Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Jaka jednostka powinna być reprezentowana na siódmym poziomie?
Yeti standardowy (18)
 
 41%
Yeti "wampopodobny" (8)
 
 18%
Wendigo (18)
 
 41%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11

Fandor PW
3 lipca 2013, 10:46
No też prawda skoro tak wygląda dogrywka to weźmy 3 pierwszych kandydatów czyli dodajmy jeszcze olbrzyma do ankiety.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2013, 12:09
*wali głową w ścianę*

W poprzednim głosowaniu yeti miał 18 głosów, wendigo zaś - 17. Uznałem, że przy różnicy jednego głosu dogrywka (notabene skonsultowana z Dru) była konieczna. Olbrzym, który głosów miał tylko 12, nie mógł się do drugiej tury zakwalifikować. Teraz rozumiecie?

Rozłożenie yetiego na dwóch kandydatów nastąpiło już wcześniej w tym temacie, w poprzedniej ankiecie nie mogło być zrealizowane ze względu na niewystarczającą liczbę opcji. Jeśli wendigo wygra technicznie, ale obaj kandydaci na yetiego będą mieli w sumie więcej od niego głosów, to wygrywa bardziej popularna wersja yetiego.

Przy okazji, quellburnie, przydałoby się małe sprostowanie - to nie jest mój pomysł, ale tutejszej społeczności, ja zaś jedynie byłem konsultantem Tritha, który wykorzystywał moje porady dotyczące szczegółów w wyglądzie tej bestii. Naprawdę mógłbyś sobie więc darować te teksty o przepychaniu czegokolwiek - w tym momencie bowiem to TY chcesz przepchać pomysł yetiego, skoro się boisz, że przegra w drugim głosowaniu. Zastanów się więc dobrze jeszcze parę razy, zanim znowu użyjesz takich słów jak "oszustwo" i "lobbowanie" czy też pouczysz kogokolwiek, że powinien "nauczyć się przegrywać". :P

EDIT: Jeżeli ta dogrywka tak bardzo wam nie odpowiada, to pójdę na kompromis i zmienię nieco jej zasady: nie będzie trwać do soboty, lecz do jutra (4.07.2013) do godziny 20:00. Niech ta farsa trwa krócej.

Wszyscy którzy nie oddali jeszcze głosu proszeni są o oddanie go w najbliższym czasie.

quellburn PW
3 lipca 2013, 13:26
Hobbit:
Przy okazji, quellburnie, przydałoby się małe sprostowanie - to nie jest mój pomysł, ale tutejszej społeczności, ja zaś jedynie byłem konsultantem Tritha, który wykorzystywał moje porady dotyczące szczegółów w wyglądzie tej bestii.

Z tego co zrozumiałem to Irydus pytał kto był autorem nie pomysłu Wendingo ale tego konkretnego modelu, jeśli się pomyliłem - mea culpa.
Jeśli chodzi o to, że chce przepychać yetiego - to tak między nami mimo, że na niego głosowałem to bardziej bym widział na 7 Wendingo ale nie takiego jaki był przedstawiony. Doceniam pracę włożoną w stworzenie tego modelu ale zupełnie mi się on nie podoba i wg mnie pasuje na 7 poziom jak pięść do nosa.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2013, 13:41
Pisałeś o moim pomyśle, więc założyłem, że uznajesz przedstawienie wendigo jako rogatej humanoidalnej bestii za mój pomysł. To zaś nie jest prawdą, gdyż pomysł ten pojawił się niezależnie ode mnie.

quellburn:
bardziej bym widział na 7 Wendingo ale nie takiego jaki był przedstawiony
Jeśli chodzi o samą nazwę, to się nią nie sugeruj - w dowolnej chwili yeti może być nazwany wendigo et vice versa.

quellburn PW
3 lipca 2013, 14:33
Hobbit:
Jeśli chodzi o samą nazwę, to się nią nie sugeruj - w dowolnej chwili yeti może być nazwany wendigo et vice versa.

Nie tyle chodzi mi o nazwę co o wygląd. Nie podoba mi się model stworzony przez Tritha. Gdybym sam miał jakieś umiejętności w tym zakresie pokusiłbym się o stworzenie czegoś ale niestety Bozia nie dała.

Bychu PW
3 lipca 2013, 14:42
Zagłosowałem na Yetiego, ale pomyślałem o tym, aby jako jego ulepszenie dać WampoYetiego.

witchking PW
3 lipca 2013, 14:50
Umiejętności się nabywa z czasem i wcale nie spadają z nieba tym bardziej doceń prace Tritha. Nie podoba Ci się koncepcja to głosuj za inną.

Drwal PW
3 lipca 2013, 15:33
Jakby tylko mieć tylko to co bozia daje to nikt z nas by czytać nie umiał. :) Mi akurat też model Tritha średnio przypadł do gustu. Ale nie ze względu na jego wygląd, a po prostu inna wizje tego stworzenia. W kwasowej grocie mogliśmy niemal od początki śledzić postęp zwiększania się umiejętności Tritha, od średnich grafik po ostatnie niektóre wręcz genialne. ;) Jego fenomenu nie znam, ale domyślam się jak we wszystkim, ciężka praca, a nie żadna bozia.
Jeżeli kiedyś Trith by chciał zrobić np takiego Wendigo jaki pokazał parę dni temu nie mam nic przeciwko. Dlatego uważam też ze, te głosowania i jakieś ustalenia należy traktować z przymrużeniem oka. Dlaczego? Można się na tym wzorować, ale ten kto się tym zajmie i tak będzie miał swoją wizje od tego jakie są te nasze ustalenia. Co nie oznacza, że nie warto o tym podyskutować oczywiście.

quellburn PW
3 lipca 2013, 16:27
witchking:
Umiejętności się nabywa z czasem i wcale nie spadają z nieba tym bardziej doceń prace Tritha. Nie podoba Ci się koncepcja to głosuj za inną.
Proszę czytać ze zrozumieniem.
quellburn:
[...] yetiego - to tak między nami mimo, że na niego głosowałem [...]
Doceniam pracę włożoną w stworzenie tego modelu [...]
Drwal:
Jego fenomenu nie znam, ale domyślam się jak we wszystkim, ciężka praca, a nie żadna bozia.
Bozia == talent - i nie mów mi proszę, że każdy pracując może dojść do takich samych wyników w każdej dziedzinie, bo musiałbym się wczoraj urodzić i nie znać życia zupełnie żeby uwierzyć w takie coś. Co do Tritha, I give credit where credit is due, doceniam jego prace (również tę którą musiał wykonać aby dojść do takiego poziomu umiejętności) ale ten model mi się nie podoba.

Drwal PW
3 lipca 2013, 16:39
Nie zrozumiałeś mnie. Zgadzam się każdy ma inne predyspozycje, coś co odpowiada za to, że jeden ma warunki lepsze do jakiś rzeczy, ktoś inny do jeszcze innych. Ale to tylko, że tak powiem dobre podstawy, reszta to praca jaką trzeba wykonać. I nie uważam, że zrobienie modelu 3d wendigo jest możliwe tylko przez osoby uzdolnione graficznie takie jak Trith. Myślisz, że jakbyś studiował grafikę komputerową nie nauczyłbyś się rysować? To wszystko kwestia czasu, Trith na to potrzebuje kilka godzin, ktoś mniej uzdolniony w tej dziedzinie kilka tygodni. Jak we wszystkim trening czyni mistrza. :)

witchking PW
3 lipca 2013, 16:43
Mylisz pojęcia. Nie podobać Ci się może idea bo model jest bardzo dobry i dopasowany stylem do homm.

Trzeba było przedstawić swoją idee kiedy był na to czas. Teraz jest już trochę późno.

Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz czy masz talent czy nie;p Zapewniam Ciebie, że po tygodniu próbowania też nie będziesz wiedział. Pobaw się pół roku to coś tam już się dowiesz o swoim talencie.

Zgadzam się z Tobą Drwalu. W temacie można proponować, ale ostateczna realizacja to kwestia wizji tworzącego (który oczywiście może się sugerować).

Trith PW
3 lipca 2013, 17:27
Skoro była tutaj wspominana moja osoba, to się wypowiem.

Jeśli dobrze przeczytałem, to jak pewna osoba wyraziła się, że nie podoba się jej mój model, to zleciała się grupa moich fanów, broniąc mojego dobrego imienia.
Panowie, trochę więcej powagi. Nie każdemu się podoba to samo, a ja zdaję sobie z tego sprawę lepiej niż bym chciał. I mi nie przeszkadza to, że komuś coś się nie podoba, więc nie "nawracajcie" takiej osoby w moim imieniu, nie życzę sobie tego.

Co do modelu Wendigo, który wykonałem, to przyznam, że mi samemu się nie do końca podoba, robiłem to na kolanie przez jedno popołudnie.
Więc proszę tutaj mi tego nie mylić z gotowym modelem. Podałem tutaj tylko ogólny zarys, szkic, powiedzmy. Tak, jeśli miałbym zrobić już animację Wendigo, to oparłbym to o aktualny model, jednak to jest wersja bardziej wstępna niż ostateczna i chciałbym, żebyście to wzięli pod uwagę rozważając Wendigo jako jednostkę Vori.

I jeszcze jedna sprawa, już wyprzedzając ewentualne pytania.
Nie, nie będę pracować nad tym modelem dopóki się nie zdecydujecie na to, czy ta jednostka w ogóle ma się pojawić w Vori. Tak, jestem leniwy i nie chce mi się robić jeśli nie będę miał jakiejś gwarancji.

Drwal PW
3 lipca 2013, 19:20
Cytat:
Panowie, trochę więcej powagi. Nie każdemu się podoba to samo, a ja zdaję sobie z tego sprawę lepiej niż bym chciał. I mi nie przeszkadza to, że komuś coś się nie podoba, więc nie "nawracajcie" takiej osoby w moim imieniu, nie życzę sobie tego.

Jeśli miałeś moją osobę na myśli, to nigdy nie chciałem być twoim adwokatem czy wypowiadać się w twoim imieniu. Jak wspomniałem mi ten model też się nie podobał. Twoim fanem też nie jestem, doceniam tylko prace jaką wykonujesz w wielu projektach. Twoja osoba posłużyła tylko jako przykład jednej myśli. Jeśli czujesz się urażony, zatem przepraszam. :P

witchking PW
3 lipca 2013, 19:43
Mnie wyjątkowo wkurza postawa krytykancka i teksty w stylu "zrobił bym lepiej ale nie umiem".

quellburn PW
3 lipca 2013, 23:21
Brawo Trith, szacunek do Ciebie za dystans do siebie i swojej pracy.

witchking:
Jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz czy masz talent czy nie;p Zapewniam Ciebie, że po tygodniu próbowania też nie będziesz wiedział. Pobaw się pół roku to coś tam już się dowiesz o swoim talencie.

Niestety masz racje, dlatego ja (uważam, że swój talent już odkryłem) nie zamierzam marnować pół roku pracy nad sprawdzaniem czy aby nie mam jakiegoś znikomego talentu w zakresie modelowania.

witchking:
Mnie wyjątkowo wkurza postawa krytykancka i teksty w stylu "zrobił bym lepiej ale nie umiem".

Nie zrozumiałeś mnie, nie twierdzę bynajmniej, że zrobiłbym lepiej - chodzi mi o to, że pokazałbym Wam w jakiej formie bardziej widziałbym Wendingo - po prostu moją koncepcję, tak jak Trith. Natomiast brak umiejętności, bądź brak wielomiesięcznej pracy w tej dziedzinie (jak zaraz mnie poprawi witchking) uniemożliwia mi to.

Kammer PW
4 lipca 2013, 11:06
Dlaczego Yeti nie powinno być na 7 lvl w Vori:
- w Vori MUSZĄ być olbrzymy (co do ich występowania na tej wyspie mamy pewność), zaś Yeti dublowałoby się z nimi;
- wszystkie pozostałe jednostki 7 lvl są w jakiś sposób powiązane z magią, nawet behemoty z "antymagicznej" Cytadeli na 8 lvl stają się upiorami (pomijam tu dywagcje na temat pochodzenia aniołów), a Wy chcecie najmocniejszą jednostką frakcji uczynić przerośniętą małpę?
- Yeti jest niejako stworzeniem wybitnie górskim, więc bardziej pasowałoby doi czysto górskiego (ewentualnie krasnoludzkiego miasta).

Dlaczego Wendigo powinno być na 7 lvl w Vori:
- jest mało znany, więc wprowadzenie go byłoby powiewem nowości (pokażcie mi grę, w której możemy kierować takim stworem);
- przydałoby się w HoMM3 jakieś "złe" ucieleśnienie sił natury (ileż można patrzeć na grzeczny i dobry Rampart);
- wzbudza kontrowersje, więc gdy ktoś zagra w taką wersję zapadnie mu ona w pamięć i będą powstawać wielkie dyskusje o "Polish Vori", co wzmocni pozycją Polaków jako modderów na VCMI;
- wykracza poza koszmarnie wyeksploatowany kanon mitologii greckiej.

Coś jeszcze?

Nerevar PW
4 lipca 2013, 12:11
Cytat:
nawet behemoty z "antymagicznej" Cytadeli na 8 lvl stają się upiorami
Pomysły twórców WoG-a nie powinny być brane jako argument w dyskusji na temat zamków. Bez niego to właśnie jakiś przerośnięty małpiszon (bez grama magii) jest jednostką 7 poziomu w Cytadeli. Skoro twórcom gry to nie przeszkadzało, to widać uznali, że tak można.

Cytat:
wykracza poza koszmarnie wyeksploatowany kanon mitologii greckiej.
A yeti nie?

Fandor PW
4 lipca 2013, 12:23
Tutaj panuje demokracja więc twoje argumenty chociażby nie wiem jak dobre nic nie dadzą. Szkoda tylko, że ludzie głosują na model Tritha, którego on sam chciał zrobić jako jednostkę niższego poziomu.

Kammer PW
4 lipca 2013, 12:29
Nerevar:
Pomysły twórców WoG-a nie powinny być brane jako argument w dyskusji na temat zamków. Bez niego to właśnie jakiś przerośnięty małpiszon (bez grama magii) jest jednostką 7 poziomu w Cytadeli. Skoro twórcom gry to nie przeszkadzało, to widać uznali, że tak można.

Ale dwa przerośnięte małpiszony na tym samym poziomie to chyba lekka przesada.

Nerevar:
A yeti nie?

Owszem, ale idea Yetiego jest znacznie bardziej zeuropeizowana niż Wendigo,m które jest częścią mitologii Indian.

Reszta argumentów jest już bardziej rzeczowa?

fandor510:
Tutaj panuje demokracja więc twoje argumenty chociażby nie wiem jak dobre nic nie dadzą. Szkoda tylko, że ludzie głosują na model Tritha, którego on sam chciał zrobić jako jednostkę niższego poziomu.

Ja prowadzę kampanię wyborczą, to jest najskuteczniejsza metoda kontroli demokracji. Nie głosuję na model, lecz na sam pomysł.

AmiDaDeer PW
4 lipca 2013, 13:24
W gruncie rzeczy to ta ankieta i tak może (choć nie musi) być zignorowana przez ludzi zajmujących się miastem. Demokracja demokracją, ale trudno by było żeby sam zespół nie był przekonany co do pomysłu przez niego realizowanego. ;P
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel