Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24

Trang Oul PW
10 maja 2010, 01:43
Pierwsza zakładka, Game Enhancements, na samym dole po lewej.

Bloodhawk PW
24 stycznia 2011, 19:57
Witam.
Mam problem z Nowymi Ulepszeniami. Mianowicie zainstalowałem sobie RoE+AB+SoD i na to WoG 3.58f + Era 1.8 All-in-one. Wszystko elegancko działało, trochę nawet pograłem i wziąłem się za instalowanie Nowych Ulepszeń. Ściągnąłem wersje angielską (RoE, AB, SoD tez mam w angielskich wersjach), zainstalowałem i kiedy chce odpalić grę z pliku h3wog.exe lub h3wog.exe_HD pojawiają mi się 2 komunikaty:
1. ResourceManager::Getspreadsheet could not find the "text" resource "ZCrBank.txt"
po czym jak klikam "ok" wyskakuje mi:
2. Initialization failed!
i nic sie nie dzieje.
W czym tkwi problem? Może mam "za nową" wersję WoGa i NU nie są z nim kompatybilne?
P.S. Nie wiedziałem czy napisać ten post tu, czy w temacie "mam problem z WoGiem", jak coś to proszę o przeniesienie.

@ Acid Dragon: Rzeczywiscie, nie doczytałem. Wielkie dzięki za pomoc!

Acid Dragon PW
24 stycznia 2011, 20:11
Skarbiec:
OSTRZEGAMY przed pochopną instalacją tej eksperymentalnej wersji. Wiele modów stworzonych dla WoGa 3.58f może nie działać z tą wersją WoG.

Po jaką cholerę instalowałeś niestabilną, eksperymentalną wersję, skoro chcesz grać z modami?

PS. Teraz zaznaczyłem w Skarbcu ten text na czerwono - może następna osoba jednak go przeczyta ;)

traümatanzer PW
24 listopada 2011, 17:10
Czy w "Nowe Ulepszenia" da się grać na "Phoenixmodzie"? Jeśli zamienię skrypt 99 w którymś z tych modów na inny numer. Czy powinienem coś jeszcze zmienić?? Czy też w ogóle jest to niekompatybilne i nie ma co myśleć o korzystaniu z obu produkcji na raz?

Acid Dragon PW
24 listopada 2011, 17:54
Prawdę mówiąc nie wiem, ale jeśli miałbym zgadywać, to powiedziałbym, że są bardzo spore szanse na to, aby coś ze sobą zgrzytało.
Sugeruję instalować oba mody na dwóch oddzielnych kopiach gry.

Michael PW
19 lutego 2012, 19:51
Cześć. Mam mały problem. Nie wiem jak zrobić trzecie ulepszenie. Proszę o pomoc.


TopFunny525 PW
19 lutego 2012, 20:25
Czarodziej:
Cześć. Mam mały problem. Nie wiem jak zrobić trzecie ulepszenie. Proszę o pomoc.

Dobiłeś mnie, srsly. Poważnie: po pierwsze: musisz mieć włączoną opcję wogyfikacjii - to raz, a dwa: gdy masz wybudowany już kapitol_(wraz z zamkiem itp.) naciskasz prawym przyciskiem myszki na kapitolopodobnym_:D a następnie kupujesz budynek, dzięki któremu, masz możliwość ulepszania na trzeci poziom. To tyle. Pozdrawiam.

HobbitHobbitMój drogi, może to i nie jest wątek o dobijaniu, ale ja też Ciebie pochwalę: dobiłeś mnie swoim brakiem szacunku dla kolegi, który zadał najzwyklejsze w świecie pytanie - i to w sposób jak najbardziej poprawny - i jednocześnie skalałeś język (zresztą nie pierwszy raz), nie dbając ani trochę o poziom językowy... ba - czytelność swojego posta.

Policzę za Ciebie: popełniłeś w tej jednej wypowiedzi 17 błędów. Nie omieszkałem się ich zaznaczyć dość brutalnie białą czcionką jadowicie wręcz kontrastującą z tłem i resztą tekstu. Jeżeli więc w dalszym ciągu zamierzasz z pobłażliwością traktować innych mieszkańców mimo stosunkowo krótkiej obecności na tym forum, to proszę Cię - niech przynajmniej twoje wypowiedzi będą na jakimś poziomie. Inaczej nawet nie masz czym się wywyższać.

OGARexs PW
20 lutego 2012, 15:25
Ktosiek:
Czarodziej::
Cześć. Mam mały problem. Nie wiem jak zrobić trzecie ulepszenie. Proszę o pomoc.

Dobiłeś Mnie, Srsly. Poważnie, Po pierwsze. Musisz mieć włączoną opcję wogyfikacjii. To raz, a dwa. Gdy masz wybudowany już kapitol(wraz z zamkiem itp) naciskasz prawym przyciskiem myszki na kapitolopodobnym:D a następnie kupujesz budynek dzięki któremu, masz możliwość ulepszania na trzecy poziom. To tyle. Pozdrawiam.

Dodam że wcześniej musisz mieć zainstalowanego moda "Nowe Ulepszenia"

Michael PW
20 lutego 2012, 19:07
Kurcze, nadal nic nie wychodzi. W razie czego jestem nowy, grę kupiłem dopiero wczoraj i prawie nic nie rozumiem. W menu tworzenia mapy jest coś,, WOG..."
ale nie wiem o co chodzi. Proszę o SZCZEGÓŁOWĄ pomoc.

avatar PW
20 lutego 2012, 19:25
Żeby dostać SZCZEGÓŁOWĄ pomoc, musisz SZCZEGÓŁOWO opisać problem. Co dokładnie kupiłeś, co dokładnie instalowałeś i w jakiej kolejności.

Michael PW
20 lutego 2012, 19:30
Dobra. Mam złotą edycję Heroes I-IV. Ściągnąłem z http://www.wog.acidcave.net/upgrades.php plik nowe ulepszenia. Zainstalowałem go w Instal.exe (Robiłem to podczas ściągania Grove). I nie wim co robIć dalej. Tworzę mapę losową. Buduję zamek i kapitol. Klikam prawym przyciskiem na kapitol. I nic. To tyle.

Dark Dragon PW
20 lutego 2012, 19:35
Miasto Grove nie jest kompatybilne z NU.

Lyokoheros PW
20 lutego 2012, 19:36
A więc jeśli już wszystko masz zainstalowane jak trzeba(ze zmianą ustawień regionalnych na USA i języka na angielski), to nowe ulepszenia włączasz przez wybranie opcji "Nowe Ulepszenia"(przycisk opcje WoG, wchodzisz w górną zakładkę(znajdują się po lewej), opcja którą musiasz zaznaczyć znajduje się w lewym dolnym rogu(na samym dole "rozszerzenia gry")), musisz też wogifikować mapę.
W czasie gry, gdy masz wybudowany zamek, możesz kliknąć na ratuszu(lub jakiejkolwiek jego innej wersji(kapitol, rada miast, rada osady)) prawym przyciskiem myszy. Pojawi się wtedy okno w których zapisane będą możliwe ulepszenia i koszt budynku, umożliwiającego trzecie ulepszenia, a także będziesz mógł wybrać czy chcesz go już kupić, czy też nie. Potem ulepszone jednostki, posiadające 2 ulepszenie będą w okienku ze statystykami i portretem posiadać przycisk ulepsz stworzenia(np żywiołak magmy ->żywiołak minerałów) kliknij i ulepszenie gotowe.
A i dam Ci jedną radę - scal posty, bo nie wolno pisać dwóch pod rząd.

Michael PW
20 lutego 2012, 19:41
Nie ogarniam. Czy można by bardziej szczegółowo

Warmonger PW
20 lutego 2012, 20:34
Podejrzewam, że należy zacząć od zainstalowania Wake of Gods.

HobbitHobbitPopieram.

Michael PW
21 lutego 2012, 14:18
Czyli trzeba kupić?

P.S. Skąd ściągnąć opcje WOG-a. Bo w grze mam jakieś WOG Opisions czy coś takiego. Ale jak na to klikam to nic się nie dzieje.

OGARexs PW
21 lutego 2012, 15:17
-zjedzone z obrzydzeniem-

HobbitHobbitNic nie uprawnia Cię do takich komentarzy. Racz się powstrzymać następnym razem.

vinius PW
21 lutego 2012, 15:51
Wake of Gods jest za darmo. Więcej informacji tutaj.

AmiDaDeer PW
21 lutego 2012, 16:28
Michael:
Bo w grze mam jakieś WOG Opisions czy coś takiego. Ale jak na to klikam to nic się nie dzieje.
Oznaczałoby to, że masz zainstalowanego WoGa, ale uruchamiasz grę poprzez h3sod.exe albo h3hota.exe i opcje WoGa z wiadomych przyczyn nie działają. Należy uruchomić h3wog.exe, z takim fajnym oczkiem jako ikonką.

Aha, jeszcze jedno, bo możliwe, że to jest problemem - HotA nie zawiera opcji z WoGa i vice versa.

W najbliższym czasie pomyślę nad przeniesieniem postów.

OGARexs PW
21 lutego 2012, 18:40
@Hobbit Po prostu przez niego 3 raz wymieniałem monitor ponieważ rozbiłem go w drobny mak.

HobbitHobbitO ironio...

Po prostu się powstrzymaj.


@Michael A teraz czytaj bardzo uważnie.
1.Odinstalują Heroses 3 (Radze zostawić folder "Saves")
2.Zainstaluj ponownie.
3.Ściągnij WoGa zgodnie z tego linku i zainstaluj z instrukcją
3b Jeśli chcesz mieć polską wersje ściągnij łatkę i polskie znaki stąd.
4 ściągnij i zainstaluj zgodnie z instrukcją N.U. stąd (plik zależny czy wykonałeś punktu 3b. czy nie.)
5Pod żadnym pozorem NIE instaluj żadnych innych Modów.(Wyjątki : Nowe portrety F.U.).

-przekazane psom na pożarcie-

HobbitHobbitProszę.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel