Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 86 - 87 - 88

zeryss PW
24 grudnia 2019, 17:18
mod conflicts with mod HoDA balance

Kammer PW
24 grudnia 2019, 18:00
Well, yes? This is even stated in main file:

Cytat:
"conflicts" :
[
"hota.hota balance"
],

Popcioslav PW
24 grudnia 2019, 18:54
Próbowałem zainstalować na 3 różnych wersjach HoMM3 SoD
Za każdym kiedy chcę uruchomić gier i bardzo szybko pojawia się tyci zielony wiersz poleceń. Nawet nie zdążam zrobić screenshota i pojawia się czerwona linijka i gra crashuje.

Ktoś ma pomysł na naprawienie tego lub też się z tym spotkał?

dvoytek PW
24 grudnia 2019, 20:06
U mnie mod działa. Niestety nie ma dźwięków efektów. Jest muzyka,są też nowe efekty dźwiękowe od nowych jednostek, ale nie ma żadnych oryginalnych.
Przykładowy komunikat z konsoli:
"Cannot get sound BUTTON.wav chunk: Resource with name SOUNDS/BUTTON and type SOUND wasn't found."

avatar PW
25 grudnia 2019, 00:07
@Popcioslav - daj tu proszę screena z katalogami które masz w głównym folderze h3.

Kammer PW
25 grudnia 2019, 00:34
A co masz w tej czerwonej linijce? To jest na 85% kluczowe (bo czasem jednak nie wyłapuje dobrej lokalizacji błędu...).

Popcioslav PW
25 grudnia 2019, 01:12
@Kammer nawet kiedy zdążę zrobić screenshota to nie dość, że tycie i ledwo da się coś zczytać to jeszcze transparent bo okienko/konsola znika tak szybko jak się pojawia. Tu masz najlepiej wyglądający screenshot. Jedną część linijki wyciąłem bo nazwa usera (i mean wątpię, że ktoś mnie tu zdoxxuję ale nadal)

Czerwonej linijki nawet nie mogę przeczytać/wyłapać na screenshocie.

@avatar przepraszam, nie rozumiem do końca. Chodzi Ci o foldery?

Spróbuję jeszcze jutro tylko na innym komputerze i z jeszcze inną kopią gry, to moje pierwsze podejście do VCMI więc może to z powodu mojego noobstwa, ale ani z Hotą ani SW nie miałem tyle problemów so I'm kind of worried right now.

Crystal Dragon PW
25 grudnia 2019, 01:44
https://imgur.com/a/aTatzxo

Instalowane na kopii gry z uprzednio usuniętą HoTą, reinstall też robiłem. Jakieś pomysły?

MinosKing PW
25 grudnia 2019, 11:14
@Crystal Dragon Mam ten sam problem ale podobno wersja RAW działa, lecz ja jej nie sprawdzałem. Póki co wersja z instalatora chyba musi doczekać się jakiejś poprawki. :3

Kertra PW
25 grudnia 2019, 11:18
Ja osobiście nie wiem dlaczego tak. ToW instalujcię na czystym SoD/Complete i będzie działać. Nie instalujcię go z HoTą, osobiście nie wiem czy HoTa ma konflikt z ToW. Odinstalujcię wszystko najlepiej, żeby nie było konfliktu i zainstalujcię od nowa podstawkę. Ja zrobiłem wszystko tak jak pisało i działa, żadnych błędów.

Dydzio PW
25 grudnia 2019, 11:57
Może zainstalowanie https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x64.exe pomoże na problem z brakującym plikiem DLL

Bajan PW
25 grudnia 2019, 12:13
Mod nie działa. Gdy wybieram ikonkę "Single Player" z menu głównego (jak i każdą inną), łączy mnie uparcie z jakimś serwerem, ale nic nie następuje. Za drugą próbą połączenia mod crashuje. Nie mogę nawet zrobić screena tego co wyskakuje, bo printscreen nie działa i wyrzuca czarny ekran. W launcherze nie ma opcji wyłączenia opcji sieciowych, jak i nigdzie indziej.

Koncepcyjnie i realizacyjne mod wybitny, ale platforma VCMI to ponury żart. To już nie poprzednie dziesięciolecie, że wielkie studia zmuszały do permanentnego połączenia z siecią.

PS. Proponuję wydzielenie osobnego tematu dla moda już po jego wydaniu.

Trith PW
25 grudnia 2019, 12:58
Sprawdź czy twój antywirus nie włożył pliku VCMI_server.exe do kwarantanny. Najlepiej ten plik przywrócić i dodać jako wyjątek antywirusa.

Co do łączenia z serwerem, to niech się Dydzio wypowie, ale bodajże chodzi tu o to w przypadku gry single player, że twój komputer staje się hostem/serwerem twojej rozgrywki. Tylko twojej własnej wyłącznie dla ciebe, gra nie łączy się nawet z internetem, bardziej obeznani w technikaliach zauważą, że w komunikacie gra oznajmia że łączy się z adresem 127.0.0.1, który oznacza tyle co "połącz się sam ze sobą".
Bodajże programistom VCMI chodziło o to, by w przypadku rozgrywek sieciowych wszystkie ważne obliczenia mogły się odbywać po stronie jakiegoś zaufanego serwera/komputera, a nie poszczególnych graczy żeby uniknąć oszukiwania poprzez używanie przykładowo oprogramowania typu Cheat Engine.

Bajan PW
25 grudnia 2019, 13:17
Działa.

Dziękuję Pan Trith

MinosKing PW
25 grudnia 2019, 15:45
@Кɘɾtɾa! Ja trzymałem się instrukcji gdy wgrywałem ToW. I wgrałem go na czystego SoD, bez Hota czy jakiegokolwiek innego moda.

Najwidoczniej na niektórych systemach może brakować jakiejś składni dll? :/


Edit: @Dydzio wgranie tego co podałeś nic nie zmieniło, ciągle wyskakuje ten sam problem. Nie wiem tylko jak to wygląda z wersją RAW?

Warmonger PW
25 grudnia 2019, 16:52
VCMI łączy się tylko z samym sobą po localhost. Jeżeli występuje tu problem, to brakuje uprawnień (uruchom jako administrator) albo połączenie jest blokowane przez firewall.

Cytat:
Bodajże programistom VCMI chodziło o to, by w przypadku rozgrywek sieciowych wszystkie ważne obliczenia mogły się odbywać po stronie jakiegoś zaufanego serwera/komputera, a nie poszczególnych graczy żeby uniknąć oszukiwania poprzez używanie przykładowo oprogramowania typu Cheat Engine.
To jedna kwestia. Zaletą architektury klient-serwer jest to, że możemy swobodnie łączyć i wymieniać graczy lokalnych, zdalnych, hot-seat i AI, a potencjalnie dużo więcej (tryb obserwatora, serwery dedykowane...)

Kammer PW
25 grudnia 2019, 18:00
Popcioslavie, let me be your guide!

Włącz konsole (polecenie cmd), prawy na belkę -> Domyślne/Właściwości -> zedytuj sobie tak, by było widoczne.

Otwórz folder z VCMI -> skopiuj lokalizację -> konsola -> wpisz cd, spacja, Ctrl+V, enter. Jak jest to inny dysk niż C, to jeszcze dajesz literę tego dysku z dwukropkiem i enter.

Wpisujesz VCMI_client.exe. VCMI się ładuje i crashuje, powinnien zostać zapis czerwonych linijek -> już, zrób screena.

Popcioslav PW
25 grudnia 2019, 19:55
Dziękuję za pomoc Kammer ale już zrozumiałem w czym problem.
Podczas instalacji instalator tworzył zawsze folder "Complete Edition" w wybranym przeze mnie folderze zamiast instalować rzeczy w danym folderze. Odpalałem grę ze skrótu albo zaraz po instalacji a do tego kiedy chciałem normalnie zainstalować w folderze to instalator dostawał bzika.

Mod teraz wydaję się działać, time for bughunting

Crystal Dragon PW
25 grudnia 2019, 21:30
@Dydzio dalej brak efektów.

@MinosKing zgaduję, że przeciętny roztrwaniacz zasobów nie ma szans na jej uzyskanie? :X

Kastore PW
25 grudnia 2019, 22:38
A ten wilkołak to jest jakaś legitna alternatywa dla wampira?
strona: 1 - 2 - 3 ... 82 - 83 - 84 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel