Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4

orodreth PW
20 stycznia 2013, 00:14
Ma ktoś jakiś pomysł na nazwę dla tego wierzchowca Mrocznych Elfów ?
Ja bym dał tej krzyżowce, psa, lamparta, konia i obcego nazwę Mroczny Chart.

Irhak PW
20 stycznia 2013, 00:50
Ktoś w ogóle czytał tamtejsze propozycje? :P Pojawia się m.in. Acid Dragon :D

Acid Dragon PW
20 stycznia 2013, 00:52
Gdyby to była samodzielna jednostka, to może jeszcze, ale na chartach jeździć by ktoś miał?

Mi z kolei skojarzył się Nightmare/Koszmar. Wszak już coś takiego raz było w jednym zamku z Minotaurami i Czarnymi Smokami w H4.

Acid Dragonowi nie wróżę szczęścia :P

orodreth PW
20 stycznia 2013, 01:29
Z tym Koszmarem dobra nazwa.

Dark Dragon PW
20 stycznia 2013, 01:48
Korwin KRUL - zajmuje trzecie miejsce. Mogłoby być zabawnie, gdyby Ubi musiało go tak nazwać xD.

Nerevar PW
20 stycznia 2013, 11:34
A musiałoby? Od kiedy to Ubi dotrzymuje słowa? ;)

Alchemik PW
9 maja 2013, 15:48
UWAGA! PYTANIE DOTYCZY FABUŁY DODATKU SHADES OF DARKNESS.

--------------------------------------------------------

Mam pytania odnośnie Relikwiarza. Czy dobrze zrozumiałem, że w relikwiarzu przetrzymywane są m.in. 7 mieczy stworzonych przez Anioły dla książąt Świetego cesarstwa? Wiem że nie było to powiedziane wprost, ale to co mówiła Orna wskazuje na to. Czy dobrze zrozumiałem?

Rozumiem też że aula wspomnień już nie istnieje oraz w związku z tym "hodowanie" ludzi dla dusz aniołów już się nie odbywa.

Alamar PW
9 maja 2013, 17:27
Cytat:
This Reliquary was founded after Uriel's Deception: to preserve the artifacts of the past, to never forget the mistakes that almost led to a new genocide. Taking these ashes will only bring history full circle. Think carefully. Are they worth starting a war?

Nie ma nic o mieczach i nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Słowo artefakt nie dotyczy tylko magicznych przedmiotów używanych przez bohaterów, ale ogólnie przedmiotów unikalnych, pozyskanych z wykopalisk czy o nie znanym pochodzeniu. Tak masz i w przypadku Relikwiarza - są to po prostu przedmioty o znaczeniu historycznym, a nie zaś koniecznie magicznym.

Aula Wspomnień jako budynek powinna istnieć dalej, tyle że straciła rację bytu wraz po śmierci Uriela i Michała, podobnie jak ich plan przetrwania swej rasy. Po uwolnieniu dusz aniołów nie ma po prostu co "wlewać" w ludzkie naczynia.

Alchemik PW
9 maja 2013, 18:45
Mówiłem że wprost nie zostało to powiedziane. Ale te miecze to też artefakty które przyczyniły się do okrutnych wojen, której Anioły nie chciały już rozpętać, gdyż jak powiedziała Orna "historia zatoczyłaby koło". Wynika więc z tego że miecze nie mają już racji bytu, chyba że "wyłączono" je.

Alamar PW
10 maja 2013, 07:15
Nie wiem, skąd Ci przyszedł ten pomysł do głowy, bo owe siedem mieczy wcale wpływu na historię nie miało, w przeciwieństwie do np. Ostrza Zniewolenia z CoH-a. To tylko narzędzia, które straciły racje bytu po śmierci Uriela i Michała. Nie mówiąc już o takim szczególe jak to, że są to oręża rodowe poszczególnych dynastii w Świętym Imperium a także insygnia władzy. Czegoś takiego nie zabiera się ot tak sobie, nawet jeśli jest się skrzydlatym hipokrytą.

Jeśli chodzi o "historię, która zatoczyłaby koło", to chodzi o konflikt aniołów i Bezimiennych, który znów mógłby rozgorzeć.

Alchemik PW
31 maja 2013, 13:33
Mam pytanie odnośnie kampanii mrocznych elfów. Otóż dlaczego w czasach Heroes V mroczne elfy nic nie pamiętały o swojej przeszłości i Raelaga? Wojny domowe wśród mrocznych elfów spowodowały że nikt nie zwracał uwagi na przeszłość, czy może Sandro za pomocą pustki wymazał im z pamięci wszystkie te wydarzenia? W tą drugą teorię niespecjalnie wierzę gdyż w końcu mroczne elfy musiały skądś wywodzić swoje państwo Ygg-Chall. W jednym scenariuszu sprzed akcji H5 wiedźma cienia znała Raelaga, więc o co w tym chodzi?

Przy okazji wiadomo kiedy Bezimienni ostatecznie wyginęli i czy może to być jakoś związane z powyższymi wydarzeniami?

Kolejne pytanie dotyczy Xany. Otóżwiem że w Dark Messiah byłą tą złą, ale w H6 mamy inny jej obraz, jak to w końcu z Nią jest? Co do Kiryła to czy On uległ chaosowi czy dalej jest dobry?

Alamar PW
31 maja 2013, 20:01
Cytat:
Otóż dlaczego w czasach Heroes V mroczne elfy nic nie pamiętały o swojej przeszłości i Raelaga?
Gdyż H5 powstało lata przed H6 i nikt z autorów fabuł nie wiedział, co w H6 wymyślą nowego.
Tylko tyle i aż tyle.

Cytat:
Wojny domowe wśród mrocznych elfów spowodowały że nikt nie zwracał uwagi na przeszłość, czy może Sandro za pomocą pustki wymazał im z pamięci wszystkie te wydarzenia? W tą drugą teorię niespecjalnie wierzę gdyż w końcu mroczne elfy musiały skądś wywodzić swoje państwo Ygg-Chall. W jednym scenariuszu sprzed akcji H5 wiedźma cienia znała Raelaga, więc o co w tym chodzi?
O to, że mroczne elfy z klanu Blizny Duszy doskonale wiedziały, kto ukrywa się pod zbroją i imieniem Agrael. Pozostałe klany zapewne nie znały tej tajemnicy Raelaga.
Jak zagrasz ponownie w kampanie mrocznych elfów w H5 plus scenariusze z nimi i Agraelem, to zauważysz, że jest tam kilka nawiązań do przeszłości pedofila oraz jego powiązań z klanem Blizny Duszy, jak i powiązań owego klanu z demonami oraz jak inne klany postrzegały ten sojusz.

Cytat:
Przy okazji wiadomo kiedy Bezimienni ostatecznie wyginęli i czy może to być jakoś związane z powyższymi wydarzeniami?
A gdzie jest ogólnie wspomniane, że wyginęli? Jeśli chodzi o stary tekst z H5, to ktoś źle zapamiętał oryginalny tekst, gdzie wspomniano, że mroczne elfy nawiązały sojusz z jednym z tych niewielu, co przeżyli Pradawne Wojny, a nie że z ostatnim żyjącym.
Bezimienni i anioły prawie wyginęli podczas Pradawnych Wojen, ale mimo tego wciąż garstka z nich żyła na przełomach wieków. Podczas Trzeciego Zaćmienia wciąż mają się dobrze.

Cytat:
Kolejne pytanie dotyczy Xany. Otóż wiem że w Dark Messiah byłą tą złą, ale w H6 mamy inny jej obraz, jak to w końcu z Nią jest? Co do Kiryła to czy On uległ chaosowi czy dalej jest dobry?
Skąd pomysł, że w Dark Messiahu jest tą złą? Grałeś w grę, czy opierasz się na opisach innych osób? Ona po prostu jest strażnikiem Saretha, nikim więcej ani mniej. Jej zadaniem jest ochrona Mrocznego Mesjasza i doprowadzenie do wypełnienia przez niego przeznaczenia, które może przybrać dwa rozwiązania - w przypadku zamknięcia murów Sheoghu, Xana chroni Saretha przed ojcem.
Jeśli chodzi o H6, to tu jest także strażniczką, tyle że Cyryla. I również jej panem jest Kha-Beleth (zważywszy na charakter pozostałych władców demonów, wybór jak najbardziej rozsądny).

Alchemik PW
31 maja 2013, 20:26
Cytat:
A gdzie jest ogólnie wspomniane, że wyginęli? Jeśli chodzi o stary tekst z H5, to ktoś źle zapamiętał oryginalny tekst, gdzie wspomniano, że mroczne elfy nawiązały sojusz z jednym z tych niewielu, co przeżyli Pradawne Wojny, a nie że z ostatnim żyjącym.
Bezimienni i anioły prawie wyginęli podczas Pradawnych Wojen, ale mimo tego wciąż garstka z nich żyła na przełomach wieków. Podczas Trzeciego Zaćmienia wciąż mają się dobrze.

Chodziło mi o to że podczas wydarzeń w H5, nie ma już Bezimiennych, chyba że zerwali sojusz z mrocznymi elfami. Ciekawi mnie też dlaczego w końcu Raelag się ugiął pod rządami Kha-Beletha i dlaczego wrócił do klanu blizny duszy który wcześniej porzucił.

Tak przy okazji, to dlaczego w oficjalnej historii nowego uniwersum jest napisane że każdy klan był rządzony przez syna Thuidany, jak Sylsai i Raelag byli w jednym klanie, a klan piętna cienia był rządzony przez Sorshana?

Cytat:
Skąd pomysł, że w Dark Messiahu jest tą złą? Grałeś w grę, czy opierasz się na opisach innych osób? Ona po prostu jest strażnikiem Saretha, nikim więcej ani mniej. Jej zadaniem jest ochrona Mrocznego Mesjasza i doprowadzenie do wypełnienia przez niego przeznaczenia, które może przybrać dwa rozwiązania - w przypadku zamknięcia murów Sheoghu, Xana chroni Saretha przed ojcem.
Jeśli chodzi o H6, to tu jest także strażniczką, tyle że Cyryla. I również jej panem jest Kha-Beleth (zważywszy na charakter pozostałych władców demonów, wybór jak najbardziej rozsądny).

Po zakończeniu kampanii lochu, odniosłem wrażenie że Ona i Kirył są przeciwnikami Kha-Beletha, a zwrócenie niewidzialnej biblioteki mrocznym elfom było już z góry zaplanowane przez nich.

Sobieski PW
23 listopada 2016, 02:01
Jako że w 6 części autorzy gry dali nam swobodę w tworzeniu bohaterów chciałem się dowiedzieć jakie jest kanoniczne zakończenie HVI (krew/łzy) i jaki jest kanoniczny build bohaterów kampanii (Sławoj, Anastazja, Anton, Irina, Kirył, Sandor, Crag Hack, Sandro, Raelag, Vein) jeśli chodzi o kategorię i reputację (moc/magia, krew/łzy).

Dark Dragon PW
23 listopada 2016, 10:42
Najogólniej kanoniczne są wybory, których dane konsekwencje widać w innych częściach MM. Przykładowo przytoczę wywiad Sandro400 z Marzhinem.

Cytat:
This one is a question I've been pushing for a long time, maybe now it can be answered. We have Changbo, a hero from H6, in Legacy as one of the skill trainers. Irina in her campaign has a choice whether to spare his life and make him a secondary Hero or kill him. Judjing by the fact that Changbo is well and alive in Legacy, can we assume that Irina went Tears path canonically?

➔ Yes. Although that doesn’t mean she didn’t make a few Blood choices along the way ^^

We have Airini (Shaman Hero) in Legacy, who says that Sandor helped her to liberate her tribe from Sharka's rule. Does that mean that Sandor went Tears as well?

➔ Yes, although I imagine him being more of a neutral kind of guy (but neutral was not an option in H6)
The same with Sandro. The fact that we have Merikh in H7 who was "ghoolified" means that Sandro is Blood Hero, right?

The same with Sandro. The fact that we have Merikh in H7 who was "ghoolified" means that Sandro is Blood Hero, right?

➔ Yes. Again, that doesn’t mean he only makes Blood choices all the time, he’s adaptable ☺
Long story short, can we finally have a list of which path H6 main Heroes chose or should we deduce such things ourselves? ^^ I know that there was an answer "players choose the path by themselves", but c'mon, H6 is in the past, characters should have chosen something...
Also, have any of those H6 ending texts you published on HC become canon or not?

Long story short, can we finally have a list of which path H6 main Heroes chose or should we deduce such things ourselves? ^^ I know that there was an answer "players choose the path by themselves", but c'mon, H6 is in the past, characters should have chosen something...
Also, have any of those H6 ending texts you published on HC become canon or not?

➔ As far as I’m concerned, they are, and that’s the endings I have in mind when I work on stories referring to H6’s metaplot. But we never set it in stone ☺

Sobieski PW
24 listopada 2016, 17:46
A nie ma gdzieś rozpiski jak kolejność przechodzenia kampanii.

Niby po HVI powstały jeszcze DoC, MMX, HO i HVII, ale wątpię bym znalazł tam jaką drogą podążył kanonicznie Sławoj czy Vein.

Alamar PW
24 listopada 2016, 18:01
Nie ma.
Z tego co się orientuję, to początkowo kampanie zostały stworzona jako jedna całość, a dopiero później ktoś wpadł na "genialny" pomysł, by rozbić je na dwie drogi łez i krwi. Stąd takie zamieszanie, ponieważ de facto obie drogi są kanoniczne i różnią się tylko kilkoma szczegółami.

Najlepiej widać to w kampanii Sandora, gdzie na drodze łez w dialogach występują obydwoje drugorzędni bohaterowie (Airini i Acamas), mimo że w drugiej misji trzeba wybrać jednego z nich. W DoC-u i MMX też ta dwójka występuje, więc obydwoje przeżyli całą kampanię Twierdzy.

Sobieski PW
24 listopada 2016, 18:47
Coś tam udało mi się znaleźć.

Zaczynając od wyżej zalinkowanego przeze mnie tematu dotarłem do Biblioteki Legend, tam znalazłem temat "Droga łez i krwi". Są to jednak tylko teorie użytkowników groty.

Teraz drugi trop. Jak się kliknie w drugim poście w temacie zalinkowanym dwa posty wyżej na napis "Heroes VI", to przenosi nas na forum Heroes Community do postu Cepheusa, w którym udostępnił listę z drugiego postu (którą udostępnił mu Marzhin). Na drugiej stronie tematu na HC, ten sam Cepheus napisał takiego oto posta:
Cepheus:
Not really, although as Omega already noted elsewhere, the armour the heroes are wearing in the loading screens seems to imply which paths are going to be "canonical". We have:

Anastasya - Magic, Tears
Anton - Might, Tears
Kiril - Might, Blood
Irina - Might, Tears
Sandor - Might, Blood

Wychodzi na to, że kanoniczne jest, to co na ekranach ładowania w grze. Jeśli niektórzy zauważyli to filmiki w kampaniach dostosowują się do wyborów gracza i jeden gracz może mieć na nich Sandora w kategorii mocy z drogi łez z mieczem gryfów, a drugi gracz Sandora w kategorii mocy z drogi krwi z mieczem wilków, a jeszcze inny Sandora w kategorii magii.

Jeśli chodzi o kategorię to ustawiona automatycznie jest kanoniczna z wyjątkiem Iriny, gdzie gra proponuje "grać magią", a na screenach Irina "gra mocą". Niektórzy podejrzewali tam, że przypadek Iriny wynika z braku komunikacji w zespole tworzącym grę.

NicolaiNicolaiklej


Tak sobie myślę, że skoro kanonicznym zakończeniem HVI jest epilog łez, to kanoniczną drogą każdego rodzeństwa jest droga łez, a epilog krwi został stworzony tylko dlatego, że skoro są dwie drogi, to muszą być i dwa epilogi?

Najlepiej przejść całą piątką na drodze łez, a potem znowu całą piątką na drodze krwi.

Nicolai PW
27 listopada 2016, 19:46
Niekoniecznie, wszak od nas zależy którym Gryfem rozegramy Epilog, a cała reszta nie bierze w tej zabawie udziału, więc może być tak, że Antoś przeszedł Łzy i poszedł na Relikwiarz, a Anastazja przeszła na Krwi i stała z boku.

Belegor PW
27 listopada 2016, 20:16
Wiemy jakie kanoniczne drogi objęli Anastazja i Cyryl. Można się oprzeć o dodatek do Heroes VI - Shades of Darkness. Kirył jest bohaterem mocy drogi krwi, zaś Anastazja bohaterką magii drogi łez. Sprawdzałem grając w dodatkowe kampanii tuż po tym jak rozegrałem poprzednie kampanie bohaterami z innym typem i drogą. Mimo zmiany w podstawowych, w dodatku zostają te same.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel