadczenie włożą w kolejny, tym razem bardziej pasujący graficznie, przemyślany projekt.
Za ten projekt odpowiada Axolotl, który go notabene z tego co widzę porzucił na rzecz pracy przy Hocie. Tam, co ciekawe, jego grafiki bardziej się wpasowują w stylistykę gry, choć nie jestem pewien czy przypadkiem to nie jest kwestia efektów już na poziomie 2D. W każdym razie masz swoją taktykę - porzucił swój dawny projekt by zająć się czymś ambitniejszym, przez co zostawił grafikę która mnie osobiście się nie podoba i której bym nie zainstalował u siebie na dłużej niż jeden dzień.

Pointer PW
24 października 2013, 23:27
@Hobbit

Moze i nie zabraniasz robic nikomu nowych modow jakie tylko chce, ale swoja krytyka skrzydla podcinasz. Ja tam wole, zeby mod wyszedl, a pozniej jak sie ogolnie przyjmie to sie go podrasuje najwyzej. Moze sam autor, to zrobi, a moze ktos inny, np bardzo wymagajacy gracz, taki jak Ty ;-)

@Avatar

Zgadzam sie w 100% z Toba. Kazdy nowy mod to trening i nauczki dla autora. Najwazniejsza jest grywalnosc moda i czytelnosc grafiki, a dopiero potem fakt, czy grafika aby na pewno pasuje do h3... Ze nie wspominajac juz o fabulach czy biografiach, na ktore co najmniej polowa graczy nie zwraca najmniejszej uwagi...

AmiDaDeer PW
24 października 2013, 23:29
Pointer:
Moze i nie zabraniasz robic nikomu nowych modow jakie tylko chce, ale swoja krytyka skrzydla podcinasz.
To problem modera, że zwykły niezbyt pozytywny komentarz miałby mu podciąć skrzydła. Przykro mi, ale gracze nie są od tego, by wychwalać każdego twórcę niezależnie od poziomu jego prac.

I powtórzę: nie mam nic przeciwko temu, by mod wyszedł. To że nie podoba mi się ekran miasta, że uważam że grafika nie będzie pasować do gry i że po prostu się tam nie przyjmie, nie znaczy że nie chcę by coś ujrzało światło dzienne. To jest wyrażenie szczerej opinii, nic więcej.

Warmonger PW
25 października 2013, 08:57
Cytat:
Za ten projekt odpowiada Axolotl, który go notabene z tego co widzę porzucił na rzecz pracy przy Hocie. Tam, co ciekawe, jego grafiki bardziej się wpasowują w stylistykę gry, choć nie jestem pewien czy przypadkiem to nie jest kwestia efektów już na poziomie 2D. W każdym razie masz swoją taktykę - porzucił swój dawny projekt by zająć się czymś ambitniejszym, przez co zostawił grafikę która mnie osobiście się nie podoba i której bym nie zainstalował u siebie na dłużej niż jeden dzień.
To działa też w drugą stronę - twoja krytyka może sprawić, że ktoś porzuci swój projekt (bardzo obiecujący i prawie gotowy) i zajmie się czymś innym :P

Niestety, Hobbicie, wyraźnie nie możesz zaakceptować tego, że innym osobom ta grafika się zwyczajnie podoba. Duża ilość kolorów i szczegółów to dla mnie zaleta, a nie wada, a oryginalny styl w sam raz pasuje do egotycznej podmorskiej frakcji. Nie masz bynajmniej monopolu na oceny estetyczne.

AmiDaDeer PW
25 października 2013, 16:54
Warmonger:
Niestety, Hobbicie, wyraźnie nie możesz zaakceptować tego, że innym osobom ta grafika się zwyczajnie podoba.
...że co?

Czy czytałeś w ogóle, co pisałem? Ja nie miałem problemu z tym, że komuś się ta grafika podoba - sam wyrażałem opinię tylko w swoim imieniu i niczyim innym. To, czego się czepiałem, to kompletnie niezrozumiałe dla mnie podejście, że ludzie mają tylko wychwalać mody, niezależnie od tego jak bardzo niskiej są one jakości, i żebym ogólnie rzecz biorąc się przymknął, bo jeszcze ktoś się obrazi. Nie, tak to nie działa - ludzie mają prawo do własnej opinii, nawet jeśli jest ona bardzo negatywna, i polemika z tym w stylu "Ale i tak powinny powstawać takie mody niezależnie od jakości więc nie masz racji" jest kompletnie idiotyczna.

Nie wsadzaj mi w usta słów, których nie powiedziałem. Nie atakuję nikogo za swoje opinie, atakuję za to sposób myślenia, który w moim przekonaniu prowadzi tylko do ogólnego lenistwa i akceptacji nawet największej miernoty. Przez wiele lat Grota właśnie taką miernotę wspierała i do dzisiaj spotykane jest tutaj podejście "Robię to tylko dla siebie, a mnie się podoba/Sam lepiej nie potrafisz/Nie jestem grafikiem, więc się odwalcie", czego ja nie zamierzam akceptować.

Więc jeszcze raz: nie widzę problemu w tym, że ludzie lubią tę frakcję, ale jeżeli jedynym argumentem ma być to, że "potrzebujemy tyle modów ile tylko się da", to chyba jednak coś jest bardzo nie tak.

avatar PW
25 października 2013, 19:17
Hobbicie, to ja przytoczę twoją wypowiedź sprzed paru postów.

"Tu nie chodzi o to, w jaki sposób te grafiki są przedstawione, rozjaśnione itp. Tu chodzi o samą jakość modelów. Jest ona po prostu za wysoka".
A teraz gadasz o miernocie. Trudno ci dogodzić.

AmiDaDeer PW
25 października 2013, 19:25
Jeżeli zamierzasz mnie łapać w tak denny sposób za słowa, to chyba nie ma o czym więcej dyskutować. -_-

avatar PW
25 października 2013, 19:35
Nie zamierzam cię łapać za słowa, po prostu z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz jakiejś precyzyjnej koncepcji modu do H3 a brak owej zarzucasz za to innym moderom.

AmiDaDeer PW
25 października 2013, 19:39
Niech więc wyjaśnię, skoro to dla Ciebie niezrozumiałe: dla mnie dobre mody to takie, które wpisują się w stylistykę H3. Czyli nie lubię modów, które mają za dobrą grafikę (czyt. które się wyróżniają za bardzo na tle oryginalnej treści), oraz takich, które mają grafikę na bardzo niskim poziomie (czyt. które się wyróżniają za bardzo na tle oryginalnej treści). Teraz jest to jasne?
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel