Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 22 - 23 - 24

Vatras PW
30 września 2006, 14:23
Akurat ulepszenie halabardnika do Nomada wcale nie jest złym pomysłem (przynajmniej moim zdaniem). Można by było tylko zmienić nazwę z Nomad na na przykład Lekka Jazda.

A co do propozycji ulepszeń w Bastionie, podanych przez Dark Dragona to najbardziej odpowiada mi opcja III. Ulepszenie Elfów do strzelców to chyba zbyt duża zmiana (w końcu strzelcy to potężna jednostka). No i przy takim rozwiązaniu pozostaje też kwestia specjalizacji Gelu.
A wariant III zapewnia Bastionowi 2 jednostki strzelające i nie ma już nielogicznego ulepszenia Pegazów do Czarodziejek

Pozdrawiam

Seener PW
30 września 2006, 16:57
Szybka i treściwa odpowiedź: NIE.
Rozwinięcie- bo zrobiłem mapę, dałem sobie za bohatera Josephine na wysokim poziomie, nawtykałem jej wszystkie gatunki golema, zaatakowałem pierwszego lepszego potwora. Kamienny i żelazny mieli wszystko jak należy, podczas gdy złoty i diamentowy nie mieli poulepszanego hp o 15% itd.

Acid Dragon PW
30 września 2006, 18:09
Jest to spowodowane mechanizmem gry, który pozwala na dodawanie premii jednorazowo tylko dwóm rodzajom jednostek. MOŻE wskutek zastosowania nowego skryptu to się zmieni w następnej edycji NU.

Dark Dragon PW
1 października 2006, 10:51
Acid daj mi animację halabardiera na wzór, a ja zrobię animację strażnika zamkowego i umiesze ją tu.
ok ?
Aha, już zrobiłem obrazek:



EDIT:Strażnik zamkowy nie ma tylko dodanej drugiej połowy ostrza, ale także kilka osłonek na kolana i łokcie.
Aha o h3sprite.lod. nie wiedziałem.

Trang Oul PW
1 października 2006, 12:04
Sam sobie wyciągnij z h3sprite.lod.

vinius PW
1 października 2006, 12:08
Pozwole sobie dodac małą dygresję: wg mnie przerabianie halabardiera tylko poprzez dodanie drugiej strony ostrza i uznanie tego za nową jednostke jest "nieco" bezcelowe. W sumie dalsze posty moga nadac się na temat "nasze własne jednostki".

Altair PW
1 października 2006, 12:13
Nawet samo dorobienie ostrza wymaga trochę wysiłku, a temu się nawet nie chce Reseditem pliku wyciągnąć z gry ;P

Dark Dragon PW
2 października 2006, 15:33
@vinius:
"Pozwolę sobie dodac małą dygresję: wg mnie przerabianie halabardiera tylko poprzez dodanie drugiej strony ostrza i uznanie tego za nową jednostke jest "nieco" bezcelowe."

I Strażnik Zamkowy nie ma tyko dodanej drugiej płowy ostrza, ale także kilka osłonek na łokcie, kolana poprawiony wygląd hełmu oraz zmieniony kolor ,,podpórk" od ostrza. A np. taki sobie Kapłan Wojny jest tylko czerwony. Dobra, jednostka nie cieszyła się zbyt dużym entuzjazmem więc pożucam prace nad nią (chciałem jeszcze ,,ozdobić ostrze" zmieniając jego kolor na złoty).
Tylko dla porównanie dam jeszcze 2 obrazki Halbardiera i Strażnika Zamkowego (z góry przepraszam jeżeli to będzie ,,zabierało za dużo transferu smokowi")

Acid DragonAcidProszę się nie obawiać - grafiki, które nie znajdują się bezpośrednio na serwerze Groty, a jedynie umieszczane są na forum, nie korzystają z transferu Groty.




II Jeżeli już Nomad zostanie w Zamku (a podejrzewam, że tak będzie) powiniem:

a) Nabyć trochę Erathiańskich barw (srebro i granat).

b) Chyba Nomad powinien być ulepszeniem krzyżowca, skoro dzierży miecz(albo być pierwszą formą chempiona jak w Quicksilverze).
Zresztą nieważne.

c) Popieram Vatrasa, przydałoby się zmienić nazwę nomanda



Dark Dragon PW
3 października 2006, 17:25
1. W Quicksilverze jest identyczny starożytny bazyliszek ja w NU więc chciałbym się dowiedzieć co powstało na podstawie czego. NU na podstawie Quicksilvera czy na odwrót.

2. Proponowane ulepszenia cz.2

Cytadela

I Pozostać przy tym co jest (nie jest źle:) )

->> ->>

->> ->>

->> ->>

II Zastosować pierwszą jednostkę z Quicksilvera

->> ->>

->> ->>

->> ->>

III Zastosować drugą jednostkę z Quicksilvera

->> ->>

->> ->> Dzika Gorgona

->> ->>

IV Zmienić niektórych dowódców na jednostki (a w zamian udostępnić nowych) i udostępnić ich do rekrutacji

->> ->>

->> ->>

->> ->>

EDIT: V Zastosować trzecią jednostkę z Quicksilvera

->> ->>

->> ->>

->> ->>

(Starożytny Bazyliszek tak mi się podoba, że nie chcę go zmieniać na nic innego)

Inferno

I Pozostać przy tym co jest [nie jest najgorzej (chociaż po zamianie w wilkołaka demon traci róg i swoją złotą zbroję):)]

->> ->>

->> ->>

->> ->>

II Zastosować jednostkę z Quicksilvera

->> ->> Demon Cienia

->> ->>

->> ->>

III Zmienić niektórych dowódców na jednostki (a w zamian udostępnić nowych) i udostępnić ich do rekrutacji

Nowy Bohater:



->> ->>

->> ->>

->> ->>

{Ifryt Radża tak mi się podoba, że nie chciałbym zmieniać go na nic innego [ nawet na Ifryta Cienia z Quicksilvera (chociaż najgorszy nie jest) ] }

Acid Dragon PW
3 października 2006, 23:31
Nowe Ulepszenia powstały jako pierwsze, przed wszelkimi planami na Quicksilver.

Co do ulepszeń, jeszcze raz powtarzam, że na obecnym etapie prac, jeśli miałaby być wprowadzona jakakolwiek nowa jednostka, to musiałaby zastąpić inną. A limit jednostek z których bez większego żalu możnaby zrezygnować wg mnie już został wykorzystany. Mało kto chciałby mieć np przekolorowaną ważkę czy gorgonę zamiast oryginalnej jednostki z AB, jaką był rozbójnik.

AmiDaDeer PW
4 października 2006, 20:37
Mam pomysł - zmieńcie ulepszenia w bastionie (rampart, bo już mi się myli :P).
Zamiast:

Leśny elf -> Wyższy elf -> Sylvański centaur
Pegaz -> Złoty (?) pegaz -> Czarodziejka
Zielony smok -> Złoty smok -> Diamentowy smok

niech będzie:

Centaur -> Centaur bojowy -> Sylvański centaur
Leśny elf -> Wyższy elf -> Strzelec (sharpshooter)
Zielony smok -> Złoty smok -> Diamentowy smok

EDIT: Dawno, dawno temu było o tym powiedziane, a ja tylko odświeżam :)

jurandmz PW
5 października 2006, 07:56
Witam, jestem tu nowy, ale mam propozycję do ZAMKU

1)Nomad w zamku się wyklucza, bo jednostki pustynne są robione już jako całe miasto
2)Nowa jednostka - szkoda miejsca

Moja propozycja

CHŁOP--->PIKINIER--->HALABARDNIK


PS. możecie mnie za to ******, ale i tak pozdrawiam

Trang Oul PW
5 października 2006, 15:51
To ulepszenie nie ma sensu. Zauważ, że wszystkie zamki mają ulepszenie w stosunku do ulepszonych jednostek, które można w zamku rekrutować. Gdybyś chciał wprowadzić swoje ulepszenie, trzebaby zmienić Pikiniera na Chłopa i Halabardnika na Pikiniera. Oczywiście wiązałoby się to ze zmianą statystyk.

jurandmz PW
5 października 2006, 19:05
Dziś grając Inferno ulepszałem Ifryty i jakoś dziwnie małe statysyki (tak jak arctic shooters) miały nazwę Arctic shooters, a wygląd Ifryta Radży i nie strzelały.
Podobnie mam z minoaturami ulepszanymi, nazwa też coś ze shooterem i też nie strzelały.

Jak temu zaradzić?

Trang OulTrang OulProszę używać polskich znaków!


Trang Oul PW
5 października 2006, 19:16
Najprawdopodobniej zły plik h3wog.exe. Przeinstaluj NU.

Acid Dragon PW
5 października 2006, 20:12
Nie, to nie wina pliku exe, a konfiguracyjnych plików txt

Najprawdopodbniej zainstalowałeś po Nowych Ulepszeniach jakiś inny nieoficjalny patch lub konfiguracyjny plik txt. Nowe Ulepszenia powinny być zawsze instalowane jako OSTATNIE. Rozwiązanie jest jednak słuszne - przeinstaluj NU.

jurandmz PW
11 października 2006, 08:49
Dziekuje ACID i Trang pomoglo zwykle przeinstalowanie
Przepraszam ze umiescilem posta w zlym temacie


Pozdrawiam

Nie_mam_nicka PW
12 października 2006, 14:59
Jeśli chodzi o propozycje do nowej wersji NU to tak:
1. Niech Jednorożec Bitewny ulepsza się w Piekielnego Ogiera, a nie Srebrny Pegaz ulepszany do Czarodziejki (jak już ktoś o tym pisał). Co prawda to troche nie zbyt pasuje, ale lepsze to niż zmiana Srebrnego Pegaza w Czarodziejke, albo Jednorożca Bitewnego w Koszmara...
2. A może by tak wykorzystać grafikę Kapłana Słońca z M&M7 do Kapłana Wojny? Napewno będzie to lepiej wyglądać, niż przekolorowany na czerwono Kapłan. Byłby jednak kłopot z animacją obrony, gdyż takiej on nie posiada.
3. Ten Krwawy Minotaur jest troche za duży. Może by go tak zmniejszyć w przyszłej wersji?

Pozatym Nowe Ulepszenia są świetne i dobrze przemyślane (choć zmiana Srebrnego Pegaza do Czarodziejki jest dziwna :P), o wiele lepiej od tego całego Quicksilvera. Wykorzystanie jednostek z M&M było genialnym pomysłem.

Acid Dragon PW
12 października 2006, 16:39
1. tak raczej będzie, ale myślę też nad tą drugą zmianą - ulepszaniem centaurów, zamiast elfów do sylvanów... jednakże oryginalne parametry sylvan centaura, umiejętności, jak i jego historia wskazują jednak na ulepszenie wysokiego elfa...

2. co do animacji kapłana słońca, to jest ona w planach w przyszłej oficjalnej wersji WoG, więc raczej nie.... poza tym chyba jednak obecne ulepszenie wydaje się tu bardziej logiczne.

3. tak, to jest w planach

a pomysł wykorzystania jednostek z MM padł już dość dawno. Nie był mojego autorstwa, ale autorstwa Fuuzy'ego niegdyś w JB. Ja wtedy szybko pospieszyłem z nim do WoG Teamu i zaprezentowałem przykładowe animacje. Pomysł spodobał się nawet bardzo, aczkolwiek lista nowych stworzeń do patcha 3.58 była już zamknięta, więc pomysł odłożono do 3.59....

W Nowych Ulepszeniach chciałem zaprezentować po pierwsze, że ta metoda jest jak najbardziej do realizacji (z niezłymi rezultatami ;), a po drugie użyć stworzeń, które i tak nie weszłyby jako nowe jednostki w 3.59 (Team raczej nie jest zainteresowany przeznaczaniem ograniczonej ilości miejsc na nowe jednostki dla "zwykłych" ulepszeń... ale kto wie).

Alistair PW
12 października 2006, 19:22
Mam może idealistyczne podejście, ale zamiana jednorożca w piekielnego ogara lub zmorę jest dla mnie conajmniej dziwna, chyba że uznamy, iż magiczny, nieskazitelny jednorożec może się zamienić w jakąś demoniczną istotę. Nie jest to niemożliwe, jednakże chyba nie w mieście leśnych, szarych czy innych dobrych elfów z powierzchni, co najwyżej u mrocznych elfów.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel