Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Fabuła dodatków DLC
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Acid Dragon PW
20 lipca 2012, 16:09
Cytat:
Rozumiem. Masz rację. Jednak moim zdaniem to błąd twórców. Zrobili Heroes 3 tak jak zrobili. Podoba się ludziom taki jaki jest. Fani tej gry nie mają obowiązku grać w M&M, czy czytać opis fabuły tych gier.

Owszem, nie mają obowiązku. Nie mają również obowiązku interesować się jakąkolwiek fabułą - HoMM, czy MM. Ale nie mają również prawa wymagać lub zabraniać wprowadzania jakiegoś elementu fabularnego do OGÓLNEGO świata tylko dlatego, że w grach, w które akurat oni grali, akurat tego nie było.

Inaczej - analogicznie - fani, którzy grali tylko w Heroes III mogliby chcieć zabronić wspominania o Enroth, bo przecież w grze, w którą oni grali tego nie było i nie mają obowiązku grać w H2, ani wiedzieć co to jest.

Aby wymagać czegoś od świata fabularnego gry trzeba go po prostu najpierw poznać i zrozumieć. Może niekoniecznie w 100%, ale tak, by mieć wystarczające rozeznanie dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Cytat:
Nie uważasz, że to paranoja..? Albo jedno, albo drugie. A nie wszystko na raz.

Ja nie uważam. Co więcej - z dotychczasowych odpowiedzi na pytania w tym temacie wynika, że większość Mieszkańców uważa wracanie do starego uniwersum za coś dobrego, a nie za paranoję.

Zaś co do łączenia światów, to zapewniam, że to nie takie banalne jak piszesz. Ashan ma zupełnie inną historię od światów z uniwersum Starożytnych. Trzeba by zacząć od podstaw, a więc od stworzenia światów. W starym uniwersum mowy żadnej nie było o kosmicznym jaju, bogach-smokach i nie wiadomo jak to się ma do Starożytnych. Drugą rzeczą jest kwestia czasu - skąd mamy wiedzieć jaki czas w uniwersum Starożytnych odpowiada czasowi z Heroes VI? Czy są to czasy Ciszy? czasy Axeoth? Czy czasy przyszłości? W każdym przypadku pojawiają się problemy. Np. jeśli obecne wydarzenia w H6 dzieją się w tym samym czasie, co np. H3, to co było podczas H5 (400 lat później)? Czy Starożytni mieli kontakt z Ashanem? Czy wiedzą o jego istnieniu? Jak mają się Kreegans do diabłów z Ashanu? jak ma się Sandro z Deyji do Sandro z Ashanu?

Problemów jest mnóstwo i póki co twórcy jeszcze nie wiedzą jak można by dwa uniwersa połączyć (a wiem, bo osobiście pytałem).

Fandor PW
20 lipca 2012, 16:19
Dlatego ja uwazam ze nie powinno sie laczyc tych uniwersow, mozna dawac te same nazwy miastom, bohaterom, jdnostkom, ale laczenie jednego z drugim bylo by marnotrastwem mozliwosci obu swiatow - jeden ograniczal by drugi i vice versa. Njalepiej jest tak jak jest - wracanie do starego swiata/swiatow w scenariuszach (co jest znacznie lepsze niz dawanie scenariuszy z niewiadomymi miejscami/swiatami= niz laczenie uniwersow lub robienie kampanii.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 16:24
Ubisoft mógłby się podjąć w tych scenariuszach wątków które nie były kontynuowane np. mogłaby powstać mapka która skupiałaby się na dalszych losach Dracona, wątek ten jest otwarty a nie zachaczał o najważniejsze wydarzenia na Antagarichu.

Acid Dragon PW
20 lipca 2012, 16:29
A teraz kilka z moich własnych odpowiedzi.

Na wstępie zaznaczę - jeszcze nie grałem w DLC, więc nie będę oceniał fabuł kampanii i mapy VARN. Wynajdę kiedyś może te 10 godzin, to się zapoznam. Mam przynajmniej to szczęście, że kod do DLC dostałem od Ubisoftu w prezencie.

Cytat:
Czy przywracanie starych bohaterów w "ashanowej wersji" to dobry pomysł?
Czy dobrze to zrobiono?

Mam mieszane uczucia. Wg mnie takie działanie nie przybliża nas, a oddala od połączenia obu uniwersów. To jest raczej tworzenie alternatywnej rzeczywistości, jakiegoś równoległego świata. Ile w końcu może być wersji Crag Hacka? Z jednej strony dobrze jest widzieć znajome postaci, bo lepsze to niż nic. Z drugiej - gdybym kiedyś miał jeszcze zobaczyć "prawdziwe" postaci Crag Hacka czy Sandro zamiast ich ashanowych odpowiedników, to z chęcią bym poczekał.

Cytat:
Czy powracanie do starego uniwersum ma jakieś znaczenie?
Czy nie lepiej zostawić przeszłość w spokoju? (zwłaszcza tą z obecnie kontrowersyjnej tematyki Starożytnych i ich technologii)
Czy lepiej jednak wracać do starego uniwersum, rozwijać go, a nawet połączyć w jakiś sposób z nowym?

Znaczenie ma na wielu poziomach. To miło widzieć, że jednak stare uniwersum nie zostało zapomniane i nie udajemy, że go nigdy nie było i był tylko Ashan. Ma to spore znaczenia dla starszych fanów, ale myślę, że i nowi doceniają szanowanie korzeni. Z chęcią widziałbym więcej powrotów do starego uniwersum i podjęcie wątków niedokończonych i pozostawionych dawno temu - wliczając Starożytnych i ich technologię. Co do łączenia uniwersów - jestem jak najbardziej za, ale to musiałoby być zrobione bardzo uważnie i w przemyślany sposób. Chociażby po to, aby nie spotkało się dwóch Crag Hacków :P.

Cytat:
Czy chcielibyście zobaczyć "remake" jakiejś fabuły ze starego uniwersum w Heroes VI?

Wolałbym nowe historie lub rozwinięcia starych. Nie lubię sytuacji, w których fabułę gry w całości znam już zanim zacznę grać.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 16:35
"Starych bohaterów" mogliby przywrócić w mapkach typu VARN, albo dać jako ekskluzywnych bohaterów w Ołtarzu życzeń na platynowym poziomie, chociaż to się nie wyklucza w końcu Penelopę z mapki VARN można wykupić w Ołtarzu życzeń.

Acid Dragon PW
20 lipca 2012, 16:37
To mi uświadomiło... ciekawe, czy będzie można "wykupić" Coraka...
Grałbym tym bohaterem chyba już zawsze.
... no chyba, że pojawi się też Smoczy Faraon :>

Alchemik PW
20 lipca 2012, 16:47
"Starzy bohaterowie" są cenniejsi od tych ashanowych, więc logicznie mogą kosztować więcej.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 16:51
Cytat:
No, tak . Ale później może zabraknąć żetonów rodowych. To najlepszy pomysł jaki słyszałem Alchemiku!

Z tymi żetonami rodowymi to chyba jest jakaś inflacja, jeszcze nie miałem problemu żeby mi brakowało, a jak wyjdzie dodatek to będzie się można odkuć.

Ten pomysł jest najbardziej neutralny gdyż nie miesza w fabule, a każdy będzie mógł zagrać swoimi ulubionymi postaciami z całej marki MM, bez konieczności dublowania Ich w obydwu uniwersach, i dopasowania biografii do Ashanu.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 16:57
Cytat:
Jest w tym coś.To gratka dla każdego fana.Pytanie w sam raz do Ubisoftu.

Akurat to nie byłoby wielkim problemem dla Nich, tylko kwestia narysowania co Im zajmie chwilę a potem wrzucenia na Ołtarz. Sądzę że Ubisoft akurat mógłby tu się zgodzić.

TopFunny525 PW
20 lipca 2012, 17:55
Oessu. Odchodzę tylko na kilka godzin a w temacie około 15-20 postów -_-.

Nieważne przejdę do rzeczy:

Cytat:
Alchemik:
Akurat to nie byłoby wielkim problemem dla Nich, tylko kwestia narysowania co Im zajmie chwilę a potem wrzucenia na Ołtarz. Sądzę że Ubisoft akurat mógłby tu się zgodzić.

Gaspar zTawerny:
Oczywiście, wręcz muszą. Idziemy im na rękę. No, tylko rysunki . Mogli by wydać to w następnym zestawie przygód.


Ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę. Zrobienie portretu bohatera pasującego do gry to trochę roboty. Też jest sporo przy wgrywaniu tego do gry. I nic Ubisoft w tym przypadku nie musi się zgodzić:). Pozdrawiam.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 18:07
Cytat:
Zrobienie portretu bohatera pasującego do gry to trochę roboty. Też jest sporo przy wgrywaniu tego do gry.

Dla grafika pracującego zawodowo to nie jest takie gługotrwałe zwłaszcza że tu jest mowa o "starych bohaterach" którzy już mają gotowe portrety, więc musieliby tylko dopasować go do stylu graficznego gry. Co do wrzucenia na Ołtarz się nie wypowiem bo nie mam do czynienia z tą "kreegańską technologią" więc nie wiem jak to się robi. Chociaż sądzę że w Ołtarzu pomyślano o tym i mają oni możliwość szybkiego wyklikania nowej zawartości.

DrakeBurn PW
20 lipca 2012, 18:12
Co sądzicie o fabule "Piratów"?
Bardzo dobra, chociaż prosta.
Co sądzicie o fabule mapy z VARN?
Bardzo dobry powrót do uniwersum, rozwinięcie tego co znaliśmy.
Czy przywracanie starych bohaterów w "ashanowej wersji" to dobry pomysł?
Tak, ale chciałbym powiedzieć wszystkim, że są to "Inkarnacje" czyli dusza tych postaci jest w innym ciele niż wcześniej, dlatego w gruncie rzeczy mamy tu tych samych bohaterów o nowym ciele.
Czy dobrze to zrobiono?
Cóż można było to zrobić, lepiej i wymyślić ciekawsze wyjaśnienie, ale jest ok.
Czy powracanie do starego uniwersum ma jakieś znaczenie?
Cóż dla wielkich fanów tak, ale dla nowych graczy różnicy to nie robi.
Czy nie lepiej zostawić przeszłość w spokoju? (zwłaszcza tą z obecnie kontrowersyjnej tematyki Starożytnych i ich technologii)
Nie, mogą wracać do tej przyszłości ile chcą, ale jak to już robią to ma to być porządnie ukończone.
Czy lepiej jednak wracać do starego uniwersum, rozwijać go, a nawet połączyć w jakiś sposób z nowym?
Tak połączyć.
Czy chcielibyście zobaczyć "remake" jakiejś fabuły ze starego uniwersum w Heroes VI?
Raczej nie.

Alchemik PW
20 lipca 2012, 18:32
Cytat:
Pamiętacie, że to jego pomysłem było wskrzeszenie Nicolaia Gryphonharta .

To też był plan Sandra, ale Finneas go aresztował pod byle pretekstem i na niego spłynęła cała chwała.

orodreth PW
20 lipca 2012, 19:59
"Co sądzicie o fabule "Piratów"?"
Pomysł ciekawy choć oparty na zasadzie przeciwieństw Krewlod w górach, a Morze Sztormów na wodzie

"Co sądzicie o fabule mapy z VARN?"
Dziwny pomysł jak na świat fantastyczny. Jak autor chcę wyjaśnić technikę w takim świecie.

"Czy przywracanie starych bohaterów w "ashanowej wersji" to dobry pomysł?"
Mam pytanie do autora czy gdyby obudził się w świecie iluzji bez pamięci otrzymując jedynie swoje imię czy byłby ucieszony ?

"Czy dobrze to zrobiono?"
Dla fanów umilających sobie czas dobrze zrobiono, dla fanów poszukujących przesłania źle. Aż do momentu logicznego wyjaśnienia tego jak bohaterzy znaleźli się w Ashan.

"Czy powracanie do starego uniwersum ma jakieś znaczenie?"
Dla fanów ma znaczenie. Sentymenty

"Czy nie lepiej zostawić przeszłość w spokoju? (zwłaszcza tą z obecnie kontrowersyjnej tematyki Starożytnych i ich technologii)"
Lepiej by było, ale skoro już włożono bohaterów z starego universum, to pasowało by jakoś to wyjaśnić. Po za tym lepiej byłoby zakończyć historię Ashan nim się przejdzie z powrotem do starego universum.

"Czy lepiej jednak wracać do starego uniwersum, rozwijać go, a nawet połączyć w jakiś sposób z nowym?"
Z względu na fanów lepiej byłoby wrócić do starego universum. Tyle że najlepiej w innej grze z serii M&M

"Czy chcielibyście zobaczyć "remake" jakiejś fabuły ze starego uniwersum w Heroes VI?"
Nie bo po co grać znów w to samo tylko z lepszą grafiką. Choć dla fanów można jakiś remake stworzyć w mapach takich jak VARN.




orodreth PW
20 lipca 2012, 20:21
Skoro tworzy się już historię gdzie bohaterzy mają te same imię i wygląd lecz nie mają pamięci życia w starym universum Homm i zaczynają życie od nowa to ja bym to wyjaśnił na 2 sposoby.

- Albo bohaterowie za swoje zbrodnie przeciw życiu zostali pozbawieni pamięci, a ich dusza powędrowała do piekła gdzie znów muszą przeżywać to samo (czyli trudy wojny) tylko tym razem w świecie Bestii Smoków.
- Albo bohaterowie po śmierci zagubili się w świecie snów i tak jak w incepcjii znaleźli się w fałszywym świecie Smoków gdzie dorobiono im pamięć dzieciństwa wraz z fałszywymi wspomnieniami powodującymi iż uwierzyli iż ten świat jest prawdziwy.

Oba sposoby nie są zbyt logiczne gdyż po daniu bohaterom tych samych imion i wyglądu logicznie się nie da wyjaśnić jak bohaterowie znaleźli się w świecie Ashan. Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest że znaleźli się tam z powodu widzimisię autorów gry którzy robiąc tak pozbawili wszelkiej logiki tego co się stało.
Faktycznie łączenie obu światów właśnie zostało spieprzone i nie wiele da się na to poradzić.

I jeszcze odnośnie Dracona to jako Pogromca Smoków nie bardzo pasuję do świata Ashan gdzie Smoki to "święte krowy". Więc Dracon akurat nie powinien trafić do Nieba Smoków, a Piekła bohaterów. W końcu walczył z Smokami, więc był szlachetnym bohaterem.


Alchemik PW
20 lipca 2012, 20:30
Sądzę że poza Cragiem Hackiem i Sandrem nie dadzą więcej postaci ze starego uniwersum w Ashanie. Ich umieszczenie było według mnie mrugnięciem oka do starszych fanów, gdyż są to najbardziej rozpoznawalne postacie serii, nawet osoby które nie znają fabuły a kampanie przechodzą przeklikując okienka z opisami fabularnymi znają Sandro i Craga Hacka.

Fandor PW
20 lipca 2012, 21:32
Ja z wami :). Jest juz moze podana jakas data nowego DLC?

Fandor PW
20 lipca 2012, 22:21
Moze Ubi zrobi nam prezent i kiedy niestety rozpocznie sie rok szkolny oslodzi nam chociaz sredniej jakosci DLCkiem.

Dark Dragon PW
20 lipca 2012, 23:35
Do tego czasu to ma się niby ukazać już patch 1.7 -_-' Ale nawet w to wątpię :P

Fandor PW
20 lipca 2012, 23:50
Wolalbym zeby ubi zrobilo pach 1.5.3/4 w ktorym zakonczy wszystkie dotychczasowe bledy, a nastepnie wyda pach 1.6 z nowymi/zmienionymi elementami i potem do pacha 1.6.3 rozwiaze bledy z nim zaistniale i zaczelo robic podobnie z nastepnymi. Najlepiej zeby to 1.6 (w takiej sytuacji) wyszedl przed rozpoczeciem roku i wten czas wyszedl DLC (ktory mote wymienil by mizu kami i alglaje na inne jednostki).
Swoja droga to chyba najczesciej odpowiadany temat od dluzszego czasu bo juz po 2 dniach mamy 5 stron.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Fabuła dodatków DLC

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel