Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/mod] Preserve 2.0
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Lord Hawk PW
27 maja 2013, 22:20
Faktycznie źle się wrzuciło, ale już poprawione, tyle że znowu na speedshare, a widziałem że niektórzy mają z tym problemy. [później może wrzucę na coś innego].
Co do rozmiaru to nie błąd, a faktycznie jest mniejszy, ponieważ usunołem zbędne pliki z poprzedniej wersji których poprzednio zapomniałem [np. zapasowe defy podmienionych jednostek i portrety].

Czarexin PW
14 czerwca 2013, 20:33
Witam. Ściągnąłem sobie to miasto, wrzucam do folderu mods tak jak to zrobiłem z cove i forge i się nie chce włączyć gra.

Lord Hawk PW
16 czerwca 2013, 10:59
Cytat:
Witam. Ściągnąłem sobie to miasto, wrzucam do folderu mods tak jak to zrobiłem z cove i forge i się nie chce włączyć gra.

Zależy którą wersje ściągasz i pod które VCMI, 1 link to wersja działa pod starszą wersje 0.92, 2 już pod najnowsze 0.92b [0.93]. Miasto w nowszej wersji było testowane na małych mapkach z w/w miastami i wszystko działa poprawnie [żadnych bugów i crashy], jednak polecam pierw przetestować bez innych miast, jednostek lub innych dodatkowych modów [np. nowe artefakty], być może źle się ściągnęło.

Czarexin PW
16 czerwca 2013, 15:21
Posiadam vcmi 0.93 i preserve 2.0b które jest do tej wersji, posiadam heroes złotą edycje czy to może być problemem?

A tu serverlog
Warning: an orphaned child!
We have been requested to close.
write: Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta
Ended handling connection
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!
Warning: an orphaned child!

Warmonger PW
16 czerwca 2013, 15:35
Bardziej interesujący byłby log występujący PRZED crashem, a nie po. Inna sprawa, że fragment loga (zwłaszcza serwera) nic nie pomoże, jeśli nie opiszesz dokładnie, kiedy występuje błąd i jak się objawia.

Czarexin PW
16 czerwca 2013, 22:47
Błąd występuje przy uruchomieniu gry i nie można jej włączyć. A logi to konkretnie co mam z nimi zrobić?

Warmonger PW
17 czerwca 2013, 06:36
Logi zawierają informację o stanie gry. Należy je wklejać zawsze, gdy przyczyna błędu jest nieznana. Skoro gra wysypuje przy uruchomieniu, to interesuje nas tylko log klienta, bo on uruchamia się pierwszy.

Pytanie też, czy gra uruchamia się bez Preserve i z jakimi ewentualnie modami.

Czarexin PW
17 czerwca 2013, 19:10
Gra działa bez modów, działa także z forge i cove, próbowałem preserve bez modów jak i z modami i wciąż ten sam problem.

A tu mój Client_Log
http://www.mediafire.com/view/sf8xw83zmn5ecf2/VCMI_Client_log.txt

Warmonger PW
17 czerwca 2013, 19:17
Ta linijka budzi mój niepokój:
Cytat:
19:06:45 ERROR global [5dc] - Unknown identifier creature.hierophant1 from mod preserve-town
Odkąd WoG jest opcjonalny, mod musi odwoływać się do hierofanty (?), podając nazwę modu, z którego pochodzi, jak Ivan wyjaśnia tu. Dodatkowo wog musi znajdować się na liście modów, od których Preserve zależy.


Czarexin PW
18 czerwca 2013, 14:45
Więc powinienem włączyć z wogiem? Tylko, że wog nawet jak jest w folderze mods nie jest "aktywny".

Kuririn PW
18 czerwca 2013, 20:59
hmm... w folderze CONFIG istnieje plik o nazwie modSettings.json, otwórz go i włącz WOGa wpisując z false na true. to jest dziecinnie proste :)

Czarexin PW
19 czerwca 2013, 13:57
Niby dziecinnie proste tylko dlaczego w tej liscie nie ma woga?

{
"activeMods" : {
"cove-creatures" : true,
"cove-heroes" : true,
"cove-town" : true,
"forge-creatures" : true,
"forge-heroes" : true,
"forge-town" : true,
"preserve-creatures" : true,
"preserve-heroes" : true,
"preserve-town" : true,
"vcmi" : true
}
}

jarojj10 PW
19 czerwca 2013, 16:32
Bo opcje WOG'a są w pliku "defaultMods"

Czarexin PW
19 czerwca 2013, 20:50
Zmieniłem opcję commanders na true i wraz się nie włącza. Czy muszę wszystkie opcje włączyć?

Warmonger PW
19 czerwca 2013, 21:02
Woga włącza się i wyłącza w pliku "modSettings.json". Jeśli nie ma go na liście, to prawdopodobnie w ogóle nie jest zainstalowany.

Czarexin PW
20 czerwca 2013, 15:21
Ale w folderze mods jest folder WoG i tam jest wszystko.

Kuririn PW
20 czerwca 2013, 16:08
Tak tylko aby był WOG,itp, itd musisz mieć zainstalowanego WOGa :D

Warmonger PW
20 czerwca 2013, 16:25
Co prawda VCMI nie wymaga woga do działania, ale wog owszem, wymaga woga. Grafiki i pliki konfiguracyjne wog nie są częścią packzi VCMI.

Czarexin PW
21 czerwca 2013, 08:32
Dzięki wszystko działa po zainstalowaniu woga.

Kuririn PW
21 czerwca 2013, 13:43
Heh... Miałeś tylko SODa i chciałeś mieć grafiki z WOGa :D Z palca nie wyssa tobie tych grafik :D
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [VCMI/mod] Preserve 2.0

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel