Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 35 - 36 - 37

Kammer PW
2 czerwca 2013, 14:41
Merci.

jollo PW
3 czerwca 2013, 09:29
Czy mi się wydaje czy twierdza nie ma szans vs jakiekolwiek OTK?
I czemu w twierdzy, żaden bohater nie ma magii pierwotnej?

Dark Dragon PW
3 czerwca 2013, 11:00
Ma i to spore. Wrzucasz do talii karty z Szybkim Atakiem i Cierniowe Bestie. Bo żadna frakcja nie ma jeszcze dostępu do wszystkich rodzajów magii.

jollo PW
3 czerwca 2013, 12:35
Z tą magią i brakiem dostępu to faktycznie, słuszna uwaga.
A co do szybkich jednostek kontra OTK, to niestety od 4 tury już nie mogę atakować ze względu na ołtarz cieni, potem kamienna tarcza, potem pustkowie, etc. Nie daj boziu jak ktoś gra jeszcze Nergalem...
Jedyna opcja jaka mi do głowy przychodzi to kamienna tarcza i uścisk ziemi, ale to łatwo zdispelować, no a poza tym gram rage deckiem:P
Ale cóż, jest wyzwanie, pokonać deki OTK ;)

kuackillah PW
3 czerwca 2013, 14:16
No Nergal raczej już niegrywalny w OTK. Częściej widziana jest Shaar (twierdza OTK na KGF)_i teraz nowe OTK modne to Dhamiria. Najlepszą opcja jest Kosmiczna Reorientacja, dlatego ludzie grający Kheltorem na wyzszym ELO posiadają 2 w tali.

jollo PW
3 czerwca 2013, 14:41
Czemu nergal nie jest grywalny? Za mało czarów obszarowych?
Nergal jest mega nieznośny przez łuty undeadów, gdzie po prostu może co chwila sobie zwracać to co już rzucił. Ma też magię pierwotną, potrzebną do dispeli. W najgorszym wypadku po prostu outdecknie przecinika...
O kosmicznej reorientacji pomyślę, choć niestety mam tylko jedną.

kuackillah PW
3 czerwca 2013, 15:27
Chodziło mi o Nergala_OTK na wiezach, teraz praktycznie niegrywalny deck, no chyba, ze ktos bedzie leciał na samych pao, mostach i legionie. Co do remówali to ma sporo tak jak i dispelli, do tego odzyski z łutów jak i czarów. Lecz po znerfieniu wiezy jakos mało widoczny deck.

jollo PW
4 czerwca 2013, 07:47
Tak chodziło mi bardziej o Pao, ewentualnie nergal jest niezły w outdecku.

Mam pytanie odnośnie Arianny. Jej umiejętność pozwala na zabicie stworzenia z licznikiem, co znakomicie się sprawdza np przeciw twierdzy i szałowi.
Moje pytanie dotyczy karty zdarzeń w połączeniu z tą umiejętnością. Miałem parę razy wrażenie, że jest jakaś karta zdarzenia, która nakłada licznik przez co parę razy moje kreaturki ginęły. Czy mi się wydawało, czy jest jakieś wydarzenie, które tak działa?

Dark DragonDark DragonPrzypominam, że nie należy pisać posta pod postem w kilkugodzinnych odstępach.

Hayven PW
4 czerwca 2013, 15:26
Jest stwór, który dodaje wskazanemu stworzeniu dwa liczniki trucizny, gdy pojawia się na polu bitwy oraz zaklęcie "Kajdany Księżycowego Jedwabiu", które również dodaje jeden licznik okaleczenia dwóm wskazanym stworzeniom.

gryfius PW
4 czerwca 2013, 16:01
jollo, karty wydarzeń:
http://www.duel.acidcave.net/karty_wydarzenia.html

Nie ma takiej, która dodaje jakiekolwiek liczniki na którekolwiek stworzenia. Może przeciwnik szybko wykładał karty i nie zauważyłeś wyżej wymienionego zaklęcia?

Falvin PW
4 czerwca 2013, 16:50
Mam parę pytań odnośnie Turnieju Szwajcarskiego. Wiem jak kojarzone są konkretne pary kolejnych walk, ale nie wiem do końca ile punktów turniejowych dostaje się za wygraną (czy jest to zmienna, czy zawsze za wygraną dostaniemy tyle samo?)?

I co to są punkty odbicia? Na jakiej zasadzie są przyznawane i jaką rolę odgrywają w rankingu turniejowym (im więcej tym lepiej czy gorzej?)?

Proszę o odpowiedzi kogoś, kto się na tym zna.

PS: Co się dzieje, jak skończy się swój czas na ruchy, a przeciwnik jeszcze go ma? I czy to prawda, że jak na końcu zajmie się tą samą pozycję co inny gracz, to pakiet jest losowany pomiędzy tymi graczami? Czy każdy dostaje swoją kopię pakietu?

Hayven PW
4 czerwca 2013, 18:04
Kiedy skończy Ci się czas, po prostu przegrywasz partię :D

jelen1150 PW
4 czerwca 2013, 18:53
wygrana 5pkt przegrana 1pkt remisu jeszcze nie miałem więc nie wiem (podejrzewam że po 3pkt) :P a punkty odbicia to suma punktów osób z którymi walczyłeś(liczą się w przypadku remisu po 3 rundzie) im więcej tym lepiej :)

laszka PW
4 czerwca 2013, 19:52
Nie wiem dokładnie jak powiązane są punkty odbicia, ale chodzi mniej więcej o to z jakimi przeciwnikami grałeś. im byli lepsi tym masz więcej punktów odbicia.

W każdym razie pan wypowiadający się wyżej nie ma racji bo wtedy drugie miejsce zajmowałby ten który przegrał ostatnią grę, a wiemy ze tak nie jest :)

jelen1150 PW
4 czerwca 2013, 20:45
Może nie precyzyjnie to ująłem :P

Przykład:

1. 15 punktów 20pkt odbicia
2. 11 punktów 24pkt odbicia
3. 11 punktów 19pkt odbicia

(liczby wymyślone)
Już rozumiesz o co chodzi?? :P

UpiornyRycerz PW
4 czerwca 2013, 21:12
Jako jeden z bardziej doświadczonych i znanych polskich graczy (ale pod inną nazwą konta która jest moim imieniem i nazwiskiem) odpowiem na twoje pytanie:

Po pierwsze za wygraną dostaje się 5 punktów a za przegraną 1.
Po drugie jeśli kilku graczy ma tyle samo punktów za zwycięstwa i przegrane o miejscu decydują punkty odbicia.
Po trzecie punkty odbicia to suma punktów twoich przeciwników.

Przykład liczenia punktów odbicia:
1. Przegrywamy dopiero w ostatniej walce. Nasz pierwszy przeciwnik z nikim nie wygrała a drugi wygrał tylko raz wtedy nasz dorobek punktowy wynosi 15+3+7=25.
2. W pierwszej walce wygrywamy z osoba która ze wszystkim przegrywa następnie przegrywamy w drugiej walce z osobą która przegrała walkę finałową. Na końcu przegrywamy z osobą która raz przegrała więc nasz dorobek punktowy wynosi 3+11+11=25.
3. Pierwszą walkę przegrywamy z osobą która wszystkich pokonuje następnie wygrywamy z przeciwnikami którzy wygrali tylko raz. Nasz dorobek punktowy w takim przypadku wynosi 15+7+7=29.
4. Pierwszą walkę przegrywamy z osobą która ze wszystkimi wygrała. Drugą walkę przegrywamy z osobą którą przegrała tylko raz a trzecią przegrywamy z osobą którą tylko z nami wygrała. Nasz dorobek punktowy wynosi 15+11+7=33.

Podsumowując pakiet emilio może zdobyć nawet osobą która z nikim nie wygrała a osobą która przegrała w finałowej nie musi zająć drugiego miejsca.

laszka PW
4 czerwca 2013, 21:29
Czyli zwracam Honor Jeleniowi :)

Po prostu nie zrozumiałem jego wypowiedzi :)

jollo PW
5 czerwca 2013, 08:30
Może być, że coś przeoczyłem, dzięki za potwierdzenie, że czegoś takiego nie ma.

Azon PW
5 czerwca 2013, 09:30
Są jeszcze chmury trucizny, które nakładają na każde stworzenie licznik trucizny, jednak to jest zaklęcie, nie wydarzenie.

jollo PW
7 czerwca 2013, 09:25
Mam pytanie odnośnie upiora pustki.
Otóż wygrałem wreszcie Nergala. I chciałem spróbować wystawić Upiora pustki i zarzucić mu truciznę od Nergala. Ale coś nie zadziałała:O Dopiero w mojej kolejce upiór zginął. Pytanie brzmi czy trucizna nergala działa na jednostki w swojej turze? Czy może tak w ogóle działa trucizna? Tzn jak np wystawię "gnilnego spluwacza" i zarzucę truciznę na upiora pustki, to też ona zadziała w mojej kolejnej turze?
Oj no chyba tak jest, przecież wszelakie obrażenia typu DoT tak działają, że aktywują się w momencie tury, coś przekombinowałem :]
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 35 - 36 - 37
temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel