Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 86 - 87 - 88

krasnolud99 PW
28 grudnia 2014, 10:14
Według mnie ta kreatura była najlepszą jednostką w inferno po przejęciu HoMM przez ubisoft.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 13:06
Rozmawiałem z Witchkingiem i powiedział, że żabcia (teraz dość gigantyczna żabocha) będzie na 5-6 poziomie: dlatego wymagała ulepszenia.



Albo bardziej dyskrenty skrzek

ewerlordxp PW
28 grudnia 2014, 13:57
Szkoda że na tak wysoki poziom. Możnaby zastąpić tym Smocze Ważki. Skacze wysoko, czyli niby lata. No i jest trująca czyli byłoby jak rzucać osłabienie po ataku.

zmudziak22 PW
28 grudnia 2014, 14:45
Skoro truje, to zdolność trucizny Wiwerny będzie pasowała.

ewerlordxp PW
28 grudnia 2014, 14:47
To skoro za Wiwerne dasz Wielką Żabe, to za smoczą ważke chyba przerośnietęgo komara..... hmmmm.. nawet by pasowało.... byłoby czym Żaby karmić.

zmudziak22 PW
28 grudnia 2014, 15:22
A ekran Ratusza pomieści tyle alternatyw?

GRYFFF PW
28 grudnia 2014, 15:57
Żabcia wygląda jak podtuczony bazyliszek :) – ulepszenie: ” żabcia tucznik ” a poważnie to trzyma poziom.
Podstawowy atak jęzorem mógłby być jednocześnie atakiem dystansowym..bardzo długi jęzor ( czyliii: nieskończona amunicja… + 50 % szans na przyciągnięcie do siebie przeciwnika ).

witchking PW
28 grudnia 2014, 16:01
Nad problemem zmieszczenia tego w ratuszy ciągle się głowimy.

Co do samych alternatyw to mają mieć one inne właściwości niż jednostki które zastępują. Wybór między wiwernami a żabkami musi nieść za sobą konsekwencje w taktyce.

zmudziak22 PW
28 grudnia 2014, 16:50
Jeśli żabka będzie w coś rodzaju łucznika to Forteca(Cytadela) zyska na tym.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 17:08
Cytadela najbardziej zyska na szybkich jednostkach. Niemniej wciąż nie jestem przekonany do alternatyw na innych poziomach niż siódmy... Wydaje mi się to zbytnią komplikacją gry.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 17:22
Jako, że społeczność Groty jest nader kreatywna, podsumowałem z Witchem to co aktualnie w alternatywach ma występować. Żeby nie generować kolejnej kolumny spamu prosiłbym w imieniu autora, żeby nie dyskutować obszernie zasadności kreatur na danym poziomie, a przede wszystkim skupić się na tym czego nie ma, czyli głównie: Twierdza i Wrota


Istoty na zielonym tle mają już przynajmniej swój model.
Wiersz "?!?" zawiera luźne propozycje.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 17:48
Ocenię tylko pomysły na siódmy poziom.

Castle i Tower - okej, mnie pasuje. Tylko smoczy golem potrzebuje nowego modelu.
Nekro - sfinks na siódmy. Błagam, kościany golem nie będzie dobrze się prezentował jako najsilniejsza jednostka w armii. Poza tym sama nazwa "kościany golem" jest po prostu denna - takim samym kościanym golemem jest szkielet czy lisz...
Inferno - nie jestem pewien samej koncepcji matki roju, na pewno jednak nie chciałbym jej w stylu z H6 - taka stylistyka zupełnie nie pasuje do tej gry.
Lochy - czym jest drider?
Bastion - leszy? W jaki sposób miałby wyglądać?
Cytadela - tu powinien być żmij. Pasuje tam idealnie.
Twierdza - loksodon (a.k.a. phant). Jest bardzo dobrą koncepcją jednostki i będzie idealnie pasować kolorystycznie do orków z Horn of the Abyss.
Wrota żywiołów - tu nie mam pomysłu. Kirin? Tylko mniej smoczy.

Saki PW
28 grudnia 2014, 17:51
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20070207074316/forgottenrealms/images/b/bf/Drider.jpg - to te pajęcze przyjemniaczki z D&D.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 17:53
Zatem nie mam z tym problemu.

glokku PW
28 grudnia 2014, 17:54
Przy wrotach może zamiast żywiołaków dać inne żywiołaki o podobnych aspektach?
wody - morza / sztormu
ognia - pożaru / inferna
ziemi - zaspy /lawiny ???
magii - bólu / agonii albo intelektu/geniuszu



a Fenkisa zmienić na lodowego feniksa jak Anivia z League of Legends?
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20100202204016/leagueoflegends/images/3/3b/Anivia_OriginalSkin.jpg

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 17:57
Lodowy feniks - meh.

Cytat:
wody - morza / sztormu
ognia - pożaru / inferna
ziemi - zaspy /lawiny ???
magii - bólu / agonii albo intelektu/geniuszu
LMAO.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 18:24
Przypominam, że to alternatywy a nie to samo nazwane inaczej.
Alternatywy czyli zupełnie inna istota ze zdolnościami, które stworzą ciekawe opcje taktyczne...

Saki PW
28 grudnia 2014, 18:28
IMHO, w przypadku Conflux nie byłoby złym pomysłem poszukać istot, które swoją naturą odpowiadają danemu żywiołakowi, ale nie są czystą manifestacją żywiołu (jak właśnie, np. Kiriny). Można poszukać jakichś list mitycznych istot i przyjrzeć się tym, które są powiązane z konkretnymi żywiołami.

Jeśli ktoś szuka inspiracji, polecam również pogrzebać w "Księgach Potworów" do D&D - jest to istna kopalnia pomysłów, i chociaż znajdzie się tam cała masa kompletnie dziwacznych pomysłów, to baardzo łatwo znaleźć tam coś dla siebie;)

glokku PW
28 grudnia 2014, 18:31
No na wrota żywiołów gdzie żądzą żywiołaki to nie ma chyba za bardzo innych alternatyw jak żywiołaki a miło by było jak by wszystkie 4 żywioły występowały mimo alternatyw. Można przecież zrobić jednostki w w ogóle innej koncepcji żywiołak sztormu był by połączeniem żywiołu wody i powietrza, mógł by być latającą nieokreśloną masą wodną. Ognia mógłby strzelać jak np z herosa 4. Koncepcji jest sporo jedyną barierą jak dla mnie były by właśnie nazwy.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 18:32
Nie jestem fanem samej wizji alternatyw na niższych poziomach niż 7., niemniej bardzo dobrym pomysłem byłyby żywiołaki światła i mroku na odpowiednio 4 i 5 poziomie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel