Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Herald of the Void
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

gryfius PW
5 czerwca 2013, 16:29
Chodzi prawdopodobnie o to, że stworzenia z Infekcją X mają po zagraniu tej karty X+1. Chodzi o umiejętność Infekcji, a nie o jej liczniki. Potwierdza to angielski opis karty.

Orpelmen PW
5 czerwca 2013, 16:57
W takim razie niezły kwiatek. Powinno być:

"Wszystkie stworzenia z infekcją otrzymują +1 do wartości infekcji."

Dark Dragon ... odnotuj to tam gdzie trzeba...

Kammer PW
5 czerwca 2013, 17:20
Pięknie, po prostu pięknie... HotV znów mi się ściąga. Coś czuję, iż Apple robi comeback.

Może dadzą jakiś nowy reedem code?

Acid Dragon PW
5 czerwca 2013, 19:26
Potwierdzam, to kolejny błąd w tłumaczeniu.

W oryginale text brzmi "All creatures with infect gain +1 to their Infect value.", a "with Infect" to zdecydowanie co innego niż "infected".

Field, mam nadzieję, że to czytasz - to tłumaczenie ma więcej poważnych błędów niż tłumaczenia z CD-Projektu.

Kepptor91pl PW
5 czerwca 2013, 20:24
Skoro wypuścili nowy pach poprawiający bugi to mógł poprawić wszystkie. Problem z wyrzucaniem ze szwajcara po partii wciąż aktualny...

Azon PW
6 czerwca 2013, 05:33
Wybrałem dziś nagrodę i dostałem 85 pieczęci, 7 kuponów (po co mi aż tyle?) i 0 (sic!) złota. Czyli faktycznie jeśli bierzemy pieczęcie to nie dostajemy złota... Nie rozumiem tego, czyli pewne nagrody się sumują a pewne nie? Czy jeśli wybiorę nagrodę 5. dnia to ile złota dostanę?

Festorn PW
6 czerwca 2013, 08:16
Dostajesz wszystkie nagrody, które widziałeś w okienkach na poszczególne dni. WARTOŚĆ (zwróć uwagę na to słowo) nagród, które widzisz na dole, to wartość wszystkich twoich nagród, a nie ilość złota, którą dostaniesz. Przykład (wartości wymyślone, choć na oficjalnym forum można znaleść dokładne informacje ile co jest warte):

1 dzień: 225 złota
2 dzień: doładowanie do golda (wartość 2000 złota)
3 dzień: 1 bilet (wartość 7000 złota)
4 dzień: 1000 złota
5 dzień: 2000 złota
6 dzień: 6 biletów (wartość jednego biletu 7000 x 6 = 42000 złota)
7 dzień: 100 pieczęci (wartość jednej pieczęci 100 złota x 100 = 10000 złota)

Wartość naszych nagród (to co wyświetla na dole): 225 + 2000+ 7000 + 1000 + 2000 + 42000 + 10000 = 64225 złota <- to Ci wyświetla

A dostaniesz: 225 + 1000 + 2000 = 3225 złota, 7 biletów, doładowanie do golda i 100 pieczęci.

Jak wygrasz samochód o wartości 100 tyś. złoty, to oczekujesz, że dostaniesz samochód i 100 tyś? :)

Kapiszi?

Jak zrezygnujesz wcześniej np 5 dnia, to dostaniesz wszystko co 1, 2, 3, 4 i 5 dnia miałeś wylosowane.

A ci co narzekają na bilety, nie martwtcie się, nie zmarnują się wam, a będziecie wdzięczni, że je dostaliście jak zaczniecie grać szwajcarskie. Bilety są chyba najbardziej wartościową nagrodą możliwą do wylosowania.

jollo PW
6 czerwca 2013, 08:22
Cytat:
"Wszystkie zainfekowane stworzenia otrzymują +1 do wartości infekcji."
Zainfekowane jest chybione w takim razie. Może bardziej pasowałoby słowo "infekujące" ?

@Azon
Wybrałem to znaczy wybrałeś nagrodę dnia szóstego? Czy to znaczy, że wybrałeś kompletną za 7 dni? Jeżeli ta druga opcja, to złoto raczej powinieneś dostać, ja chyba dostałem ;)

Btw na kuponach można najlepiej wyjść. Dostajesz 7 kuponów, wygrywasz 7 pakietów ;) Wiadomo, nie każdy ma karty, żeby wygrywać, ale można potraktować to jako inwestycję ;)

Azon PW
6 czerwca 2013, 13:53
Festorn, oczywiście, że rozumiem. Przecież nie narzekam na to, że nie dostałem 40k, ale, że nie dostałem złota w ogóle, nawet tych ~6k. Bilety są o tyle dobre, że w turniejach zaczną grac osoby z gorszymi taliami więc nie będzie to tylko rozgrywa dla elit.

Nie dostałe złota. Przed wybraniem nagrody miałem 2 sztuki złota, po wybraniu także 2. Albo jakiś błąd albo gdy wybieramy pieczęcie nie dostajemy kasy. Obstawiam to pierwsze.

Festorn PW
6 czerwca 2013, 14:24
Błąd (bo inni dostali) albo nie odświeżyło Ci odrazu. Od tego czasu wylogowałeś się z gry i uruchomiłeś ją ponownie? Miałem tak raz, że 10k z achivmenta dostałem dopiero po kilku minutach.

WojtasCk PW
6 czerwca 2013, 15:23
Czy Fortune Ward to naprawdę po polsku "Nic nie dzieje się przypadkiem"??
Lol. A Dark Ward to "ochrona przed ciemnością"...

Alamar PW
6 czerwca 2013, 16:39
Sylath:
Zdaję sobie sprawę, że praca tłumacza to ciężki zawód, ale biorąc pod uwagę jakie błędy pojawiały się w tłumaczeniach, które opublikowano na oficjalnej stronie Might & Magic to naprawdę zastanawiam się, czy osoba, która zajmuje się obecnie tłumaczeniem w ogóle zna język angielski...

Martfa:
"wygraj 10 meczy talią, w której znajduje się nie więcej niż jeden duplikat dowolnej karty".
Zastanawiam się, czy w ogóle zna język polski, bo tego typu babole aż rażą w oczy... podobnie jak przetłumaczenie May na Może (dobrze że nie na morze :P).
To już Google Translator lepiej tłumaczy niż to, co otrzymujemy od Ubisoftu Polska.

Azon PW
6 czerwca 2013, 17:51
Cytat:
"Błąd (bo inni dostali) albo nie odświeżyło Ci odrazu. Od tego czasu wylogowałeś się z gry i uruchomiłeś ją ponownie? Miałem tak raz, że 10k z achivmenta dostałem dopiero po kilku minutach. "

Hmm... możliwe. Choć pieczęcie od razu doliczyło. Jednak teraz nie będę w stanie sprawdzić czy coś się zmieniło bo kupiłem kilka pakietów i mogłem nie zauważyć.

Dusiolek PW
6 czerwca 2013, 22:26
Sylath:
A skoro o konsystencji mowa to czy ktoś mógłby zdecydować się wreszcie czy w grze mamy do czynienia ze szkieletem czy z kościotrupem?

Jeśli mowa o szkieletach i kościotrupach to sprawa jest bardzo podobna jak np. z butami i obuwiem. Pewne rzeczowniki w jezyku polskim są używane wyłącznie w odniesieniu do ludzi. Możemy mieć więc kota w butach, ale kot w obuwiu brzmi beznadziejnie. Tak samo możemy mieć szkielet konia, ale już nie bardzo kościotrupa konia. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma raczej przeciwskazań do stosowania któregokolwiek ze wsponianych rzeczownikow odniesieniu do ludzi.

Moim skromnym zdaniem "kościotrup" jest nazwą bardziej pasującą do gier z gatunku fantasy, ponieważ ewidentnie kojaży sie ze straszydłami i nie jest uzywaną na codzień.

Shade PW
8 czerwca 2013, 07:33
Wczoraj udało mi się wreszcie zakupić mój pierwszy zestaw Herolda Pustki za 1400 pieczęci. Swoimi wrażeniami oraz obserwacjami dzielę się w filmiku poniżej, zapraszam ;-)

http://youtu.be/KPzEH13YYZk


jollo PW
8 czerwca 2013, 22:00
Nergals everywhere!
Przyznaję, że sam zacząłem grać Nergalem, ale trochę to irytujące, że praktycznie co drugie spotkanie to Nergal. Jakieś plany, żeby go znerfić?

shpoora30 PW
9 czerwca 2013, 00:44
E tam, ja tak często go nie widuje. Bardziej mnie martwi fakt, że teraz niewiele ludzi gra przystanią. Po nerfie Kierana i Zygfryda, brak chyba ciekawych decków tym decku.

Azon PW
9 czerwca 2013, 01:19
Brak ciekawych strategii? Ostatnio w jednej turze przeciwnik Havenu uleczył swojego bohatera o 16 HP... Jako że walka wcześniej była dość wyrównana poległem z kretesem :). Nie mam nc przeciwko znerfieniu Nergala, ale poza zwiększeniem wymaganych surowców do użycia umiejętności specjalnej nic mi nie ptzrchodzi do głowy, a gdyby zwiększyć ilość wymaganych surowców Nergala to trezba by też to samo zrobić u bohaterów innych frakcji,

Hayven PW
9 czerwca 2013, 08:21
Pomysł na znerfienie Nergala?

"Odrzuć kartę: wskazane stworzenie otrzymuje licznik trucizny"

shpoora30 PW
9 czerwca 2013, 23:49
"Odrzuć kartę" dla Nergala byłoby dobrą opcją.

Co do tych wyleczonych 16hp. Uleczenie zdrowia raczej nigdy nie będzie jakimś wielkim nie zbalansowaniem bo z reguły lepiej jest zadać obrażenia niż je wyleczyć :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Herald of the Void

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel