Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Herald of the Void
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Martfa PW
4 czerwca 2013, 10:44
Mam pytanko odnośnie tłumaczenia w nowym dodatku, więc z góry przepraszam, że trochę nie na temat. (w razie co proszę o przeniesienie posta do właściwego wątku)

Konkretnie chodzi mi o dwa nowe osiągnięcia: "zdobądź duplikat każdej karty z HotV" i "wygraj 10 meczy talią, w której znajduje się nie więcej niż jeden duplikat dowolnej karty".

Wydaje mi się, że słowo "duplikat" powinno odnosić się do posiadania więcej niż jednego egzemplarza danej karty. Tymczasem dostałam wczoraj Pakiet Emilio z 6-cioma kartami z HotV i nagle przy pierwszym z wymienionych z 0/103 zrobiło mi się 6/103. Zgłupiałam. Czyżby kolejny kwiatek w tłumaczeniu? Czy w takim razie nie można było zostawić bardziej zrozumiałego "kopia" albo "egzemplarz"?

No i w związku z powyższym, niech mi ktoś przetłumaczy z polskiego na ludzki, czy w takim razie "talia, w której znajduje się nie więcej niż jeden duplikat dowolnej karty" może zawierać tylko jedną sztukę każdej karty, czy może po dwie, czy tylko jedna karta może być zdublowana?

Karniak dla tłumacza za sianie zamętu :)

Edit: Aha, jeszcze jedno pytanko w sprawie dziennych nagród. Czy jeśli mam na przykład zestackowane z dziennych nagród około 5k złota, a w aktualnej kupon turniejowy, to po wybraniu dostanę złoto plus ten kupon, czy tylko równowartość w złocie?

gryfius PW
4 czerwca 2013, 11:29
Martfa, wydaje mi się, że najzwyczajniej w świecie chodzi właśnie o egzemplarze. Szczerze - czytając osiągnięcia za pierwszym razem, właśnie tak o tym pomyślałem.
Dopiero po przeczytaniu Twojego posta zastanowiłem się bardziej - i faktycznie, jest to mocno mylące.

Dodatkowo, to jak nalicza Ci wspomniane osiągnięcie - również sugeruje, że chodziło właśnie o egzemplarze. Myślę, że tłumaczenie jest na zasadzie kopia=duplikat=egzemplarz.

Jeśli chodzi drugie pytanie - myślę, że dostaniesz uzbierane złoto plus kupony (jeśli w poprzednich dniach miałaś tylko i wyłącznie bonusy w postaci złota).

Acid Dragon PW
4 czerwca 2013, 13:06
Tłumaczenie faktycznie jest błędne.

W pierwszym przypadku na 100% chodzi o posiadanie egzemplarza każdej karty z HotV.
W drugim nie jestem już tak pewny. Po angielsku text brzmi "Win 10 ranked duels using a deck with no more than 1 copy of any card". We wszystkich osiągnięciach "copy" oznacza "egzemplarz", więc jeśli miałbym strzelać, to tutaj też najprawdopodobniej chodzi o to, że możesz mieć co najwyżej 1 egzemplarz każdej karty (czyli 0 lub 1).

Co do dziennych nagród - chciałbym, naprawdę chciałbym żeby to była równowartość w złocie, lecz niestety będzie to to, co na obrazkach.

Martfa PW
4 czerwca 2013, 16:02
Dlaczego nie wpadłam na to, żeby sprawdzić jak jest w oryginale? Skoro "one copy", to znaczy, że na 100% ma być nie więcej niż po jednej sztuce każdej karty w decku.
Dzięki za pomoc, panowie. Tłumacz kalosz! Chyba zacznę po prostu grać w angielską wersję :)

Dark Dragon PW
4 czerwca 2013, 16:09
Dzięki zgłaszaniu takich wątpliwości usprawnimy polską wersję językową.

Sylath PW
4 czerwca 2013, 16:39
Biorąc pod uwagę, że tłumacz ma kłopoty z językiem angielskim to raczej nie wróżę nam sukcesu...

Dark Dragon PW
4 czerwca 2013, 16:43
Weźmy pod uwagę, że tłumacze dostają suchy tekst, bez mechaniki...

Sylath PW
4 czerwca 2013, 17:18
Nie twierdzę, że tłumaczenie gier to łatwe zadanie, ale akurat błąd przytoczony przez Martfę (Martfą?) jest wyjątkowo rażący, bo tłumacz najzwyczajniej w świecie nie zrozumiał oryginalnego tekstu, który sam w sobie nie jest zagnieżdżony w środowisku gry. Tłumacz powinien być w stanie to zrozumieć.

Zdaję sobie sprawę, że praca tłumacza to ciężki zawód, ale biorąc pod uwagę jakie błędy pojawiały się w tłumaczeniach, które opublikowano na oficjalnej stronie Might & Magic to naprawdę zastanawiam się, czy osoba, która zajmuje się obecnie tłumaczeniem w ogóle zna język angielski... Ale nie jest to miejsce na taką dyskusję, więc pozwolę sobie na tym poprzestać.

Hayven PW
4 czerwca 2013, 21:30
DLACZEGO ja mam po pięciu dniach mam w perspektywie 15k złota, a na przykład jakiś gościo z HC ma BILETY w nagrodach dziennych i jutro będzie mógł zebrać równowartość 40.000 szt. złota?! O.o

Kammer PW
4 czerwca 2013, 22:14
Ja mam 5k (słownie: PIĘĆ) golda i 7 bezużytecznych (dla mnie) biletów turniejowych... To wszystko jest warte jakieś 38k, czyli na luzie kupiłbym sobie TRZY podstawowe pakiety (À la recherche du Gejzer et Atropos), a tak będzie się to kisić...

Proponuję dodanie opcji konwersji kuponów na pieczęcie. Mój kurs: 5 kuponów = 175 pieczęci, trzeba zapobiec kupowaniu (6 kuponów za 275 pieczęci) i sprzedawaniu ich w takim błędnym kole.


laszka PW
4 czerwca 2013, 23:33
Grając w turnieju dostajesz tyle samo zlota co w normalnych grach.
Do tego nawet jeśli nie będziesz pierwszy ani drugi to masz 1/6 szansy na pakiet emilio

gryfius PW
5 czerwca 2013, 00:00
Pal licho kupony na pieczęcie.

Moim zdaniem zadowalająca (dla Ubisoft - kompromisowa) byłaby opcja po prostu wybrania nagród (złoto + wszystkie zebrane elementy) lub równowartości w złocie (WSZYSTKO na złoto).
Haczyk całkiem prosty - największa równowartość jest z siódmym dniem, ALE jednocześnie musimy poświecić, tak przecież cenne, pieczęcie. :)

Falvin PW
5 czerwca 2013, 02:27
Co do tamtego achievementa, na 100% chodzi o to by zrobić talię z kart po jednym egzemplarzu każda. (np. 1 duch, 1 ghul, 1 lisz itd.)

Wczoraj gościa spotkałem, który prosił, żeby dać mu szansę, bo brakuje mu tylko 1 wygranej do osiągnięcia. :P Jak wygrał, to podziękował i pochwalił się, że mu zaliczyło.

PS: Co do nagród dziennych, zapraszam do nowego tematu.

Hayven PW
5 czerwca 2013, 06:58
Jutro 23.000 golda... =.= ... albo 75 pieczęci.

BluekPL PW
5 czerwca 2013, 07:34
Pisze, że jutro 85 pieczęci
jeżeli da mi tylko je bez złota to się zamorduje ;d

gryfius PW
5 czerwca 2013, 08:09
To, co napisałem powyżej, to tylko moja propozycja, jak mogłoby być - żeby zamieniać ewentualne nagrody, które nie są potrzebne (np. kupony) na złoto.
Nie chciałem nikogo w błąd wprowadzić.

W tym momencie na pewno jest tak, że dostajemy wszystko to, co uzbieraliśmy przez cały tydzień - 7 elementów, tych 7 "okienek".

Grakus PW
5 czerwca 2013, 13:03
Zgadzam się z gryfiusem. Początkowi gracze, tacy jak ja, mogą się załatwiać na bilety, podczas kiedy złoto, czy pieczęcie, to już inna sprawa. Ciekawość - kto w ogóle wpadł na pomysł z bilecikami? Dobra by była opcja zamienienia całej tygodniowej puli na złoto.

Orpelmen PW
5 czerwca 2013, 15:49
Witam.

A ja mam pytanie odnośnie karty "Pustelnik mrocznej kniei". Z opisu karty według mnie wynika, że po wystawieniu tej karty, wszystkim inny zainfekowanym wzrasta licznik trucizny o 1, ale niestety tak to nie działa. Proszę żeby ktoś zorientowany wytłumaczył mi o co kaman bo nie czaję.

Pozdr...

WojtasCk PW
5 czerwca 2013, 16:00
...

Co innego jest na nim napisane. Przeczytaj dokładnie.

Orpelmen PW
5 czerwca 2013, 16:12
"Wszystkie zainfekowane stworzenia otrzymują +1 do wartości infekcji."

Ja tak to odczytałem. W takim razie nie kumam tej karty.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Herald of the Void

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel