Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 86 - 87 - 88

Drwal PW
28 maja 2019, 21:25
Wiesz, wziąłbym na uwagę też kilka czynników zewnętrznych. Teraz 3/4 ludu żyje nowym miastem HotA. Zobacz jak na dalszy plan zeszło SW. Gigantyczny mod, robiony kilka lat ma marginalne znaczenie. Nie wiem czy jesteśmy się w stanie przebić przez nawet samą zapowiedź. Platforma VCMI wciąż nie jest tak stabilna jakby życzyli sobie tego gracze.

Alistair PW
28 maja 2019, 21:27
Chciałbym tylko zauważyć, że od daty pierwszego posta, za 2 dni minie 6 lat. Tak, że ten tego...

Drwal PW
28 maja 2019, 21:31
Ciężko liczyć pierwszy post za datę rozpoczęcia prac nad modem. Nie było wtedy żadnego zespołu, nikt nie umiał modelować w 3D. Między czasie wydaliśmy nowe miasto - Forge (+aktualizacje) i jeden mniejszy mod z neutralną jednostką.

Dydzio PW
28 maja 2019, 21:33
A co ty na taki czynnik zewnętrzny, że niedługo prawdopodobnie wydajemy VCMI na google play, itd?

"Nowe miasto HotA" to w mojej opinii wymówka. Miesiąc minął na discordach H3 już nikt o tym nie gada. Ja tam nie patrzę czy hota,czy nie hota - wersja google play VCMI będzie wypuszczona niezależnie od środowiska.

PS. Absolutnie nie mam złych zamiarów ale bardzo nie szanuję "szantażopodobnych" tekstów w stylu tych od Hobbicusa, zwykle u mnie przynoszą odwrotny skutek. Stosowanie tego typu zagrywek odbieram jako w pewnym stopniu pogardę oraz brak szacunku wobec mnie.

witchking PW
28 maja 2019, 21:34
Pierwszy post to moje rozważania co można zrobić na obecnym silniku vcmi z ładnych ogólnie dostępnych jednostek. Zalążki idei a nie prac. My też chcemy już to wydać i jak dopniemy ostatnie szczegóły to tak się stanie.

@dydzio ja Ciebie szanuje i dlatego między innymi dostałeś wersje testową. Nie róbmy tutaj *****burzy, zapewniam was, że mod wkrótce zostanie ukończony.

Drwal PW
28 maja 2019, 21:36
Cytat:
A co ty na taki czynnik zewnętrzny, że niedługo prawdopodobniewydajemy VCMIna google play, itd?

Nie mogę się doczekać i już rezerwuje termin na niusa w Grocie. ;)

AmiDaDeer PW
29 maja 2019, 07:03
dydzio:
"Nowe miasto HotA" to w mojej opinii wymówka. Miesiąc minął na discordach H3 już nikt o tym nie gada.
Wątek Factory wraca co parę tygodni na wielu grupach i Discordach, także to, że jesteś poza nimi, nie znaczy, że tego nie ma.

dydzio:
Absolutnie nie mam złych zamiarów ale bardzo nie szanuję "szantażopodobnych" tekstów w stylu tych od Hobbicusa, zwykle u mnie przynoszą odwrotny skutek. Stosowanie tego typu zagrywek odbieram jako w pewnym stopniu pogardę oraz brak szacunku wobec mnie.
Absolutną pogardą oraz brakiem szacunku wobec twórców jest szantaż, że jeżeli jakiś mod nie zostanie wydany w jakimś czasie, to "dla dobra ogółu" wrzucisz jego niedokończoną wersję. Dla mnie to jest jasny sygnał, że nie jesteś osobą godną zaufania w tworzeniu większych projektów. Więc jeżeli poczułeś się urażony, to przykro mi, ale miałem prawo powiedzieć jasno, że nie życzę sobie (i pewnie nie tylko ja) takich deklaracji.

Reldi PW
30 maja 2019, 19:38
Czytam sobie wątek i posty aż docieram do tego:
Hobbicus:
Absolutną pogardą oraz brakiem szacunku wobec twórców jest szantaż, że jeżeli jakiś mod nie zostanie wydany w jakimś czasie, to "dla dobra ogółu" wrzucisz jego niedokończoną wersję. Dla mnie to jest jasny sygnał, że nie jesteś osobą godną zaufania w tworzeniu większych projektów. Więc jeżeli poczułeś się urażony, to przykro mi, ale miałem prawo powiedzieć jasno, że nie życzę sobie (i pewnie nie tylko ja) takich deklaracji.
Myślę sobie wow ktoś serio planuje wrzucać mody bez zgody twórców?! :o
Po czym docieram do tego posta:
dydzio:
A co do wypuszczania rzeczy bez czyjejś zgody to nie mam nic przeciw wypuszczeniu projektu dla dobra ogółu gdyby był ewidentnie "ded" tak, że bez mojej inicjatywy nie byłby nigdy wypuszczony. Ludzie od woga 3.59 też mieli ambicje i plany.

I ok może wypuszczanie moda wbrew jego twórcom brzmi średnio to jednak nadinterpretowanie cudzych postów po to by bardziej negatywnie nacechować wypowiedzi danego użytkownika brzmi jak zachowanie marnego polityka.
W wypowiedzi dydzia nie było żadnego szantażu(co najwyżej jego opinia), a ty od razu rzucasz tekstem że nie jest osobą godną zaufania w tworzeniu większych projektów...


Trith PW
30 maja 2019, 19:43
Ja w kwestii wydawania modów "bo wypada coś ludziom już dać cokolwiek, zamiast wszystko tak kisić u siebie na wieczysty no-release" powiem tylko tyle, że do tej pory brzydzę się samym sobą za upublicznienie przedawnionych i bardzo kiepskich materiałów Dworu, które później niejaki zeryss skleił na ślinę, załatał dziury ripami z innych gier i wydał. Efekt końcowy przyprawia mnie o zawroty głowy. Do zeryssa nic nie mam, tylko żal do siebie że uległem "bo wypada ludziom coś dać".

Alistair PW
30 maja 2019, 20:20
A ja bym się kłócił, Reldi, bo Dydzio wprost napisał, że udostępni nieukończoną wersję moda bez zgody ekipy tworzącej. A mam wątpliwości, czy ma do tego prawo. Moim zdaniem nie ma.

Dydzio:
Też jestem za wydaniem bo z tym przedłużaniem to leci tak jakby powtórka z woga 3.59 i jak źle pójdzie skończy się na tym, że w 2025 roku wypuszczę tego moda w wersji takiej w jakiej dostałem do testów :/

To, że ktoś dostał moda do testów w żadnym razie nie upoważnia go do wypuszczenia moda.

Andruids PW
30 maja 2019, 20:25
Reldi:
W wypowiedzi dydzia nie było żadnego szantażu(co najwyżej jego opinia)
Ale przecież w tej "opinii" jest jasna zapowiedź wydania udostępnionej wersji i nie jest to pierwszy raz xD

dydzio, 18 listopada 2018:
Mod w końcu i tak wyjdzie bo mam wersję roboczą którą w razie najgorszego szkoda będzie zostawić. W jakimśtam zakresie balans był już robiony swego czasu i sam byłem o niego pytany. Tyle z mojej strony.
dydzio, 15 May 2018:
Do not worry, I have alpha version of the mod anyway, which may be useful as last resort to avoid effort going to vain... I do not wanna spoil or give any hint about the content, except the fact that it's worth the wait

Dydzio PW
31 maja 2019, 06:34
Jakby do dziś nikt nie wrzucił kodu źródłowego WoG-a a miałbym backup to bym go dziś wrzucił bez wahania wiedząc, że tak będzie najlepiej. Póki team pracuje nad modem nie mam co im niczego psuć. Byle tylko nie doszło do błędnego koła, że im dłużej robią moda tym więcej muszą dodać by usprawiedliwić długi czas pracy czy coś, bo wtedy projekt wpada w stan eutanazji. Tak to na razie niby wygląda patrząc na przesuwanie przewidywanej daty wydania moda.

@Trith - ja uważam, że wasz mod ma elementy, które nie powinny być już i tak ruszane pod względem jakościowym. Patrząc na to, ile to wszystko trwa sugeruję wydanie "niegotowych" elementów moda w jego kolejnych wersjach, chyba że wymagają małego nakładu pracy a mają duży wpływ na całość.

Fandor PW
31 maja 2019, 09:11
Mod jest własnością twórcy. Jeżeli twórca udostępni materiały czy niegotowy mod publicznie i ktoś będzie go przerabiać tak jak mu pasuje, to twórca nie ma prawa rościć żadnych pretensji patrz postawa Tritha.
Natomiast udostępnienie komuś prywatnie moda np. do beta testów to jednak podzielenie się nim w zaufaniu, coś w stylu dania kumplowi pograć przez jakiś czas w grę z płyty (młodzież mam nadzieję jeszcze zrozumie o co chodzi w pożyczaniu płyt :v) licząc na to że odda ją niezniszczoną, a nie będzie przekazywać dalej. Moim zdaniem z całym szacunkiem do dydzia, ale same takie deklaracje sprawiają, że traci on w moich oczach zaufanie, a myślę że w oczach części twórców modyfikacji znacznie bardziej.
MDT ma prawo nawet robić moda dla samych siebie i nigdy nie udostępnić i tylko wrednie wrzucać materiały żeby pokazać wam co tracicie ewentualnie żeby zapytać was co zrobić żeby im się lepiej grało. Nie podejrzewał co prawda tego teamu o takie zachowanie, ale prawo do niego zdecydowanie mają gdyby chcieli i nikt nie ma prawa ich krytykować za decyzję, że nie będą wydawać moda, póki nie będzie takiej jakości jaka wszystkich, a przede wszystkim twórców usatysfakcjonuje.

Dydzio PW
31 maja 2019, 16:59
No i w tej kategorii się nie zgadzamy pod względem poglądów, Fandor (chodzi o ostatni akapit). Dobrym przykładem na to, że w skrajnych sytuacjach przywiązanie do autorstwa jest niezdrowe prezentuje choćby kod heroes 3, który marnuje się w korpo, które tylko patrzy na kasę i ośmiesza serię might & magic.

Alistair PW
31 maja 2019, 17:57
Sorry, ale akurat Twoje zdanie w tej kwestii to korpo ma w głębokim poważaniu, do czego ma pełne prawo. Twórca gry ma pełne prawa do swojej twórczości i może robić z nią co zechce. Może Ci się to nie podobać, ale jest to bez znaczenia. Nie obraź się porównaniem, bo w żadnym razie nie twierdzę, że jesteś złodziejem, ale pewne kwestie nie są poglądem. Nie możesz pożyczyć sobie mojego samochodu, by się "tylko" przejechać. Dla mnie to zwykła kradzież, niepodlegająca dyskusji. Wracając do tematu, jeśli twórcy moda nie chcą go udostępnić, to ich sprawa. Abstrahuję tu od tego, że twórcy moda i tak nie mają do niego prawa, chyba że mają zgodę Ubi.

Fandor PW
31 maja 2019, 20:46
Tutaj wchodzimy na wyższy stopień bo ja uważam, że konsumenci kupując produkt powinni mieć pełne prawo do edycji go jak chcą i udostępniania tej edycji innym (pod warunkiem, że Ci inni sami posiadają grę) do momentu do którego nie biorą za to opłat. Przechodząc dalej uważam, że jak juz udostępni się moda, to każdy może go dowolnie przetwarzać, ale udostępnianie bez zgody czy zarabianie na zedytowanym modzie już powinno prowadzić do kar, i zadośćuczynienie powinno trafić i do twórców gry i moda.
Ale prawa nie zmienimy i trzeba się stosować do takiego jakie jest.

AmiDaDeer PW
1 czerwca 2019, 11:51
dydzio:
Dobrym przykładem na to, że w skrajnych sytuacjach przywiązanie do autorstwa jest niezdrowe prezentuje choćby kod heroes 3, który marnuje się w korpo, które tylko patrzy na kasę i ośmiesza serię might & magic.
Skrajne sytuacje praktycznie nigdy nie służą za dobrą analogię wobec sytuacji nieskrajnych. Kod źródłowy H3 w kwestii modowania gry byłby najbardziej rewolucyjnym wydarzeniem w historii praktycznie całej serii. ToW jest, co prawda dość rozwiniętym i ładnie wykonanym, ale jednak wciąż modem, który nawet nie dorasta ambicjom WoG-owi czy HotA. Nawet jeżeli uznamy, że udostępnienie kodu źródłowego H3 wbrew woli właścicieli praw jest słuszne moralnie, to w żaden sposób nie ma to znaczenia w kwestii udostępnienia prac autorów ToW bez ich zgody.

Dydzio PW
1 czerwca 2019, 13:13
Tyle, że nie mam zamiaru nic udostępniać w sytuacjach nieskrajnych i bez zapowiedzi przed zrobieniem tego dających wszystkim czas na reakcję więc wyluzuj.

AmiDaDeer PW
1 czerwca 2019, 13:38
Problem w tym, że takiej sytuacji skrajnej praktycznie nie ma możliwości być, bo samo usytuowanie moda nie daje warunków do powstania takiej sytuacji. Więc odczep się ze sformułowaniami typu "Wyluzuj", bo to, jak się zachowujesz, jest po prostu niedojrzałe.

Dydzio PW
1 czerwca 2019, 13:45
Wiesz, WoG team w 2008 pewnie mówił tak samo, że wszystko fajnie i nie ma innej opcji, a jak przyszło co do czego to przyszedł dobry powód by udostepnić to co się dało, i moralnie myślę, że była to najlepsza opcja niezależnie od tego, czy ktoś z WoG teamu kwiczał czy nie.

Jak na was HotA team wysle rosyjskich morderców za robienie konkurencji i was nie będzie, to też się usytuowanie nie zmieni?
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel