Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 24 - 25 - 26

Trith PW
20 czerwca 2013, 18:23
Pozwolę sobie się wtrącić.

Jak padła tutaj propozycja włóczni, a w dodatku toczy się tu również dyskusja o łosiowe/jelenie poroże, to jakoś nie mogę z głowy wyrzucić tego typu obrazka. Znawcy gier The Elder Scrolls powinni wiedzieć co to za postać i czym się zajmuje (imię nawet jest w linku).

Ale chciałbym zwrócić uwagę na coś innego.

Cytat:
tak jak jest opisywany w legendach

Zauważmy, że NWC nie trzymało się aż dak dokładnie tego, co jest wypisane w mitach i legendach. Behemoty (wspomniane już tutaj kilka razy) nie odpowiadają temu, co jest przedstawiane w tradycji, chyba że mamu tutaj do czynienia z włochatymi pazurzastymi hipopotamami cyrkowymi krótkopyskimi.
Wspomnę jeszcze o gorgonie, która jest zgoła zupełnie innym stworzeniem mitologicznym niż nazwa opisuje.

Irhak PW
20 czerwca 2013, 18:45
Na takiego Wendigo jestem w stanie przystać ^^

Eggyslav PW
20 czerwca 2013, 18:57
Cytat:
Jak padła tutaj propozycja włóczni, a w dodatku toczy się tu również dyskusja o łosiowe/jelenie poroże, to jakoś nie mogę z głowy wyrzucić tego typu obrazka. Znawcy gier The Elder Scrolls powinni wiedzieć co to za postać i czym się zajmuje (imię nawet jest w linku).

W sumie, taki Hircynowaty Wendigo mi się całkiem podoba.... :D

Ale, skoro jest dyskusja, broń czy szpony, co byście powiedzieli na broń naręczną, a'la Zabójczyni z Diablo II (broń boże nie a'la Assassin's Creed, to zupełnie inna bajka :P)? Oczywiście, była by to raczej prymitywna odmiana takowego oręża, kościane ostrza przywiązane rzemieniami, przy ulepszeniu mogły by wyglądać bardziej cywilizowanie, takie skórzane (ew. okute metalem) karwasze, z metalowymi ostrzami, z grawerunkami pasującymi do stylu Vori? Liczba ostrzy również mogła by się zwiększyć przy ulepszeniu, zwykły Wendigo miałby jeden szpikulec, ulepszony 3. Co do rogów, proponuję żeby ulepszony Wendigo miał rozgałęzione poroże, a zwykły dwa małe rożki. Co do kolorów, zwykły Wendigo - Rudobrunatny, Ulepszony - Srebrnoszary, podchodzący pod biel.

witchking PW
20 czerwca 2013, 19:07
Kościane szpony to nie jest zły pomysł. Jestem za.

Shin0bi PW
20 czerwca 2013, 19:09
@Trith, jasne, że można pomijać legendarny wizerunek Wendigo (jak słusznie zauważyłeś zrobiono tak już w przypadku Gorgony i w mniejszym stopniu behemota), ale wydaje mi się że jest on na tyle ciekawy, że powinno się go wykorzystać.

@Eggyslav, optuję za ukazaniem Wendigo jako totalnie dzikiego złego ducha gór, bez żadnych oznak cywilizacji (broni), co najwyżej z tatuażami. Pomysł z rogami jednak uważam za dobry, nieulepszona forma powinna mieć krótkie różki, a ulepszenie potężne poroże.

Edit: Po głębszym zastanowieniu te kościane ostrza mogłyby być jednak OK. W końcu szpony uczyniłyby go podobnym do Behemota czy Minotaura z Forge.

Garett PW
20 czerwca 2013, 19:19
A może tak prymitywną włócznie dać wersji nieulepszonej, a ulepszona niech ma wielkie zakrwawione szpony.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 19:22
Brak broni miałby być ulepszeniem? Nawet graficznie nie będzie to dobrze wyglądało. :P

Pomysł Tritha wydaje mi się całkiem rozsądny.

witchking PW
20 czerwca 2013, 19:23
Jednostki w homm raczej nie zmieniają tak drastycznie wyposażenia. Broń drzewcowa zostaje po ulepszeniu bronią drzewcową, miecz mieczem.

Garett PW
20 czerwca 2013, 19:32
@Hobbit pisząc szpony chodziło mi o kościane ostrza Shin0biego.

Eggyslav PW
20 czerwca 2013, 19:46
Drobna uwaga: Powinniście się nauczyć czytania poprzednich postów: Kościane naręczne szpony to mój pomysł. ;)

HobbitHobbitRadziłbym Ci używać liczby pojedynczej, jeśli chodzi o jedną osobę. :P

Kastore PW
20 czerwca 2013, 19:49
Garett:
@Hobbit pisząc szpony chodziło mi o kościane ostrza Shin0biego.
Może po prostu nieulepszonemu też dać kościste szpony? Bo to dla mnie tak jakby nieulepszony behemot trzymał jakąś włócznie.
Irhak:
Na takiego Wendigo jestem w stanie przystać ^^
Tego z obrazka Tritha? Przecież to wcale, a wcale nie wygląda jak Wendigo.

Nerevar PW
20 czerwca 2013, 19:56
Cytat:
Tego z obrazka Tritha? Przecież to wcale, a wcale nie wygląda jak Wendigo.
Ale wygląda dobrze. Zresztą, jak już wspominano, to żaden problem.

Edit: A skoro mowa o Hircynie - poprawcie mnie, jeśli się mylę (bo jestem kompletnym noobem gdy idzie o kwestie techniczne herosów), ale chyba dałoby się zrobić coś np. na bazie posągu tegoż z poświęconego mu moda? Zawsze to trochę mniej roboty ;)

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 19:57
Wygląda jak wendigo. Zmodyfikowany i mocno zhumanizowany, ale wciąż ma cechy wendigo - rogi i ludzka postura pasują do legendy. :P

Kastore_pl:
Bo to dla mnie tak jakby nieulepszony behemot trzymał jakąś włócznie.
Dlaczego chcesz, by ta jednostka wyglądała jak behemot? Przecież to kompletnie się mija z celem.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 20:03
Tia... Upiór głodu i zemsty w stylu Ubisoftu. A gdzie jest jego dzikość? Gdzie jest ten specyficzny klimat tego potwora? Został tylko jakiś włochaty elf z rogatą maską.
Co do behemotów - kiedy ja mówiłem, że chcę, by ta jednostka wyglądała jak behemot?

Garett PW
20 czerwca 2013, 20:12
@Eggyslav Przepraszam oczywiście czytałem twój post ale pisząc swój szybciutko spojrzałem do góry coby nie pomylić nic z tymi szponami zauważyłem to u Shin0biego i wyszło jak wyszło.

@Kastore_pl To może nieulepszony niech ma jedno kościane ostrze, a ulepszony dwa i do tego zakrwawione ewentualnie z jakimiś symbolami.Co do Hircyna w roli wendigo to może przypadnie ci do gustu tylko zamiast włóczni kościane szpony.

EDIT:obrazek wstawiony.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 20:22
Garett:
To może nieulepszony niech ma jedno kościane ostrze, a ulepszony dwa i do tego zakrwawione ewentualnie z jakimiś symbolami.
Niech będzie.
@Up Niezbyt fajny, wolałbym tego Wendigo z początku dyskusji.

Garett PW
20 czerwca 2013, 20:26
@UP Prawda ten wendigo chyba najlepiej się wpasowuje w klimat miasta.

EDIT:A tutaj bardzo krrrwaawa wersja wendigo :P



EDIT2:Dodam, że wyżej ukazany pan uprzejmie mieści się(ledwo ;p) w granicach 100kB :P

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 20:36
...z włócznią! :D

Kastore PW
20 czerwca 2013, 20:43
...Lepszy bez. :P

Garett PW
20 czerwca 2013, 20:46
Przykro...(chlip,chlip)...nie znalazłem bez... :(
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel