Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/mod] Preserve 2.0
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

witchking PW
24 kwietnia 2013, 10:37
Samej nazwy czy także jego lokalizacji? Bo rozwiązanie biorące pod uwagę tylko nazwę może powodować podobne problemy biorąc pod uwagę, że obecnie wszystkie nowe zamki mają takie same nazwy dla ikonek miast.

Warmonger PW
24 kwietnia 2013, 10:49
Ścieżki również są (będą?) uwzględniane, ale zmiana nazwy to coś, od czego należałoby zacząć.

wybranie unikalnej nazwy dla ikony miasta nie stanowi chyba jakiegoś problemu?

witchking PW
24 kwietnia 2013, 10:57
To na pewno lepsze wyjście od indeksów;)

Fandor PW
24 kwietnia 2013, 11:01
Przepraszam, przez przypadek pomyliłem temat w którym odpowiadam (miałem napisać w temacie Grove). Wynikało to z drobnego zabiegania mojego wczoraj, jeżeli coś nie tak można usunąć/przenieść post tylko teraz była pod nim dyskusja więc nie będę sam tego robił.

Pointer PW
24 kwietnia 2013, 12:21
@Witchking

Masz rację, chodzi o itpa i itpt, ale niestety, zmiana indeksów w tym przypadku dała mi tylko tyle, że teraz nie grove ma ikonkę wybudowanego forge, a odwrotnie :P Mimo, że już jestem w 100% pewien, że żadne indeksy się nie pokrywają. Poza tym kolejny raz wyaliło mi grę jak chciałem zagrać z 4 nowymi miastami. Tzn. odpaliłem tylko forge, ale wszystkie mody mam wgrane. Wywala mi w momencie budowy siedliska 6 lvl. Na Wojnie planowanej (w pełni rozbudowane) od razu przy uruchomieniu mapy.

@Warmonger

A kiedy planujecie mniej więcej tą wersję bezindeksową wydać?

P.S. Chyba tą dyskusję należałoby przenieść do tematu o forge, albo ogólnego o VCMI... ;)

Agon PW
24 kwietnia 2013, 12:29
Jak to zainstalować? Jeśli trzeba mieć VCMI, to jak zainstalować VCMI?

Zibi17k PW
24 kwietnia 2013, 14:54
@up
czysty H3 (Zlota eycja lub complite) + WOG/ERA + VCMI = VCMI

jarojj10 PW
24 kwietnia 2013, 15:40
Ja chciałem tylko powiedzieć, że u mnie Hobbici gryzą się z neutralnym krasnoludem z moda witchkinga.
Gryzą się też bohaterowie z tymi z Forge podmieniając ich umiejętności i portrety (co do nazw i statystyk początkowych nie jestem pewny).

jarojj10 PW
24 kwietnia 2013, 15:48
Ps. a czy u innych też nie działają w nowych zamkach budynki specjalne takie jak np. tęcza z Preserve, albo kryjówka z Cove. U mnie te budynki są, można je wybudować, sprawdzić opis i tym podobne ale nie spełniają swej funkcji: kryjówka po kliknięciu na nią zamiast wyświetlić okno ołtarza wyświetla swój opis, tak samo jak tęcza która nie daje szczęścia.

witchking PW
24 kwietnia 2013, 15:48
Krasnoludy były moimi pierwszymi próbami dodawania czegoś do VCMI. ZA jakiś czas (dłuższy raczej) planuje stworzyć większą paczkę istot kompatybilną z resztą modów.

Zibi17k PW
24 kwietnia 2013, 16:08
w Cove budynek nie działa, ponieważ VCMI nie wspiera jeszcze kryjówki złodziei. Natomiast tęcza nie wiem czy działa

Pointer PW
24 kwietnia 2013, 16:27
@jarojj10

Budynki specjalne nie działają w nowych miastach, niestety. Nie działa kryjówka złodziei, nie działa tęcza, nie działają też budynki specjalne grove, prawdopodobnie forge też. Chyba trzeba poczekać na wsparcie od twórców VCMI, żeby móc dodawać nowe opcje budynków specjalnych. Jeśli dobrze myślę, to idąc tym tropem nie działają też dodatkowe, unikalne opcje sanktuariów graala. Graal daje 5000 złota i zwiększa przyrost, ale nie daje nic poza tym w nowych miastach. A co do krasnoludów, to wystarczy im ID zmienić na jakieś bardzo wysokie, ja u siebie dałem im np. 502 i powinno być ok.

@Witchking

Ja już tworzę mały pakiecik jednostek, mających docelowo być nowymi ulepszeniami jednostek w zamkach. Na razie będzie ich 9, później dojdą następne :)

Lord Hawk PW
25 kwietnia 2013, 22:12
Niestety jeśli chodzi o budynki specjalne "Rainbow" oraz "Totem Pole" to faktycznie nie działają tak samo jak w pozostałych nowych miastach więc nie radze ich nawet budować bo to strata złota i surki, jednak co do grala to mimo braku nowej zdolności warto go mieć bo dodatkowe złoto i większy przyrost działają poprawnie.

Co do Tarczowników Witchkinga polecam zmienić indeks na 297 w config, oraz w 2 plikach od portretów i będzie działać wszystko poprawnie [aktualnie ma zapisane 279 tak samo jak Satyr z Grove]. Jeśli chodzi o bohaterów wiem o co chodzi i sam się nadziałem na Wildhayena bo komputer miał ich obu [z Forge i Preserve] i goniąc tego słabszego zaatakowałem tego silniejszego :), ale takich bohów jest tylko 3, jak zostaną zamienieni w Forge problem zniknie.

johnix2000 PW
26 maja 2013, 14:11
Mam pytanie jak zainstalować nowy zamek Preserve aby działał w Wogu

Drwal PW
26 maja 2013, 14:40
Nie ma takiej możliwości niestety. Gdyby tak było VCMI nie byłoby potrzebne.

Skazo PW
26 maja 2013, 21:27
Panowie, na speedyshare trzeba kupić konto premium żeby to pobrać ? klikam na pobierz preserve 2.0 i nic sie nie dzieje ;/

Matheo PW
27 maja 2013, 17:06
Do Preserve nie trzeba. Mi się pobrał downloader. Potem odpalasz Tiny downloader i się ściąga.

Warmonger PW
27 maja 2013, 19:20
W międzyczasie system zapycha ci się różnymi śmieciami i oprogramowaniem szpiegowskim. Zupełnie, jakby nie można było znaleźć lepszego serwisu albo choćby wykorzystać darmowego konta.

Lord Hawk PW
27 maja 2013, 21:20
Dodałem w 1 poście wersje miasta pod VCMI 0.92b zapisane w nowym systemie.
Przydało by się aby ktoś z zespołu VCMI sprawdził czy czegoś nie zabrakło.
Miasto na razie testowane tylko na paru małych mapach nie sprawiało żadnych błędów czy crashy, jednak gdyby jakieś były proszę pisać.
Jak na razie mały portret Bagginsa [1 boh] jest niewidoczny jeśli tylko to miast jest dodane [to samo jest w Cove obojętnie czy Preserve jest dodane czy nie], ale sam bohater jak i duży portret działa poprawnie.

Warmonger PW
27 maja 2013, 21:28
"archiwum ma niewłaściwy format". Jest przy okazji mniejsze od poprzedniego.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [VCMI/mod] Preserve 2.0

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel